Şimdi Ara

Ses Kalitesi N91'den iyi telefon çıktı mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
4.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bı programda vıdeo cekımı yapmıştım. Ses harıka cıkmıstı. Hala aklımda..

Birde k750i vardı. Oda fazlasıyla kalıtelı sesi veriyordu. Telefon çalınca herkes kafkasını çevirip bakardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fifa_05 kullanıcısına yanıt
    Çok araştırdım ve iki ay sonra Letgo’da bulunmaz temizlikte bir ürüne denk geldim. Hemen aldım. Muhtemelen yarın elimde olur.

Ses Kalitesi N91'den iyi telefon çıktı mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yorumlarını bekliyorum mutlaka:)
    Güzel bir kulaklıkla, ekolayzır ayarı yaparak maksimum seviyede verim alabilirsin.

bu da benim makina:)

Creative EP-630’u patlatmış sanırım yorumlarda gördüm. En az 32 ohm kulaklık gerek bunun üçin. Bende 46 ohm kulaklık var hakkını verecektir zannımca. :)

Seninki de çok temizmiş iyi bakmışsın. iPhone 6s’ten sonra ne hissedeceğim ben de merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 11 Haziran 2020; 14:5:45 >
    Bir de bulabilirsen şarj standı al hocam.
    Nokia DT-10 olması lazım.
    Şık duruyor

Hocam stand almak istiyorum fakat hiç uygun bir ilana denk gelemedim. Standlı ilanlar buldum ama telefonlar temiz değil yıpranmıştı. Görece içlerinde temiz bir ilana denk gelmiştim ama onda da cihazın ekran çerçevelerinde hafif çizikler vardı ve 4GB idi ve kulaklık kumandası yoktu. Kulaklık kumandası benim için şarj standından daha önemliydi ve tabi 8GB hem de temiz olunca içlerinden en uygunu resmini atmış olduğum üründü.

Az önce stand baktım ama 270-300 lira isteyenler var. Fiyat şaka gibi. Bir standa o kadar para bayılmak istemiyorum doğrusu. 80 liraya bir tane buldum ama çalışıyor mu orjinal mi emin değilim.

• garuda kullanıcısına yanıt
    Bu telefonda öyle bir amfi katı kullanmışlar ki 470 ohm’luk kulaklığı bile sürüp yeterli ses seviyesini verebiliyor. W800-810 diyorlar gerçekten komik ötesi yorumlar.

Bu telefonun bu kadar iyi olmasının altında yatan sebep yazılımsal olarak değil donanımsal olarak bu yongaları barındırıyor olması. Telefonda Toshiba DSP-33 ses yongası ve Harman Kardon amplifikatör kullanılmış. Adamlar bildiğin kombo yapıp sıkıyorsa daha iyisini yapın demişler. Wikipedia’da yazanlara bakılırsa bu telefonun Apple iPod ve Sony Walkman’lerde dahi elde edilemeyen ses menziline sahip olduğu belirtilmiş ve ancak LG V20 ile 2016’da geçilmiş. Kısaca 11 yıl boyunca en iyi olarak kalmış ve hala en iyi ses kalitesine sahip ilk 10 telefon içersinde olabilir.

Bir de telefonun içine hafıza olarak adamlar baya HDD koymuşlar.

• Öncelikle Selamın Aleyküm,
    Vay arkadaş nasıl letgo. Bizim burada ben en fazla sıfır gibi 6230i ye denk geldim. E7 filan vardı da eksiği de vardı almadım.
    Elemanın biri Hs-23 stereosu olmayan kulaklığa 50 tl fiyat yazmıştı.(mesaj atarak kızdırdım ....)
    Biraderle bende 6230i ve x2-00 la idare ediyoruz.
    6230i nin kulaklığı piayasadaki 100 liralık kulaklıklarla yarışır bence 10 tl ye gitti gidiyordan eskisi bozulunca yeni aldım.Hoparlörü de kötü değil.
    X2-00 ın hoparlörünü değiştirdik mükemmel oldu efsane.
    Sahibinden de x2-00 50 tl ye denk geldi hemen aldım.Daha gelmedi.

Sizlerden uzun süredir aradığım ama bulamadığım 6300 anakartı var mı elinizde.15 tl ye aldiydim oğlen çalıştı akşama bozuldu. Telefona birde sıfır kasa kapak takımı almıştım. Orijinal kalitede. Kutuda duruyor. Yardımc ıolabilirseniz sevinirim.
    N91 hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aleyküm selam.

