Şimdi Ara

Serbest Sohbet Köşesi (590. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.032
Cevap
17
Favori
401.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kültür Bilimin lanetli olduğunu düşünmeye başlayacağım, yöneticilerimiz sıhhatlerine kavuşamıyorlar bir türlü.
    Kabuska sen dikkat et kendine
    Rds yeni yöneticinin ne zaman belirleneceğine dairde bir konuşma yaptı mı acaba

Bu arada ben iyiyim çok şükür. Sınavlar öpecek yakında ama iyiyim her halde galiba sanırsam zannedersem

• quote:

Orijinalden alıntı: M

Arkadaşlar, bugünden itibaren, ÇOK katı bir şekilde yaptırım uygulayacağımızı herkese bildiririm. (120 gün gibi...)
    rds'nin ilgili mesajı:

quote:

Arkadaşlar güncel bir konu olması sebebi ile bu konudan sizlere küçük bir uyarı yapacağım.

Bugünden itibaren bölüm içerisinde kural dışı konu açan, konuları açılma amacının dışına çekmeye çalışan, konulara siyasi ve dini mesajlar yazan arkadaşlarımıza sorgusuz sualsiz 120 gün süre ile bölüm kısıtlaması vereceğiz. Bölümün bu hale gelmesinde büyük sorumluluk ve hata bizde ise küçük bir kısmıda sizindir. Bunun önüne geçmek için sert önlemlerin gerekli olduğunu kararlaştırdık ve bugünden itibaren uygulamaya koyuyoruz.

Bölüme gönderilen mesajlara cevap verirken mesajın içeriğine bakmayıp yazan kişiye göre yorum yapmanız veya yönetim tarafından saygısızlık olarak nitelendirilecek her türlü mesajda yaptırımımız 120 gün bölüm kısıtlaması olacaktır. Burada kriter yönetimdir. Neye göre kime göre kriterleri ile baya zaman kaybettik. Ya hızlı şekilde eskiye dönüş olacak ya da bölüm için herkes bir kürek atacak.

Tek taşla duvar olmayacağına göre... Hep birlikte öyleyse.

@M, geçmiş olsun dileklerimle.

• Teşekkür ederim Ömer hocam, eksik olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada tekrar okuyunca sağlıkla ilgili mesajım kinayeli olmuş gibi geldi, samimi olduğumu belirtmek isterim
  • Rica ederim, öyle anlamadım. :)
  • Asmalar, kesmeler keşke çözüm olsaydı...

Biz, bize diş gösterecek birini değil
    Bize tebessüm gösterecek birilerini aramıştık.

Sağlık olsun demek isterdim ama anlaşılan daha çok kana susamışız.

Bu defa eyvallah da demiyeceğim!
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Asmalar, kesmeler keşke çözüm olsaydı...

Ne demek kana susamışız? Savaş mı veriyoruz ya da savaşa mı giriyoruz? Bölümde sıkıntılar var, çözülmesine niyetliyseniz sizde bir el uzatırsınız. Yok değilseniz ve bu durumdan memnuniyet duyuyorsanız hiçbirşey denemez.
  • Kullanılan kana susama tabirinin gerçekten "kan" ile ilgili olduğunu düşünmüyorsunuz değil mi rds ?
  • Damarlarımızdan şakır şakır kan akıtılacağını sandım bir an pardon.
  • Söylenen teşbihtir ve ifade edilen bir tepkidir.
    Yazdıklarımız bir eleştiridir aynı zamanda bir serseniştir.
    Suratımızdaki sıfat bir düşmanlığın değil acı dostluğun bir teessürüdür.

Duyduğumuz bir minnettarlık değil malesef teessüftür...

...

Sevgili @Rds, çok şey yazdık belki azını dinletebildik.
    Onca söylenenlerden siz eğer bunu anladıysanız bize teessüf düşer ancak.

