Şimdi Ara

Serbest Sohbet Köşesi (593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.032
Cevap
17
Favori
401.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • planımız çok güzel işliyor
  • Temizliklere çok hızlı başlanmış
  • İlk başları çok güzel

http://www.youtube.com/watch?v=tD6aJHSI4vI&feature=youtu.be

Not: (Ç)alıntıdır
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• mesajı komple sileceğinize, selam kısmını bıraksaydınız.

selamun aleyküm arkadaşlar
  • Aleyküm selam @El Fuego. Teşekkür ederim hayırlı olsun dileklerin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Hayırlı olsun Ömer abi.

Bu arada demonchild böyle olmuyor bizde birşeyler olalım. hatta biz direk general falan olalım

kilit noktalara adamlarımızı yerleştirdik. artık domino taşı etkisi gibi devamı gelecek

Yönetici seçimlerini bize bırakırlarsa yakında foruma el koyarız.
    GUN foruma giriş yapacak hesabı banlı
    Kalkın ulen darbe yapmışlar

Evet Hocam Zaten bu çalışma çok eskilere dayanıyor Alikuşçu ile Sürekli büyüyoruz. Yakında darbe gelecek foruma. Dh yöneticileri görüyordur umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

@MechE-15

Sizce sistem nasıl adaletli çalışabilir? Ya da şöyle sorayım, sizce bu bölümde adalet nasıl sağlanabilir? Adalet sağlanırken herkes eşit muamele mi görmelidir, yoksa bölüm müdavimleri* ve bölümde düzgünce yazan kişiler diğer kişilerden ayıklanmalı mıdır?

*Düzgünce yazan kişi + 2-3 yıl devamlılık = Müdavim (En kısa tabirle)

Hiç farketmez.Hakaret hakarettir.Kural kuraldır.Herkese eşit muamele yapılmalıdır.
    @webbie
    PM'de de belirttiğim gibi lütfen iddianızı ispatlayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MechE-15 -- 24 Ağustos 2012; 22:36:49 >
  • Ben biraz farklı düşünüyorum, herkese adaletli davranılması gerekir bence. Mesela, yıllardır burada yazan ve alt konularda tartıştığı kişilerle bu konuda muhabbet edebilen kişilerin anlık hatalar yüzünden gözden çıkarılmaması lazım. Söylemek istediğim tabii ki "Yaptıkları hatalar görmezden gelinebilir" demek değil. Ancak altını çizdiğim hususu başarabilen, yani kin tutmadan tartışabilen insanları buradan soğutmamak gerekir. Çünkü bölümü hakettiği yere ulaştıracak kişiler onlardır.

Not: Benim böyle düşünüyor olmam kuralların bu kalıplara göre uygulanacağı anlamını taşımıyor. Bunlar benim şahsi düşüncelerimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

Ben biraz farklı düşünüyorum, herkese adaletli davranılması gerekir bence. Mesela, yıllardır burada yazan ve alt konularda tartıştığı kişilerle bu konuda muhabbet edebilen kişilerin anlık hatalar yüzünden gözden çıkarılmaması lazım. Söylemek istediğim tabii ki "Yaptıkları hatalar görmezden gelinebilir" demek değil. Ancak altını çizdiğim hususu başarabilen, yani kin tutmadan tartışabilen insanları buradan soğutmamak gerekir. Çünkü bölümü hakettiği yere ulaştıracak kişiler onlardır.

Not: Benim böyle düşünüyor olmam kuralların bu kalıplara göre uygulanacağı anlamını taşımıyor. Bunlar benim şahsi düşüncelerimdir.

Forumla ilgili öneriler kısmında görmüştüm galiba böcekgrafik bir mesajından dolayı 120 gün uzaklaştırılmış.Hem eski bir üye hemde bölümün müdavimi...Ama galiba bu bahsettiğiniz tolerans dindarlar için geçerli değil...
    Adalet kavramı kişiden kişiye değişebilen bir kavram değildir!
    Bunu bir yöneticinin ağzından duymaksa oldukça üzüntü verici
    Bir bayram tatiline çıktık neler olmuş meğerse :)

• operasyon valkyrie başladı yani. siz bunker'a girin gerisi kolay, ben ihtiyat kıtalarını hazır ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MechE-15
    Forumla ilgili öneriler kısmında görmüştüm galiba böcekgrafik bir mesajından dolayı 120 gün uzaklaştırılmış.Hem eski bir üye hemde bölümün müdavimi...Ama galiba bu bahsettiğiniz tolerans dindarlar için geçerli değil...
    Adalet kavramı kişiden kişiye değişebilen bir kavram değildir!
    Bunu bir yöneticinin ağzından duymaksa oldukça üzüntü verici
    Bir bayram tatiline çıktık neler olmuş meğerse :)

Bu bahsettiğim tolerans(?)* ne dindarlar ne de başkaları için geçerli. Çünkü öyle bir tolerans yönetim anlayışında yok Bu sadece benim şahsi düşüncem, böyle bir uygulama yok.

Lütfen tolerans meselesini uzatmayalım, olmayan bir şey üzerine konuşmanın gereği yok:)

* Benim bahsettiğim şeyin tam olarak tolerans olmadığını da not olarak ekleyeyim.

• Böcekgrafik, İlkerinanç, soho, bobo1903,birturk'ün uzaklaştırma biçimi ve aldığı ceza çok astronomik, böyle bir cezanın verilebilmesi üyeler için değil, forumun geleceği ve yönetim açısından talihsizliktir, böyle ağır bir yükü forum kaldıramaz.. Ceza tek taraflı değildir, bu konuda yetkili olanlarda verilecek cezadan sorumludur ve ceza kararı bağlayıcıdır.. 4 ay çok ağır ve adaletsiz bir cezadır.. Kim olursa olsun aynı tavır gösterilmeli ve ilkesel bir duruş sergilenemlidir..

