Şimdi Ara

Seneye Hazırlanacak Mezunlar Toplanma Noktası [132 Olduk] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
6
Favori
38.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uykuuu

Ya diğer dersaneler hep iç içe ve trafik şu bu gürültülü ortamdalar.Birey kuytu köşede sadece alisamiyende maç olunca gürültü oluyor:) fbliysen birey +1 bak Bugün gittim rehber hocamla konuşmaya ekim başı gibi başlıyormuş dersler.Diğer dershanelerdede öyle zaten.Haftada 4 gün ama diğer günlerde gerek birebir gerekse sınıflarda ders çalışabiliyorsun.Yani ortamıda var. Fiyatlar hakkında bilgim yok mezun grubu farklı olabilir.Ama anlaşabilirsiniz.Müdürümüz iyidir Bilmiyorum ben beğeniyorum.İyi düşün ,seçenek çok karar senin:)

Gerçekten kuytuda ya bulmakta zorlanmıştım hatta. Saraçoğlu diyecektin sanırım, Galatasaraylıyım ama yine de sorun değil ya bu yıl pek ses çıkacağını sanmıyorum. Haftaiçi dışında haftasonu da gidebiliyor olmak güzel. Kararım %90 burası zaten de yine de karşıma kim çıkarsa bi' dinlemek istiyorum.

Teşekkürler bilgiler için.

@Lenz : o yönden pek bir indirim kazanabileceğimi sanmıyorum bu yıl.

Geçen yıl mezun olarak Birey-Kadıköy' e giden biriyle konuştum, 2.700 e kaydolmuş. Biraz pazarlıkla 2.500 yapanlar da varmış. Gayet iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 29 Temmuz 2011; 20:56:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanry

quote:

Orijinalden alıntı: uykuuu

Ya diğer dersaneler hep iç içe ve trafik şu bu gürültülü ortamdalar.Birey kuytu köşede sadece alisamiyende maç olunca gürültü oluyor:) fbliysen birey +1 bak Bugün gittim rehber hocamla konuşmaya ekim başı gibi başlıyormuş dersler.Diğer dershanelerdede öyle zaten.Haftada 4 gün ama diğer günlerde gerek birebir gerekse sınıflarda ders çalışabiliyorsun.Yani ortamıda var. Fiyatlar hakkında bilgim yok mezun grubu farklı olabilir.Ama anlaşabilirsiniz.Müdürümüz iyidir Bilmiyorum ben beğeniyorum.İyi düşün ,seçenek çok karar senin:)

Gerçekten kuytuda ya bulmakta zorlanmıştım hatta. Saraçoğlu diyecektin sanırım, Galatasaraylıyım ama yine de sorun değil ya bu yıl pek ses çıkacağını sanmıyorum. Haftaiçi dışında haftasonu da gidebiliyor olmak güzel. Kararım %90 burası zaten de yine de karşıma kim çıkarsa bi' dinlemek istiyorum.

Teşekkürler bilgiler için.

Yok yanlış söylemedi gslı olduğum için vurgu yaptım:) Evet olanakları güzel. Tabi düşün bende düşünüyorum henüz karar vermedim zaten. Önemli değil şimdiden başarılar:)

• Dersaneye gitmediydim bu sene üzerimde bir rahatlık vardı dolayısıyla.Puanım ts1 ts 2 alandışı tercihlerde 371 361 .Ankara içi yerler istiyordum fakat tarih gazetecilik imkansız gibi fakat yinede tercihte yazcam bakarsınız şans yüzümüze güler ve girebiliriz. Ama hiç umut yok. Ankara sınav dersanesine gitmeyi düşünüyorum Mithatpaşa. Güzel bir puan yapabileceğime inanıyorum. Bekle beni halkla ilişkiler
  • Beyler İstanbul Avrupa yakasında Uğur yada Final Dergisi dershanelerinin hangi şubesi, diğer şubelerine göre daha iyi? Bilen birileri var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl4ming0 -- 29 Temmuz 2011; 22:13:09 >
  • seneye hazırlanacak tüm mezunlara başarılar dilerim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogzgunner23

Ben başladım beyler.Salı'dan beridir 7-8 saat çalışıyorum çok şükür.

oo hocam çok fazla değil mi 7-8 saat şimdilik herkesin dediği gibi sonra bıkma durumu olmasın aman. 1-2 ay 4-5 saatte götürmeniz sonraları arttırmanız daha iyi olabilir bence. fakat siz daha iyi bilirsiniz tabi, kişiden kişiye değişir.