Biz sizden kimseyi asın, kesin istemedik.
    Onca uğraşımız ve kaybettiğimiz vakit sırf yöneticilerin gelip "ım" diyeni şutlaması, "kım" diyeni banlaması için değildi.
    Şayet nezaket gösterip dinleyecekseniz bizde zahmet edip tekrar yazarız ama bu defa sadece dinleyecekseniz...

Emin olun bizimde vaktimiz sizinki kadar değerli ve bizimde zamanımız sizinki kadar kısıtlı.
    Meşgul olan bir tek siz değilsiniz. Ama buraya vakit ayırıp yazıyorsak da bu kimse için değil ancak buradaki muhhabete duyduğumuz iştiyaktır. Aradığımız o eski dostluk havasıdır.

Bizim aradığımız her an tedirginlik her an bir gerilim, her dakka bir korku değil. Bunların tam tersi.

...Dediğim gibi bu defa eğer dinleyecekseniz...

Selam ve muhabbetle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 22 Ağustos 2012; 15:37:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rds

Damarlarımızdan şakır şakır kan akıtılacağını sandım bir an pardon.

quote:

Ne demek kana susamışız? Savaş mı veriyoruz ya da savaşa mı giriyoruz?

Bu sorular sorulunca potansiyelinizden korktum bir an pardon

Neyse umarım bölüm daha çok "kan" kaybetmez.
  • Rds'den alıntı
    quote:

Arkadaşlar güncel bir konu olması sebebi ile bu konudan sizlere küçük bir uyarı yapacağım.

Bugünden itibaren bölüm içerisinde kural dışı konu açan, konuları açılma amacının dışına çekmeye çalışan, konulara siyasi ve dini mesajlar yazan arkadaşlarımıza sorgusuz sualsiz 120 gün süre ile bölüm kısıtlaması vereceğiz. Bölümün bu hale gelmesinde büyük sorumluluk ve hata bizde ise küçük bir kısmıda sizindir. Bunun önüne geçmek için sert önlemlerin gerekli olduğunu kararlaştırdık ve bugünden itibaren uygulamaya koyuyoruz.

Bölüme gönderilen mesajlara cevap verirken mesajın içeriğine bakmayıp yazan kişiye göre yorum yapmanız veya yönetim tarafından saygısızlık olarak nitelendirilecek her türlü mesajda yaptırımımız 120 gün bölüm kısıtlaması olacaktır. Burada kriter yönetimdir. Neye göre kime göre kriterleri ile baya zaman kaybettik. Ya hızlı şekilde eskiye dönüş olacak ya da bölüm için herkes bir kürek atacak.

Bu,çok iddialı bir çıkış.Bakalım sistem adaletli bir şekilde çalışıyor mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Asmalar, kesmeler keşke çözüm olsaydı...

Ne demek kana susamışız? Savaş mı veriyoruz ya da savaşa mı giriyoruz? Bölümde sıkıntılar var, çözülmesine niyetliyseniz sizde bir el uzatırsınız. Yok değilseniz ve bu durumdan memnuniyet duyuyorsanız hiçbirşey denemez.

Gerçekten ilgilenilmesi gerekiyor artık. Artık ortamıda yumuşatmak gerçekten çok zor artık. Poliyannacılık yapmak gibi bir niyetim yok ama defalarca konularda uzlaşılması taraftarı mesajlar atmaya çalışsamda, defalarca buradaki birçok arkadaşla Pm yolu ile konuşsakta, Mesajlar yazılırken kişilerin daha önceki mesajlarını ve düşüncelerini araştırmak taraftarı olsamda inanın artık bunlarda yeterli olmuyor. Burada bu düşüncede olan birçok arkadaş var ancak emin olun baş etmek gerçekten çok zorlaştı.

Ceza sistemindeki yazdıklarınızın çözüm olup olmayacağını göreceğiz. Açıkçası ben karşı değilim. Gerçekten düzgünce uygulabırsa birçok kişinin gitmesi gerektiği bir gerçektir.

Tabi konulardaki bilgi eksikliği, fevri hareketler, gaza gelmeler işin çok başka bir boyutu. Olaylara sizin tarafınızdan baktığımda bir miktar anlayabiliyorum. Zira Dh Kb den ibaret değil ancak burasıda çok sıradan bir bölüm değil. Buranın seviyesi gerçekten çok yüksekti ancak birçok yazar uzaklaştı.

