Şimdi Ara

Sensation deli gibi yavaşladı - Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İyi forumlar. Kendim S2 kullanıcısıyım. Arkadaşımda Sensation var ve bugün elime alıp bir baktım ki telefon manyak derecede kasma yapıyor. Benchmark testi yapayım dedim S2 1 dakika bile sürmedi ama Sensation 6 dakikada tamamladı ve aldığı skor 1385, S2 ise 3874!! Bütün programlarda kasma mevcut ve internete girdiğimde telefon resmen kilitlendi kaldı. Acaba bu kasma sorunu neden kaynaklanıyor? Arkadaş berber olduğundan foruma girme şansı yok benden rica etti bende siz üstadlara danışayım dedim. İlginize ve vereceğiniz bilgilere şimdiden teşekkürler, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zetnakah -- 10 Nisan 2012; 13:48:07 >

• ilk akla gelen cihaza çok fazla gereksiz uygulama kurduğu ve bu uygulamaların arka planda çalışarak cihazı yavaslattigi.

sürekli RAM ve işlemci meşgul eden uygulamalar doğal olarak cihazı da yavaslatir, quadrant puanını da düşürür, pili de çabuk bitirir.

bir acayiplik olduğu kesin, ben tek cekirdekli desire'ım ile ondan yüksek puan alıyorum...
  • Advanced Task killer kurmayı denesin, bir acayiplik var ama.
  • Guc tasarrufu modunda olabilir cihaz.
  • Cihazda sonradan 6 program ekli, Stock rom kullanılıyor, güç tasarrufta değil. Cihaz resmen fabrika ayarlarında ama inanın Galaxy Ace ile karşılaştırdık ve sonuç Ace resmen Sensation a göre uçuyor. Şok oldum resmen. Yarın tekrar fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyeceğiz. Bu arada tekrar Benchmark test yaptım telefona (23.15'te) 1100 puan aldı telefon gittikçe yavaşlıyorumu ne? testi tamamlaması 7 dakika sürdü
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemenpamukcu

Advanced Task killer kurmayı denesin, bir acayiplik var ama.

Task killer kurulu, hem widget'tan sıfırlıyorum hem programın içinden bütün uygulamaları kapatıyorum hemde HTC'nin kendi görev yöneticisinden kapatıyorum ama hala çok çok yavaş. Eğer cihaz benim olsaydı çoktan duvara vurup kırmıştım valla arkadaşımda tabir-i caizse Peygamber sabrı var hala tebessümle hallolur diyor
  • Harbiden bu forum da herkes işine gelene cevap yazıyormuş bunu anladım!!! Aman bi daha tövbe konu açarsam!!!
  • Ne istiyorsunuz anlamadim? Telefonu mu tamir edelim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.