Telefonun ses kalitesi söylendiği gibi efsane. N91’den sonra iPhone 6s ile dinleyeyim dedim 10 saniye tahammül edemedim. Ses seviyesi çok yüksek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 sene olmuştur, 8 lik vardı, sanırım çıkalı 1 sene felan olmuştu o zaman. 2.el denk gelip almıştım. 1 seneye yakın kullanıp satıp en çok pişman olduğum cihazdır. Ses kalitesini çok arıyorum. Temiz 8 lik arıyorum ama piyasada yok, ya da kaliteyi bilip satmıyor sahipleri. Geçen sene 4 lük bulup almıştım bi tane, kilit kodu bilinmiyordu. Bi yere gönderdim ama yapamadılar,cihaz komple kilitlendi. Birisiyle 5700 la takas etmiştim. 8 lik bulsam temiz,kutulu alıp saklıycam cidden. Şuan ipod touch 4g 32gb ve 5g 32 gb lık cihazlarım var. Hatırladığım kadarıyla iki cihazın sesi de n91 e yaklaşamıyor.

@Mr. Jingles siz ne kadara aldınız?

Kulaklık kumandası arayanlar linke bakabilir.
    https://zebramo.com/products/nokia-ad-36-n91-icin-kablodan-kumanda-340041310

Dock arayanlarda buraya bakabilir.

https://zebramo.com/products/nokia-dt-10-dock-sarj-standi-nokia-n91-modeli-icin-333446451

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhandincel1 -- 19 Haziran 2020; 11:23:41 >

• Başlığı görünce bi mutlu bi sevindirik oldum. Güle güle kullanın telefonunuzu. Çok şık duruyor gerçekten. Bütün telefonların tek tipleşmeye başladığı ve insanların farklılık aradığı günümüzde bu telefonların değeri daha çok artıyor. Nasıl ki günümüzde klasik otomobiller rağbet görüyorsa ileride insanların bu klasik telefonlara olan talebi daha da çok artacak. Zaten bazı telefoncular klasik telefon kullanıyor. Geçenlerde vitrininde iphone 11 ler dizili olduğu halde Ericson T 10 kullanan telefoncu gördüm. Ben de klasik telefon meraklısıyım. Temiz bulursam bir Nokia 7280 Almak istiyorum. Bir keresinde letgoda kutusu ve kullanım kitapçığı bulunan (spiralli ve a4 defter boyutunda) Aselsan 1919 görmüştüm alamamıştım hala içimde uktedir.
    Memnun kalmana çok sevindim hocam:)

Ben 2008-2010 arası çok aktif kullandım bu cihazı. Üniversite okurken davutpaşa-avcılar arası takardım kulağıma yol nasıl biter anlamazdım. Defalarca durak kaçırmışlığım vardır sayesinde:)
    Şimdi de evde fırsat buldukça dinliyorum arada.

Yalnız flac player yükleyedim bi türlü. Bikaç program buldum ama eski yazılım olduğu için sertifika süresi vs. sıkıntılar verdi çalıştıramadım.

Keyifli dinlemeler sana da:)

• @oguzhandincel1 450’ye aldım.

@fifa_05 320 kbps yetiyor da artıyor. Flac ile mp3 arasında öyle dağlar kadar kalite farkı yok. Kalite farkı %10-15 arası bir şey. Zaten telefonda 1 GB boş yer kaldı. Bu kadar şarkının flacını toplasan sanırım en az 20 GB falan yapar.

Bu telefonu bir türlü hackleyemedim yahu. Her defasında installserver hatası aldım. Ki elimden 6600, 6710 Navigator, 6720 classic, 7610, 808 PureView, C5 5MP, E52, N70, N79, N82, N86 8MP ve N93i gibi efsane modeller geçti. Çoğunu avucumun içi gibi bilirdim. N91’de neden bu hatayı aldım çözemedim.

• Arkadaşlar merhaba. Batarya alıcam ama bl-5c lerde zamanında patlama olayı felan olmuştu,hatta o senelerde n91 im varken bataryayı göndermiştim,yenisi gelmişti. bl-5c yerine n91 e uyacak hangi batarya var? bilginiz var mı? bl-6c uyar mı mesela? görünüşü aynı ama.

• oguzhandincel1 O kullanıcısına yanıt
    Ben bunu kullanmıştım ve pil ömrü çok iyiydi. Kesinlikle tavsiye ederim.

https://www.deji.com.tr/nokia-bl-5c-6230-n70-6630-mucize-batarya-deji

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Ben bunu kullanmıştım ve pil ömrü çok iyiydi. Kesinlikle tavsiye ederim.

https://www.deji.com.tr/nokia-bl-5c-6230-n70-6630-mucize-batarya-deji

2 tane 4c 1 tane 5c sipariş ettim de bakayım memnun kalmazsam deji de alırım. teşekkür ederim.

• Ya bl-5c varmış telefonun üzerinde yan sanayi. Orjinal bataryası 5 mi 4 mü n91 in? 2 tane 4c aldım,1 tane 5c aldım dün geldi. ama 4c küçük kaldı batarya yerinde.

• Sony MegaBass S kullanıcısına yanıt
    Mega kirlilik diyorsun yani? Ekolayzır ayarı yapsaydın bası görürdün. Ayrıca ben daha çok dengeye ve tonaliteye bakarım. W800 bu konuda N91’i geçemez zaten. Mega bas = mega gürültü.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.