Şimdi Ara

Servise Götürün UYARISI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araç 2300 km de ve servise götürün diyor bu uyarıyı nasıl silebilirim ?

servis 15 bin km de getir demişti aracı ben aracı pek kullanmadım şuan uyarı cıkıyor ve silemiyorum resette olmuyor servise götürsem para alıyorlarmı bu işlem için sonuçta bakım yaptırmayacağım ?

Servise Götürün UYARISI?

Servise Götürün UYARISI?

Servise Götürün UYARISI?

• sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    sessizlerin_umudu demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

850 tl istiyor servis.opetten benzin almadikca motor garanti disi sayiliyormus burasida ayri bir konu diyelim. kendim yagsini suyunu degistirsem daha mantikli gibi görünüyor kasgo yaptirirm 2 bin tl ye yaza üste koyup

Hocam kasko yaptırmanız ne alaka? Aracı servise götürmezseniz, garanti dışı kalacak bu riski almaya değer mi?
  • ne parası üstad,bakım yaptırmayacaksan eğer. araç 2309km mi yoksa 15000km ye kalan km mi gösteriyor?
  • Seneyi doldurmuş olabilir mi?
  • eagle_3406 E kullanıcısına yanıt
    2309 km suan sifir arac garajda kullanmiyorum sadece yazlari sürüyorum 2016 model baska arac var onu kullaniyoruz. servis 800tl istiyor bakima bunun icin ücret isterse sanayiye gidecegim sildirmem icin uyariyi sesli uyari veriyor
  • Bakım zamanı gelmiş.Bakıma sokmalısınız aracı.

15 bin km veya 1 yıl hangisi önce olursa bakıma gitmeniz gerekiyor.
  • Aracın bakım zamanı geçmiş gözüküyor. Yağın özelliğini kaybedeceği için km dolmadıysa bile yılda bir bakım aralığı veriyorlar.
  • quote:

2309 km suan sifir arac garajda kullanmiyorum sadece yazlari sürüyorum 2016 model baska arac var onu kullaniyoruz. servis 800tl istiyor bakima bunun icin ücret isterse sanayiye gidecegim sildirmem icin uyariyi sesli uyari veriyor

Yıl dolduğu için servise götürmeniz gerekiyor, götürmezseniz yani dışarıda bir yerde yaptırırsanız araç garanti dışı kalır, bence risk almayın derim.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    850 tl istiyor servis.opetten benzin almadikca motor garanti disi sayiliyormus burasida ayri bir konu diyelim. kendim yagsini suyunu degistirsem daha mantikli gibi görünüyor kasgo yaptirirm 2 bin tl ye yaza üste koyup
  • modelin yada markanın konu başlığı varsa oraya bir yazın size sıfırlamayı
    anlatsınlar.
    firmaların yazımları işte hem işe yarar,hem baş ağrıtır.
  • quote:

Hocam kasko yaptırmanız ne alaka? Aracı servise götürmezseniz, garanti dışı kalacak bu riski almaya değer mi?
  • quote:

Yakıt ile garanti arasında doğrudan bir alaka yok. Bazı firmalar yakıtı anlaşmalı istasyondan alırsan YAKIT KAYNAKLI SORUNLARI prosedürle uğraşmadan yaparım diyor. Normal şartlarda zaten kötü yakıt kaynaklı kusurlar kullanıcı hatasıdır, cepten yaptırırsınız veya yakıt istasyonundan talep edersiniz.

Birinci uyarı sorunuzun cevabı da verilmiş, bosch car tarzı yerler de garantiyi bozmadan bakım yapıyor ancak bir sorun halinde servis süründürüyor. Aracı fazla kullanmadığınızdan bu tip bir yere gidebilirsiniz. Garanti sürecinde büyük arıza çıkarsa da biraz uğraştırır ama garantiden yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

servise götüreyim götürmesinede 850 tllik bir işlemi olmadığını biliyorum . ayrıca son götürdüğümde kapının ucunu bir yere vurmuşlar yamulmuş direksiyonun altını tükenmez kalem ile cizmişler sorduğumda rötüş kalemi değdi dediler kapıyı sordum biz yapmadık dediler. yani ne zaman servise uğrasam aracın başına bir iş geliyor. rötüş kalemide mavi ? aracım beyaz ne arıyordu kalem orda hiç fikrim yok ?

servis şu durumda işe yarar otomatik vites yada city arızası verince değişim yapılması için . bayideki satış elemanıda abi sattıktan sonra garanti falan bekleme dedi düzgün kullan aracı mekanik aksamda frende alt takımda orası doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: SYE35

quote:

Yakıt ile garanti arasında doğrudan bir alaka yok. Bazı firmalar yakıtı anlaşmalı istasyondan alırsan YAKIT KAYNAKLI SORUNLARI prosedürle uğraşmadan yaparım diyor. Normal şartlarda zaten kötü yakıt kaynaklı kusurlar kullanıcı hatasıdır, cepten yaptırırsınız veya yakıt istasyonundan talep edersiniz.

