Şimdi Ara

sennheiser hd-25 bildiklerimizi paylaşalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta adı geçen bu kulaklıklar hakkında biraz bilgi arıyorum.

Dinlediğim müzik türü, trance! evet sadece bu tarz müzik dinlerim ne türkçe ne rock, pop, jazz...

head-fi sitesinde arama yaptığımda karşıma sadece bu kulaklıkların dinlediğim müziğe en iyi olacak biçimde uygun olduğu yazılı. Ve de şiddetle tavsiye ediliyor.

Öncelikle müzik dinlemek için telefonu kullanmaya devam ediyorum.
    Halihazırda kullanmakta olduğum HTC HD2 telefonum mevcut ve bu cihaza WP7.8 rom attım.

Kulaklık olarak şu ana kadar meelectronics ve Brainwavz firmalarının kulaklıklarını kullandım!
    M9-M6-M11 kullandım yıllardır.. bu kulaklıklarda acaip wow efektini severdim ancak biraz neutral liğe kaydım ve bana artık fazla geliyor..
    Brainwavz tarafında ise R1 kulaklıklarını denedim, ancak çamurlanma derin bas varlığında sesin kirlenmesi gibi bir sorun var.. (soundstage şahane)

Geçen ay monoprice kulaklık aldım, 15$ geldi fiyatı (normalde 7$ gibi bir fiyatı var ancal TR ye gönderi yapmadıklarından ingiliz ebay'inden alım yapmak zorunda kaldım- pahalıya geldi :))
    İnanın bana şu ana kadar kullandıklarımdan daha güzel ve net ses verdi.. çok memnun kaldım bunlardan..

Şimdi işi biraz daha ileri götürmek istiyorum!bir headphone almak istiyorum.
    Ancak hiç bir fikrim bile yok, telefonum bu kulaklığı (sennheiser hd-25 II) besleyebilir mi sizce?
    Telefonumda kullanacağım için mikrofona da ihtiyacım olacaktır. Bu kulaklıklarda gelen dahili mik aparatı mevcut mudur?

Maalesef telefon romunun kernelinde (audio to usb) özelliği mevcut değil. Olsa idi tereddüt etmeksizin DAC içeren bir Fio cihaz alır rahata kavuşurdum. Ancak 3.5 mm çıkışımı kullanarak sesi amplifiye etmek bana pek mantıklı gelmiyor. Zaten youtube sonuçlarına göre seste bozulmalar bile oluyormuş.. (ben onların yalancısıyım) Hem sesi dıştan bir alet çözdürmek iyidir..

Benim telefonum bu kulaklık ile nasıl geçinir sizce?
    Kulaklık nasıldır?
    Dedikleri kadar iyimidir?
    Almaya değer bir kulaklık mıdır?
    Kullanan var mı acaba aramızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

Arkadaşlar merhaba..

Başlıkta adı geçen bu kulaklıklar hakkında biraz bilgi arıyorum.

Dinlediğim müzik türü, trance! evet sadece bu tarz müzik dinlerim ne türkçe ne rock, pop, jazz...

head-fi sitesinde arama yaptığımda karşıma sadece bu kulaklıkların dinlediğim müziğe en iyi olacak biçimde uygun olduğu yazılı. Ve de şiddetle tavsiye ediliyor.

Öncelikle müzik dinlemek için telefonu kullanmaya devam ediyorum.
    Halihazırda kullanmakta olduğum HTC HD2 telefonum mevcut ve bu cihaza WP7.8 rom attım.

Kulaklık olarak şu ana kadar meelectronics ve Brainwavz firmalarının kulaklıklarını kullandım!
    M9-M6-M11 kullandım yıllardır.. bu kulaklıklarda acaip wow efektini severdim ancak biraz neutral liğe kaydım ve bana artık fazla geliyor..
    Brainwavz tarafında ise R1 kulaklıklarını denedim, ancak çamurlanma derin bas varlığında sesin kirlenmesi gibi bir sorun var.. (soundstage şahane)

Geçen ay monoprice kulaklık aldım, 15$ geldi fiyatı (normalde 7$ gibi bir fiyatı var ancal TR ye gönderi yapmadıklarından ingiliz ebay'inden alım yapmak zorunda kaldım- pahalıya geldi :))
    İnanın bana şu ana kadar kullandıklarımdan daha güzel ve net ses verdi.. çok memnun kaldım bunlardan..

Şimdi işi biraz daha ileri götürmek istiyorum!bir headphone almak istiyorum.
    Ancak hiç bir fikrim bile yok, telefonum bu kulaklığı (sennheiser hd-25 II) besleyebilir mi sizce?
    Telefonumda kullanacağım için mikrofona da ihtiyacım olacaktır. Bu kulaklıklarda gelen dahili mik aparatı mevcut mudur?

Maalesef telefon romunun kernelinde (audio to usb) özelliği mevcut değil. Olsa idi tereddüt etmeksizin DAC içeren bir Fio cihaz alır rahata kavuşurdum. Ancak 3.5 mm çıkışımı kullanarak sesi amplifiye etmek bana pek mantıklı gelmiyor. Zaten youtube sonuçlarına göre seste bozulmalar bile oluyormuş.. (ben onların yalancısıyım) Hem sesi dıştan bir alet çözdürmek iyidir..

Benim telefonum bu kulaklık ile nasıl geçinir sizce?
    Kulaklık nasıldır?
    Dedikleri kadar iyimidir?
    Almaya değer bir kulaklık mıdır?
    Kullanan var mı acaba aramızda?

Arkadaşlar merhaba,

Söz konusu olan bu kulaklıklarla ilgili olarak bir bilgisi olan yok mu?

• Biraz geç oldu ve konuyu hortlatmak gibi olacak ama şunu söyleyebilirim ki bu işi bilen insanların araştırmalarına bakmanı tavsiye derim.
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1780.0
  • Telefonun onu götürebileceğinden kuşkuluyum. Mic aparatı var mı yok mu bilmiyorum. Ama çok daha fazla bilgi için arkadaşın dediği siteyi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.