Şimdi Ara

seoul hiremco X3 çıktı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
1
Favori
45.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı olduğuna eminseniz hemen ucuzunu alın.
    Ama donanım/yazılım/kullanım/destek kalitesi aynı değilse ucuzunu alacak kadar zenginsiniz demektir.
    Allah kolaylık versin.
  • seoul hiremco x3 çift tunerlimi bilen varmı eğer çift tunerli değilse redline 100x gibi işe yaramaz verilen para boşa gider o zaman digibox pahalı olmasına ramen tercih edilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: cessie

seoul hiremco x3 çift tunerlimi bilen varmı eğer çift tunerli değilse redline 100x gibi işe yaramaz verilen para boşa gider o zaman digibox pahalı olmasına ramen tercih edilir

Çift tunerli değil bu yüzden digibox alın.
  • Yumatu teknik destek ve müşteri memnuniyetinden eksik bi firma.seulun hiç değilse bi muhatabını buluyorsunuz.ayrıca yumatunun doğru düzgün bi incelemesi bile yok.
  • o kadar şişirmenize gerek yok beş para etmez bir çihaz ben bu cıhazı kayıt özelliği ve hd kalitesi var diye aldım,hepsi burada com dan 200 ytl vererek yeni aldım fakat....taktım merkezi sistem antene,ilk önce sorun yoktu bir kaç saat sonra sinyal yok diye mesaj tabiii yayın yok...fakat bazı kanallar gösteriyor bende cıhazdan otomatik aratma yaptım bazı kanallar geldi fakat diğer kanallar gitti ...her seferinde böyle 2-3 saat da bir arattırıp kurmam gerekiyor...kanalları düzenliyor çıkıyorum her kanaldan ikişer tane sildiğim kananllar yerinde duruyor........hepsi burada comu aradim iade emek için çıhazı kurduğum için iade alamayacaklarını söylediler...be üç kağıtçılar ben bu çıhazı kurmadan nasıl anlayacağım nasıl olduğunu deilmi...ama anlamalıydım daha kutusundan çıkarır çıkarmaz ,seoul yazısının bulunduğu dandik plastik parça yerinden düşüyor,çihazın içinden çivata sesi geliyor o zaman anlamalıydım zaten dandik bir çihaz olduğu,siz siz olun bilindik markalar alın....

• Arkadaşlar,

Forumdaki mesajlarımda açıkladım ama bir kez daha tekrar etmekte yarar görüyorum!

Cihaz donanımsal olarak yetersizdir!... (16 MB. RAM bulunmakta ve yetersiz kalmaktadır.)

Kanal değişim hızı FTA kanallarda kesinlikle 1 saniyenin üzerindedir. V yada H polarizasyonlu kanallar arasında geçiş esnasında,
    bu süre 2 saniyeye kadar cıkabilmektedir. Şifreli kanal değişimleride 2 saniye düzeyinde gerçekleşmektedir. Eğer cihaza USB flash bellek takılırsa,
    bu süreler kanal değişim hızı yönünden 3,5 - 4 saniye'ye kadar uzamaktadır.

Cihazın kanal değişim hızının düşüklüğüne sebep olarak, demodülatör'ünden kaynaklanmaktadır gibi mesnetsiz bir gerekçe
    ile açıklama getirilmiştir. Oysaki, USB flash bellek takmakla kanal değişim hızı etkileniyorsa, cihazda tampon hafızanın (RAM=silinebilir bellek)
    yetersizliği açıkça görülmektedir.

Peki kanal değişim hızının yetersizliği konusunun neden ön plana taşıdığıma gelince;

X3 cihazda kullanılan işlemci yeni teknoloji olup, işlem hızı (200 Mhz.) yönünden aynı segmetteki cihazlarda kullanılan işlemcilere
    göre çok yüksektir. Yani kısaca ifade etmeye çalıştığım husus şudur ki, bu işlem hızıyla cihaz uçması gerekirken, takılan
    flash bellekten bile etkilendiği görülmüş ve cihaz board'unun dengesiz dizayn edildiği anlaşılmıştır.

Sakın RAM'i 32 MB.a yükseltmek mümkünmü diye sormayın! Zira 32 MB. kapasiteli RAM takılsa bile, takılan bu RAM'i cihaza gömülü
    yazılımda tanımlamadan cihaz RAM'i görmeyecektir. Yani donanım yönünden modifiye yapılsa bile, yazılımında düzenlenmesi gerekmektedir.

