Şimdi Ara

Sennheiser cx 3.00'den memnun degilim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Momentum in ear almayi planlarken fiyat farkini goz alip cx 3.00 aldim. Dun elime ulasti ama nedense bana cok tuhaf geliyor suan. Kulaklikta basslar nedense cok kotu. Genel olarak ses kalitesi de kotü. Genelde rock sarkilari dinliyorum. Bir de mesela asagida koydugum linkteki vidyoda vokal s harfini teleffuz ettiginde s ler cok batiyor insanin kulagina nedense. Siz bu kulaklik icin ne dusunuyorsunuz. Bir de bahsettigim vidyoda size de ayni sey oluyor mu?

https://m.youtube.com/watch?v=0BWazoiiFvo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bende aynı kulaklığı 1 aydır kullanıyorum bass ları kötü ama çok değil zaten bass kulaklığı değil onun dışında ses kalitesi gayet başarılı acaba kullandığınız cihaz ile alakalı bir uyumsuzluk problemi olabilir mi yada farklı cihazlarda denediniz mi?

• Fubel kullanıcısına yanıt
    Samsung s6 ile kullaniyorum. Sesi en yuksekten bi asagi seviyeye getiriyorum. Yuksek sesle dinlemeyi sevmem ama ses anca iyi geliyor. Belki problem olabilir. Baska cihazlarda deneyecegim insallah.

• Ben cx 300 ii bozulduktan sonra cks77x aldim yarım saat dinlesem kafam sisiyor ve kendi hatam onun bas kulaklığı olduğunu biliyordum ve metal ağırlıklı dinlememe ragmen bilerek aldım hic memnun kalmadım sonra da gittim bir de metal için ayrıca kafaustu kulaklık aldım yani her şekilde zarardayim siz de momentum almak varken onu almissiniz çözüme gelince başka bir tane daha alin bence kaynakta filan sorun yoktur kulaklik size uymamistir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 10 Ağustos 2017; 21:20:33 >
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Telefonumun cikisinda sorun var dogru. Ama sadece az ses cikariyor. Baska aygitlarda denedim. Tizler resmen berbat. Genel olarak ses zaten 2.1 hoplarlor sisteminin bass i tamamen kapatilmis gibi cirtlak cikiyor ses. S ve ş ler, ziller falan kulagini deliyor. Bircom a yazdim bakalim iade alicaklar mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: lavetera

Telefonumun cikisinda sorun var dogru. Ama sadece az ses cikariyor. Baska aygitlarda denedim. Tizler resmen berbat. Genel olarak ses zaten 2.1 hoplarlor sisteminin bass i tamamen kapatilmis gibi cirtlak cikiyor ses. S ve ş ler, ziller falan kulagini deliyor. Bircom a yazdim bakalim iade alicaklar mi.

Sennheiser cx ler öyle zaten özellikle vokaller cırtlak ve kulağı tirmaliyor cx 300 ii de öyleydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 11 Ağustos 2017; 11:18:49 >
    Cx 275s baya dengeliydi. Baya da dikkatli kullanmama ragmen 2 senede bozuldu. Bu yuzden momentum almak istemedim. Biliyorum bozulcak 2 3 senede.

• quote:

Orijinalden alıntı: lavetera

Cx 275s baya dengeliydi. Baya da dikkatli kullanmama ragmen 2 senede bozuldu. Bu yuzden momentum almak istemedim. Biliyorum bozulcak 2 3 senede.

Benim kullandığım cx 300 ii 1 senede kablosu 10 farklı yerden soyuldu kablonun her tarafı bantliydi uçtaki jack in bile lastigi yarilmisti ben de o lastiği çıkartıp oraya da bant sarmistim. Sanki kasıtlı yapmışlar gibiydi yani kablo bir süre sonra kopsun ve yenisi alınsın amacıyla yapılmış gibiydi ben de tekrar sennheiser almadım o firmadan ürün almam bir daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 11 Ağustos 2017; 11:29:15 >
  • İyi günler arkadaşlar bendeki sennheiser cx 3.00 ın ses çıkış kısmına doğru olan yeri iyice soyuldu kopucak gibi iki tarafta neredeyse. Garantiye versem yenisini alabilme şansım var mıdır ? Belki müşteri memnuniyeti ayağına gönderebilirler diye düşündüm.
    merhaba hocam cx 300 var bende cks77x almayı düşünüyorum ses yüksekliği ve basları karşılaştırırmısınız bu ikisinin benim için bu 2 kriter önemli de

• bass ağırlıklı urbeats 2 kulaklık var kullanılmamış kulak ucları da duruyor 19 ay falan garantisi devam ediyor kutu fatura kitapçıkları herşeyi var istanbul apple store dan alındı ilgilenen pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: DIDYMA

merhaba hocam cx 300 var bende cks77x almayı düşünüyorum ses yüksekliği ve basları karşılaştırırmısınız bu ikisinin benim için bu 2 kriter önemli de

Ses yüksekliği aynı sayılır bas ise karşılaştırılamaz bile cks77x de bir ses sisteminin wooferini sanki kulağına sokmuslar gibi bas var bu yüzden sadece pop trance ve dubstep gibi şeyler dinleyebilirsiniz ve vokaller tizler net değil bu yuzden başka türler için başka bir kulaklık daha almanız gerekir cunku ekolayzır basi azaltabilse de bu sefer tizler kulak tırmalar hale geliyor bahsettiğiniz sennheiser modelinde ise baslar çok güçlü değil ama belirgin tizler bir miktar kulak tirmaliyor cks77x ile hiçbir benzerliği yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Ağustos 2017; 8:9:59 >
    Hmm anladım hocam 77 ile 77x arasında bir fark varmıdır sizce

