Şimdi Ara

SERVER KAYITLI TELEFONLAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
15.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 13
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 32 gün 11 saat 49 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cabbar.ağa (2 mesaj) Türbülans Havayolları A.Ş (2 mesaj) Proprietor (2 mesaj) Fırat6530 (2 mesaj) monkeyy06 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9 mesaj) Mobil (7 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar server kayitli ne demektir? Nasil yapilir aşamaları nelerdir detayli kimse bilgi vermemis internette server kayitli telefonlar kapanirmi?

|
    |
  • Yasal bir işlem değil. Tavsiye etmememle birlikte kısaca bilgi vereyim.

Server kaydı ile adından anlaşıldığı gibi bir sunucuya, servera kayıt falan yapılmıyor.

Olay kısaca Root atmadan IMEI değiştirmek. Normalde cihaza root atarsın imei atarsın ama ne güncelleme alır ne bişe olur hem de Samsung cihazlar bir çok özelliğini kaybeder Knox'tan dolayı.

Ama bu yöntemle resmen balıktan kılçık çeker gibi işi çözüyorsun

-Ücreti pahalı

-Senin bir imei vermen gerek. Özellikle imei vereceğin telefonun özelliği. Örneği Samsung S3 imeisi verdin operatör imeiden senin cihazı 3g özellikli olduğunu görüp 3g hız verir. 3310 imeisi atarsan 2gde kalırsın ya da 3g yazsa bile yavaş olur.

-İmei'yi yapacak kişiye veriyorsun o bir dosya düzenliyor. Bunu yazılımcı birisi yapıyor basit bir şey değil.

-O dosyayı odin ya da diğer yazılımlar yardımı ile sadece usb kablo kullanarak senin cihazına yükleyerek imei değişimi yapılmış oluyor.

Adı gibi değil bildiğin telefoncuların yaptığı imei atmak. Ama daha güvenli ve konforlu. Cihaz güncelleme alır ve format atınca imei uçmaz. Samsung Note20 Ultrayı ojinal bir Samsun Note3'e çevirmiş olursun kısaca :) İstediğini yap imei uçmaz. Tek risk o eski imeili cihaza eğer hat takılırsa ve bu tespit edilirse 2 cihazda güme gider. Yine imei gerekir ve işlem yapılması gerekir. Çok pahalı bir işlem.

• claswan kullanıcısına yanıt
    Doğru olmakla beraber bazı yanlış bilgiler var, ben sd işlemcili 512gb'lik note 10+ yaptırmıştım evde ki 3g li vodafone imeileri verdim 200mps hızlarda aldım volte ve vowifi çatır çatır kullandım. Senin dediğin 2g ve 3g çekmesi xiaomilerde olan bir sorun saglam qcn dosyası atılmadığında oluyor. Pahalı mı evet ama cihazın değerini düşürmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: claswan

Yasal bir işlem değil. Tavsiye etmememle birlikte kısaca bilgi vereyim.

Server kaydı ile adından anlaşıldığı gibi bir sunucuya, servera kayıt falan yapılmıyor.

Olay kısaca Root atmadan IMEI değiştirmek. Normalde cihaza root atarsın imei atarsın ama ne güncelleme alır ne bişe olur hem de Samsung cihazlar bir çok özelliğini kaybeder Knox'tan dolayı.

Ama bu yöntemle resmen balıktan kılçık çeker gibi işi çözüyorsun

-Ücreti pahalı

-Senin bir imei vermen gerek. Özellikle imei vereceğin telefonun özelliği. Örneği Samsung S3 imeisi verdin operatör imeiden senin cihazı 3g özellikli olduğunu görüp 3g hız verir. 3310 imeisi atarsan 2gde kalırsın ya da 3g yazsa bile yavaş olur.

-İmei'yi yapacak kişiye veriyorsun o bir dosya düzenliyor. Bunu yazılımcı birisi yapıyor basit bir şey değil.

-O dosyayı odin ya da diğer yazılımlar yardımı ile sadece usb kablo kullanarak senin cihazına yükleyerek imei değişimi yapılmış oluyor.

Adı gibi değil bildiğin telefoncuların yaptığı imei atmak. Ama daha güvenli ve konforlu. Cihaz güncelleme alır ve format atınca imei uçmaz. Samsung Note20 Ultrayı ojinal bir Samsun Note3'e çevirmiş olursun kısaca :) İstediğini yap imei uçmaz. Tek risk o eski imeili cihaza eğer hat takılırsa ve bu tespit edilirse 2 cihazda güme gider. Yine imei gerekir ve işlem yapılması gerekir. Çok pahalı bir işlem.

Merhaba, samsung note5'e root ile pil bilgisinde ki 3000 mahı 11800 mah yapılabilir mi? Telefona 4 pil paralel bağladım, telefonun içine mahı ellerimle atamalıyım, doğru yüzdeleri göstermesi için. Ne yapmamı tavsiye edersiniz neler yapabilirim bu konuda?

Bende server kayıtlı bir tane cihaz var buna odinle orjinal yazılım yüklesem imei uçarmı server kayıdı yapan arkadaş at&t romuyla yapmış amerika dışındayken güncelleme almıyor cihaz sadece odinle yeni versiyon yüklenebiliyormuş

• Merhabalar bende aynisi var. Guncelleyemdim siz ne yaptınız

• at&t romuyla server kayıtlı. Odin ile nasıl güncellenir. Yaptınız mi

IMEI değişiyor ama yine. Ve 4g destekleyen telefonun imeisi lazım

• Samsung s21 ultra (sm-g998b/ds) exynos işlecili modele server kaydı konusunda yardımcı olabilecek var mı acaba?

• monkeyy06 m kullanıcısına yanıt
    Cihaz güvenlik güncellemesi mayıs 2021 ve sonrası ise yapılamıyor, serverler kapatıldı sana tavsiyem geçici kayıt yapanlar var o şekilde kullan sakın root edilerek imei attırma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 1 Aralık 2021; 15:25:8 >
  • tmmdır hocam teşekkür ederim

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt

Hocam geçici kayıt olayı nasıl işliyor? Kaç ayda bir para vermek gerekiyor? Geçici kayıt ile sonsuza kadar kullanım sağlanıyor mu? Teşekkürler.

• izmir85 i kullanıcısına yanıt

Hocam bir görsel atar mısın foruma. Merak ettim nasıl yaptığınızı

• Konusunda var.

https://mobile.donanimhaber.com/yeter-artik-yapana-100-lira-verecegim--148648688

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 6 Aralık 2021; 11:31:8 >
  • Exfat kullanıcısına yanıt

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

Hocam bu işlemden sonra cihazda yani *#06# yaptığınızda yeni imei mi gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedevi1903 -- 20 Temmuz 2022; 15:10:25 >
  • bedevi1903 kullanıcısına yanıt

Evet

• note 20 ultra 5g cihazim var note9 imei ike server kayıt yapılmış 5g çalışır mi 5g gelince?
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.