Şimdi Ara

Seneye Hazırlanacak Mezunlar Toplanma Noktası [132 Olduk] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
6
Favori
38.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni de ekleyin gecen sene çalışmadık bu sene çalışalım
  • ekleyin beyler , Odtü Havacılık ve Uzay Müh. & Itü Bilgisayar
  • Y-TM-1 451,745 0020686

Y-TM-2 457,046 0016905

Y-TM-3 464,505 0012853

Benim puanlarda böyle. Hukuk istiyordum ama lafta, öyle bi takıntım yoktu illa hukuk olsun diye. Şimdi Ankara Siyasal'a gidebilirim. 1 sene hazırlansam kazanacağımı biliyorum ama değer mi diye düşünüyorum. Siyasalda fena bölüm değil eğer kendini geliştirirsen.
  • tm2 75bin, tm3 55bin. ortalama bi anadolu lisesindeydim istanbul'da.. biraz zor ve cins bir okul + dersane+ günde gidiş dönüş otobüs falan, gram çalışmadım :S

şimdi hedefim istanbul hukuk. bu yıl günde 30 dakika bile çalışmadım, önümüzdeki yıl için tamamen boşum, matematik ağırlıklı çalışsam olur gibi düşünüyorum.

puanıma göre tutan yerler var elbet, ama gitmek istemiyorum, 1 yıl kaybetmek de istemiyorum, yine de şimdi tutan yerlere gidersem köpekler gibi pişman olacağımı da biliyorum, ama çalışmadığımdan yapamadığımı, çalışsam çok iyi yapabileceğimi de biliyorum.

anadolu lisesi mezunu olduğumdan sözel temelim epey var, türkçe edebiyat tarih coğrafyada çok rahatım. ama matematik problem benim için. 1 yıl uğraşıcam onunla :D

bu durumda gözümü karartıp 2. yıla kalmayı seçtim :D

tm2 75binden 6 binlere inmek kolay değil ama her yıl bu sıralamaya giren binlerce öğrenci var.

sonuç olarak che guevara'nın 'zoru başarırım, imkansız zaman alır' sözünü motto edindim ilerliyorum :)

şimdi, yazın beni de oraya :)
    hedef istanbul hukuk :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artı bir -- 27 Temmuz 2011; 16:58:42 >

• 2012 YGS-LYS(Bu kez kaçarı yok arkadaş,olacak)

NİHAİ HEDEF:PSİKOLOJİ

Diyelim ki olmadı B planı:

ALTERNATİFLER:

1-Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
    2-Sosyal Hizmet
    3-Zihinsel Engelliler Öğretmenliği

Hadi diyelim bunlardan hiçbiri olmadı.O zaman son seçenek:

4-Maliye
  • arkadaşlar ben de seneye kaldım sizler gibi beni de yazın bu sene inşallah olur diye ümit ediyorum HEDEF:ANKARA HUKUK
  • quote:

Orijinalden alıntı: balikci51

arkadaşlar ben de seneye kaldım sizler gibi beni de yazın bu sene inşallah olur diye ümit ediyorum HEDEF:ANKARA HUKUK

inşallah hocam hedefler büyük
  • Dostum hedefimi belirtmemişim ben.
    Boğaziçi Psikoloji-Ege psikoloji
    Bir kaç psikoloji daha var hedefte olmazsa Galatasaray Sosyoloji-Odtu Sosyoloji ekleyebilirim.
    Psikoloji ve sosyoloji olmazsa:

-Anadolu Üniv Halkla ilişkiler

Kısaca psikoloji yaz sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Y-TM-1 451,745 0020686

Y-TM-2 457,046 0016905

Y-TM-3 464,505 0012853

Benim puanlarda böyle. Hukuk istiyordum ama lafta, öyle bi takıntım yoktu illa hukuk olsun diye. Şimdi Ankara Siyasal'a gidebilirim. 1 sene hazırlansam kazanacağımı biliyorum ama değer mi diye düşünüyorum. Siyasalda fena bölüm değil eğer kendini geliştirirsen.

arkadaşım ankara siyasal 9binden alıyor 16 binden nasıl giricen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliCanTumay

İTÜ hayalleri olan arkadaşlar, geçen sene en kötü İTÜ'ye girerim diyip YTÜ'ye razı oldum ama onu bile 0.5 puanla kaçırdım (makina bölümünden bahsediyorum) İstemediğim bölümlere ya da daha kötü üniversitelere girmektense 1 sene daha hazırlanıyım dedim. Bu sene ODTÜ ve İTÜ makina tutuyor.
    Geçen seneki Ygs: 14000 Lys:33000
    Bu seneki Ygs: 7700 Lys 8011
    Az biraz gayret göstererek ve düzenli çalışarak istediğiniz yerleri tutturabiliyorsunuz. Gerekirse idealist olun ama istediğinizi alın.

ilk girişim ve aynı senin geçen seneki durumdayım. ygs 12k-14k lys 19k-24k yani düşürdüm. bu sene tekrar hazırlanma kararı aldım. benim için güzel bir örnek oldun. umarım o sıraları elde edebilirim. tam benim hedeflerim

• ee arkadaşlar başladınız mı çalışmalara mf olanlar şu an ne çalışıosunuz?ben ygs türkçe ve sosyali bitirmeyi planlıyorum bir de mat-2 kasıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

ee arkadaşlar başladınız mı çalışmalara mf olanlar şu an ne çalışıosunuz?ben ygs türkçe ve sosyali bitirmeyi planlıyorum bir de mat-2 kasıcam.

