Şimdi Ara

Seramik kaplama (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
7.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

quote:

Orijinalden alıntı: klaudio

hocam bir ton para verip seramik kaplama, kaput filmi, cam filmi yaptırdım, bir tek cam filminden memnunum, güya seramik kaplamalı ve kaput filmi olan aracıma antalyaya giderken kaputuna taş geldi kaputun uç kısmındaki boya kalktı, hani seramik, hani kaput filmi bir daha yaptırmam.

hocam istisnasız yazıyorum. hepsi para tuzağı. hiç bir işe yaramıyor. ha wax ha seramik kaplama. uygulamacıya gidiyorsun,yok benzinlikteki köpüğü kullanma ,yok turuncu sonax kullanma yok basınçlı su tutma yok şu yok bu eeeh.

Bunlardan en iyisi tampon kaplama , şehir içinde en çok tamponlara zarar geliyor , ali Express te tampon kenarları için oval kesilmiş kaplamalar var alıp onlardan denemek lazım,

Yıkama sonrasında sonax ın hızlı cilası var onla parlatılırsa uzun zaman gider diye düşünüyorum , 2 yıl arayla da iyi bir pasta cila yeter

Alıntıları Göster
    tam adı ne onların bakayım bakayım merak ettim. turtle wax ice aldım onu kullanıyorum. uygulaması çok kolay. arabayı sıvı el sabunuyla yıkıyorum 3 ay oldu henüz çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: OXMOXTOX

quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Eger araci kendiniz yikiyorsaniz, ve vaktiniz varsa, NXT Yikama Sampuani (Mor olan ) ile Guzel bir Pelus - Koyun Derisi yikama eldiveni ile cift kova yontemi ile yikarsaniz. Sonunda da Quick Detailer kullanirsaniz, Her 2 yikamadan en az 1'inde Quick Detailer yaparsaniz guzel bir koruma su iticilik parlaklik elde edersiniz.

Ancak dedigim gibi surekli kendiniz ilgilenmeniz gerekli...

Benim Cantam su sekilde yaklasik,

https://www.hepsiburada.com/auto-hdm-11191-kuzu-postu-yikama-parlatma-eldiveni-p-OTCSI11159

https://www.hepsiburada.com/meguiar-s-nxt-generation-cilali-yikama-sampuani-1-89lt-p-OTHRZG-12664

https://www.hepsiburada.com/autoglym-microfiber-bez-microgrey-20261-p-OTCSA20261

https://www.hepsiburada.com/meguiars-ultimate-quik-detailer-hizli-yuzey-temizleyici-koruyucu-p-OTOTODUK82434168?magaza=saracoglu&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=Cj0KCQjwzIzWBRDnARIsAAkc8hFJPJcPNAL1Wkluq09MbuMkcyIBubR9uuNzpERMFpqqmtc8tfLVKP8aAupgEALw_wcB

Hocam tesekkur ederiz.biraz maliyetli oluyor ama kendimiz yikadigimiz icin bunlari temin etsek kafamiz rahat olur sanirim.

Alıntıları Göster
    1 yıldan fazla süre kullanırsınız.ucuza gelir,kazıklanmazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

Merhaba,
    Seramik kaplamadan önce, araçtaki rengin derinlik kazanması ve daha parlak olması için pasta işlemi şart. Bunun içinde bir makine lazım. Elle çizik alamazsınız.
    Pasta ile çizik alma işleminden önce de kil ve demirtozu temizliği lazım.
    Sonra pasta ile araca girişmek gerekli.
    Çizikler alındıktan sona da hareleri gidermek ve ardından da cila işlemi lazım.
    Ardından da seramik kaplama yapmanız gerekli.
    Seramik kaplama yapılacak ortam ve kaportanın sıcaklığı çok önemli.
    Seramik işlemini uyguladıktan sonra da kürleşme için beklemeniz lazım. Bekleme sırasında aracın olduğu ortamın sıcaklığı da önemli.

