Şimdi Ara

Seramik kaplama için 150 TLlik ürüne 1.200 tl uygulama istenmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
38.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ben de o kadar para vermek istememiştim ancak araştırdım , soruşturdum ve CARPRO seramik kaplama yaptırdım.
    Markayı ve ürünlerini tavsiye ederim. Aceleye getirmeye gerek yok. Sakin zamanda ve ustaların uygun olduğu zamanda yaptırın.
    http://www.cquartz.com/
    http://arabaseramikkaplama.com/
    Size uyan yerde bayii bulursunuz.

Uygulama merkezinde Scorpion marka Amerikan Cam Filmi yapıyorlar.
    Baştan yaptırmadım, sonradan seramik kontrolüne götürdüğümde ön cam dahil yaptırdım. Memnunum, tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirited

sakin ol şampiyon.ne bu şiddet bu celal. bende işçilik fiyatına kızıp ürünü kendim uyguladım.uygulayamam mı?ne olmuş? Millet marsa çıkıyor ben burda seramik kaplamayımı uygulayamayacağım?gayette güzel oldu kendi aracıma yaptığım.işide çok güzel öğrendim.bir dahaki uygulamam daha güzel olacak inş.öncelikle sakinlik önemli.anladık tamam bu işi yapıyorsun ama senle ilgili birşey dememiş adam.al güzelce izah et, ikna et adamı bu işin neden pahalı olduğuna.öyle kasaba esnafı gibi konuşmayla olmaz o işler.burası paylaşım ortamı.

Hocam siz zr53 mü yaptınız, eğer öyleyse ayrıntılarını paylaşabilirmisiniz, özellikle kaputu veya tavanı birkaç parçaya bölüp yapma işini. Göz kararı bölünüp yapılıyorsa uygulamanın bittiği yerleri nasıl yapıyorsunuz, bölümün diğer tarafına geçtiğinizde ilk kısımın bittiği yerden mi başlıyorsunuz mesela. yada birazda ilk kısımdan alarakmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: veezy

quote:

Orijinalden alıntı: Spirited

sakin ol şampiyon.ne bu şiddet bu celal. bende işçilik fiyatına kızıp ürünü kendim uyguladım.uygulayamam mı?ne olmuş? Millet marsa çıkıyor ben burda seramik kaplamayımı uygulayamayacağım?gayette güzel oldu kendi aracıma yaptığım.işide çok güzel öğrendim.bir dahaki uygulamam daha güzel olacak inş.öncelikle sakinlik önemli.anladık tamam bu işi yapıyorsun ama senle ilgili birşey dememiş adam.al güzelce izah et, ikna et adamı bu işin neden pahalı olduğuna.öyle kasaba esnafı gibi konuşmayla olmaz o işler.burası paylaşım ortamı.

Hocam siz zr53 mü yaptınız, eğer öyleyse ayrıntılarını paylaşabilirmisiniz, özellikle kaputu veya tavanı birkaç parçaya bölüp yapma işini. Göz kararı bölünüp yapılıyorsa uygulamanın bittiği yerleri nasıl yapıyorsunuz, bölümün diğer tarafına geçtiğinizde ilk kısımın bittiği yerden mi başlıyorsunuz mesela. yada birazda ilk kısımdan alarakmı ?

Linkte sayfanın aşağısında video var nasıl uygulandığı ile ilgili.http://www.hepsiburada.com/nasiol-zr53-nano-boya-koruma-ilaci-09c088-pm-otm09c088

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirited -- 2 Şubat 2016; 14:36:51 >

• Boş sey bunlar eskiden seramik kaplamami vardi.Bu kadar para alan insanlari zengin etmeyin yok ne kadar zormus yok bilmem neymis malzeme tas catlasin 200 250 lira 1000 lira iscilik nedir ? Sanirsin arabaya motor yapiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seramikci Passata o parayi veren seramigede verir demistir

• CARPRO CQUARTZ Seramik kaplamada 500 TL fiyat kampanyası başlattık. Konumuz :https://forum.donanimhaber.com/m_117455454//tm.htm#117455454

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 10 Ekim 2016; 17:28:06 >
  • Bugüne kadar 4 farklı aracım oldu. İçinde lüks sınıf sayılabilecek araçta vardı, orta sınıfta, giriş segmenti de.

Birçok kez boya koruma yaptırdım. Farklı yerlere gittim,gördüm. Tecrübe ettim. İşini iyi yapan, ne koparırsam kardır mantığı gütmeyen az yer var. Çok iyi araştırma yapın derim. Gözünüzü hurafelerle boyamasınlar.

Yakın bir zaman önce aracım için boya koruma ve seramik uygulaması için fiyat araştırması yaptım. En ucuz fiyat çıkartan yer 1750 - 2000 TL fiyat çıkardı.İstenen ortalama rakam 2500 - 3000 TL civarı.

Öncelikle şunu belirteyim. Ben zamanında Amerika'ya da seyahat ettim. Orada bu işin nasıl yapılacağına,nasıl yapılması gerektiğine,iş ahlakının nasıl olması gerektiğine şahit oldum.