Hani özelliğimiz olsun istemiyorum ancak kb de konulara herkes yazmasa olmazmı...

• @MechE-15

Sizce sistem nasıl adaletli çalışabilir? Ya da şöyle sorayım, sizce bu bölümde adalet nasıl sağlanabilir? Adalet sağlanırken herkes eşit muamele mi görmelidir, yoksa bölüm müdavimleri* ve bölümde düzgünce yazan kişiler diğer kişilerden ayıklanmalı mıdır?

*Düzgünce yazan kişi + 2-3 yıl devamlılık = Müdavim (En kısa tabirle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 22 Ağustos 2012; 18:18:46 >
  • quote:

Damarlarımızdan şakır şakır kan akıtılacağını sandım bir an pardon.

Hazir yönetici buradayken sorayim:

Aziz Nesin, Sivas ve biz diye bir konu acmistim, zörttedenek silindi; hem de hakaret ve seviyesizlikten uzak ilerlerken. Nedir nedeni, ögrenebilir miyim?

Ha bir de HY'nin sarlatan oldugunu düsündügümü söyledigim icin de 4 gün uzaklastirma almistim. Sarlatan TDK'ya göre de "bilir gecinen kimse" demek oldugunu ve hakaret olmadigini, ayni zamanda kendi düsüncemi belirttigimi de ifade etmeme ragmen uzaklastirma almamin nedenini merak eder oldum birden.

Bu uygulamanin amaci eger bizi forumdan sogutmaksa söyleyeyim, amacina ulasiyor.

Root admin olunca sanirim bilgilendirme yapabilecek düzeyde oluyorsunuz.

Selamlar...

Ekleme: "Su konuyu acarsaniz söyle yapariz" diye 120 gün uzaklastirma uyarisinda bulunmussunuz. Eh beni simdiden uzaklastirin o vakit. 4'er ay uzaklastirmalarla yakinda burasi zaman gazetesini de gecer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 22 Ağustos 2012; 18:58:15 >

• Foruma çok ama çok sağlam bir temizlik şart. Ayrıca, birçok üyenin içinde olan "Terminatör Yönetici" sorununun da bulunup bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Bu konuda izlenecek yol çok basit; Son zamanlarda bu bölümden konu silen yöneticiler ve onlara şikayette bulunan kişiler eşleştirilsin, ardından aralarındaki özel mesajlara bakılsın, ki silinmiş ya da başka bir platform üzerinden iletişim kurma ihtimali de yüksek.

Aksi halde, burada adam gibi bilgi paylaşan üyelerden geriye hiçkimse kalmayacak ve zaten müdavimlerin neredeyse hiçbiri artık bilgi paylaşmıyor ve benim gibi birkaç üye de sadece tepki amaçlı yorum yapıyor.
  • Naçizane bir şey sormak istiyorum arkadaşlar,

Sizleri gerçekten sevdiğimi, saydığımı ve kırmak istemediğimi biliyorsunuz. En azından ben öyle tahmin ediyorum.

Şikâyet Sistemini kullanarak kaçımız yöneticilere ulaşmayı tercih ettik? Bizi muhatap mı kabul etmediler?
    Burada yazıyoruz ama bu "Öneriler, şikâyetler" konusu kapandı kapanalı olan bir durum bu. Hiç düşündük mü o konu neden kapandı?
    Biz belki bir şeyleri yanlış yapıyoruzdur. Olamaz mı?
  • Bu bölümde bilim konuşulduğu sürece ve bilime diğer bilimsel olmayan sözde kaynaklarla müdahale edilmediği sürece sorun çıkacağını zannetmiyorum..KB deki asıl sorun bu bence.
  • Sevgili Ömer,
    Söylediğinde sonuna kadar haklısın, yani hatanın büyük kısmı bizde.

