Şimdi Ara

Güncelleme ! Kazandım ! Servisten Değişim Raporu Çıktı! Asus Tuf rx5700xt 8gb muadili ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
3
Favori
5.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

bu ülkede kanunlara güvenen hala birilerinin olması gerçekten güzel

Alıntıları Göster

Hocam güveniyorum tabi niye guvenmeyelim. Bu kadar karamsar olmamak lazım. Böyle böyle hakkımızı aramazsak daha vahim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

😄 yok hocam inşallah düşmeyiz.

• Güncelleme ! Kazandım ! Servisten Değişim Raporu Çıktı!  Asus Tuf rx5700xt 8gb muadili ? moralini bozmak istemem fakat aşağı yukarı durum bu olacaktır. 1 ay önce hakem heyetine verdim savunmasını bi kaç gün önce yapmış firma oturduk sonuç bekliyoruz. Tahminen 1 ay sonra karar çıksa,,,,, firmada karara itiraz etse oradanda 6 ay desek 8 ayda tamamdır bu iş

• günümüzde kart değişimi yok para iadesine mecbur bırakılacaksınız hocam

• Yazık olmuş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 6 ay önce asus ve itopya ikilisinde aynı durumu yaşadım. Rtx 2060 için değişim raporunu itopya stok olmadığı için tek seçenek para iadesi sunmuştu.

• bildiğim kadarıyla muadilini değil üstünü fiyat farksız vermek zorundalar. 6700xt isteyebilrsiniz. Vermezlerse tüketici hakem heyeti

• @AREryilmaz evet. kanunda yazan da ayıpsız misliyle değişim.

@Jakkoba süreç muhtemelen bende de bu şekilde olacak. ancak atladığımız durum burda sadece satıcı değil üretici ve ithalatcı da sorumlu. yani bunlara da başvurabilirsiniz.

@onr1818 hocam evet piyasada kart olmayabilir ama bu tüketiciyi ilgilendiren bir durum değil. para iadesine mecbur bırakılma gibi bir durum asla söz konusu olamaz. kanunda tüketici karar verir diyor.

@yyorhan bu durumun ben de farkındayım. malesef süreç uzayacak evet :(

• kartın sorunu neydi?

• Hakkınızı arayın hocam o kartın çıkış fiyatı 3 bin olabilir ama şu an 10 binden aşağı satan yok aldığınız yer 3 bine satıyorsa eğer bir şey diyemem tabii ama aldığınız firmanın da şu an kartları hangi fiyatlara sattığı ortada. Son çare olarak hakem heyetine başvurun olumlu sonuç alacağınıza inanıyorum ben şahsen.

• mr07 M kullanıcısına yanıt

Tüketici karar verir diyor ama şirketler thh savunmalarına kart temin edilemedigi için para iadesinden başka seçenek sunamıyoruz diye savunma yapıyorlar bakalım umarım temin edersiniz yeni kartınızı

• 6700xt istemelisiniz. Tüketici mahkemesine götürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 22 Nisan 2021; 20:57:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: win11

kartın sorunu neydi?

Aşırı ısınma sebebiyle ikinci kez servise gönderdim. 20 iş günü içinde onarım yapılıp gonderilmedigi için değişim istedim

• Bende Rx 590 da bu olayı yaşadım. Para iadesini bugünki şartlar da aynısını alabileceğim şekilde istedim. ilk seçeneğim e.kartıydı yok dediler stokta. Fatura fiyatını ödediler. Aynı gün thh ye başvurdum. Bilirkişi kartın bugünki değerini hesaplayıp tarafıma ek ücret istedim. 2 ay geçti karara bağlandı henüz tebligat ulaşmadı. İki aydır GeForce Now ile idare ediyorum. Sonuç ne oldu henüz bilmiyorum. Beklemedeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmurat3551 -- 23 Nisan 2021; 1:16:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr07

Aşırı ısınma sebebiyle ikinci kez servise gönderdim. 20 iş günü içinde onarım yapılıp gonderilmedigi için değişim istedim

Alıntıları Göster
    Fan devir ayarları ile uğraştım mı?
    Genelde düşük devir için ayarlı olur. Yüksek ısı meydana gelir.
    %60 devirde serin çalışması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • win11 kullanıcısına yanıt

Yok, kart kronik hatalı zaten. İnternette çok örneği var.

• Firmanın teklifi şu şekilde. Sizce ne yapmalıyım?

700 TL fark ile

ROG-STRIX-GTX1660S-O6G ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

2800 Tl fark ile

GV-N3060GAMING OC-12GD GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

5100 TL fark ile

RX 6700 XT GAMING X MSI Radeon RX 6700 XT GAMING X 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

@AREryilmaz

@Jakkoba

@onr1818

@yyorhan

muadil ürün temin edemiyor ise üst modelini vermek zorunda 1660s gibi bir karta 700 lira fark istemek ne ya komedi fiyat farkı olmaksınız 5700xt ye muadil denebilecek minimum 3060 temin etmeleri lazım ben olsam hiçbir ürün için ücret ödemem thh ye basvururum ellerinde ürün mevcut benim ürünümü veya muadilini temin edemiyor ise daha üstün bir kart versinler hakkınızdır , kısacası işiniz zor

• quote:

Orijinalden alıntı: mr07

Firmanın teklifi şu şekilde. Sizce ne yapmalıyım?

700 TL fark ile

ROG-STRIX-GTX1660S-O6G ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

2800 Tl fark ile

GV-N3060GAMING OC-12GD GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

5100 TL fark ile

RX 6700 XT GAMING X MSI Radeon RX 6700 XT GAMING X 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

@AREryilmaz

@Jakkoba

@onr1818

@yyorhan

Forumda firma yetkilisi var ise alıntılayıp fark vermeden 6700xt yi talep et.
    1660 süper için bile 700 tl ücret talep ediyorlar. Yuh.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

6700xt ücretsiz verilmeliydi.

Şimdi hiç birşeyi kabul etmediğinizi malı ikamesi ile değiştirmek zorunda olduklarını söyleyin ve daha sonra tüketici hakem heyetine baş vurup ekran kartlarının fiyatlarının kısa sürede 2-3 kat arttığını ürün bedelini iade aldığınız takdirde kesinlikle muadil bir ürün alma şansınızın olmadığını çok daha düşük sınıf bir ürüne ancak paranın yettiğini söyleyin ve malınıza müadil ürün sunmayıp üstüne fiyat farkı çıkartarak mağdur edildiğinizi anlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasty1521 -- 5 Mayıs 2021; 19:49:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.