Peki bu işler yapılırmı diye soracak olursanız!? Nasrettin Hoca borcunu ödemek için evinin önüne diken tohumları serpmiş
    ve bunu alacaklısına anlatmaya çalışıyormuş !...

Umarım mesajım yeterince açık olmuştur.

• Arkadaşalar Drejo hocanın aşağıdaki yazısını dikkatlerinize sunuyorum....saygılar.
    Alıntıdır...
    Sevgili Arkadaşlar;

Tüm ülke genelinde olduğu gibi, TurkeyForum'da da, teknik bilgisi olmayan bazı arkadaşlar, sanki bir halttan anlıyormuş gibi, foruma girip kendi kafalarına estiğince mesajlar yazıyorlar...

Forum yönetimine bu konuda yaptığımız başvurular sonucunda, verilecek yanıtların yine teknik yanıtlar olması gerektiği de bize defalarca söylendi.

Yani şunu demek istiyorum: Bu tür arkadaşlara,
    - Git bir psikoloğa görün
    - Bilmediğin konu hakkında ahkam kesme, milleti yanıltmaya çalışma
    türünde mesajlar yazarsak, bu durum yanlış sonuçlar doğuruyormuş... (Yani o arkadaşlara "Defalarca aynı hatalı mesajı yazmaya, hatta bu işi forumun birçok bölümünde yapıyor olman, senin ya gerizekalı, ya da kötü niyetli olduğunu gösterir" dersek, suçlu biz oluyormuşuz - Ki buna hak veriyorum, doğrudur.)

Bu nedenle, ben de, bahsedilen sistem performansı konusunda, teknik bir mesaj yazayım dedim.

Şimdi size, teknik olarak, elimizde "Kesin olduğunu bildiğimiz bazı bilgiler" vermeye çalışacağım:

1) Uydu alıcısı bir bilgisayar mıdır ?

Kesinlikle HAYIR. Uydu alıcısı, bir gömülü sistemdir.

2) Uydu alıcısında generic (Bu kelimenin türkçesini biri bana öğretsin lütfen) yazılımlar çalışır mı?

Kesinlikle HAYIR. Generic yazılımlar ( Yani CPU-independent yazılımlar) PC'lerde çalışır. Zaten o yüzden, uydu alıcısında Microsoft WORD kullanamıyoruz mesela

Veya başka bir örnek: Sizce, neden ALI chipsetli bir cihazın yazılımı, ST chipsetli bir cihazda kullanılamıyor? Düşünün bakalım. Oysa, INTEL chipsetli bir bilgisayarda da, AMD chipsetli bir bilgisayarda da, MicrosoftWORD çalışıyor, değil mi?

3) Uydu Alıcısının kanal geçiş hızında RAM'in bir etkisi var mıdır?

Kesinlikle HAYIR. Eğer öyle birşey olsaydı, neden 8Mbyte'lık Fujitsu Serisi, 64-128Mbyte'lık Dreambox'lara nal toplatıyor kanal geçiş hızında? (Veya piyasadaki 16-32Mbyte'lık diğer tüm cihazları düşünün, X serisi dahil.)

4) Fabrika çıkışı olarak 16MByte'lık bir RAM'e sahip olan cihaza, 32MByte RAM takılabilir mi?

Büyük bir çoğunluğunda, hayır. Çünkü, uydu alıcılarının, kendi gömülü işletim sistemleri vardır. Bu gömülü işletim sistemlerinde, "Memory Allocation" ( Yani hafıza bloklandırması) zaten önceden programcı tarafından sabitlenmiştir.

Daha detaya inmek gerekirse, RAM'in içersindeki hafıza bloklarında, hangi adres aralığına işletim sisteminin decompress edileceği, hangi bölgeye video, hangi bölgeye audio, hangi bölgeye teletext, hangi bölgeye EPG.... verilerinin kaydedileceği, hep "önceden SET edilmiş" durumdadır.

Başka bir deyişle, siz 16Mbyte'lık cihazınıza, 32Mbyte'lık RAM taksanız bile, hatta büyük bir şans eseri cihaz çalışsa bile, o 32Mbyte'ın sadece 16'sı kullanılacaktır (Çünkü SET edilen yer, 16Mbyte kadardır)

5) Fujitsu Serisi, 8Mbyte SDRAM ile, nasıl olup da diğer tüm cihazlardan daha hızlı kanal geçebiliyor?

