Şimdi Ara

Sentetik DNA ve RNA Dünyaya duyruldu. Bu bir Devrimdir. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
4
Favori
5.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    *Anzaimer değil Alzheimer kardeşim.

ve bu 2. oluyor "yılışık gülmeler" dediğiniz. git üst mesajları oku.

eğer fiziği gidipte bir müslüman karşıtı hocadan dinliyorsan (ki türkiyede bu tür insanlar çok) sana yetmemiştir o.

gerzek dediğin kuantum'u açıklayabilen ilk insan. eğer sevmiyorsan saygı duyman şart.

E=mc^2 nin anlamı da o kadar basit değil tabiki :)

siz ateist/deistler (senden bahsetmiyorum öyleysen de merhaba okumaya devam et) geçmişinizde hep bir "aman yapma yaparsan cin çarpar/şeytan dürter" vb. şeylerden dolayı, İslam'ın zor bir din olduğunu algılıyorsunuz. Oysa ki bu sadece ailenin sizi koruması için yaptığı yanlış şeylerdir. Yapılması hoş görülmeyen şeyi hemen dine çaptırarak söylemek cahillik ve kör bağnazlık olur. Toplumun yapısını iyi düşünerek, insanların nasıl yaşaması gerektiği ve nelerden uzak durması gerektiği İslam'da açıkça belirtilmiştir. Ama yalan-yanlış bilgileri de İslam'a sokup, islam'da böyle bir din algısı yaratmaya çalışanlar, (farkettiysen yaratmak kelimesini kullandım. İslam'a göre yaratmak sadece Allah'a mahsusdur ama insan beyni de Allah'ın verdiği ilimi kullanarak yeni bir şeyler oluşturabilir.) kesin bir dille İslam'da ahir zamanında cezalandırılacağı belirtilmiştir.

Ve bu konu hakkında biraz daha araştırma yaptım. Allah, insana "Ölümün bile çaresini arayınız." dediğine göre yeni bir dna dizilimi diğer dna dizilimlerine göre (burası benim bilgi alanım değil. bu olaya benzer olarak yani orjinaline bakarak yapayını yapmak demek istiyorum. ) bakılarak yapılabilir.

Ama unutmamak gerek ki, ruh'u veren Allah'tır. Hatırlayınız ki klonlama işlemlerinde de Allah, o Dolly'e Ruh vermiştir.

Neden olmasın ki insanın yaptığı bir dna molekülünden ayağa dirilmiş bir şeyi (robotlar da buna örnektir.) insanlar yapamasın??

+1 Konuyu Uplayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZewZack -- 26 Nisan 2018; 17:58:13 >

• İslam tarihini eğer Kur'an-ı Kerim'den başka bir yerden öğrendiysen konuşmayalım.
  • Hositany kullanıcısına yanıt
    eğer sağdaki insana da bakacak olursak, güzel bir anı bırakmak için her insanın yapacağı gibi dilini çıkarıp gözükmesi gayet doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZewZack

İslam tarihini eğer Kur'an-ı Kerim'den başka bir yerden öğrendiysen konuşmayalım.
    ahşaptan yapılan gemiye her canlının çiftinden sığdırılıp selden kurtarılmasını kastediyorsan başlı başına bir akıl israfıdır.
    akıl ve mantık dinidir denilen dininizin IQ testinden yüksek alanlarla mantıksız bulunması bile başlı başına bir mesajdır.
    yoksa siz hala anlamaz mısınız.
    kendinizi ve dininize güveniyorsanız akla mantığa uygun kanıtlarla meydan sizindir.
    aksi durumda 15 yaşındaki insan nazıyla cevap yazmanıza gerek yok.
  • Bir hatırlatma yapalım. Anlayana kadar alacağınız cevap sadece bunlar olacak.
    Kopyala yapıştır.

"Ey insanlar, (size) bir örnek verildi; şimdi onu dinleyin. Sizin, Allah'ın dışında tapmakta olduklarınız gerçekten bir sinek bile yaratamazlar. ( HAC SURESİ / 73 )"

"Bize yoktan var et diyorlar Hemde şu sıra ile :
    1-Elektron, proton, notrondan Atomuda sen yarat.
    2-Yarattığın atomdan amino asitleri yarat ..

