Şimdi Ara

Şerit led tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Evde koridor kısmına şerit led döşeme düşüncem var ancak bir çok satıcı var sitelerde.

Satış siteleri üzerinden alacağımız 3 çipli şerit ledler işimizi görür mü yoksa tercih konusunda bir ince nokta var mıdır ?

• Merhabalar.

Alüminyum şeritler ısı transferi (soğutma) açısından daha uygundur. Adaptörün uygun seçilmesi ve kablolama da önem taşıyor. Aydınlatma işi yapan ve mesleğinde iyi olan birinden yardım almanız daha iyi olur. Uzaktan biz size yardım ederiz ama bilinmeyen çok nokta var. Mesela toplamda kaç metre led kullanılacak? Şeritler toplam ne kadar akım çekiyor? Ona göre kablo, ona göre adaptör... Tek çipli-üç çipli olması aydınlatılacak alanın durumuna göre seçilir.

Diğer arkadaşlar da yazsınlar bilgili arkadaşlar var.
  • N11de sarılan 3çipli 5050 sanırım şerit ledler var. Antre için 7 metre kadar kullanacağım ben, anahtara bağlı olacak, 10amper trafo işimi görüyor sanırım

Bahsettiğim led kalite olarak işe yarar mı ondan emin olamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Akımı kontrol etmek şartıyla işinizi görüyor.
  • Hatta link atayım şöyle direkt
    https://urun.n11.com/serit-led/3-cipli-ic-mekan-serit-led-12v-serit-led-trafo-ucretsiz-kargo-P390455862

Tamam.

LED trafosu olarak kullanacağınız trafonun çıkış bağlantılarının yanında bir ayar düğmesi (trimpot) olmalıdır. Bunu LEDleri bağlamadan evvel ölçü aleti ile kontrol ederek 12Volta ayarlayın. Daha sonra LEDleri bağladıktan sonra çok az ışık parlaklığını azaltın. Çünkü LEDler yanmaya başladıktan sonra hızla ısınmaya başlayarak daha fazla akım çekmek isteyecektir. Siz de bu ayar düğmesinden voltajı kısmalısınız ki LEDler fazla akım çekme nedeniyle kısa sürede bozulamasın. Mesela 10V veya 11V gibi düşebilirsiniz. Kablolar da düşüme neden olabilir uygun kablo çekilmeli.
  • Anladım. Parlaklıkta sıkıntı olmaması için 2 ledin kablolarını bağlayıp trafoya o şekilde bağlayın deniyor. Onun dışında bir şeye gerek yok sanırım.

Bir de anlıyorsanız osram RGB ampuller var kumandalı, lambader ve ortam ışığı için iş görür mü acaba?

Trafonun 220 girişi ve LEDler için 12V çıkışına çok dikkat ederek bağlayın.

RGB olayından anlamıyorum.
  • Teşekkürler

• slm arkadaşlar yeri burasımı bilemedim ama fazladanda konu açmak istemedim kusura bakmayın şimdiden bahçeye 20 metre dış mekan silikonlu şerit led aldım 3 çipli iyilerinden 12v 30 amperde adaptör aldım fansız fanlılar gürültü yapar dediler

sorum şuki bu led leri birbirine bağlasam artı artıya eksi eksiye bahçeden eve yaklaşık 30 metre kabloyla gelip adaptöre gelecek 2*0,75 kablo alsam bir sıkıntı çıkarmı piyasada çok damarlı diye geçiyormuş ama 5o kuruşada var 3 tl yede var metresi bana yardımcı olursanız yada link verirseniz çok memnun olurum sistemde bir hata varmı teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.