Bu sorunun yanıtını TurkeyForum'da konuşmak, ticari açıdan büyük sakıncalar içermektedir Eski mesajlarımdan, bazı ipuçları bulabilirsiniz.

6) Yeni X Serisi, neden Fujitsular kadar hızlı değil?

Çünkü X serisinin amacı hız yapmak değil, daha fonksiyonel olmak, daha sağlam olmak, daha kaliteli olmak...vs vs.

Şöyle düşünün: Fujitsu 0.6 saniyede kanal geçiyor ama BER oranı yüksek kanallarda, daha ince anten ayarı gerektiriyor. X serisi ise, daha yavaş kanal geçiyor ama, SHARP tuner sayesinde mükemmel kilitleniyor, ayarı bozuk antenlerde bile daha güçlü sinyal kazancı var...

Beğenen, beğendiğini alsın.

Hız isteyen Fujitsu alsın,
    Fonksiyonellik (Kart girişi, modül girişi, USB PVR) isteyen X serisi alsın
    Kart Paylaşımı isteyen DreamBOX alsın
    Po.rno Kanal isteyen, 1 adet SXview kart ve HiremcoX2 alsın
    Ucuz cihaz isteyen, karaköyden 25YTL'ye cihaz alsın
    "Her ay 15-25 YTL paylaşım parası öderim" diyen, kart paylaşımlı cihaz alsın
    "Her ay 9.90 öderim, sonradan geçirirlerse sorun değil" diyen DT alsın
    "Baştan 99YTL öderim, sonra kontörleri öderken bana Allah yardım etsin" diyen DS alsın

Şakaydı bunlar. Elbette, isteyen, beğendiğini, sevdiğini, güzel olanı, iyi olanı seçsin ( Bu daha çok işime geliyor da... "İyi olan" )

SONUÇ:

Bir uydu alıcısına Pentium4 takamayacağımıza göre, 1GB DDRRAM de takamayız ( MediaPC'lerden bahsetmiyorum, onlar zaten bilgisayar)

16Mbyte'lık cihaza 32MByte'lık RAM taksak bile, WindowsCE-Embedded türü bir işletim sistemi kullanmadığımız sürece, o fazladan eklenen RAM'in hiçbir faydası olamaz.

İlk tasarım sürecinde, 32Mbyte'lık olarak tasarlamış olsaydık bile, inanın şu anki kanal geçiş hızından hiçbir farkı olmayacak idi ( Neden? Bu soruyu ALI ve SHARP firmalarına sorunuz. Onlara deyin ki: "Ulan madem bu kadar güzel işlemci ve tuner yaptınız, neden bunu daha hızlı bir demodulator-IC koymadınız?" )

Tabi 16 yerine 32MByte'lık RAM koyduğumuz için gereksiz yere maliyet ve ürün fiyatı artacak idi, o ayrı mesele...

Herneyse. SEOUL şimdiye kadar 7 tane cihaz yapmış ( Sayalım: GS1180, GT5000, S2000, H1453, HX1,HX2 ve HX3)

Bu cihazlarda, elinden geldiğince kaliteli malzeme kullanmış; e-maille, telefonla, teknik servisiyle, satışıyla, argesiyle... en iyi desteği vermeye çalışmış.

Karşılığını da almış ( Allah alandan, satandan, herkesten razı olsun). Bugün yüksekkaldırıma, konya sokağa, internet sitelerine...gitsek, gezsek, herkes bir cihazı konuşuyor ( KaraŞimşek )

Bir cihazın hem hızlı, hem de fonksiyonel olmasını istermiydik? Elbette ki isteriz. Ama varolan işlemciler, varolan tunerler, varolan demodulatorler, bize "Dur bakalım, bir yere kadar" diyor...

Daha hızlı işlemciler, daha hızlı tunerler, daha hızlı demodulatörlerin birleşip, "Hem çok hızlı, hem full fonksiyonel" cihazların çıkması için ne lazım biliyormusunuz?

Bu ülkenin, ekonomik düzeyinin düzelmesi lazım.

Bu ülkenin ekonomik düzeyi daha düzgün olsaydı, o zaman biz de 600Mhz'lik yeni ARM13 DSP core'ları kullanır, üstüne PHILIPS'in yeni demodulator'lerini çakar ( bu demodulator chipinin tanesi şu an 19USD ), hayvan gibi 1GB DDR2'leri de koyduk mu, siz o zaman görün cihazı...

