Şimdi Ara

Ses sisteminde yardım. İşin ehli olanlardan!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkeze merhaba. Aracım dacıa sandero stepway. Ses sistemim mevcut fakat amatör. Şimdi bütçeme göre bi tık dahasına başlayacağım. Yeni subwoofer aldım. Cadence fxs600. Teyp orjinal arabanın. Bütün özellikleri var diye değiştirmedim değiştirme şansım da yok. Baştan söyleyeyim. Sorum şu:
    1. Bu bass ın ciğerini sökebilecek bir monoamfi(250-400tl arası)
    2. 4 kapıya koyabileceğim ne olabilir 16cm. Mit,mitbas,kolon. Açtığımda araç içinde durulmasın ve sesi net olsun bozmasın. Kaliteli bişey olsun(çiftine 400-550tl arası)
    3. Kablo kalitesi ne olmalı. Sonuçda bu da önemli diye düşünüyorum. Normal tesisatçılarda yüksek birşey kullanacaklarını sanmıyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum. Emir içeren cümle kurmuşsam kusura bakmayın. İşin acemisiyim ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Paramı mantıklı kullanmak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel...!

• kardeş bende 2014 stepway sahibiyim, kendi çapımda bi ses sistemi yaptırdım, memnunum. senin sisteme 2 adet anfi gerekli muhtemelen. 1 adet 4ohmda 600w rms verebilen mono anfi. 4 kapıyada ben 16cm komponent taktım. arka kapılar normalde 13cm ama, 16cm kasnak ile 16cm hoparlör takılabiliyor, arkalara 16cm lik tak mutlaka. kapılara takacağın komoonentlarda en az 4ohmda 100w rms verirse, 2. anfin 4 kanallı 4ohmda 100w rms verebilen bir anfi olması gerekir. bizim orjinal teyb anfi çıkışı yok, deck dönüştürücü ile anfi çıkışı alınıyor. 2 anfi takarsan 3 tane deck dönüştürücüye ihtiyacın var. 2 deck 4 kanallı anfiye, 1 deck mono anfiye takılacak. sound magus anfi fiyat performans yüksektir.

dk 1200modelihttp://www.hepsiburada.com/soundmagus-dk-1200-1-kanal-amplifikator-p-OTAKTDK1200?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.oto.pla&gclid=CPS-hZXLrdICFSwq0wodoisI-A

ses anfisi olarak

http://www.hepsiburada.com/soundmagus-et-90-4-4-kanal-bluetooth-amplifikator-p-OTAKTET904

kapı kolonları sony 1621c

http://www.hepsiburada.com/sony-xs-gs1621c-premium-ust-seviye-gs-serisi-16-cm-350-watt-2-yollu-mid-takimi-pm-otblcxsgs1621c

deck dönüştürücüler

http://m.n11.com/ass-rhl-2ch-oto-anfi-cikisi-deck-donusturucu-P144564831?cid=604001&gclid=CND11urPrdICFY0W0wodACMABQ&gclsrc=aw.ds

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar benimde yardıma ihtiyacım var. kia sorento. arabaya takmak istediğim.4adet Sony n1620c 350 wat 60rms 2 yollu MİD takimi. .. Subwoofer ise sony Kabinli gtr121L 30cm 2000wat 400 rms . ayrıca amfi almak Istiyorum amfi hakinda pek bilgim olmadığı için bunlara yetebilecek nasil bir anfi almalıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilyol

Arkadaslar benimde yardıma ihtiyacım var. kia sorento. arabaya takmak istediğim.4adet Sony n1620c 350 wat 60rms 2 yollu MİD takimi. .. Subwoofer ise sony Kabinli gtr121L 30cm 2000wat 400 rms . ayrıca amfi almak Istiyorum amfi hakinda pek bilgim olmadığı için bunlara yetebilecek nasil bir anfi almalıyım.

