Şimdi Ara

Serbest Sohbet Köşesi (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.032
Cevap
17
Favori
401.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: metalok

turuncu

Sanırım bu yasağı kaldırmışlar.

deneme:Turuncu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mega Therion -- 23 Nisan 2009; 18:43:28 >
  • Şirketin adının 1 kelimesi bile forumda yasaklandığına göre forum sahiplerinin baya bir başını ağrıtmışlar sanırım. Allahtan Elektronik yerine Turuncu kelimesini yasaklamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powermove -- 23 Nisan 2009; 5:19:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ice Cube

@demonchild eski nickiniz bir ara imzanızda yazıyordu.Oradan biliyorum sizin the majesty olduğunuzu . Nasılsın uzun zamandır görüşmeyeli?

ne diyeyim üstadım, iyi diyeyim iyi olayım(: siz naptınız? bir ara yoktunuz, çizilmiştiniz galiba(:

felsefe konulu her topice damlıyorum ama, kasıyor artık beni. şu kötü, bu kötü diyip melek olduğumu iddia edemicem ancak, konu dışındaki felsefe konulu topiclerden farksızlaşıyor. dsteklediğim tezin savunuclarından bir ton saçma cevap geliyor(: (işin garibi, kendi tezlerini desteklediğim noktaları bilemeyecek kadar gaza gelmiş bilgisiz) işte öyle(:
  • turuncu Turuncu

şuan yasak yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisi_kopa_ -- 25 Nisan 2009; 21:57:33 >
  • ermeni sınırı hakkındaki topic neden kapatıldı yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: mercan2021

ermeni sınırı hakkındaki topic neden kapatıldı yaa

Forumda değildim ne oldu ne bitti bilmiyorum ama aşağı yukarı tahmin edebiliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dellci

quote:

Orjinalden alıntı: mercan2021

ermeni sınırı hakkındaki topic neden kapatıldı yaa

Forumda değildim ne oldu ne bitti bilmiyorum ama aşağı yukarı tahmin edebiliyorum

işin kötüsü ben tahminde edemiyorum.hangi akla hizmet kapanır die düşünüp durdum:)

• quote:

Orjinalden alıntı: demonchild

quote:

Orjinalden alıntı: Ice Cube

@demonchild eski nickiniz bir ara imzanızda yazıyordu.Oradan biliyorum sizin the majesty olduğunuzu . Nasılsın uzun zamandır görüşmeyeli?

ne diyeyim üstadım, iyi diyeyim iyi olayım(: siz naptınız? bir ara yoktunuz, çizilmiştiniz galiba(:

felsefe konulu her topice damlıyorum ama, kasıyor artık beni. şu kötü, bu kötü diyip melek olduğumu iddia edemicem ancak, konu dışındaki felsefe konulu topiclerden farksızlaşıyor. dsteklediğim tezin savunuclarından bir ton saçma cevap geliyor(: (işin garibi, kendi tezlerini desteklediğim noktaları bilemeyecek kadar gaza gelmiş bilgisiz) işte öyle(:

Evet ben bir ara kendimi çizdirmişdim fakat Müzik bölümündeki bazı arkadaşların ısrarı sonucu hesabımı açtırdım.Gelin görünki orayada neredeyse haftalardır tek bir kelime yazmıyorum.

Felsefik konular hakkında söyleyecek sözler bulamıyorum.Bende zaman zaman girip yazılanları okumakla yetiniyorum. Kendinizi yormaya değmiyor. Yalnız felsefi konularda değil ,politik veya siyasi konularda oldukça rahatsız edici. Bu yüzden en azından forumlarda en iyisi görüpte ses çıkarmamak zannediyorum ,çünkü yazdıklarınız tamamıyla zaman israfıdır diye düşünüyorum. Foruma bu koşullar altında yazmaktansa elime bir kitap alıp okumayı tercih ediyorum ve onun daha faydalı olduğuna inanıyorum. Umarım rahat ve özgür başka bir platformda görüşlerimizi tartışabiliriz .Kendinize iyi bakın.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mega Therion -- 23 Ekim 2012; 20:30:01 >
  • Ölümlü trafik kazalarında her ne olursa olsun aracı kullanan kişinin kural ihlali veya ihmali olup olmadığı araştırılıp belli olana kadar tutuklu bekletilir diye biliyorum.
    Umarım memur arkadaşların herhangi ihlal veya ihmalleri yoktur.

