Şimdi Ara

seoul hiremco X3 çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
1
Favori
45.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar ben dreambox 800 almayı düşünüyorum ama epey pahalı bu seoul hiremco X3 ile arasında ne fark vardır bilen varsa yazarsa cok sevinirim evimde digitürk var ama beş para etmez bir görüntüde yayın izliyorum sesde iğrenç 2 yıllık ödediğim halde digiturkten kurtulmak istiyorum televizyonum sony bravia 40v3000 (Full HD)

iyi günler
  • Arkadaşlar Selam,

Seoul X3 uydu alıcısı almayı düşünüyorum ve basit bir sorum olacak.

Bu cihaza kart yada herhangi bir aparat takarak DSmart ve Digiturk yayınlarını izlememiz mümkün müdür?
    Yanlış anlaşılmasın yasal olarak bu yayınları izlemek niyetindeyim.

Örneğin Dsmart kartını seoul x3 cihazının kart girişine taktığımızda yayın alabilir miyiz?
    Ya da başka bir aparatla bu iş olur mu?

Teşekkürler
  • ben bizim patronun cihazına Digiturk kart okuyucusu alayım dedim bulamadım digiturk artık satmaktan vazgeçmiş normalde 70 ytl bişey ama digiturk kartınız cihazla eşleşmedi diyor. ve etkinleştirme yapmıyorlar. ,

Ama dsmartı bilmem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: easyjet

Arkadaşlar Selam,

Seoul X3 uydu alıcısı almayı düşünüyorum ve basit bir sorum olacak.

Bu cihaza kart yada herhangi bir aparat takarak DSmart ve Digiturk yayınlarını izlememiz mümkün müdür?
    Yanlış anlaşılmasın yasal olarak bu yayınları izlemek niyetindeyim.

Örneğin Dsmart kartını seoul x3 cihazının kart girişine taktığımızda yayın alabilir miyiz?
    Ya da başka bir aparatla bu iş olur mu?

Teşekkürler

cumartesi fuarda bizzat x2 ve x3 de crytoworks tipi kartı denedik ve şak diye açtı, lig tvde maça baktık biraz ama irtedo açmıyormuş bilginize...
  • biraz inceledim, bu cihazla hd yayın alamıyorsunuz, sadece sd yayınları daha kaliteli izleyebiliyorsunuz. cihazın görüntü çıkışı maksimum 576p gözüküyor. yani dvd kalitesinde.. hd (720p, 1080i, vs.. ) upscaling yok.
  • SEOUL X3 de değişik bağlantılarda görüntü kaliteleri. bence bariz fark var

seoul hiremco X3 çıktı
  • abartılacak bir cihaz değil..

Tipi de bozuk
  • Örnek HDMI ve Scart farkı.

Alıntıdır.
    --------------------------------------------------------------------
    Daha önce dondurulmuş scart ve hdmi resimleri vermiştim.
    Ancak aynı karede isteyen arkadaşlar için resim.
    Not: Ayrıntıları görmek için resimlerin üzerinde iken mouse'un sağ tuşuna basarak bilgisayara kaydedip açınız.

HDMI çıkışta dondurulmuş resim.
     seoul hiremco X3 çıktı

Scart çıkışta dondurulmuş resim.
     seoul hiremco X3 çıktı

--------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 30 Kasım 2008; 14:34:58 >

• Hani bazı tv satıcıları olur ya 50 Hz,100Hz,200Hz tv'leri abartarak aha görüntü farkımız diye aynen buda öyle olmuş hem HDMİ hemde scart ile izliyorum abartılacak bir olay yok,paranız kenarda dursun,fark var ama abartılacak kadar yok.
  • @eteksen arkadaşım,

17 no'lu mesajımı okudunuz mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orjinalden alıntı: eteksen

Merihvideo firmasının fabrikası var. Çinde değil Türkiye'de üretiliyor.
    www.merihvideo.com.tr
    Dünya'da elektronik parçaların Çinden geldiği zaten bilinen birşey.
    Üretim hattı ise Türkiyede.

Yumatu ve Seoul üretimi aynıdır demek yanlış.
    Aynı tipte ve işlevde olabilir. Ama içerisinde kullanılan parçalardan, yazılımına kadar uydu alıcıları ayrılır.

Sayın arkadaşım,

Merih Video'nun fabrikasının olması demek, x serisinde kullandığı board'ları kendi fabrikasında ürettiği anlamına mı geliyor?

Receiver ve daha birçok tüketici elektroniğinin board'larının Türkiye'de üretilmesi mümkündür.

Bir örnekte benim vermem gerekirse;www.elitsat.com adresini ziyaret etmenizde yarar var...

Buradan ulaşacağımız sonuç şudur ! Bu tip board'larda üretimi yapabilmenin mim noktası üretim izni ile işlemci, bellek gibi vazgeçilmez parçaların Kore'den üretim hattına ulaştırılmasıdır.