hocam size direk 5 kanal anfi yeterli olacaktır. halen kendi kullandığım pilippo anfi öneririm. kendi içerisinde fan olduğu için kesme, ısınma gibi sorunları yok. pilippo 1080 modeli işinizi görür. 4 kanalda 4 ohmda 60w rms verirken, subwoofer için 4ohmda 220w veriyor. normal bir kullanıcı için araba içersindw müzik dinleyecekseniz yeterli bir anfidir. mixsepet güvenilirdir, daha önce alışverişim oldu.

http://m.n11.com/pilippo-po-1080-5-kanal-680-watt-oto-anfi-amfi-P165318146#Product/descriptions

kapı kolonları için 1620c yerine, atakantuningden aynı fiyata 1621 modelini öneririm. bu ürün kendinden kompenantlıdır, anfiye sorunsuz bağlanır

http://www.atakantuning.com/Sony-XS-GS-1621-320-Watt-16-cm-Hoparlor,PR-1445.html

belirttiğiniz 30cmlik sony subwoofer idealdir, hayır olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 26 Şubat 2017; 15:16:24 >

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Önler 16 arkalar 13 dimi. Peki arkaya 16 takarsam üzerindeki kapağı otutturabilir miyim. Dışarı atar ve peder olayı anlar patlar bana. Anlamaması için zaten teyibi bile değiştirmiyorum. Sony kimse önermedi ama hertz esk 130

Cadence us6k yada hertz es300.5 diye düşünüyorum. Mono amfi olarak da jbl gto 1200.1 yada m acustik 2000.1.

• Şuanki sistemdeki stereo amfi ne hatırlamıyorum döşemenin altında çünkü. Zamanında teyp hariç 800tl vermiştim. Modelini bilmeden sormak hata ama dediğim kapıdakileri kaldırırmı sizce. Bence kaldırmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Erhantml

Önler 16 arkalar 13 dimi. Peki arkaya 16 takarsam üzerindeki kapağı otutturabilir miyim. Dışarı atar ve peder olayı anlar patlar bana. Anlamaması için zaten teyibi bile değiştirmiyorum. Sony kimse önermedi ama hertz esk 130

Cadence us6k yada hertz es300.5 diye düşünüyorum. Mono amfi olarak da jbl gto 1200.1 yada m acustik 2000.1.

arka kapılara 16cm oluyor hocam, plastik döşeme falan bi skntı yok dışardan belli olmuyor. kolon olarak eğer focal alabiliorsanız bütçe meselesi tabi bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Erhantml

Şuanki sistemdeki stereo amfi ne hatırlamıyorum döşemenin altında çünkü. Zamanında teyp hariç 800tl vermiştim. Modelini bilmeden sormak hata ama dediğim kapıdakileri kaldırırmı sizce. Bence kaldırmaz

kapılardakileri kaldırır hocam, 800tllik anfi kötü değildir

• Ecrasnian tsk ederim .yanlız şunu anlamadım benim sistem toplam 3400 wat ediyor.sizin bana önerdiğinız anfi ise 680 watt nasıl yeterli olabiliyor. Yanlışmı düşünüyorum.

Pilippo PO-1080 5 Kanal 680 Watt

• quote:

Ecrasnian tsk ederim .yanlız şunu anlamadım benim sistem toplam 3400 wat ediyor.sizin bana önerdiğinız anfi ise 680 watt nasıl yeterli olabiliyor. Yanlışmı düşünüyorum.

Pilippo PO-1080 5 Kanal 680 Watt

680w rms değeridir hocam, yeterli gelir.

• Çok tsk ederim güzel bilgiler verdin

• quote:

Çok tsk ederim güzel bilgiler verdin

bişey değil hocam, bütçeni biraz daha artırırsan xetec 172.5 de güzel

http://m.n11.com/xetec-xi1725-profesyonel-oto-amfi-P71426439

• 4 kapıya hertz esk 165 100w rms
    http://m.n11.com/hertz-energy-esk-1655-hoparlor-P139985967?cid=700503&utm_source=comp_cimri&utm_campaign=cimri_genel&utm_content=110_280_3531&utm_medium=cpc

kolonlar için cadence q4000, 4x125w rmshttps://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-cadence-q-4000-amerikan-4-kanal-4-ohm-4x-125-amfi-2-yil-garanti-223217629/detay

subwoofer için xetec xi 1500 4ohmda 600w rms veriyor, senin subwooferın ciğerini söker.
    http://m.n11.com/xetec-xi-15001-mono-amfi-P70871199?cid=604001&gclid=CKW4jZeBsNICFekW0wod30AINg&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 27 Şubat 2017; 16:59:12 >