Peki, bir de şu durum var ki, bizim isyan ettiğimiz nokta da burada;

Sen bir konu açıyorsun ya da yorum yapıyorsun, yaklaşık 2 dakika sonra, senin saatler harcayıp altına da kaynakça eklediğin konu/yorum ortadan kalkıyor. Ama yine aynı süreçte birçok konu başlığı bas bas bağırıyor "Ateyizlerrrr" ya da "Evrimciler" diye. Benim yazdığım yorumu ya da konuyu düşünüp tartıp silme yetisine sahip olan bu yönetici nasıl oluyor da diğer mesajları göremiyor? Eğer ki benim yazdıklarımı anlama kapasitesine sahipse, o merakla buradaki diğer konulara da göz gezdirme ihtiyacı duyar ama böyle bir durum söz konusu bile olmuyor.

Burada benim çok emeğim harcandı. En son sevgili yönetici Kocaballi benim açtığım şikayet konusunu başka yere taşıdı ama biraz sonra aynı konuyu açan diğer bir forumdaşımın konusu burada kaldı. Dün bir forumdaşım eskiden uzun ve içerik dolu mesajlar yazdığımı ama artık bunu yapmadığımı söyledi. Bu durum sadece benim için geçerli değil, buradaki tüm müdavimler aynı durumdadır ve artık biz birbirimize düşmeye, tahammülsüzlük göstermeye başladık ve elimizden gelen tek şey şikayet etmek, ama bunu yapmayı ben kendime yakıştıramıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sevgili Ömer,
    Söylediğinde sonuna kadar haklısın, yani hatanın büyük kısmı bizde.

Peki, bir de şu durum var ki, bizim isyan ettiğimiz nokta da burada;

Sen bir konu açıyorsun ya da yorum yapıyorsun, yaklaşık 2 dakika sonra, senin saatler harcayıp altına da kaynakça eklediğin konu/yorum ortadan kalkıyor. Ama yine aynı süreçte birçok konu başlığı bas bas bağırıyor "Ateyizlerrrr" ya da "Evrimciler" diye. Benim yazdığım yorumu ya da konuyu düşünüp tartıp silme yetisine sahip olan bu yönetici nasıl oluyor da diğer mesajları göremiyor? Eğer ki benim yazdıklarımı anlama kapasitesine sahipse, o merakla buradaki diğer konulara da göz gezdirme ihtiyacı duyar ama böyle bir durum söz konusu bile olmuyor.

Burada benim çok emeğim harcandı. En son sevgili yönetici Kocaballi benim açtığım şikayet konusunu başka yere taşıdı ama biraz sonra aynı konuyu açan diğer bir forumdaşımın konusu burada kaldı. Dün bir forumdaşım eskiden uzun ve içerik dolu mesajlar yazdığımı ama artık bunu yapmadığımı söyledi. Bu durum sadece benim için geçerli değil, buradaki tüm müdavimler aynı durumdadır ve artık biz birbirimize düşmeye, tahammülsüzlük göstermeye başladık ve elimizden gelen tek şey şikayet etmek, ama bunu yapmayı ben kendime yakıştıramıyorum.

Ne olur @webbie, M tek başına bu yükün altında çok zorlandı ve biz ona yeterince yardımcı olamadık, olmalıydık olamadık. @Bethrezen'in de sağlık sorunları eklenince...

Adminler ve genel yöneticiler haberdar bile olamadılar çoğu zaman buradaki durumdan çünkü haklı olarak kendi yoğunlukları vardı.

Her şeyi forumdaki yöneticilerden beklemek insafsızlık olacaktır. Hak verirsiniz ki bu kadar akışkan ve yoğun bir forumda sürekli yeni iletiler atılmakta, yeni konular açılmakta ve bunlar maalesef kalem kalem incelenememektedir.

İşte bu noktada üye olarak bizler yöneticilere yardımcı olmalı ve sıkıntı arz eden durumlar hakkında onlara bilgi vermeli, bu durumlardan onları haberdar etmeliydik.

Bundan sonrası için ne dersiniz birlikte el ele verelim mi?

• 
Sayfa: önceki 588589590591592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.