3-Başka sıkınıtın Sonrada DNA yı yarat"

ŞİMDİ BU AKLI EVVELLERE SORUYORUM :
    Sizin tanrınız ademi topraktan, Havvayı onun uyluk kemiğinden yaratmadı mı?

Esasa dönelim:
    "Siz hiçbir canlı yaratılamaz diyordunuz."
    Bizde atomlardan bir canlı organizma ürettik vede yarattık.
    Anlınızın ortasına çaktık.

Bu hepinize tekrar kapak olsun
  • şu koca evrenin kendi kendine öyle bir katrilyonda bir ihtimali ile oluşabileceğine inanıyorsan neden her 2 hayvan çiftinin de bir gemiye sığdırılabileceğine inanmıyorsun? biz o zamanları görmedik, o gemi mucize olabilir belki?

akıl ve mantık dinidir ama eğer kuran'ı doğru ve eksiksiz okursan. yoksa bende öyle tek tek ayet getiririm kendi dinimdeki hataları söylerim ama sizin yaptığınız, başka insanlardan bulduğunuz bilgiyi hemen buraya yapıştırmanız. yapmayın. gidin ilk önce doğru olup olmadığını kuran ve islam kaynaklarından öğrenin.
  • ZewZack kullanıcısına yanıt
    Bir hatırlatma yapalım. Anlayana kadar alacağınız cevap sadece bunlar olacak.
    Kopyala yapıştır.

"Ey insanlar, (size) bir örnek verildi; şimdi onu dinleyin. Sizin, Allah'ın dışında tapmakta olduklarınız gerçekten bir sinek bile yaratamazlar. ( HAC SURESİ / 73 )"

Esasa dönelim:
    yalnız o ayette denilen şeyi iyi oku. orada anlatılmak istenen mesaj, allah'tan başka birine inandığınız şeyler yaratamaz diyor. Eğer insana tapıyorsan ne diyim sana.

Allah, her canlının ölümü tadacağını söylemiş ama ölümün dahi çözümünü araştırınız demiştir.

yazdığın cümleler o kadar anlamsız ki hiç bir şey anlamadım.

burada ne anlatmak istemiş kopyalayıp yapıştırdığın şey? başka sıkıntın sonrada DNA yı yarat derken??

sen şimdi hiç bir şey koysalar önüne, bir şey koymasalar yani, elinde 0 var yani bir şey yok.

ne yapabilirsin?

hiçbirşey.

ama Allah'ın verdiği ilim ile, O'nun verdiği protonu, nötronu, DNA'nın kopyasını yine O'nun verdiği elektronla yapabilirsin.

ha elektrondan daha küçük bir şey mi var. Onu da yaptılarsa Onunda kopyasını , onunda onunda diyerek gider bu.

ve cidden orada ne demek istediğin gram anlaşılmıyor veya ben türkçeyi unuttum.

diyor ki orada, elektron, proton, nötron'u yarat e yaptınız mı? (kopyası hariç) (dediğim gibi elinde hiç bir şey yokken birden bir gücün var ve onunla yapabildin mi?

amino asitleri de mi kopyaladınız?

dna'yı da mı?

ee bu yaratma kapsamına gelmiyor işte. KOPYALAMA manasına geliyor.

umarım bir şeyler anlamışsınızdır. çünkü ben cevabı arkadaşın metnine göre yaptım.

işte sizlerin beyninizi böyle yıkıyorlar. sadece tek cevap üzerine. o da anlamsız bir şey anlaşılmıyor (anlam bozukluğu)

ama İslam'ın, her şeyi açıklanabilecek bir din. Biz sizler gibi sadece arka kuyruğumuzu takip etmeyiz. Diğer kuyrukları da inceler, en güzelini yakalarız.
  • Her nabza şerbet
    Kopyala yapıştır.

Esasa dönelim:
    Tesadufe inandigimia dair mesajim nerde.hatirlayamafim.ayrica inansam bile tesadufke bir araya gelme zorlayarak bir araya getirmekten daha yuksek ohtimaldir..