Bu ceza İfade ve fikir hürriyetine aykırıdır, forumun kuralları bu 2 kavram ile çelişmemelidir, çelişirse yalnızca üyelere dokunacak bir sonucu olmaz, yukarda bahsettğim çerçevede forumun günenilirlik ve popülaritesinide olumsuz yönde etkiler ve aleyhte propagandanın yolunu açar..

Ceza konusunun Adalet , ifade ve fikir hürriyeti kapsamında tekrar değerlendirilmesi isabetli olacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 25 Ağustos 2012; 17:01:17 >

• Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. :)
  • Ömer, nihayetinde :)

İcraatlerinizi bekliyoruz artık.

Uzun zaman önce sönen bu ateşi yakmak,
    İnsanları bu ateş etrafında toplayıp ısıtmak evvel vazifenizdir.

Ha unutmadan, ateş bazen yakar, o ateşi serin kılmakta size kalmış.

Kolay gelsin...
  • 120 günlük katı ceza sisteminin ne kadar tutarsız ve mantıksız olduğunu ifade etmeye gerek var mı hala?

120 gün yani 4 ay uzaklaştırma ıslah değil ancak idamdır.
    Adalet değil ancak zulümdür.

KB müdavimleri laftan anlayan, aklı başında kimselerdir.
    Ama onlarda herkes gibi münazaraların ateşine kapılabilirler.
    Böyle durumlarda sözlü olarak ikaz etmek ve ricada bulunmak,
    Onların gönlüne su serpip, ortamı serin kılmak yönetici arkadaşlarımızın görevidir.

Emin olun böyle kibar ve nazik bir usul ile çok daha etkili olursunuz.
    İnsanlar size karşı inat ile değil utançla tavır takınırlar ve doğru şekilde davranırlar.
    İnsanların size karşı öfke beslemesini değil sizden utanarak yazabilmesini sağlamalısınız.

Kimse yöneticinin işi kolay demedi.
    O halde bu işi kendiniz için kestirip atacak hale getirmeyiniz.

Ceza alan yada dolaylı olarak gönlü incitilerek uzaklaştırılan arkadaşlarımızın derhal geri getirilmesi için bir çalışmaya girmenizi sizden istirham ederim.

Rica ile...

• Nerde, neden ve kimlerin ceza aldığını ben bilmiyorum. Alınan bu kararı ve uygulamasını genel olarak eleştirmekteyim. Malesef bu güne kadar pek çok ve çeşitli görüşten kıymetli arkadaşlarımız dolaylı veya doğrudan uzaklaştırılmışlardır bölümden.

Son yaşanan olaylar hakkında fazla bilgim yok bu yüzden özellikle isim saymak istemiyorum ama bu bölümde uzun zamandır fikirlerini, düşüncelerini takip ettiğimiz arkadaşlar bu sürecin kurbanları olmuşlar. En son @Soho, @Neommy, @Bocekgrafik vesair ve önceki arkadaşlarımız.

İsimler, görüşler, perspektifler önemli değil. Önemli olan muhabbet edebilen, nezaket gösterebilen ve hiç şüphesiz laftan anlayan müdavim arkadaşların bu şekilde muamele görmesidir. Dediğim gibi münazaralar her zaman alevli olmuştur. Zaman zaman bu alevin seyrine kapılmamak insan elinde olmuyor. Gayri ihtiyarı yanılabiliyor. Bu küçük meseleler yüzünden kıymetli insaları bir kalemle silmek hiç hoş değil.

Lütfen... Anlayış gösteriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: erom?

Merhabalar;paylaşmak istedim...

http://www.youtube.com/watch?v=kRlnKaIW4kU&feature=related
    Açık konuşalım arkadaşlar. Bölümde belki farketmediğiniz -ki ihtimal vermiyorum- çok acı bir kutuplaşma söz konusu. Taraflar bunu ne şekilde ayırıyor bilmiyorum fakat "siz müslümanlar-siz inananlar-siz inançsızlar-siz ateistler-siz kemalistler" şeklinde bölünmüşlük almış başını gitmiş. Çeşitli sebepler ile belirli sürelerde yönetim tarafından bölümünüze ilgi ve alaka azalmış olabilir, bunu zaten sizlere ben söyledim.

Şimdi diyorsunuz ya "aklı başında-laftan anlayan-münazara ateşine kapılanlar" tamam da kim o zaman bu hale getirdi bölümü? Biz mi yaptık fake üyeliklerimizle? Yine bölümün müdavimlerinin istemli veya istemsiz olarak yaklaşımları ile bölüm bu hale geldi.

Bir şekilde bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Uyguladığımız yöntemi tasvip ettiğimi söyleyemem. Ancak bir şekilde suni de olsa bölümün o havasının dağıtılması gerekiyor. Sonrasında eski usül "rica-samimiyet-alttan alma" devam edebilir.

Şu anda bölümde sessizlik hakim. Kısa süre içinde de yerini eski düzene bırakacağını düşünüyorum. Ancak bir süre daha mevcut durumda devam edeceğiz.

• Abdullah nerelerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Abdullah nerelerde?

Abi buradayım daha yenice girdim. Abi Düğünden düğüne gidiyorum abi herkes evleniyor: Son kale olarak 2 arakdaş kaldık bu gidişle yıkılacağız

Bu durumlardan dolayı ancak girebildim tam olarak :) Bu arada pmden mail adresini yolladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 26 Ağustos 2012; 0:19:42 >
  • 
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.