Bu tür ürünleri piyasa sürme işleminde ise; en önemli konu, sürülecek malın doğru fiyatlanmasıdır. Doğru fiyatlama yapıldıktan sonra, en ucuz maliyet hangi üretim noktasında gerçekleştirilebiyorsa, üretim o naktada yapılır. Tüketici elektroniği fason Board üretiminde dünyanın en ucuz maliyetlerinin çin'de olduğunu hepimiz biliyoruz.

Şimdi buraya kadar yazdığım açıklamalardan sonra size bu konuyu iredeleyip, açıklığa çıkarma görevi düşmektedir. Merih Video firması, X serisi modeli olarak adlandırdığı cihazlarının board'nın üretim iznini almış mı? Üretmekte midir?

Sizede fabrikaya bir ziyaret düzenleyip üretimi görme görevi düşmüştür.
    Web sitesinde fabrika adresi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 30 Kasım 2008; 21:31:09 >

• quote:

quote:

quote:

www.merihvideo.com.tr

Aynı tipte ve işlevde olabilir. Ama içerisinde kullanılan parçalardan, yazılımına kadar uydu alıcıları ayrılır.

Sayın arkadaşım,

Merih Video'nun fabrikasının olması demek, x serisinde kullandığı board'ları kendi fabrikasında ürettiği anlamına mı geliyor?

Receiver ve daha birçok tüketici elektroniğinin board'larının Türkiye'de üretilmesi mümkündür.

Bir örnekte benim vermem gerekirse;www.elitsat.com adresini ziyaret etmenizde yarar var...

Buradan ulaşacağımız sonuç şudur ! Bu tip board'larda üretimi yapabilmenin mim noktası üretim izni ile işlemci, bellek gibi vazgeçilmez parçaların Kore'den üretim hattına ulaştırılmasıdır.

Bu tür ürünleri piyasa sürme işleminde ise; en önemli konu, sürülecek malın doğru fiyatlanmasıdır. Doğru fiyatlama yapıldıktan sonra, en ucuz maliyet hangi üretim noktasında gerçekleştirilebiyorsa, üretim o naktada yapılır. Tüketici elektroniği fason Board üretiminde dünyanın en ucuz maliyetlerinin çin'de olduğunu hepimiz biliyoruz.

Şimdi buraya kadar yazdığım açıklamalardan sonra size bu konuyu iredeleyip, açıklığa çıkarma görevi düşmektedir. Merih Video firması, X serisi modeli olarak adlandırdığı cihazlarının board'nın üretim iznini almış mı? Üretmekte midir?

x3 serisine ait board'ların Merih Video'da üretilmediğini iyi biliyorum! Zira Merih Video Çin'den board ithal edip, kasa ve display dizaynını kendi tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Projelendirilmiş ve standart bir ürün hale getirilmiş; ALI 3329e çip'li, CA - CI girişli, HDMI çıkışlı board nerede üretilirse üretilsin, board tasarımcısı KORE'li orijin firmanın standarları ile üretilmek zorundadır.

Neyse! Konumuza dönecek olursak;

Board aynı board olduğuna göre kullanıcılar kasa ve display için fazladan minimum 70 YTL fark ödememeliler diye düşünmekteyim. Yani emsali YUMATU HDMI cihazı 110 YTL'ye almak mümkündür!

Kasa ve display'i özellikli isteyen kullanıcılar ise, tercihini x3'ten yana yaparlar!

• quote:

quote:

quote:

quote:

www.merihvideo.com.tr

Sayın arkadaşım,

x3 serisine ait board'ların Merih Video'da üretilmediğini iyi biliyorum! Zira Merih Video Çin'den board ithal edip, kasa ve display dizaynını kendi tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Projelendirilmiş ve standart bir ürün hale getirilmiş; ALI 3329e çip'li, CA - CI girişli, HDMI çıkışlı board nerede üretilirse üretilsin, board tasarımcısı KORE'li orijin firmanın standarları ile üretilmek zorundadır.

Neyse! Konumuza dönecek olursak;

Board aynı board olduğuna göre kullanıcılar kasa ve display için fazladan minimum 70 YTL fark ödememeliler diye düşünmekteyim. Yani emsali YUMATU HDMI cihazı 110 YTL'ye almak mümkündür!

Kasa ve display'i özellikli isteyen kullanıcılar ise, tercihini x3'ten yana yaparlar!

Cihazları almadan direk yorum yapmak ne kadar kolayi. Ne bir paylaşım, ne başka birşey.
    Sırf çene ile bu konulara yorum yapıyorsunuz. Alın cihazları karşılaştırın öyle yorum yapın.
    Resimler, videolar koyun. İnsanlar ona göre karar versinler.
    İşi Çinde anakartı yapılıyor boyutunda işleyen birine ne anlatılabilir?

• quote:

Cihazları almadan direk yorum yapmak ne kadar kolayi. Ne bir paylaşım, ne başka birşey.
    Sırf çene ile bu konulara yorum yapıyorsunuz. Alın cihazları karşılaştırın öyle yorum yapın.
    Resimler, videolar koyun. İnsanlar ona göre karar versinler.
    İşi Çinde anakartı yapılıyor boyutunda işleyen birine ne anlatılabilir?