Hocam kimi ne göre fazla kimi ne göre az.Sosyallikten soyutladım kendimi.Bu girişte 3. ama hazırlanışta 2. kezim olacak.O yüzden şansa bırakmak istemiyorum.Sıkılmadan başladım.Bıkma durumuna karşı psikolojik telkinlerim de var,inşallah kazasız belasz bir sene olur.

• quote:

Hocam kimi ne göre fazla kimi ne göre az.Sosyallikten soyutladım kendimi.Bu girişte 3. ama hazırlanışta 2. kezim olacak.O yüzden şansa bırakmak istemiyorum.Sıkılmadan başladım.Bıkma durumuna karşı psikolojik telkinlerim de var,inşallah kazasız belasz bir sene olur.

İnşallah öyle olur hocam. Sen sıkılmadan çalışmaya devam edersen olur bu iş. Fakat yine de çok da soyutlama kendini.En azından haftada ya da iki haftada bir kendine izin ver. Tabi bu öneriyi, kazanıp biryerlere gelmiş birinden duymanla benden duyman aynı etkiyi yaratmayacaksa da söyleyeyim dedim.

Psikoloji istiyordun sanırım? Sene sonunda umarım Boğaziçi' ni kazanmış olarak görürüz seni. :) Başarılar.

• quote:

quote:

İnşallah öyle olur hocam. Sen sıkılmadan çalışmaya devam edersen olur bu iş. Fakat yine de çok da soyutlama kendini.En azından haftada ya da iki haftada bir kendine izin ver. Tabi bu öneriyi, kazanıp biryerlere gelmiş birinden duymanla benden duyman aynı etkiyi yaratmayacaksa da söyleyeyim dedim.

Psikoloji istiyordun sanırım? Sene sonunda umarım Boğaziçi' ni kazanmış olarak görürüz seni. :) Başarılar.

Evet hocam psikoloji istiyorum.Boğaziçi psikoloji hayalim çoktandır.İnşallah psikoloji olacak da Boun olursa balı kaymağı olur.Bu arada kendimi vakit ayırıyorum aslında.Arkadaşlarla takılmadığım zamanlarda nete griyorum gece 11'den sonra.Gün aslında çok uzun,ben bunu fark ettim.Yani 8 saat uyku desen,3-4 saat dinlenme kişisel ihtiyaç vb. 12 saat kalıyor geriye.8 saat ders çalışıp(molalarla), 4 saat gezip tozabilirsin illa ki..Bu yüzden hafif dedim,öyle delice istiyorum ki psikolojiyi..Durdurabilecek güce aşk olsun,inşallah olumsuz bir şey olmaz hayat bu insanız sonuçta..

• quote:

Evet hocam psikoloji istiyorum.Boğaziçi psikoloji hayalim çoktandır.İnşallah psikoloji olacak da Boun olursa balı kaymağı olur.Bu arada kendimi vakit ayırıyorum aslında.Arkadaşlarla takılmadığım zamanlarda nete griyorum gece 11'den sonra.Gün aslında çok uzun,ben bunu fark ettim.Yani 8 saat uyku desen,3-4 saat dinlenme kişisel ihtiyaç vb. 12 saat kalıyor geriye.8 saat ders çalışıp(molalarla), 4 saat gezip tozabilirsin illa ki..Bu yüzden hafif dedim,öyle delice istiyorum ki psikolojiyi..Durdurabilecek güce aşk olsun,inşallah olumsuz bir şey olmaz hayat bu insanız sonuçta..

Aynı hisleri bende İTÜ Bilg. Müh. hissediyorum dostum. Ve evet, böyle hesap yapınca son derece mümkün gözüküyor 8 saat ders. Fakat daha önce çok fazla ders çalışmamış biri için -benim gibi- korkutucu süreler bunlar. Ancak sen buna alışıksan, alıştıysan süper gerçekten. Zaten benim hedefimde o sürelere çıkarabilmek. Bunun içinde 1-2 ay gibi bir geçiş dönemi verdim kendime. 4 saat ile başlayıp Ekim' de 8 saatlere çıkabilmeliyim. Sonrası ise kendiliğinden gelecektir diye umut ediyorum. Dediğin gibi umarım olumsuzluklar bizi bulmaz bu stresli dönemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 30 Temmuz 2011; 2:59:42 >