Maalesef ülkemde bu işi layıkıyla yapan yer sayısı bir elin parmağını geçmiyor.

3 farklı grup var.

1- Merdiven altı sayılabilecek yerler.

200 - 300 TL fiyat verip, 2-3 saatte arabayı teslim edeceğini belirten, kısa günün karı mantığı ile çalışan yerler.

2- Kurumsal Firmalar

Genellikle fahiş fiyatlar çıkartırlar. İşçilik garantisi yoktur. Ancak nispeten mahalle arası yerlere oranla "aracınızı bırakma" konusunda daha güvenilirdir. Ancak verdiğiniz paranın hakkını kesinlikle vermez.

3- Detailing Sektörü

Araç başında en fazla zamanı harcayan, genellikle marka ürünler kullanan, 1 yada 2 kişinin çalıştığı, işletmeler.
    Yapılan işe göre yüklü bir ücret talep edeceklerdir. İşçilik için.
    Örnek olarak (2018)

Seramik kaplama 2000 - 4000 TL
    Boya Koruma (Yıkama, Kil,Demirtozu Temizliği,Çizik giderme,Parlatma) 800 - 1500 TL gibi.

Bunların da çoğuna dikkat etmek gerek. Kendilerini çok iyi pazarlamalarına rağmen, fiyat performans olarak ele aldığınızda ödediğiniz paraya acımanız muhtemeldir.

Kibrit çöpü büyüklüğündeki lokal boyanacak yer için 200 - 400 TL arası fiyat çıkarabilirler. Çok küçük çaplı yerler oldukları için, bana kalırsa maksimum kar odaklılar. Bu sebeple ederinin ve sergilenen işçiliğin karşılığının bir hayli üstünde bir fiyat ödemeniz muhtemel. Parası olan için sorun yok ama bu ülkede kişi başı milli gelir, asgari ücret vs. belli. Para kolay kazanılmıyor. Bu sebeple dikkatli olun.

Benim tavsiyem ya fiyat performans olarak bütçenize uyacak, müşteriye yolunacak kaz gözüyle bakmayan, dürüst, işinin ehli ,kaliteli,aracınızı bıraktığınızda gözünüzün arkada kalmayacağı butik mekanları tercih edin. İyi araştırın, iyi pazarlık yapın. (Gerçekten çok az var.)

Yada kendinizi geliştirin. Araştırma yapın. Uygun malzemeleri temin ederek, kendiniz emek harcayın. Kimse sizin aracınıza sizin kadar özenli davranmaz.

Bauhaus gibi yapı marketlerde uygun fiyatlara polisaj makinesi kiralayabilirsiniz. Önce çıkma parçalarda deneyip,alıştırma yapın.

Ünlü markaların bölünmüş ürünleri var. Örnek olarak Menzerna. 70 - 80 TL civarına bölünmüş pasta ve hare giderici alabilirsiniz.

Kil temizliği için aliexpress üzerinde 2$ - 6$ arası güzel killer var. Şampuanlı su ile yüzeye uygulama yapabilirsiniz.

Uygun fiyata demir tozu temizleyici alırsınız. Boya koruma yapan yerler bu ürünleri, direkt ithal eden yerlerden,toptan bir şekilde ve ortakları ile alıyorlar. Doğal olarak normalde sizin 50 TL ye aldığınız ürünler onlara en fazla 25-30 TL arasına geliyor. Ayrıntılara dikkat edin.

Son aşama olarak wax yada seramik koruma ürünlerinden birini alırsınız. Bölünmüş waxlar 20 - 50 TL arası.

Seramik koruma ürünleri 150 - 300 TL arası. Mümkünse yurtdışından alın. İyi araştırma yapın. Uygulaması zor ürünler yerine, daha kolay uygulanan, hataya karşı toleransı olan ürünler alın.

Kapalı bir yer bulup (avm otoparkı bile olabilir) aracı yıkayıp,iyice kuruttuktan sonra uygularsınız. Bir gün boyunca bırakırsınız. Ertesi gün çıkarırsınız.

Size maliyeti

Kil 15 TL
    Demir Tozu Sökücü 30 TL
    Maskeleme Bantı 10 TL
    Bölünmüş Pasta ve Hare Giderici 60 - 80 TL
    Bölünmüş Wax 40 TL
    Seramik kaplama = 250 TL
    Makine kiralama = 100 TL

Malzeme maliyeti 400 / 500 TL civarı olur. (Seramik)

Bu işe yıllarını vermiş kişilerinki kadar iyi bir sonuç çıkmaz ortaya belki. Ama 2000 - 2500 TL para da cebinizde kalır.

Şunu da ekleyeyim. İnsanların kazandığında gözümüz yok. Allah bereket versin. İşini iyi yapan, her daim kendini geliştiren, eleştiriye açık, işi sadece para kazanmak için değil işinin ehli olabilmek için yapan,dürüst insanlara lafım yok.