@sonics093

Dostum bence şu sıcaklarda fazla zorlama.Zaten yeniden hazırlanma kararını çok taze verdik hepimiz birkaç gün önce.. Dershane açılınca iyice bıkkınlık geçirmeyelim. Ama hafif bir program olabilir o da günde 1.5 2 saat. Dediğin gibi Türkçe Sosyal konuları halledilebilir. Biraz türev-integral çalışsak da hiç fena olmaz. Ben 1 hafta 10gün daha kendime vakit ayırmayı planlıyorum. Üzerimde hala biraz psikolojik yorgunluk var.. Bu süreyi etrafımdakileri dinlemeye (herkesi değil tabi ) ve biraz motivasyon kazanmaya harcıyacağım.Bu da bir nevi hazırlık zaten

• quote:

ee arkadaşlar başladınız mı çalışmalara mf olanlar şu an ne çalışıosunuz?ben ygs türkçe ve sosyali bitirmeyi planlıyorum bir de mat-2 kasıcam.

yarın başlıyorum önce ygsyi tam anlamı ile bitirmeye çalışacağım
  • quote:

ben de daha bugün hedeflediğim yer için 2. yıla kalmaya karar verdim, hemen planımı programımı yaptım yarın ygs matematikle başlıyorum :) bakalım istanbul sıcağı, nem ve matematik güzel gidecek mi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artı bir -- 27 Temmuz 2011; 22:03:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camby

Bu yıl sınava ilk kez girdim ve diyebilirimki aldığım kötü sonucu sonuna kadar hakkettim.Hedefim için hiçbir şey yapmadım.Zaten Lise-1'den beri ortalama ile sınıf geçtim.Lise boyunca bende tamamiyle bir boşvermişlik vardı.Sonuçlar açıklandıktan sonra kendimden bir adım uzaklaştım ve kendimi sorguladım.Hedefim için hiç çalışmamıştım.TM-2'de 82973 sıralamayla hedefimden 60000 kişi uzaktayım.Aldığım puanı bir Anadolu Lisesi öğrencisi olarak kendime hiç yakıştıramıyorum.Kısa süre içerisinde kararımı verdim ve bende önümüzdeki yıl sınava hazırlanacağım.1 senelik tecrübemle tek bir şey söyleyebilirim 'hedefiniz için ne olursa olsun çalışın'.Ben okuldan aldığım 51 puana rağmen umutsuzluğa kapılmıyorum.Umuyorum ki burada toplanan arkadaşlar tecrübelerimizi paylaşırız ve seneye bugünlerde istediğmiz yeri kazanmış oluruz.

Hedef:Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Ve Uluslararası İlişkiler(İng.)

Eklersen sevinirim...

• 45 kişi olduk arkadaşlar. Umarım buradaki 45 kişi de seneye hedeflerine ulaşır
  • Dershane başlamadan önce ygs çalışmak mı daha mantıklı lys çalışmak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eAddL

Dershane başlamadan önce ygs çalışmak mı daha mantıklı lys çalışmak mı?

Ygs çalış hem dershane belirleme sınavında iyi bişeyler yapıp üst sınıflara düşersin
  • Bu sene peşimi bırakmayan aksilikler yüzünden berbat bir durumdayım şu anda. Tercih vericem fakat bulunduğum ilde hazırlanamayacağımı düşündüğüm için.. Üniversiteyi bıraktım geldim. Bu sene 4. girişim olacak hadi hayırlısı Sıralamam;

Ygs-2 => Alandışı 0186040

MF-1 sıralama => 0172911

MF-2 sıralama => 0145934

MF-3 sıralama => 0146369

MF-4 sıralama => 0171439

Hedefim mf-4 için ilk 80bin, gözüm çok da yükseklerde değil Ekle hocam beni de listeye.

• Beni de ekleyebilirsin dostum.

Hedefim MF4 puan türünde ilk 20 bine girmek. Bölüm olarak Bilgisayar Mühendisliği.

Çalışmaya Ramazanla beraber başlamayı düşünüyorum. Ben ağırlığı MAT-GEO-FİZ konularına vereceğim sanırım.

Matematik 1 + Trigonometri,Limit,Türev,İntegral
    Optik,Elektrik,Dalgalar,Atom
    Analitik hariç Geometri konularını bitirmeyi düşünüyorum. Arada bakabilirsem dil bilgisi de çalışmam lazım.. Bunları dershanenin başlayacağı zamana kadar (14 Ekim?) bitirmeyi düşünüyorum. İntegral ve Atom konularında sıfırım diğerlerinde fena değilim(hepsinin ortalaması %70 falandır). Size de tavsiyem LYS ağırlıklı olmak şartıyla ikisini beraber götürmeniz, ben öyle yapacağım en azından.

Ha dershane olarak Birey Dershanesi' nin Kadıköy şubesini düşünüyorum. Bilenleriniz varsa önerir mi ? Ya da tavsiye edeceğiniz başka yerler var mı ?

Son olarak ise Geometrim pek iyi değil. Bunun için konu anlatımlı kitap(lar) alacağım. Tümay Geometri Dünyamız ile Fem Simetri arasında kaldım. İkisi de üçer kitap. Sizce hangisi kalitelidir? Hiçbiri diyarsanız, siz ne önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.