Şimdi Ara

Ses Kartı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önceleri X-fi 5.1 Surround USB ve bunu Pro modelini kullandım. Ses kalitesi benim için yeterli, bassları gayet güzel. Ama bass frekansını verirken tiz ve orta sesleri kısma gibi absürük bir özelliği vardı. Neyse gene de idare ediyorduk ama olmasa daha iyi.

USB kullanmamın sebebi dizüstü bilgisayarımdan kaynaklıydı. Şimdi ise masaüstü bilgisayarım var. Ve oksitleme probleminden dolayı ses kartım kullanılamaz duruma geldi, tamir olur mu bilmiyorum içini açtım baktım jack yuvaları değişecek.a

Şimdi sizden isteğime gelelim. Kalitesi x-fi Surround 5.1 ayarında bir 5.1 ses kartı arıyorum (5.1 ses sistemim de var). USB karttaki gibi bass verirken tiz ve orta sesleri kısmayan mümkün olduğunca uygun fiyatlı tavsiyelerinizi almak isterim. Bütçe oldukça sınırlı, ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur, bu isteklerimi karşılayan 50 liralık kart varsa 50 liralığı tavsiye edin. Üst sınır 200TL.

Profesyonel çalışmıyorum, müzik dinliyorum, film izliyorum temiz ses ve bass seviyorum. Kullandığım kulaklık sound blaster usb evo. Ses sistemim x-530. Kulaklık da değişimi lazım süngerleri ve derisi öldü ama benzer bir kulaklık bulamadım. Bir dj aramasam da temiz ses veren ve şiddetli bass veren kulaklıkları seviyorum. Herneyse konu çok dağıldı, Yanlış yere açmamışımdır inşallah. Önerilirinizi alabilir miyim? Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim :)

• usb ses kartı değil de anakarta takılan ses kartlarından bana da tavsiye lazım. çünkü usb ye takılan ses kartlarının voltajı belli 4-5 v benim 12v ile çalışan ses güzel işleyen ses kartına ihtiyacım var. bilgisayarın dahili seskarı realtek tek iyi olsun yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

usb ses kartı değil de anakarta takılan ses kartlarından bana da tavsiye lazım. çünkü usb ye takılan ses kartlarının voltajı belli 4-5 v benim 12v ile çalışan ses güzel işleyen ses kartına ihtiyacım var. bilgisayarın dahili seskarı realtek tek iyi olsun yeter.

Bu işlerden anlayanlar burada takılmıyorlar sanırım.
  • frkn3d kullanıcısına yanıt
    En iyi kartları araştırdığım kadarıyla asus yapmış zamanında ama şu an piysada bulunmuyor malesef dolby-dts çözücülü çok iyi kartları vardı bunu asus ses kartları konusunda bulabilirsin.

Creative'in bazılarını çözmeyi desteklemdiğini ordan öğrenmiştim.

Ama son çıkardığı kartlar genelde oyun odaklı,yada ses işleme odaklı eski hdav serisi çok iyiymiş.
  • 2.el arıyorsanız Asus xonar dx, d1, d2 ve d2x modellerine bakın derim. Dx ile d1, d2 ile de d2x aynı kartlardır. Sadece x'li olanlar küçük olan pci-e x1 sokete uygunlar ve harici güç bağlantısına ihtiyaç duyarlar.

Ben de sizin gibi creative usb 5.1 ses kartından sonra Asus xonar dx modeline geçiş yaptım. Hoparlörlerim o zaman edifier m3500 modeliydi. Creative den sonra çok ciddi bir şekilde surround etkisi arttı ve müziklerde de çok ciddi bir detay ve netlik artışı oldu.

Sonrasında kart garanti süresi içinde bozuldu. Para iadesi ile bir alt model olan dsx modelini aldım ama o pek tat vermedi. Sonra onu satıp 2.el d1 aldım. Sonrasında salondaki htpc için de daha üstü olan d2x modelini 2.el aldım :-)

Şu an ise oyun odamı bebeğe kaptırdığımdan tek PC'ye düştüm ve oyun PC'sini de kablosuz kulaklık ile kullanıyorum. Anlayacağınız şu an 2 ses kartı da boşta ve dükkanımda ilanları mevcut. İlgilenirseniz haberdar edersiniz.

