Şimdi Ara

Ses sistemi için (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evde öncelikli olarak kaliteli sesde müzik dinlemek için sistem almayı düşünüyorum,samsung et-e355 sinema sistemi vardı bunu sattım,müzik dinliyemiyordum,filmlerde fena değil,ama dediğim gibi öncelik müzik artı olarak tvyede bağlamam lazım ps4 ve film için,bi sitede bu sistemi buldum(aşağıda)anlıyan varmı?tavsiye edermisiniz?kendim mağzaya gidip sesini test edicem,ilgili arkadaşlara şimdiden teşekkürler

http://www.istanbulhifi.net/?newUrun=1&Id=890997&CatId=bs149203&Fstate=&/PURE-ACOUST%C4%B0CS-PROXIMA-60-5.1-PAKET-HOPARL%C3%96R-S%C4%B0STEM

• Önce avr ayarlayıp sonra hoparlör takımı bakmak daha uygun olmaz mı? Bütçe belirtirseniz bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bütçe 1500TL kadar çıkabilir,avr amfimi oluyo ?
  • speedy_gonzaless kullanıcısına yanıt
    kardeş öncelikle bilmemek değil öğrenmemel ayıptır ama sen baya bilgisizsin. avr sinama amfisi oluyor. sen konuyu 1500 lira max bütçeye 5.1 sistem olarak değiştir. buna subwoofer daha dahil olucak daha 1500 liraya istersen yapabilirim bağlantılarını biliyorum dersen sistem öneririm ama yapamam dersen hazır sistem al bulaşma

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    evet biraz bilgisizim yalan yok,5+1 sevmiyorum çok dağınık oluyo,zaten vardı onu sattım,önceliğim müzikde kaliteli ses dinlemek istiyorum,doygun bass iyi tizzler,net temiz ses,linkde verdiğim pure tam istediğim hoparlör görüntüde,sesini bilemem,parasına bakılırsa kötü olcağını sanmam,bu paraya alıncak uygun bişeye benziyo,10 bin bütçem olsaydı keşke bose alsaydım,pureyi alsam yanına uygun ne olur,mağzaya gidince satıcı mutlaka uygun bişey gösterir ama sizin fikirleriniz daha önemli benim için,bütçeyi biraz daha zorlayıp 1750-2000 e kadar çıkartma şansım var
    Merhaba hocam müzik için 5+1 olmaz sizin baktığınız püre set 5.0 hoparlör eğer amfi ve hoparlör ile uğraşmam bana zor gelir der iseniz 1500 lira bütçeye 1 çift aktif monitör alın vede yanına DAC müziklerinizi kaliteli bir şekilde dinleyin

sen.gsa elektronik gibi satıcışarı gidip "bütçe bu ne alabilirim avr li 5.0 sistem de onlar sana yardımcı olsunlar. bu tecrubeyle 2. el de hoparlör modellerini bilmediğinden ötürü kuramayız. Zaman içerisinde merak salarak araştırıp gidip dinleyerek istemeden sistemini zaten değiştirirsin.

10 bin liraya bose alırdım diyen bir arkadasa cidden yardım lazım.

• Arkadaşlar on bin tl bose varmı ben o paraya arkadaşlarında yardımıyla hatırı sayılır bir set kurarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

Merhaba hocam müzik için 5+1 olmaz sizin baktığınız püre set 5.0 hoparlör eğer amfi ve hoparlör ile uğraşmam bana zor gelir der iseniz 1500 lira bütçeye 1 çift aktif monitör alın vede yanına DAC müziklerinizi kaliteli bir şekilde dinleyin

evet olabilir,bu dediğin sistemle aynı zamanda tvde de kullanabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

sen.gsa elektronik gibi satıcışarı gidip "bütçe bu ne alabilirim avr li 5.0 sistem de onlar sana yardımcı olsunlar. bu tecrubeyle 2. el de hoparlör modellerini bilmediğinden ötürü kuramayız. Zaman içerisinde merak salarak araştırıp gidip dinleyerek istemeden sistemini zaten değiştirirsin.