• quote:

quote:

Aynı hisleri bende İTÜ Bilg. Müh. hissediyorum dostum. Ve evet, böyle hesap yapınca son derece mümkün gözüküyor 8 saat ders. Fakat daha önce çok fazla ders çalışmamış biri için -benim gibi- korkutucu süreler bunlar. Ancak sen buna alışıksan, alıştıysan süper gerçekten. Zaten benim hedefimde o sürelere çıkarabilmek. Bunun içinde 1-2 ay gibi bir geçiş dönemi verdim kendime. 4 saat ile başlayıp Ekim' de 8 saatlere çıkabilmeliyim. Sonrası ise kendiliğinden gelecektir diye umut ediyorum. Dediğin gibi umarım olumsuzluklar bizi bulmaz bu stresli dönemde.

2010 ygs lys de temelini atmıştım 4-5 saatti sanırım ortalama.Tabii o zama ygs çalışıp mat dan da türev-int-trigo çalışmıştım 0 geoyla 55 bin olmuştum ham.Bu sene geometriyi bile yapar oldum.Mat 2'yi tüm konulara çalışacağım zaten.Ayrıca lys ygs birlikte götürüyorum.Aynı hatayı sadece aptallar 2 kez yapar çünkü .
    İnşallah bulmaz bizi kötü şeyler.

• ekle benide..
  • bende başlamak istiyorum ama 2011 için yaz tatili başlar başlamaz çalışmaya başlamıştım. yaz boyunca çok sık olmasada hergün çalışmaya özen gösterdim lakin sene başında çalıştığım bilgileri kullanamadım ve de çok çabuk unuttum bi işe yaramadı. yani biraz daha bekleyip tam anlamıyla dinlendikten sonra tatili bitirip başlamayı düşünüyorum :/
  • Dersane arayışında olan arkadaşlara fiyat hakkında bişey söyleyeyim:
    Geçen gün İzmir final dersanesiyle konustum. Normal fiyat 3500 liraymış, ama puana göre indirim yapıyolarmış. Henüz indirim oranları belli değilmiş, haftaya belli olcakmış. Haberiniz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShinobi

Dersane arayışında olan arkadaşlara fiyat hakkında bişey söyleyeyim:
    Geçen gün İzmir final dersanesiyle konustum. Normal fiyat 3500 liraymış, ama puana göre indirim yapıyolarmış. Henüz indirim oranları belli değilmiş, haftaya belli olcakmış. Haberiniz olsun

Ankara açı 2-2,5 arası kayıt yapıyor mesela ama 5 para etmez dikkatli olun.Parasını değil eğitimini araştırın.
    Bu arada yaptığınız çok doğru bir şey (seneye hazırlanmak) onla ilgili ufacık bir yazı yazmıştım.İsterseniz imzamdaki yeşil yerden okuyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

quote:

Orijinalden alıntı: LastShinobi

Dersane arayışında olan arkadaşlara fiyat hakkında bişey söyleyeyim:

Ankara açı 2-2,5 arası kayıt yapıyor mesela ama 5 para etmez dikkatli olun.Parasını değil eğitimini araştırın.
    Bu arada yaptığınız çok doğru bir şey (seneye hazırlanmak) onla ilgili ufacık bir yazı yazmıştım.İsterseniz imzamdaki yeşil yerden okuyabilirsiniz.

İnşallah öyledir. Çevremden baya tepki aldım. Aslında puanım fena değil(mf4 473 puan, 27300 sıralama). Ama istediğim yer hep itü,ytü idi. Şuan hiç düşünmediğim bi yer(iyte) tutuyo sadece. İçimde de sanki iyteye gidersem pişman olcakmışım gibi bi his var. Oraya gidip de pişman olursam çok fazla yıl kaybım olur diye düşündüm. Ayrıca itü gibi hedefleri olan insanlar hep 2. yıl kazanmış neredeyse(ya da sadece benim gördüklerim böyle)

Bu arada dersane konusunda tabiki eğitimi fiyattan daha önemli ama 2. yıl olduğu için ailelere de yük oluyomuş gibi bi düşünce hakim herkeste. Bu yüzden fiyat ön plana çıkıyo. Ayrıca final dersanesinden bahsediyoruz boru değil ya