Ama böyle bir cihazı şimdi yapsak, kaç kişi satın alabilir ( Tanesi yaklaşık 500USD'ye gelir cihazın )

Paramızı pul edenler utansın. Vergilerimizle yemek çeki dağıtıp oy isteyenler utansın.

İşte o yüzden, ne kadar ekmek, o kadar köfte diyor, ve geçmiş bayramlarınızı tekrar kutluyorum

• Ben de hiremco x3 aldım öncelikle hdmi bağlantısı fena görüntü sunmuyor tabi yayın yapan kanalların yayın kaliteleri de bunda çok etkili oluyor a kanalında ii bir görüntü alırken , bazı kanal hiç de doyurucu olmayan bir görüntü sunabiliyor, cihazın bir olumsuz yönü menüsünün hiç ergonomik tasarlanmamış olması,
    diğer bir türk firmasına ait 80-90 ytl aralığındaki bir uydu alıcısının menüsünden çok daha verimli bu sadece benim değil iş yerinde bu cihazı kullanan 5-6 kişinin ortak görüşü diyebilirim.
    Bunun yanı sıra ben deki x3 te bir problem var cihazda türksat dışında bir uyduyu seçip kanalları arasında dolaştıktan sonra tekrar türksat ta dönmeye çalıştığımda cihaz bağlantıyı kaybediyor ve kapatıp yeniden açmadan uyduyla bağlantıyı sağlayamıyor.
    bunun yanısıra teletext ve altyazı fonksiyonunda kullanılan yazı karakterleri ve ekranı ölçeklendirmesi de oldukça çirkin diyebilirim.
    Smartcard kullanımı is daha da beter durumda bu denli bekleme bana eski dizel araçlarında hareket etmeden önce dakikalarca motoru ısıtmayı çağrıştırıyor.

Bir diğer husus cihazla pek alakası olmayabilir benim sony televizyon uydu alıcısından gelen HDMi sinyali tanımadığından kendiğiliğinden bağlantı noktasını açmıyor her seferinde kumandadan ayarlamak zorunda kalıyorum, özetle HDMi bağlantısı güzel bir düşünce ama bu alıcının henüz o yüksek fiyatına değip değmeyeceği konusunda benim şüphelerim var, henüz yeterince pişmemiş gibi duruyor.
    Son bir not drejo'nun diğer forumdaki yazılarını bende okuyorum, ama hakaret eder tarzda ve aşağılayıcı uslupta verdiği yanıtlar hiç şık değiller.
    bu ülkede sadece elektronikle uğraşan bir tek kendisi değil tek programcı da o değil, en önemlisi herkes onun malını beğenmek zorunda hiç değil.

• Bu cihazı 15 gün önce aldım.
    Sony 32L4000 tv ye bağladım.

Kutudan çıkan orjinal kablo (RCA) ile iğrenç bir görüntü aldım.

Hemen o gece en yakın yerden 2 YTL lik dandik bir scart kablo aldım, görüntü düzeldi ama yine tatmin edici değil.

Daha sonra HDMI kablo denedim. Görüntüde aşırı bir düzelme oldu. Aydınlık sahnelerde ve bazı kanallarda çok etkileyici bir göründü olmasına rağmen. Karanlık sahnelerde ve dandik kanallarda görüntü lezzetsiz oluyor.

Kanal geçiş süreleri abartılacak kadar uzun değil.

Flash bellek takıp kayıt yaptım. Kaydı izlerken orjinal görüntüye yakın bir görüntü aldım. Ancak kaydırma seçeneği aktif olduğunda kanal geçiş hızları düşüyor. Çünkü kayıt yapmasanız bile kaydırma seçeneği aktif olduğunda sürekli bir kayıt işlemi olmaktadır. Amaç kayıt yapmak istediğiniz görüntünün başlangıcına dönebilmektir. Menüden bu seçeneği pasif yaparsanız normale dönecektir.

Tek sorun bazen ses kesiliyor. Kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.