• quote:

Hmm anladım hocam 77 ile 77x arasında bir fark varmıdır sizce

Ben 77 hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamam ama 77x 77 nin gelişmiş versiyonu olarak piyasaya çıktı dinlemeden yorum yapamam yanıltıcı olur

CX 200 kullanıyorum şuan hemen hemen aynı zaten cx300 ile sesler çok yapay geliyor birde sesler kulağı çok yoruyor tiz oranı yüksek sanırım biraz daha yormayan ama ses yuksekliği hemen hemen aynı bası da biraz daha iyi kulaklık arıyorum aslında bu kulaklık (cks77x) benim için uygunmudur

• quote:

CX 200 kullanıyorum şuan hemen hemen aynı zaten cx300 ile sesler çok yapay geliyor birde sesler kulağı çok yoruyor tiz oranı yüksek sanırım biraz daha yormayan ama ses yuksekliği hemen hemen aynı bası da biraz daha iyi kulaklık arıyorum aslında bu kulaklık (cks77x) benim için uygunmudur

Cx 300 de bir kulak tirmalayicilik var bu tartışmasız bir gerçek fakat ses oldukça berrak kristal bir sesi var. Baslar yeterli. İlk başlarda bu kulak tirmalama olayından bayağı rahatsız olmuştum ama zamanla alismistim kablosu kopmasaydi kullanmaya devam ederdim en azından iyi kotu metal dinlenebiliyordu ama yine de o kulak tirmalama olayı yüzünden çok iyi bir kulaklık sayılmaz bence yoklukta gideri var fiyatı da ucuz sayılır.

Cks77x için söyleyebileceğim şey benim kafam bas goturmuyor ben basın cx300 kadar ya da az daha fazla olabileceğini düşünerek almıştım ama kulaklık tamamen ciddi anlamda bas ağırlıklı o bas olayı benim kulagimi yoruyor o yüzden 300 TL daha verip Marshall majör ii kafaustu almak zorunda kaldım Marshall ile heavy metal flacleri cks77x kullanarak youtube videoları izliyorum kısacası güçlü bir bas bana uyar dert etmem diyorsanız belki hoşunuza bile gidebilir cks77x de cx300 gibi bir kulak tirmalayicilik öyle bir tiz karakteristigi yok o yüzden sizin için uygun olabilir belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Ağustos 2017; 8:35:59 >

evet hocam baslar benim kafayı o kadar yormaz bası severim. kulaklıklarda dikkat ettiğim bir nokta baslar zaten.

Genelde Pop house trance müzik dinliyorum azda olsa dubstep

edit: yukarda zaten bas detayını anlamışsınız yorumlarınız için teşekkürler hocam 2.el yada sıfır bir araştırayım bulabilirsem alayım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIDYMA -- 28 Ağustos 2017; 8:41:20 >
  • quote:

evet hocam baslar benim kafayı o kadar yormaz bası severim. kulaklıklarda dikkat ettiğim bir nokta baslar zaten.

Genelde Pop house trance müzik dinliyorum azda olsa dubstep

edit: yukarda zaten bas detayını anlamışsınız yorumlarınız için teşekkürler hocam 2.el yada sıfır bir araştırayım bulabilirsem alayım artık

Kesinlikle dersiniz bahsettiğiniz türlerde performansı çok güzel hatta bence alınabilecek tek kulaklık ama o kulaklıkla başka tarz dinlenmez cx 300 le dinlenebiliyor ama cks77x alayım her telden dinleyeyim denirse (özellikle işin icine metal giriyorsa) kulaklığı camdan atma isteği oluşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 28 Ağustos 2017; 8:43:19 >
  • sennheiser alma aldırma o paraya o kadar kalitesiz kablolar olmaz. olamaz. şimdiye kadar 2 tane sennheiser kullandım ikisininde kablolar soyuldu kırıldı mefta. Artık bluetooth alıcam. Kablo derdi istemiyorum. totalde 500₺ masraf ettim. Bir daha etmektense biraz daha koyar bluetooth alır keyfime bakarım
  • Kulaklığın haksız yere yerden yere vurulduğunu gördüm ve konuyu hortlatma gereği duydum. Insanlar birşey alırken araştırıyorlar ve bu konuya girdiklerinde cx 3.00 ın kıytırık kulak tırmalayan bir kulaklık olduğunu düşünerek farklı kulaklıklara yönlenecekler.

Kulaklık kesinlikle kulak tırmalayan cinste bir kulaklık değil. Eq ayarları düzgün yapılı ve ses çıkışı orta halli cihazlarda dinlendiği taktirde fiyatına göre gayette net sesler alabiliyorsunuz. Bassı fazla olan kulaklık iyi kulaklıktırcılara bakmayın. Dengeli ses veren kulaklıklara yönelin ki (sennheiser bu işi gerçekten çok iyi yapıyor) müzik dinlediğinizin farkına varın. Bagaja subwoofer doldurulmuş şahin gibi başınızı şişiren kulaklıklara değil, low/mid/hi frekanslarını orantılı verebilen kulaklıklara yönelin. Ses kalitesi açısından Cx 3.00 tabii ki en iyi kulaklık değil ancak fiyatının muadilleri arasında en iyilerden biri olduğu kesin.

Kablo soyulma olayını birçok yerde okudum ama yaklaşık 3 senedir kullanan biri olarak böyle bir olay ile karşılaşmadım. Kulaklık kutusunda ve narin kullanan biri olarak kullanıma bağlı sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

Sevgiler/saygılar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.