Yalnız elinizdeki logitech 5.1 ile bu ses kartlarının tam performansını bile göremezsiniz. O yüzden d2x bile fazla gelir. Sizin almanız gereken d1 yada dx seviyesi bir karttır. Creative tarafında bu kartın dengi sanırım sound blaster Z oluyor. Bu kartların 2.ellerine bakın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin bahsettiğiniz kartları ikinci el olarak alsak yine oksitleme yapar hızlıca bozulur gibi aklımda bir şüphe kalıyor, ben sık sık kart değiştirmek istemiyorum uzun sürece gitsin. X-fi bozulmasa yine kullanırdım ama on board kullanamıyorum. Asus sabertooth anakart var berbat ses kartı var.

ikinci el hızlıca bozulur mu? ve daha ucuz tavsiyeniz var mı? Bütçem fazla değil, buna para yatırmak istemiyorum elde tutulur birşey olsun istiyorum. Bozulmayacaksa verelim 200-300TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frkn3d

Sizin bahsettiğiniz kartları ikinci el olarak alsak yine oksitleme yapar hızlıca bozulur gibi aklımda bir şüphe kalıyor, ben sık sık kart değiştirmek istemiyorum uzun sürece gitsin. X-fi bozulmasa yine kullanırdım ama on board kullanamıyorum. Asus sabertooth anakart var berbat ses kartı var.

ikinci el hızlıca bozulur mu? ve daha ucuz tavsiyeniz var mı? Bütçem fazla değil, buna para yatırmak istemiyorum elde tutulur birşey olsun istiyorum. Bozulmayacaksa verelim 200-300TL.

Valla forumlarda okuduklarıma göre ses kartları pek bozulan şeyler değiller. Benim ses kartı da ekran kartını çıkartıp temizledikten sonra yerine taktıktan sonra bozuldu. Çıkarıp takarken mi bir halt yedim bilmiyorum ama bozuldu işte. Ki o ses kartı da 15 senede bozulan 2.parça oldu. Bu iş biraz kısmet işi.

O yüzden çok abartı rakamlara çıkmadan diğer bileşenlerin seviyesine uygun bir kart alabilirsiniz. Ki bu durumda bendeki D1 daha mantıklı olur. Ama boşta büyük pci yuvanız var mı o önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

quote:

Sizin bahsettiğiniz kartları ikinci el olarak alsak yine oksitleme yapar hızlıca bozulur gibi aklımda bir şüphe kalıyor, ben sık sık kart değiştirmek istemiyorum uzun sürece gitsin. X-fi bozulmasa yine kullanırdım ama on board kullanamıyorum. Asus sabertooth anakart var berbat ses kartı var.

Valla forumlarda okuduklarıma göre ses kartları pek bozulan şeyler değiller. Benim ses kartı da ekran kartını çıkartıp temizledikten sonra yerine taktıktan sonra bozuldu. Çıkarıp takarken mi bir halt yedim bilmiyorum ama bozuldu işte. Ki o ses kartı da 15 senede bozulan 2.parça oldu. Bu iş biraz kısmet işi.

O yüzden çok abartı rakamlara çıkmadan diğer bileşenlerin seviyesine uygun bir kart alabilirsiniz. Ki bu durumda bendeki D1 daha mantıklı olur. Ama boşta büyük pci yuvanız var mı o önemli

Asus sabertooth anakart, takılı bir şey yok. PCI X1 var sanırım benim modelde. Sadece 2 tane x16 girişi boş oraya sadece ekran kartı olur sanırım, x1 3 tane daha boş yer var

Oksitleme yapıp bozuldu benimki, kart hala sağlam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn3d -- 29 Mart 2017; 17:2:1 >

• quote:

quote:

quote:

Asus sabertooth anakart, takılı bir şey yok. PCI X1 var sanırım benim modelde. Sadece 2 tane x16 girişi boş oraya sadece ekran kartı olur sanırım, x1 3 tane daha boş yer var

Oksitleme yapıp bozuldu benimki, kart hala sağlam

Şimdi baktım da d1 hangi pci kullanıyor anlamadım bağlantı sağlayabilecek miyiz

• frkn3d kullanıcısına yanıt
    Sabertooth'un hangisi? Netten bakınca birkaç tane model çıkıyor.

Ama gördüklerimde genelde küçük pci yuvalarından var. Asus D1 eski tip büyük pci yuvasına uyuyor. O yüzden sanırım D1 size uymayacak.

Bu durumda ya daha üst model olan bendeki d2x modeline bakacaksınız yada D1'in küçük pci sokete uygun versiyonu olan DX modeline bakacaksınız.

• quote:

Sabertooth'un hangisi? Netten bakınca birkaç tane model çıkıyor.

Ama gördüklerimde genelde küçük pci yuvalarından var. Asus D1 eski tip büyük pci yuvasına uyuyor. O yüzden sanırım D1 size uymayacak.

Bu durumda ya daha üst model olan bendeki d2x modeline bakacaksınız yada D1'in küçük pci sokete uygun versiyonu olan DX modeline bakacaksınız.

Asus SaberTooth z97 Mark 1

Anlaşıldı teşekkür ederi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.