Sayın Arkadaşım,

Sektörün içerisinden gelen biriyim! Yazmak istemezdim ama açıklamaya mecbur ettiniz beni !!!

Size verdiğim link'e gitseydiniz, bu polemiğe gerek kalmazdı...

Neyse ! Önemli olan doğru bilgiyi verebilmek ve doğru bilgiye ulaşabilmektir !

İsterseniz bundan sonrasına forumda bu mesajları okuyan kullanıcılar karar versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 30 Kasım 2008; 22:51:18 >
  • birde nerede bu yumatunun cihazı ?hangi sitede satılıyor ? baff'ın hdmi çıkışlı cihazı satışda fakat yumatu internet üzerinden biryerde satılıyormu ? bir adı var kendi yok piyasada hala, fuarda numuneyi gördüm ama fiyatına kadar bu cihazı/yumatuyu söylemişsiniz cihaz nerede satışda? kullanıp doğru dürüst yorum yapan varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusuftaner

birde nerede bu yumatunun cihazı ?hangi sitede satılıyor ? baff'ın hdmi çıkışlı cihazı satışda fakat yumatu internet üzerinden biryerde satılıyormu ? bir adı var kendi yok piyasada hala, fuarda numuneyi gördüm ama fiyatına kadar bu cihazı/yumatuyu söylemişsiniz cihaz nerede satışda? kullanıp doğru dürüst yorum yapan varmı acaba?

Piyasada mutlaka bir yerlerde satılıyordur !

Eğer cihazı piyasadan bulamıyorsanız, Yumatu'nun banka hesap numarasına 110 YTL yatırırsanız, kargo ile adresinize gönderiyorlar... Eski cihazda göndermenize gerek yok !

Cihaz modeli : Yumatu HDMI CA CI
  • quote:

quote:

birde nerede bu yumatunun cihazı ?hangi sitede satılıyor ? baff'ın hdmi çıkışlı cihazı satışda fakat yumatu internet üzerinden biryerde satılıyormu ? bir adı var kendi yok piyasada hala, fuarda numuneyi gördüm ama fiyatına kadar bu cihazı/yumatuyu söylemişsiniz cihaz nerede satışda? kullanıp doğru dürüst yorum yapan varmı acaba?

Eğer cihazı piyasadan bulamıyorsanız, Yumatu'nun banka hesap numarasına 110 YTL yatırırsanız, kargo ile adresinize gönderiyorlar... Eski cihazda göndermenize gerek yok !

cevabınız için teşekkür ederim, ne olduğu belli olmayan bir cihazı karambola hesaba para yatırarak almak hiç mantıklı bir durum değil malum, bir tek kullanıcı yorumu olmayan ve hatta resmi manada piyasaya çıkışı bile yılbaşını bulacak olan bir cihazı bugünden tavsiye etmenin bence riski büyük keşke cihaz piyasada kullanıcı manasında X3 gibi yorumlanmış, incelenmiş olsaydıda alternatifler arasından kullanıcı adayları daha rahat karar verebilseydi...

• quote:

quote:

quote:

cevabınız için teşekkür ederim, ne olduğu belli olmayan bir cihazı karambola hesaba para yatırarak almak hiç mantıklı bir durum değil malum, bir tek kullanıcı yorumu olmayan ve hatta resmi manada piyasaya çıkışı bile yılbaşını bulacak olan bir cihazı bugünden tavsiye etmenin bence riski büyük keşke cihaz piyasada kullanıcı manasında X3 gibi yorumlanmış, incelenmiş olsaydıda alternatifler arasından kullanıcı adayları daha rahat karar verebilseydi...

Arkadaşım, Yumatu HDMI CA CI cihazının üretim ve stok çalışmaları tamamlanmış ve satışa sunulmuştur.

Ama nerede diye sorarsanız, Yumatu taşrada hangi firmalar ile çalışıyor bilmiyorum. Mail atın, sizin bölgenizdeki satıcının adresini öğrenin ve gidip cihazı test ediniz...

Ayrıca bir daha belirtmeye gerek var mı !? x3 ile Yumatu HDMI aynı board tabanına sahip cihazlardır... Her iki cihazda da ALI 3329e chip bulunmaktadır.

Eğer floresan display'li cihaz istiyorsanız, 70 YTL fark vererek SEUL X3 alınız...

• sitesinde bile gözükmeyen cihazları için mail attım bakalım ne cevap gelecek....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 30 Kasım 2008; 23:34:32 >
  • X serisi cihazlarını kullanıyorum bunlar türk malı degildir sadece montajı burada yapılmaktadır,parçalar dışardan gelip burada montajlanmaktadır,yazılımını buradaki yazılımcı arkadaşlar yapmaktadır hepsi bu, daha dünyada türk uydu cihazı yoktur,tv olmadıgı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d e n i z35 -- 1 Aralık 2008; 1:07:34 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.