Şimdi Ara

Server Power Supply Kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet gerçekten merak ediyorum yeni bir power supply almak da isterim ama malesef bütçem yeterli değil almışken sağlam almak isterdim ama beklemekte istemiyorum o yüzden şöyle garip olabilecek bir sorum var

Server Power Supply Kullanmak?Server Power Supply Kullanmak?Server Power Supply Kullanmak?

Yukarıda ki powerı kullanma imkanım var mı sizce?

Kabloları yok kendi elimle modüler kablo yapabilir miyim? (Çalışmayan psulardan söktüğüm kablolarla)

Tehlikeli bir durum olabilir mi?

Edit: N 875ef-00 825 watt Psu nun modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intelxeoninside -- 4 Eylül 2017; 1:22:19 >

• Bende merak ediyordum bunu UP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 4 Eylül 2017; 8:9:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Server PSU yu Normal masaüstü PSU ya dönüştürmek için Elektronik bilgi, PSU 24 pin ATX Çıkış Kablolama şablonunu ve her kablonun çıkış voltaj değerlerini çok iyi bilmek gerekir..
    Daha önce DELL marka 750WATT lık PSU yu Dönüştürdüğüm var ve şu an Overclock Deneyimlerimde ve diğer Tüm Anakart Çalışmalarımda Kullanmaktayım.Gayet Başarılı ve 2 Adet 256BIT lik Ekran Kartı ve 120WATT çeken X5460 İşlemci ile Sorun Yaşamadım..
    Bu iş Teknik Bilgi ve birazda Beceri ister..Ayrıca PSU nun 220 Voltluk Katında Yüksek Gerilim Voltajı Bulunmaktadır.Burayı Kurcalarken İstenmeyen Durumlar Oluşabilir..Dikkat Etmek Gerekir..
    Resimdeki PSU nun Modüler Olması Bu işi Kolaylaştırır ancak yüksek voltaj riskini asla unutmamak gerekir.
    Kesinlikle Bu İş Teknik Bilgi, Techizat,alet-edavat ve Bilgi Birikimi Gerektirir..
  • Teşekkürler o zaman ben Corsair Vs460 a yöneliyorum
  • Hocam hangı kablonun kac watt oldugunu nasıl anladın? İç yapıda da kablolar renkli miydi?
  • Kadekici10 K kullanıcısına yanıt
    Basit aslında..Bir Voltmetre bu işi çözer..
    Standart PSU larda yine standart çıkışlar vardır..
    +3volt, +5volt +12volt,-12volt ve -GND(Şase) gibi..Bunların haricinde Tetikleme ve +5Bsv gibi..
    DC OUTPUT: +3.3V +5V +12V1 +12V2 -12V +5Bsv.....Bazen Çıkış Devresine göre böylede olabiliyor..

Standart Olarak +3volt truncu,+5volt Kırmızı,+12volt Sarı ve -GND(Şase) siyah renk kablolardan oluşur..Tetikleme Yeşil renktir..
    Ama bu durum bazen değişebilir.Server PSU larda Kablo renkleri farklı olabiliyor..İşte O zaman Voltmetreye ihtiyaç vardır..

Benim 750WATT lık DELL Marka PSU da Renkler Standart Değildi ve çok karışıktı..4 Adet +12volt çıkışlı ayrı ayrı renkleri olan Kablolama yapılmıştı..2 renkli kablolar bile vardı iç yapısında..Yani bunun anlamı 4 Kanalda Ayrı ayrı birbirinden bağımsız +12volt çıkış veriyor anlamına gelir bu...Buda croosfire yada SLI destekli çift Ekran Kartı beslemeye uygun anlamına gelir.Ayrıca Overclock için CPU nun çektiği voltajın ayrı kanaldan beslendiğini gösterir..Buda Bu PSU nun her koşulda sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelir..

• Aşağıdaki videoda ayrıntılı şekilde göstermiştim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.