• Boru abi boru.Açı dandik bir marka mı.Pişmanım hemde çok.Fiyat farkı bin lira-iki bin lira felan olur o kadara imkan varsa çekinmeyin arkadaşım kullanın.Ben bu sene 40-50 bin ileriye gittim hocalar sağlam olsa biraz cezbedebilse dersi neler yapardım...Pişmanım o "açı"dan
    Bir sene de hiç önemli değil hedefler daha önemlidir.Ama ikinci sene o kadar rahat yazamıyorsunuz benden söylemesi
  • beni de yaz kardeş
  • uzun zamandır takip ediyordum ama konuyu görünce içimden çok yazmak geldi ve hemen üye oldum. benimde ismimi yazarsanız sevinirim hedefim herhangi bir fizyoterapi ve rehabilitasyon nere olduğunun hiç bi önemi yok çünkü gerçekten o işi yapmak istiyorum bu yüzdende bir yıl daha kaldım. ygs ye yazdan beri gerçekten çalısmama rağmen okul zamanın boşvermişliğiyle 120 130 arası netler yaparken ygsde bi anda 370 puanla karşılaştım ve matematiğim 20 netti sonrada zaten lysye bakamaadı ve 58 bin mf3 60 bin mf 4 sıralamasıyla karşılaştım. hiç bir işe yaramayan lanet olsası fen lisesi çıkışlıyım ve 4 yıl yurtta kaldım evde ne kadar nasıl çalışabilirim ve başarabilirim çok kararsızım ve bu aralar bi o kaadrda kötümserim çünkü kendimi bomboş hissediyorum sankii yine hiç bir şeyi yapamayacak gibi..
  • arkadaşlar derslere göre eklenen konuları yazsanız özellikle mf.
    bir de gaza getirelim birbirimizi artık calismaya baslıycam ramazandan itibaren 2011 lys 44bin
    2012de hedef 5bin inşallah...böyle bir örnek var mı forumda varsa bi link verseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

arkadaşlar derslere göre eklenen konuları yazsanız özellikle mf.
    bir de gaza getirelim birbirimizi artık calismaya baslıycam ramazandan itibaren 2011 lys 44bin
    2012de hedef 5bin inşallah...böyle bir örnek var mı forumda varsa bi link verseniz

http://forum.donanimhaber.com/m_42186643/mpage_1/key_/tm.htm

Edit: Ben bu yıl buna bakarak çalışmıştım, bitirdiğim konuların üstünü fosforlu kalemle çizmiştim, baya işime yaramıştı. Yeni eklenen konuları bilmiyorum ama birisi söylerse onları da bu listeye ekleyip çalışalım.

Matematik-1
    Temel Kavramlar - Sayılar
    Basamak Analizi ve Taban Aritmetiği *
    Rasyonel ve Ondalık Sayılar
    Bölme ve Bölünebilme *
    Asal Çarpanlara Ayırma ve OBEB-OKEK *
    Üslü Sayılar *
    Köklü Sayılar *
    Mutlak Değer *
    Basit Eşitsizlik ve Sıralama
    Oran ve Orantı
    Özdeşlikler ve Çarpanlara Ayırma *
    Birinci Dereceden Denklemler
    Problemler ***
    Kümeler *
    Sıralı İkili, Kartezyen Çarpım, Bağıntı
    Fonksiyonlar ***
    İşlem
    Modüler Aritmetik
    Permütasyon - Kombinasyon - Olasılık ***

Geometri
    Geometrik Kavramlar
    Doğruda Açılar
    Üçgenler ***
    Çokgenler *
    Genel Dörtgenler *
    Özel Dörtgenler ***
    Çemberler ***
    Dairede Alan *
    Uzay Geometrisi
    Katı Cisimler ***

Analitik Geometri-1
    Noktanın Analitik İncelenmesi
    Doğrunun Analitik İncelenmesi ***
    Simetri *