Şifreli kanalları izleyebilme ve uydu güncellemesi(uydu paylaşımı) gibi konuları pek anlayamadım. Bilgisi olan arkadaşalar basit bir dille anlatırsa sevinirim. Şu an şifreli kanalları izleyebilmek için ne yapmalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejfatih -- 9 Ocak 2009; 14:18:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Ben de hiremco x3 aldım öncelikle hdmi bağlantısı fena görüntü sunmuyor tabi yayın yapan kanalların yayın kaliteleri de bunda çok etkili oluyor a kanalında ii bir görüntü alırken , bazı kanal hiç de doyurucu olmayan bir görüntü sunabiliyor, cihazın bir olumsuz yönü menüsünün hiç ergonomik tasarlanmamış olması,
    diğer bir türk firmasına ait 80-90 ytl aralığındaki bir uydu alıcısının menüsünden çok daha verimli bu sadece benim değil iş yerinde bu cihazı kullanan 5-6 kişinin ortak görüşü diyebilirim.
    Bunun yanı sıra ben deki x3 te bir problem var cihazda türksat dışında bir uyduyu seçip kanalları arasında dolaştıktan sonra tekrar türksat ta dönmeye çalıştığımda cihaz bağlantıyı kaybediyor ve kapatıp yeniden açmadan uyduyla bağlantıyı sağlayamıyor.
    bunun yanısıra teletext ve altyazı fonksiyonunda kullanılan yazı karakterleri ve ekranı ölçeklendirmesi de oldukça çirkin diyebilirim.
    Smartcard kullanımı is daha da beter durumda bu denli bekleme bana eski dizel araçlarında hareket etmeden önce dakikalarca motoru ısıtmayı çağrıştırıyor.

Bir diğer husus cihazla pek alakası olmayabilir benim sony televizyon uydu alıcısından gelen HDMi sinyali tanımadığından kendiğiliğinden bağlantı noktasını açmıyor her seferinde kumandadan ayarlamak zorunda kalıyorum, özetle HDMi bağlantısı güzel bir düşünce ama bu alıcının henüz o yüksek fiyatına değip değmeyeceği konusunda benim şüphelerim var, henüz yeterince pişmemiş gibi duruyor.
    Son bir not drejo'nun diğer forumdaki yazılarını bende okuyorum, ama hakaret eder tarzda ve aşağılayıcı uslupta verdiği yanıtlar hiç şık değiller.
    bu ülkede sadece elektronikle uğraşan bir tek kendisi değil tek programcı da o değil, en önemlisi herkes onun malını beğenmek zorunda hiç değil.

Selam !

Öncelikle sizi tebrik ederim!

Çünkü cihazda kullanılan HDMI çıkışın lisansı bulunmamaktadır... Yani cihaz cihaza
    monte edilen HDMI çıkışın yazılımı, merdiven altı piyasadaki kişiler tarafından hazırlandığı
    için TV bağlantı noktası tarafından tanınamamaktadır.

Ayrıca cihazdaki donanım yetersizliğine bir üstteki mesajımda değinmiştim.

Cihaza USB flash bellek takıldığında, kanal değişiminin yavaşlamasının nedeni
    kesinlikle Demodülatör'den kaynaklandığı iddiası gerçek değildir. Çünkü
    Flash bellek takıyorsak, ilave bir donanımı kullanıma alıyoruz demektir! Kullanıma
    aldığımız bu yeni donanım işleyebilmek için cihazda tanımlanan yazılımı kullanmak
    zorundadır. İşte bu nedenle de tampon bellek(RAM) yetersiz kalmaktadır.

Sonuç x3 cihazı şu an spot piyasada 100-110 dolar civarında bulmak mümkün hale
    gelmiştir. X3'ün emsali Baff'ın HDMI modeli ile Yumatu'nun HDMI modelini 20 -30 $
    daha ucuza almak mümkündür.

• Merhaba arkadaşlar,

Dün SEG 42" plazma televizyonum için HDMI çıkışı olması nedeniyle Seoul hiremco x3 receiver aldım. Daha önceki receiver'ım Hyundai'nin şifre çözmeyen düz modeliydi. Ancak ne yazıkki Hyundai'den aldığım görüntü kalitesini ve netliği maalesef Seoul'den alamadım, altın uçlu scart bağlantısı ve HDMİ girişlerini denememe rağmen görüntü kötüydü. Beklentilerimi karşılayamadı veya ben çok şey bekledim. Sanırım en doğrusu -tabi o kadar para vermek biraz zor- HD çıkışa sahip receiverlar almak.