Benim tepkim, işçilik adı altında, insanları sömürenlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 10 Mart 2018; 22:32:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam mesajınızın büyük çoğunluğunda haklsınız ama son olarak yazdığınız kendiniz bu işi yapın özellikle serramik için konuşuyorum imkansızdır. Bakın zor falan demiyorum İMKANSIZ. Seramik kaplanacak yüzeyin sıfır hata olması lazım. Daha hare nedir çizik nedir bilmeyen adam bunu yapamaz. Para cebinde kalır ama yanlış uygulanan serramik ile aracını boyatmak zorunda da kalabilir. Yazdıklarınıza katılıyorum iyi pazarlık edin, pahalı diye atlamayın ucuz diye koşturmayın bu iş için kafayı kırmış manyaklar var onları bulun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Evet işçilik. Ama 1200ün içinde kille temizlik, pasta, ipayla temizlik kısımlarıda var. Zr53 en son uygulanır. Uygularken toz olmamalı ortamda ve su değmemeli. Su değecek olursa geri dönüşü çok zor olur. Bu risklerden dolayı yüksek paralar isteniyor. Bana soracak olursanız 1200 tl verecekseniz zr53 yaptırmayın. Ccoat crystal seramik yaptırın. Zr53 Türk yapımı. Ve daha kalitelileri var. Daha 2 3 sene önce 50 liraydı. Hangi ara 150 olmuş?
    Ben saydığınız tüm işlemler dahil ve bugünkü enflasyon dahil 1300 lira fiyat aldım. 2 gün uygulama süresi verdiler. Pasta ve kil vs ön hazırlık seansı için Menzerna, seramik için adı M ile başlayan ve çok başarılı ama adını tam hatırlayamadığım bir ürün kullanacaklarını söylediler. Kristal cam katman oluşacak dediler. Galiba 5 mikron kadar.

Edit: Hatırladım. MODESTA. Nasıldır bu Modesta? Paul Dalton reyizin ürünüymüş.

Edit 2: Modesta değilmiş. Modesta olursa +700 dolar fiyat verdiler. 3M seramik kaplama kullanacaklarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 6 Mart 2019; 10:52:36 >

• Konum hortlamış.
    İyi de oldu.
    1 hafta önce başımdan geçen olayı anlatayım.

Aracımın kaputunda kedi tırmıkları ve tavanında hareler oluşmaya başlamıştı.
    Filmfoil türkiyeye başvurdum sağolsunlar beni merkezlerine çağırdılar.
    Aracı götürdüm 1 gün orda kaldı.
    Hare oluşan yerlere ve kaputa tekrar kaplama yaptılar.

Valla ben seramik kaplamanın uzun dayanım gösterdiğine inanmıyorum.
    Seramik sonrası kaplamayı bozmayacak özel şampuanlar v.s. kullanman lazımmış. Türkiye şartlarında bu çok zor.
    O yüzden yeniden araç alırsam bi dünya para verip seramik kaplama yaptırmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Konum hortlamış.
    İyi de oldu.
    1 hafta önce başımdan geçen olayı anlatayım.

Aracımın kaputunda kedi tırmıkları ve tavanında hareler oluşmaya başlamıştı.
    Filmfoil türkiyeye başvurdum sağolsunlar beni merkezlerine çağırdılar.
    Aracı götürdüm 1 gün orda kaldı.
    Hare oluşan yerlere ve kaputa tekrar kaplama yaptılar.

Valla ben seramik kaplamanın uzun dayanım gösterdiğine inanmıyorum.
    Seramik sonrası kaplamayı bozmayacak özel şampuanlar v.s. kullanman lazımmış. Türkiye şartlarında bu çok zor.
    O yüzden yeniden araç alırsam bi dünya para verip seramik kaplama yaptırmam
    Konu nasiol ile başlamış ve sonuç olarak ne bu ürünü ne de diğerlerini önermemişsiniz. Gerekçe gösterdiğiniz yıkama handikaplarına benim aracımda maruz kalıyor. Hazır köpükler sert sular güneş altında park ve bolca kuş pisliği.

Aracımda tamponlar ve bir iki kusurlu yeri boyattım komple pasta cila yapıldı şu sıralar bu kaplamayı özellikle kaput ve ön tampon için elzem olduğundan düşünüyorum.

Nasiol su kaydırıcının 20 aydır camlarımda kusursuz şekilde etkisi devam ediyor, bu kaplamadan bu performansı alamazmıyız gerçekten?

• Hocam gerçekten çok fazla bakım isteniyor. İlk etapta bundan bahsedilmiyor, ne zamanki sorun oldu o vakit başlıyorlar. Özel şampuanlar mikrofiberli süngerler vs

Yani seramik kaplatıp hiç bişey olmayacak diye biley yok, söylendiği şekilde bakımını yaparsan ve uzman kişiler ile kaplama yaparsan uzun vadede aracını korur ama çoğu insan bende dahil bunla uğraşamayız

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.