Tahayyul edemediyseniz balik tutma aliskanligijoz varsa acemi bildigijiz biriyle gidip ona bozma olta kendjnizde prof makinalarla 3 5 makina sallayin suya.

Gorun tesaduf ve sansin gucunu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZewZack

zevzeklik etme...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZewZack

işte sizlerin beyninizi böyle yıkıyorlar. sadece tek cevap üzerine. o da anlamsız bir şey anlaşılmıyor (anlam bozukluğu)

ama İslam'ın, her şeyi açıklanabilecek bir din. Biz sizler gibi sadece arka kuyruğumuzu takip etmeyiz. Diğer kuyrukları da inceler, en güzelini yakalarız.
    Seyhler yerine kendi kuyrugunuzu tuttugubuz surece sizin dininiz size bizim dinimiz bize.

Ama sorun birilerinin bi yerlerini tutup dunyayi kendinize ve inancinizi benimsemeyenlere zehir etmeleridir..

Muslumana yapilan elestiriyi kabul edip duzeltmek yerine hakaret edilince soru ve elestiriler gecip islamiyete gelmekte.

Musluman elwstirileri akil ve bilimle cevaplamak yerine hakaret etmeyi sectikce sira allahlarina geliyor..

Ama begenmedigibiz ateistlere ne sorsaniz ne kadar elestirseniz sonraki durakalri yok.

Inancli gecinenlerin durumu dayak yedikce daha buyuk abisini cagiran cocugunkinden farksiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 26 Nisan 2018; 22:12:19 >

• Bence anlamak istemiyorsunuz. Veya ciddi bir islam düşmanlığınız var. Ben müslümanım ve hiç bir şeyh'e bağlı değilim.

ben kendi dinime inanmayana saygı ile eğilirim (bununla alakalı bir çok hadis var.)

şuanda bana yaptığınız eleştiriye hiç hakaret etmedim. Eğer kullandıysam caps lock'u sinirli olduğum zamanda görmüşümdür konuyu sizden özür dilerim.

ben eleştirilere her zaman akıl ve bilimle cevaplamayı seçerim. hakaret etmem.

ben ateistleri severim. onlar da Adem soyundan gelme kardeşlerimdir.

inançlı olmak ve eleştirileri dinleyip, cevap vermek, yorumlamak, dinime olan bağlılığımı güçlendiriyor. Eğer cevap vermiyorsam. Kendinizle çelişiyor ve durumun inanç konusu değil, bencilliğe doğru kaymasından dolayıdır.

en azından ben ve benim etrafımdaki insanlar böyle. Ama sizin yakınınızdaki müslümanlarda gördüğünüz davranışlar; zulüm, işkence, vb. gibiyse ben onların müslümanlığından Allah'a sığınırım.

• eğer dediğin gibi tesadüfe inanıyorsan (ki ben böyle anladım) O zaman mucizelerle o geminin çifter hayvanlarla dolması gayet olası.
  • razor6247 kullanıcısına yanıt
    peki ama ben kendi görüşlerimi söylemekten çekinmiyorum.

sayfayı doldurup, gözlerinizi yorduysam affola.
  • şuan gözlerinizi boyuyor gibi gözükebilirim ama İslam; göz boyama sanatı değil, Toplumu bir arada sevgi, barış, mutluluk, eşitlik, adalet ilkesine uygun olarak gelmiş bir dindir. İçindeki bir yasak, ya insana zarar verir. İnsana zarar vermiyorsa Topluma zarar verir. Topluma zarar vermiyorsa insanlardan başka canlılara zarar verir. İslam; kolaylık dinidir. Dayatmaya bağlı bir din değildir.
    estafrullah be koçum

rahat ol...
  • Beynin beden disinda calismasi da saglandi..

Daha neler gorecez bakalim..

• Limonlu Beyin salatasına bayılırım. Yanınada Haydari, Rokfor peyniri, Arnavut ciğeri, Acılı ezme veya muhamma, Garson bizim rakı nerede? duble ossun.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.