Saygılar.
  • Bu markalarin hepsi ayni ıcerıkler cok azda olsa degisik olabilir kalite farkı cok az alırken en ucuz olanı veya bu grubun dısında donanıma sahıp pahali kalıteli cıhazları tercıh etmek en dogrusu bence....
  • ARKDASLAR birde bu rezerver var Smart MX 04 plus bu cihazi bilen varmi? goruntusu nasil? hdmicikisi var. baska bir modelide hd ozelligi var.
  • Uydu alıcıyı hepsiburada.com sitesinden 200 liraya 4 taksit aldım. Haftasonu uydu alıcıyı bağlattım Hiremco X3. Gerçekten harika bir cihaz.
    Türksat ve Thor uydularına bakan çanak antenlerim var. Thordaki çoğu şifreli kanalı çözdü. En güzelide Animal Planet, National geographic, Discovery kanallarının hepsini açtı.
    (+ olarak bir kaç adult kanal açtı). İlk önceleri D-Smart almayı düşünüyordum iyiki almamışım. bence Seoul Hiremco X3 süper tercih. Birde bu alıcıyı Philips 42PFL 5603 Full HD tv me bağladım görüntü tatminkar.
    Şiddetle tavsiye ediyorum.
  • ben hiç uydu kullanmadım. Ve artık bir tane almak istiyorum.
    bahsettiğiniz yumatu nun hangi modeli.
    Evimde normal tv var. (lcd yada plazma yok)

quote:

Orjinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orjinalden alıntı: s e p e t

quote:

Orjinalden alıntı: serkanguzel_

Yumatu'ya telefon ettim. Hesap numaralarına para yatırldığı takdirde, kargo ile yolluyorlar... Eski uydu cihazı gönderip, boşa kargo parası ödemeyin dediler! Yani cihazın eskisini istemiyorlar...

Ayrıca SEUL X3 ile HDMI çıkışlı YUMATU aynı cihaz... X3'te sadece VDF display var!

Ben yumatu alacağım.

yumatuda uydudan günceleme varmı,bence YUSUF-MAHMUT-TUNCER o parayı hak etmiyor.

Sayın arkadaşım,

Uydudan güncelleme sizin için önemli ise 200 YTL verip, SEUL x3 alınız!

Cihaza flash bellek'le yazılım yüklemek 2 dakikalık bir iş !!! Seul uydudan güncellemeli olacağı için ileride bazı platformların çözülmesine yönelik desteği olmayabilir.

SEUL'ün bana göre tek avantajı VDF display'idir. Cihazın display'ini seyretmeyeceğime göre benim VDF display'e ihtiyacım yok.

Aynı cihazı Yumatu'nun yarı fiyata sunmuş olması, büyük bir nimettir.

• Bu uydu alıcısı olayı iyice kafamı karıştırdı, tam bir modele karar veriyorum, sonra geleceği düşünerek; NTVSPOR vb. kanalları izleyemeyeceğimi düşünüyorum, çünkü dijital platformlar arttıkça, bu yayınlarda daha sağlam şifreler ile korunacak ve uydu alıcısına vereceğim para boşa gidecek gibi geliyor, ama şu an ki dijital platformlarda 5 para etmez durumdalar..

Ne yapmalı ne etmeli bilemiyorum...
  • Sony 32S4000 ve Hiremco X3 sizce nasıl bir ikili olur? Yakın zamanda almayı düşünüyorum da.
  • Toshiba 32XV550P LCD aldım. Şimdi sıra X3 te. 2 çanak almayı düşünüyorum, biri türksata diğeri ise kararsızım. Thor a mı çevirteyim? Bir de 90lık çanak yeterli olur mu arkadaşlar?
  • 90 çanak genellikle yeterli oluyor thor uydusunu şiddetle tavsiye ediyorum baska bir uydu aramıycaksın
  • Teşekkürler. Ankara'da 90lık çanağın yeterli olduğunu okudum az önce. Ve herkes Thor öneriyor. Ama son zamanlarda X3ün açamadığı kanal sayısında bir artış varmış. Sizde de böyle mi? Yani ordaki kanallar artık sık sık şifre değiştiriyorlarmış.

Bir de star şamp. ligi maçlarını da açmıyormuş. Sizce seneye çözülür mü bu sorun da?

quote:

Orjinalden alıntı: Bacteri

90 çanak genellikle yeterli oluyor thor uydusunu şiddetle tavsiye ediyorum baska bir uydu aramıycaksın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.