• Bilgilerin için tsk ederim. Ben böyle bir sistem aldım ve bağladım. Acaba doğru seçimler yaptımmi.

Sony xs-GS1621 2 takım mid takimi 4 kapıya taktım buna amfi olarakta msx 4000.4 aldım.

Subwoofer ise sony xs-GSw121d 2000 Watt 520 RMS 30 cm aldım ve buna aldığım am ise

M-Acoustic M 1000.1 SPL Mono amfi

Bunları aldım bağladım ama sanki sesten pek memnun kalmadım sanki yanlış seçim yapmışım gibi bir şey var icimde . Sizce seçimım dogrumu Yanlışmı.yanlış bir seçim yapmışsam nerde yaptim bilgilendirirseniz sevinirim.

• quote:

Bilgilerin için tsk ederim. Ben böyle bir sistem aldım ve bağladım. Acaba doğru seçimler yaptımmi.

Sony xs-GS1621 2 takım mid takimi 4 kapıya taktım buna amfi olarakta msx 4000.4 aldım.

Subwoofer ise sony xs-GSw121d 2000 Watt 520 RMS 30 cm aldım ve buna aldığım am ise

M-Acoustic M 1000.1 SPL Mono amfi

Bunları aldım bağladım ama sanki sesten pek memnun kalmadım sanki yanlış seçim yapmışım gibi bir şey var icimde . Sizce seçimım dogrumu Yanlışmı.yanlış bir seçim yapmışsam nerde yaptim bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam öncelikle seçimin gayet başarılı. çift anfi olması, ürünlerin uyumu falan gayet iyi olmuş. burda sizi tam olarak tatmin etmeyen şey nedir? anfilerin ayarı ile giderilebilecek bir durumda olabilir. capasitör gerekli olabilir çift anfi olduğu için. kia sorento idi aracınız. orjinal teypmiydi, deck dönüştürücü ile mi, y kablo ile mi takıldı? ana ünite yani teypde önemlidir tesisatta. bu kalitede bir tesisata pionerın 1000tl bandında 8700 serisi 3 rca çıkışlı teypleri iş yapar. ilk mesajda yazdığınız sistemin çok üstünde bir tesisat olmuş. siz cevapları yazın, ben açıklayacam durumu. hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 14 Mart 2017; 11:11:12 >

• Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz tsk ederim.

Evet araba kia sorento.

Daha önceki msg de mono amfiyi yanlış yazmışım

Doğrusu m-acoustic m 1500. 1spl .

Arabanın orjinal teyibinide degistirdim android Teyp taktırdım 2 amfi çıkışı ,kafaliklar için 4 çıkış , kamera girişi,

Ve anlamadığım başka giriş çıkışlar var, zan edersem Teyp ten kaynaklanan bir sorun değil .

Capasitor ne işe yarıyor neden takmaliyim bilmiyorum, ama kulanilmadi kablo ile bagladi.

Deck donusturucu nedir niçin kulanilmalidir bilmiyorum ama böyle bir şey baglanmadi .

Kafama takılan.

1- subwoofer devre dışı bırakıp sadece midlerden müzik dinlediğimde ses kalitesi tatmin edici değil sona kadar ses verdiğimde ses kalitesi düşüyor sanki birazcık bogulacakmis gibi oluyor yani tok ses vermiyor. Arabanın orjinal sesi daha iyi idi ama zayıftı ses yüksek değildi .

2- subwoofer ve mid leri beraber çalıştırdığimda düşük seste ses fena değil, ama sesi sonlara doğru getirdiğimde bas sesi etkisini biraz kaybediyor,boğuk kulaği biraz rahatsız eden bir ses veriyor .