Birinci uyarı sorunuzun cevabı da verilmiş, bosch car tarzı yerler de garantiyi bozmadan bakım yapıyor ancak bir sorun halinde servis süründürüyor. Aracı fazla kullanmadığınızdan bu tip bir yere gidebilirsiniz. Garanti sürecinde büyük arıza çıkarsa da biraz uğraştırır ama garantiden yapılır.

servis opetten al şu reklamalrda cıkan olay varya dedi bende opet kart cıkardım plakayı kaydettim benzin için neyse 2 3 sefer gittim son seferde hangi öküzü almışlarsa işe dizel pompayı alıp araca koyarken napıyorsun lan diye cıkıştım aracın depo kapağında eşşek gibi kurşunsuz benzin yazıyor hem ingilizce hem türkce ayrıca birde opet yapıştırdı içine 3 ayrı yazı var . pompacı pardon abeeyy yanlışlık oldu zaten yakıt akmazdı dedi demezmi az kala basıyordu dizeli araca. daha sonraki istasyonda ise abe sen niye mini almadın o daha iyi dedim parasını vereydin alırdım aynı istasyonda başka bir pompacıda abeyy bunu senmi yaptırdın üstünü sanayide (cabrio bez tavan ) opette çalışanın yüzde50 si laf ebesi olmuş benzin ceke ceke kafa gitmiş coğunda..

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

modelin yada markanın konu başlığı varsa oraya bir yazın size sıfırlamayı
    anlatsınlar.
    firmaların yazımları işte hem işe yarar,hem baş ağrıtır.

malesef bulamadım hocam kullanan pek yok 500l modeli var onunda km sayacı katranları farklı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

servise götüreyim götürmesinede 850 tllik bir işlemi olmadığını biliyorum . ayrıca son götürdüğümde kapının ucunu bir yere vurmuşlar yamulmuş direksiyonun altını tükenmez kalem ile cizmişler sorduğumda rötüş kalemi değdi dediler kapıyı sordum biz yapmadık dediler. yani ne zaman servise uğrasam aracın başına bir iş geliyor. rötüş kalemide mavi ? aracım beyaz ne arıyordu kalem orda hiç fikrim yok ?

servis şu durumda işe yarar otomatik vites yada city arızası verince değişim yapılması için . bayideki satış elemanıda abi sattıktan sonra garanti falan bekleme dedi düzgün kullan aracı mekanik aksamda frende alt takımda orası doğru.

Hocam bulunduğunuz şehir de alternatif bir yetkili servis yok mu? Yoksa da yapacak bir şey yok, ben yine de üçe beşe bakmaz yetkili serviste bakımı yaptırma tarftarıyım, aracın garantisinini yakmayın, dünya hali, aracın arıza yapma durumunda çok pişman olursunuz, benden söylemesi.

• sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Şansınıza kötü istasyonlar gelmiş, ben opet anlaşması olmadığı halde hep opet kullanıyorum, ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Bu tip rahatsızlıklarda da müşteri hizmetleri ararsanız ciddi ilgilenirler diye tahmin ediyorum.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    aldım alalı sadece bayinin yanındaki servise götürmüştüm oda 2 far değişti buğu yüzünden o arada kapıyı iç etmişler fiat genel ofisiyle konuştum sucu kabul ettiler ama kapının yarısı boyanacaktı bende öyle kalsın dedim. bir daha servise götürmek istemedim. bulundum yerde 3 4 adet servis va.

kapıyı iç eden birmot yetkili servisi o bu işi yapıyorsa diğerleri neler yapmaz araca kuşkulanıyor insan artık aracın başında durmam gerekiyor. anahtarı alıyorlar benden içeri sokuyorlar siz oturun diyorlar içerde ne yaptıkları belli değil ki kapı kapanıyor içerde cırakalr var kesin onlar lifte vurdu kapıyı
  • başka opet istasyonları var evet ama bana uzak onalrda öyle bir sorun cıkmadı ama yakın olduğum yerdeki opette tüm öküzler orda toplanmış diyebilirim
  • quote:

başka opet istasyonları var evet ama bana uzak onalrda öyle bir sorun cıkmadı ama yakın olduğum yerdeki opette tüm öküzler orda toplanmış diyebilirim

Hocam OPET i boşverin, SHELL in kendi işlettiği, akaryakıt istasyonları var, mümkün olduğunca buralardan yakıt alırsanız, hiç bir sorun çıkmıyor, mükemmel bir işletmecilik yapıyorlar.
  • Km olarak her ne kadar servise 12691 km var diyorsa da, altında gün olarak servis süresini sıfırlamış, garantinin devamı için ya servise gidip 850 lira ödersin, ya da pintilik yapıp sanayide üç otuz paraya işini halledersin.

Aracında arıza çıktığında servis seni bir güzel öper ya da sanayide ki ustaların insafına kalırsın...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.