Fizik-1
    Vektörler
    Kuvvetler *
    Moment ve Denge ***
    Ağırlık Merkezi ***
    Basit Makineler *
    Madde ve Özellikleri *
    Isı ve Sıcaklık ***
    Genleşme *
    Basınç ***
    Kaldırma Kuvveti ***
    Gölgeler
    Düzlem Aynalar
    Küresel Aynalar *
    Işığın Kırılması ***
    Işığın Renkleri ve Prizmalar
    Mercekler ***
    Aydınlanma Şiddeti *
    Doğrusal Hareket ***
    Bağıl Hareket *
    Dinamik ***
    İş - Güç - Enerji ***
    Elektrostatik, Elektroskoplar, Coulomb Kuvveti (Elektriksel Kuvvet) ***
    Doğru Akım Devreleri (DC) *
    Lambalar *
    Elektroliz
    Mıknatıslar
    Transformatörler
    Ses Dalgaları

Kimya-1
    Madde ve Özellikleri *
    Atomun Yapısı *
    Periyodik Cetvel *
    Elementler, Bileşikler ve Sınıflandırılmaları ***
    Mol Kavramı ***
    Kimya Yasaları ve Kimyasal Hesaplamalar ***
    Gazlar ***
    Çözeltiler ***
    Radyoaktivite

Biyoloji-1
    Biyoloji Bilimi
    Bilimsel Çalışma
    Biyoteknoloji
    Canlıların Ortak Özellikleri
    Besinler *
    Hücrenin Yapısı ***
    Hücrede Madde Alışverişleri *
    Canlıların Sınıflandırılması *
    Ekoloji ***
    Hayatın Başlangıcı ile İlgili Görüşler
    Evrim *
    Hücre Bölünmeleri ***
    Canlılarda Üreme ***
    Kalıtım ve Populasyon Genetiği ***
    Canlılarda Büyüme ve Gelişme *
    Bitkisel Dokular ve Bitki Fizyolojisi ***
    Hayvansal Dokular
    Canlılarda Vücut sistemleri (Sinir, Duyu Organları, Endokrin [Hormonlar], İskelet, Kas, Sindirim, Dolaşım, Solunum, Boşaltım) ***
    ATP Molekülü ve Elde Edilme Yolları
    Glikoliz, Oksijenli Solunum ve Fermentasyon ***
    Fotosentez ***

Matematik-2
    Polinomlar
    İkinci Dereceden Denklemler *
    Genel Eşitsizlikler *
    Parabol *
    Trigonometri ***+***
    Karmaşık Sayılar *
    Logaritma *
    Toplam - Çarpım Sembolleri *
    Diziler ve Seriler *
    Lineer Cebir *
    Özel Tanımlı Fonksiyonlar
    Limit ve Süreklilik ***
    Türev ***
    İntegral ***

Analitik Geometri-2 (***)
    Çemberin Analitik İncelenmesi
    Geometrik Yer Problemleri
    Vektörler
    Genel Konik Denklemi ve İncelenmesi (Ne Belirttiği)
    Elips
    Hiperbol
    Parabol
    Uzayın Analitik İncelenmesi

Fizik-2
    Fizik-1'deki elektrik, optik ve mekanik grubu konuları burada da çıkıyor; ama daha ileri düzeyde.
    Atışlar *
    Dairesel Hareket *
    Harmonik Hareket *
    Kepler ve Genel Çekim Yasaları
    İtme ve Momentum ***
    Elektrik Alan ***
    Elektriksel Potansiyel Enerji, Potansiyel, İş, Güç ***
    Paralel Levhalar ve Yüklü Parçacıkların Hareketleri ***
    Kondansatörler *
    Motorlu (Zıt EMK'lı) Genel Elektrik Devreleri ve Üreteçler ***
    Kirchoff Yasaları *
    Manyetik Alan ***
    İndüksiyon Akım ***
    Alternatif Akım Devreleri (AC) ***
    Yay Dalgaları *
    Su Dalgaları *
    Işık Dalgaları ***
    Foton, Fotoelektrik Olay ve Compton Olayı *
    Elektromanyetik Dalgalar ve Manyetik Dolanım
    Atom Fiziği ***
    Rölativite

Kimya-2
    Kimyasal Reaksiyonlarda Enerji (Termokimya) *
    Kimyasal Reaksiyonlarda Hız *
    Kimyasal Denge ***
    Çözünürlük Dengesi *
    Asit - Baz Dengesi *
    Aktiflik
    Redoks Reaksiyonları *
    Elektrokimyasal Piller ve Elektroliz ***
    Kimyasal Bağlar ***
    Organik Kimya ***+***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poison Well -- 31 Temmuz 2011; 19:26:57 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.