Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

serial ATA için fazla 30 usd vermeye deger mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
17
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> serial ATA için fazla 30 usd vermeye deger mi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    299 Mesaj
    slm
    hard disk alıcam seagate in SATA hdleri diğerlerinden 30 35 usd daha pahalı bu parayı vermeye degecek kadar performans farkı yaratır mı?

|
    |
  • Binbaşı
    1952 Mesaj
    çok fazla performans gerektiren şeyler yapmıyorsan gerekli değil
    |
    |
  • Yarbay
    2238 Mesaj
    Şu an almak çok rantabl olmayabilir. Çünkü fiyat/performans oranları çok düşük. Ancak gelecekte yalnızca SATA olacak. O bakımdan biraz daha bekleyip makul fiyattan almak daha mantıklı olacaktır.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    341 Mesaj
    VAlla bilg alcaksan simdi al sata destekleyen bir kart.Sonra bide anakrtımı değistircen sata için
    |
    |
  • Yarbay
    6336 Mesaj
    kabloların ince olucak 10 doılar round kablo parası vermiyecen

oad bir fark yok gibi şimdilik
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    2774 Mesaj
    powersuplyın ve anakartının destegı varmı?
    var ise sata iyidir. sahsen alırdım yani.
    |
    |
  • Binbaşı
    1408 Mesaj
    Ben de alırdım...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    926 Mesaj
    merhaba,

Ben SATA icin anakartin destek vermesinin yeterli oldugunu sanıyordum.Ayrica Powersupplyin da destek vermesi mi gerekli?

Saygılar
    |
    |
  • Yarbay
    2238 Mesaj
    Evet SATA disklerin güç girişleri şu an kullanılan 4 uçlu kalın güç fişleri için uygun değil. SATA disk kullanmak için bi de güç fişi adaptörü gerekiyor. Aleykümsaygılar...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    755 Mesaj
    bildiğim kadarıyla adaptörleri var onların?!?
    |
    |
  • Yarbay
    2769 Mesaj
    değmez
    |
    |
  • Yüzbaşı
    404 Mesaj
    değmez
    |
    |
  • Yüzbaşı
    926 Mesaj
    merhaba,

O guc kablosunu biliyorum.Ancak son zamanlarda SATA disklere uygun powersupply lar gorunce ,acaba powersupplylarda da ayrica SATA icin bir ozellikmi olmasi lazim diye dusundum.

Henuz anakart almadigim icin bu SATA olayi benim de kafami kurcaliyor acikcasi. Degermi acaba?

saygilar
    |
    |
  • Yüzbaşı
    322 Mesaj
    gelecekte 2. el daha kolay satarsın
    |
    |
  • Yarbay
    2508 Mesaj
    7200 ULTRA DMA 100/133 yeter ev kullanıcısıysan.Her teknolojik yeniliğe göre pozisyon almamız cebimizi epey etkilediği için söylüyorum bunları.Yok o öyle 30$ artısı var yok o böyle 25$ daha pahalı diye diye bilinçsiz tüketici konumuna düşmenin bir anlamı yok bence.Yeterlilik seviyesini bulup o noktada seyir etmek daha akıllıca diyorum...Saygılar.
    |
    |
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    western dijital jb 8mb olan harddisklerle aynı performansı veriyor erişim süreleri hatta serial ataların biraz daha uzun. belki ilerde daha hızlı serial ata lar çıkarsa daha karlı olabilir
    |
    |
  • Teğmen
    145 Mesaj
    Hard-disklerin erişim süreleri birbirine çok yakın olduğu için bu şekilde değerledirmek mümkün değil. Farklar hissedilmiyor. Ama buffer, dönme hızı vs. aletin veri aktarım oranını çok etkiliyor. Mesela BetaCam SP standardında bir edit yapabilmek için minimum 22 MBayt veri aktarman gerekiyor saniyede. Bu veri 10 gigabyte olabiliyor. Bunu da sadece hızlı SCSI sürücüler sağlıyor. ATA disklerin veri aktarımı 7 MB civarında ve gigabyte ebadında bir dosyada performans gittikçe düşüyor.

SATA diskler henüz ciddi bir fark yaratmış değil. Özellikle ev kullanıcısının işine yarayacak bir fark hiç değil. 30 dolar fazla ile daha büyük bir disk al daha iyi derim ben.
    |
    |
  • Binbaşı
    1704 Mesaj
    bende sata alacaktım adamdan sata istedim o bana normal getirmiş de iyiki getirmiş bazen alıyorum harddisk i başka yerler gidiyorum o zaman sata her yere uymaz bi kaç yıl sonra pclerin hepsi sata olursa ozaman hepimiz alırız
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.