bunuda deniycem,istanbul hifi bide buraya bakabilirim
    merhaba hocam evet kullanabilirsiniz ama tv yayınlarını izlerken kullanmak saçmalık olur bana göre ayrıca filmde surround ses istiyorsanız mecbur olarak müzik kısmından feragat edipi avr+hoparlör sistemi kuracaksınız
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    merhaba o parayada bose var ama ben 10 liraya en az 3 tane sistem toplarım o paraya
    Bu setlerle Tv'nin sesini de dinleyebilirsiniz. Hatta alıştığınız zaman normal Tv'nin sesi sizi rahatsız edecektir. Ben artık Tv'nin kendi sesine tahammül edemiyorum İnsan iyi sese hemen alışıyor merak etmeyin.

Bu arada BBC HD gibi gerçek 5.1 dolby sesli kanallarda Avr ile belgesel seyretmek çok zevkli oluyor.

• arkadaşlar film yada tv yi hiç söylemedim sayın,asıl önemli olan müzikde kaliteli ses istiyorum,avr dediğiniz ne oluyo?
    sıfır + müzik + kalite = biraz zor dikmene gidip şu ilan numaralarını vediğim amfi ve bi bookshelf hoparlörü al kardeşim bu bütçeye en iyileri bunlar.

182565632 yamaha kesin

hoparlörler
    169426418 veya 162220760 veya 161757848 veya 162228575 git deki hangisi bunların en iyi öalıyo ve amfi ile uyumlu olur. onlarda sana versin en iyisini.

not: bu fiyata kule tipi olmaz böyle raf tipi alıcaksın

dediklerim harici daha kaliteli ses alamasın bu fiyatlara ciddi ise forumu açma nedenin dikmene git.

Avr, Audio video receiver yani görüntü ve ses alıcısı demektir. Ve bu aletler çok kanallı, 5.1, 7.1 gibi ev sinema sistemi amfileridir. Asıl amaçları sinema olduğu için ise müzikte müzik amaçlı stereo amfiler kadar başarılı değildir. Ama birçok insan için müzikte de yeterli performansı verebilirler. Bu tamamen kişisel standartlara göre değişir.

Sanırım sinema ve Avr olayı Samsung set için filmde fena değil ama müzikte kötü sözünüze istinaden çıktı. Tabii bir de 5.0 hoparlör takımı sormanız da sebep olmuş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Avr, Audio video receiver yani görüntü ve ses alıcısı demektir. Ve bu aletler çok kanallı, 5.1, 7.1 gibi ev sinema sistemi amfileridir. Asıl amaçları sinema olduğu için ise müzikte müzik amaçlı stereo amfiler kadar başarılı değildir. Ama birçok insan için müzikte de yeterli performansı verebilirler. Bu tamamen kişisel standartlara göre değişir.

Sanırım sinema ve Avr olayı Samsung set için filmde fena değil ama müzikte kötü sözünüze istinaden çıktı. Tabii bir de 5.0 hoparlör takımı sormanız da sebep olmuş olabilir.

anladım,1 çift monitör hoparlör iyi olucak galiba müzik için,avr ye hiç gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

sıfır + müzik + kalite = biraz zor dikmene gidip şu ilan numaralarını vediğim amfi ve bi bookshelf hoparlörü al kardeşim bu bütçeye en iyileri bunlar.

182565632 yamaha kesin

hoparlörler
    169426418 veya 162220760 veya 161757848 veya 162228575 git deki hangisi bunların en iyi öalıyo ve amfi ile uyumlu olur. onlarda sana versin en iyisini.

not: bu fiyata kule tipi olmaz böyle raf tipi alıcaksın

dediklerim harici daha kaliteli ses alamasın bu fiyatlara ciddi ise forumu açma nedenin dikmene git.

bu fiyata kule tipi olmaz demişsin ama ilk mesajım daki pureyi alsam,ona 2.el anfi alsam olmaz mı?,senin önerin de gzl tşkler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.