3- daha önceki arabanın orjinal sistemiyle dinlediğim müziklerin bazıları bu sistemde ara sesleri tam vermiyor .

Not= bu sistemi atakantunungde yaptırdım

Bu sisteme extra ne yapmaliyim veya ses kalitesini elde etmem için ne gerekli . Kulanilan kablolarin ses faktoru çok varmi yokmu. Benim araca kulanan kablo cadence nin kabloları pahali olmayan Kablolar.

Tsk ederim.

• quote:

Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz tsk ederim.

Evet araba kia sorento.

Daha önceki msg de mono amfiyi yanlış yazmışım

Doğrusu m-acoustic m 1500. 1spl .

Arabanın orjinal teyibinide degistirdim android Teyp taktırdım 2 amfi çıkışı ,kafaliklar için 4 çıkış , kamera girişi,

Ve anlamadığım başka giriş çıkışlar var, zan edersem Teyp ten kaynaklanan bir sorun değil .

Capasitor ne işe yarıyor neden takmaliyim bilmiyorum, ama kulanilmadi kablo ile bagladi.

Deck donusturucu nedir niçin kulanilmalidir bilmiyorum ama böyle bir şey baglanmadi .

Kafama takılan.

1- subwoofer devre dışı bırakıp sadece midlerden müzik dinlediğimde ses kalitesi tatmin edici değil sona kadar ses verdiğimde ses kalitesi düşüyor sanki birazcık bogulacakmis gibi oluyor yani tok ses vermiyor. Arabanın orjinal sesi daha iyi idi ama zayıftı ses yüksek değildi .

2- subwoofer ve mid leri beraber çalıştırdığimda düşük seste ses fena değil, ama sesi sonlara doğru getirdiğimde bas sesi etkisini biraz kaybediyor,boğuk kulaği biraz rahatsız eden bir ses veriyor .

3- daha önceki arabanın orjinal sistemiyle dinlediğim müziklerin bazıları bu sistemde ara sesleri tam vermiyor .

Not= bu sistemi atakantunungde yaptırdım

Bu sisteme extra ne yapmaliyim veya ses kalitesini elde etmem için ne gerekli . Kulanilan kablolarin ses faktoru çok varmi yokmu. Benim araca kulanan kablo cadence nin kabloları pahali olmayan Kablolar.

Tsk ederim.

kapasitör amfi yüksek seslere çıkıldığında gerekn güç ihtiyacını sağlamaya yarayan ara parçadır. teybin ekolayzer ayarlarını biraz kurcalayıp mid sesleri biraz yükseltin. yüksek seslere çıktıkca bozulmasının sebebi birçok etken olabilir. daha pahalı komponentler bunun için var. morel dediğimiz marka 5.000tl bir çift hoparlöre fiyat veriyor. sebebi el yapımı ve kağıt koni. arabalarda kullanılan orjinal hoparlörler kağıt konidir. sonradan takılan hoparlörler kompozit malzemelerden üretilen plastiktir. bazı arabaların orjinal hoparlörleri mid sesleri daha iyi verebiliyor, ama dediğiniz gibi yüksek seslere çıkamıyor. diyecem ki sonyleri değiştir hertz esk 165 tak ama istediğin performansı yine alamazsan sorumluluk kabul etmem, bu işler para ile oluyor. yine focalin 2.000tl ye 3 yollu mid takımı da prof bir üründür. tabi kablo, montaj, amfi uyumu önemli. ekolayzerdan ayar yapınca zamanla kulak alışır, daha iyi ses daha profesyonel ekipmanlar gerektiriyor, dediğim gibi en baştaki sistemi yaptırsaydın bundan daha vasat olacaktı, kabaca hesapla 4500tl civarı tutmuştur malzeme ve işçilik. tadını çıkartmaya bak derim, bası kökle, akciğerindeki titreşimi hisset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 14 Mart 2017; 22:37:25 >

• Tşk ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.