Ayrıca TCK'na göre;
    "MADDE 85. - (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."
    (taksirle : kazara, kasıt olamadan, istemeden)

Olay bu kapsama da giriyor olabilir. Bu durumda aracı kullanan kişinin tutuklu yargılanması gerekir. Karşı tarafın ne dediği önemli değil, savcı iddia makamıdır ve kamu adına dava açmakla yükümlüdür.

Geçmiş olsun.
  • quote:

Ölümlü trafik kazalarında her ne olursa olsun aracı kullanan kişinin kural ihlali veya ihmali olup olmadığı araştırılıp belli olana kadar tutuklu bekletilir diye biliyorum.

Ayrıca TCK'na göre;
    "MADDE 85. - (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."

Olay bu kapsama da giriyor olabilir. Bu durumda aracı kullanan kişinin tutuklu yargılanması gerekir. Karşı tarafın ne dediği önemli değil, savcı iddia makamıdır ve kamu adına dava açmakla yükümlüdür.

Geçmiş olsun.

İhmal yok hocam.Murat ağabey akrep takla attığında bile ''çocuk'' diye bağırıyordu.Mahkeme hatanın 4/3'ünü çocuğa verdi.Şehirler arası ana yol zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mega Therion -- 29 Nisan 2009; 19:13:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: YalnızEnes

quote:

Ölümlü trafik kazalarında her ne olursa olsun aracı kullanan kişinin kural ihlali veya ihmali olup olmadığı araştırılıp belli olana kadar tutuklu bekletilir diye biliyorum.

Ayrıca TCK'na göre;

Geçmiş olsun.

İhmal yok hocam.Murat ağabey akrep takla attığında bile ''çocuk'' diye bağırıyordu.Mahkeme hatanın 4/3'ünü çocuğa verdi.Şehirler arası ana yol zaten...

Anlıyorum ama memur arkadaşlar ne kadar vatan,millet ve insansever olsalar bile kanunlar her zaman işlemelidir. Hatanın geri kalan 1/4'ü için tutuklanmış olabilir. Ölümlü kazalarda tutuklanmak çok normaldir. Sıfır suçu olan kişi bile ortada ölüm olduğu için 2-3ayda anca çıkıyor diye biliyorum.
    Tekrar geçmiş olsun.

• selamlar beyler..
  • selam
  • Forumda yeni bir alışkanlık oluşmaya başladı. Mesaj yazıldıktan sonra altına 'saygılarımla' gibi sözcükler ekleniyor.
    Arkadaşlar tamam güzel de saygı bu şekilde ne elde edilir, ne de karşı tarafa belirtilmiş olur.
    Tabii ki beni ilgilendirmez de olay yaygınlık kazanmaya başlayınca görüşümü yazayım dedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Forumda yeni bir alışkanlık oluşmaya başladı. Mesaj yazıldıktan sonra altına 'saygılarımla' gibi sözcükler ekleniyor.
    Arkadaşlar tamam güzel de saygı bu şekilde ne elde edilir, ne de karşı tarafa belirtilmiş olur.
    Tabii ki beni ilgilendirmez de olay yaygınlık kazanmaya başlayınca görüşümü yazayım dedim.

onu çıkaran saygılı1i
  • Hatırladığım kadarı ile, Deep Impact de bir zaman ölümlü bir kazaya müdahil olmuştu ve suçsuz olmasına rağmen bir aya yakın kendisini alıkoymuşlardı.
  • Kuvvetle muhtemel daha önce defalarca verilmiştir :)
    Anımsatma olsun bari, görmeyenler olabilir;

www.ismididikle.com

ÖMER Türkiye'de en çok kullanılan 13. isim (... 11. fatih, 12. bülent, 13. ömer, 14. ismail, 15. özlem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 161 kişiden birinin adı ÖMER ve ismin yaygınlık oranı binde 6.21.

ÖMER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 05-05-2009 22:00 itibariyle yaklaşık 448,287 kişinin isminin ÖMER olduğu ve ÖMER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 7381 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖMER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 85.45 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 26,200 ÖMER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖMER sayısı her yıl 225 kişi artıyor.

ÖMER Türkiye'nin en yaygın 13. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 13. ad ise Mark ismi. ÖMER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 11. Edward 12. Charles 13. Mark 14. Alan 15. Ann isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_ogr

Hatırladığım kadarı ile, Deep Impact de bir zaman ölümlü bir kazaya müdahil olmuştu ve suçsuz olmasına rağmen bir aya yakın kendisini alıkoymuşlardı.

Ben de o şekilde anımsıyorum maalesef.
  • yine açtığım topik silindi ilgili arkadaş kimse bi cevap verebilirmi?
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.