Şimdi Ara

Serbest Sohbet Köşesi (587. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.032
Cevap
17
Favori
401.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

S3 güzelmiş arkadaşlar. İlk izlenimlerimi yaz yaz bitiremem. Bir inceleme yazısı yazmaya başlasak küçük bir kitapçık çıkabilir :)

Tavsiyeler ve görüşler için teşekkürler. Bir süre sonra illaki kötü bir yanını bulurum ben bunun. Olmasa da oluştururuz

Güle güle kullanın. Güzel haberlere vesile olsun.
  • quote:

S3 güzelmiş arkadaşlar. İlk izlenimlerimi yaz yaz bitiremem. Bir inceleme yazısı yazmaya başlasak küçük bir kitapçık çıkabilir :)

Tavsiyeler ve görüşler için teşekkürler. Bir süre sonra illaki kötü bir yanını bulurum ben bunun. Olmasa da oluştururuz

Bir akadaşım SII'sini satıp iPhone 4S aldı. Ondaki kısıtlamalardan sıkılıp, onu sattı ve SIII aldı. SIII'ten de bellek yetersizliği sorunları sebebiyle şikayetçi olup sattı ve iPhone 4S'e geri döndü. Apple'ı sevmiyorum ama saplantım yok yine de. Böyle bir durum vardı; bilgin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

aktif konular kapatılınca sessizlik çöküyor ve bu durumdan hoşlanmıyorum.

boykot mu etsek ne yapsak? konu dışı ve gereksizlerden 3-5 liseliyi bırakalım vekaleten buraya, içine iyice etsinler

Son 10 gün içinde doluluk oranı iyiydi, gece 2'ye kadar yazmıştım ilk defa. Ne olduysa 1-2 gün içinde oldu, aktif konular bir anda uçtu yerlerine de yenileri gelmedi. Konu açarken ya da uzun bir şey yazarken çoğu zaman "Boşvereer!" deyip laptopun kapağını kapatıyorum.
  • quote:

Hayırlı olsun Android ile ilk günler zevkli geçer ama zamanla sana sunulan en geniş özgürlükler bile az gelmeye başlar

• Teşekkür ederim Ömer hocam, masalda da dediği gibi; "senin neden s3'ün var" "size daha iyi yazabilmek için" İnşallah... :)

@Bocekgrafik, teşekkür ederim. Şimdilik öyle bir sıkıntı yok yeterince bellek var. Yani buna arşiv atmayacağım sonuçta. Genelde işlerimi bilgisayardan yada laptoptan hallediyorum. Maillere daha rahat cevap verebilmek için, bazen günlük yazılarımı yetiştirebilmek amacıyla aldım. Tek sıkıntımız bellek alanı olsun yeter ki.
    İphone 4s ile karşılaştırmasını yaptım almadan önce. Ama her türlü 4s'ten çok daha üstün bir telefon. Zaten s3 iphone 5'e rakip diyorlar. 4s ile karşılaştırmak hata...

Teşekkürler, @Kabuska, özgürlükte sınır tanımam ama bir telefondan da beklentilerimi yükseltmem. Bilgisayar o işler için var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 17 Ağustos 2012; 0:54:22 >

• Ben de ya bu sebeple, ya da forumdan kaynaklı hatalar sebebiyle yazdıklarım uçmasın diye genellikle kayıt alıyorum ama bugün kapatılan bir konuda yazdıklarımı kaydetmediğim için uçtu yine.

Laptoptan yazmak zor oluyor be. Masaüstü bilgisayardayken 10 mesaj yazdığım sürede laptopla bu sayı en az yarı yarıya düşüyor. Pratik olmuyor.
  • quote:

İphone 4s ile karşılaştırmasını yaptım almadan önce. Ama her türlü 4s'ten çok daha üstün bir telefon. Zaten s3 iphone 5'e rakip diyorlar. 4s ile karşılaştırmak hata...

Hayırlı olsun demeyi unuttum; hayırlı olsun. Gecikmeli de olsa kabul et lütfen.

Donanım olarak tabii ki SIII çok üstün ama yazılımdan dolayı durumu eşitliyor sanki iPhone.

Bunun mantığına kısaca şöyle bir izah getireyim. Ben uzun yıllardır mac kullanıcısıyım. Birçoğunuza göre fosil sayılırım yani (f klavye kullanıyorum). Eskiden beri şöyle bir durum var: Mac'lerdeki sistem (donanımdan optimum verim alması) sayesinde, aynı veya muadil donanıma sahip bir PC ile arasındaki hız farkı % 50'nin altına inmiyor, hatta genellikle iki kata yakın fark oluyordu. Mesela sene 2000'de benim 400 MHz'lik mac'im, PIII 650'en bile hızlıydı (P4 daha çıkmamıştı). Bugünlerde de durum çok farklı değil. En pahalı mac'lerde bile hâlâ 1333 MHz bellek var. Henüz 1600'e geçiş yaptılar. Ancak Windows kurulu aynı donanım sahip bir PC ile karşılaştırıldığında, aradaki hız farkı çok fazla; her ne kadar eskisi kadar optimize ve sorunsuz olmasa da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Ağustos 2012; 1:06:04 >

• Teşekkürler hocam :)

Mac ayrı bir alem tabi. Performans olarak, harcadığı güç olarak ve işlevsellik olarak elbette daha iyi. Biz w ile geldik "w'eyle" gidiyoruz.