Bu saydığım işlemler de min. 2 max. 3 güne anca biter. İşin hakkı budur. olması gereken süre budur. aracın düzgün yıkama, su tanesi kalmadan kurulamak ve maskeleme yarım gün sürüyor zaten.

Seramik kaplama yapıldıktan sonra da aracı kaplamaya uygun şampuan ile çift kova tekniğini kullanarak yıkamanız lazım. Örnek şampuan : Valet Pro Concentrated

Seramik kaplama yaptırıp ardından da benzincide fırça vuracaksanız hiç yaptırmayın derim.
    bilip bilmeden yazıyorsunuz 3 yıllık arabanın neyine pasta atacaksın acaba ? sen önüne gelene böyle yı yapıştırıyorsan yaz dükkanın adını da millet uzak dursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Evde yaşlı bakımı yapılacak desen bu anlatılanlarla, kimse ana-babasına bakmaz böyle detaylı.

Alıntıları Göster
    aynen
  • Seramik olmasi icin pudkurtulup firina girmesi gerekir.Ben hic gormedim bu tarz bir islem yapan firmayi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ona vereceğiniz para ile 4 şişe megiuars nxt 2.0 alın. 1 şişesi bir araca neredeyse 2 sene gidiyor ve seramik kaplamadan çok fazla eksiği yok. Yaklaşık 9 senedir bu ürünü kullanıyorum ve 3 ayda 1 defa uyguluyorum. uygulaması ped ile ve çok zahmetli değil. Tabi ki üstü tortu olmuş, verniği zarar görmüş bir aracınız var ise mucize beklememek lazım. Ürünü uygulamadan önce ince pasta ve cile işlemi yaparsanız uzun süre kalıcı oluyor. Megiuars ve diğer markaların bir çok cila-hızlı cila- bakım ürünlerini kullanıyorum ama nxt 2.0 gerçekten mucize bir ürün (reklam yaptığımı zannedenler olabilir ancak reklamla işim yok, marka beni bağlamaz, ilerde başka markanın daha güzel bir ürününü kullanırsam onu da göğsümü gere gere yazarım)...
  • crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    3 yillik arabaya pasta atilmaz mi?

Bilginizi daha detaylı paylaşırsaniz biz de öğrenmek isteriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

3 yillik arabaya pasta atilmaz mi?

Bilginizi daha detaylı paylaşırsaniz biz de öğrenmek isteriz.
    3 yıllık araca pasta atana allah akıl fikir versin. piyasa kasap dolu yeminle. blok
    Neden atılmaz?

Hic neden diye bir soru ile karsilasmadiniz herhalde.

Bilip bilmeden derken? Yurtiçi ve yurtdışı yeterince siteyi takip ediyorum. Detailing benim için bir hobi. DÜKKANIM YA DA GARAJIM YOK.
    3 yıllık araç pasta cila olmadan seramik kaplanırsa o parlaklık ve boyadaki derinliği alamazsınız. Konuyu açan ya da okuyan arkadaşlar istediği şekilde hareket edebilir.
  • sorun 6 aylık aracı cizdirmeniz bunun sebebide garajınız yok galiba ve sokağa park ediyorsunuz ve bu sebepden dolayı seramikte kaplasan üstüne betonda döksen bir faydası olmaz. yeriniz varsa 2 bin tl ye seramik yerine garaj yapın yoksa zaten değmez seramik falan
  • bu detailing merakı sonunda boya takıntısına son verecek çünkü bundan 10 sene sonra piyasadaki araçların alayı güneş yanığı olacak.

her yapılan pasta vernikte yer, vernik bitince de arabayı ya komple boyatacaksın ya güneş yanığı ile dolaşacaksın.

abd'de hem herkesin garajı var, bizim gibi arabalar sokakta tozun kirin içinde bırakılmıyor dolayısı ile yapılan işlem uzun ömürlü oluyor ikincisi araba yaşlandığında boyatmak arabanın değerini düşürmüyor arttırıyor.

bu işler bizim gibi boyalı aracın pert kabul edildiği ülkeler için uygun değil, boyanın ömrünü uzatmıyor kısaltıyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.