Ben çağımızı nano-teknolojinin geçiş dönemi olarak gördüğümden telefonların kendi çapında yapmaya çalıştıklarını çok küçümsüyorum ve bunda da haklı olduğumu düşünüyorum. Bir şeyleri birleştirip katmaya çalışıyorlar ama boylarını aşıyorlar. Günümüz akıllı telefonları işlemcisiyle, grafikleri ile bir bilgisayar seviyesine ulaşmaya çalışırken yarattıkları harareti (ısıyı) ve harcadıkları enerjiyi es geçiyorlar.

Sonuçta geçiş dönemi, böyle şeyler normal. Bu yüzden küçümsüyorum telefonları, mecbur olmasam asla almazdım. Telefon alo-alo o kadar...

Muhabbetle...
  • çay mı içsem
  • vay be! söylemlere dikkat! şimdi bunkları dillerine dolayan güruh kim, farkettiniz mi?

Serbest Sohbet Köşesi
  • Çaysız kaldı burlar. Herkesin başı bu yüzden ağrıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

vay be! söylemlere dikkat! şimdi bunkları dillerine dolayan güruh kim, farkettiniz mi?

Serbest Sohbet Köşesi

Bunu yazanlar her kimse, işin ideolojik boyutunu bir tarafa bırakacak olursak, son derece haklılar bunu yazmakta.
    Neydik, ne hale geldik. Kadınlarımız, kâfir ve İslâm düşmanı erkeklerin uçkurlarını tatmin edilmek için kullanılıyor.
    Buna zerre kadar vesile olanın, önünü açanın, mani olmayanın Allah bin türlü belasını versin.

• Amin.
  • i.t.ü.t.o.t.b. neyin kısalması acaba diye merak ettim,

İTÜ Öğrenci Birliği Başkanı Harun KARADENİZ

İTÜ Teknik Okul Talebe Birliği Başkanı Çetin UYGUR
  • Evrim teorisi konusunda sorduğum soru acaba kimi rahatsız etti?
    Hayır,bir soruya cevap verememek,bu soruyu ortadan kaldırma çabalarını mübah kılmaz ki!
    Anlaşıldı malum sorumu imzam yapacağım ve bu soruyu cevaplama konusunda evrim teorisini savunan arkadaşlarada sınırsız süre vermiş olacağım
  • Bu bir özür mektubudur mutlaka yayınla Güzin Abla

Merhaba karıcığım...
    Nasılsın? Ben iyiyim.
    Hastaneden çıkmama çok az bir süre kaldı. Sana söylemem gereken bir şey var.
    Kimilerine göre bazı ‘eksikliklerle’ geleceğim yanına... “Özürlü” diyecekler bana... Ama ben kimseden “özür” dilemeyeceğim karıcığım...
    Senin dışında...
    Senden şimdiden özür dilerim...
    Beklentilerinin hepsine cevap veremeyeceğim için...
    Dostlarımızın (kalırsa) bizimle zaman geçirmek istemeyeceklerini gördüğünde, boynunu eğeceğin için...
    Sana bir evlat bile veremediğim için...
    Bir ömür boyu el ele dolaşmanın tatlı heyecanı yerine, seni tekerlekli sandalyemi iteklemek zorunda bıraktığım için...
    Çağrılmayacağımız her aile toplantısı, bayram kutlaması, piknik için...
    Ya da çağrılacağın ama benim yüzümden gidemeyeceğin özel günler için...
    Hayatın en güzel günlerinde benim sana bakmam gerekirken, sen bana baktığın için...
    Sana “Bir daha dünyaya geleceğiz” diyemediğim için...
    Ya da “Hayatımızda her şey eskisi gibi güzel olacak” diyemediğim için...
    O güzel günleri hayatla
    boğuşarak geçirip evime ve sana zaman ayırmadığım için...
    Ve emniyet kemerimi bağlamadığım için...
    Özür dilerim senden...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21175210.asp?yazarid=50

• Dedim ki Batman çıkınca hemen gitmeyim salonlar durulsun rahat rahat izlerim.
    Biraz abarttım galiba kocaman salonda tek başımayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Dedim ki Batman çıkınca hemen gitmeyim salonlar durulsun rahat rahat izlerim.
    Biraz abarttım galiba kocaman salonda tek başımayim

• Hayırlı olsun El-cezeri, iyi etmişsin. Ben teli uzun süre yakından izledim daha iyi yapılabilirdi ancak bu özelliklerlede oldukça iyi. Hatta piyasanın üstünde bir cihaz. Ben bir süre daha araştırma yapacağım. Sonrasında kararımı söylerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android tablet içinden windows 7 paylaşımına beceremiyorum bir türlü.
    Android'de çeşit çeşit uygulama denedim, windowsta her şeyi yaptım ama bir türlü olmuyor.
    Bu başlıkta başarabilen arkadaş var mı?

Ya da forumun ilgili kısmında bir arayayım en iyisi
  • 
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.