Şimdi Ara

Seneye Hazırlanacak Mezunlar Toplanma Noktası [132 Olduk]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.207
Cevap
6
Favori
38.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Seneye Hazırlanacak Mezunlar Toplanma Noktası [132 Olduk]

1.) Bu sene sınava girip de istediği sonucu alamayan ve sınava seneye hazırlanacak olan tüm mezunların toplanma, tartışma, görüşme noktası.

2.) Burada bu sene yaptığımız hataları, eksiklerimizi göreceğiz ve seneye sınava daha bilinçli ve hazırlıklı gireceğiz.

3.) Ekleme taleplerinizi ve hedeflerinizi özel mesaj ile belirtebilirsiniz, foruma sık giremediğim için konuyu takip edemiyorum.

4.) Bu uzun ve meşakkatli maratonda herkese başarılar. YGS ve LYS sınavlarından sonra mutlu bir şekilde bu konuyu okumak ümidiyle :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Seneye Hazırlanacak Mezunlar Toplanma Noktası [132 Olduk]

1. Mehmetzn93 - DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ - BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNG.)
    2. grejuva6
    3. melikeyimben
    4. Manyetizma
    5. sonics093 - ODTÜ Elektronik & İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
    6. darklord111
    7. ogzgunner23 - Psikoloji
    8. gunesburak - TIP & Diş Hekimliği
    9. arsenal-fabregas - Psikoloji
    10. cobra 2
    11. CamuR50
    12. IWannaKiLLu
    13. .:DiFFeReNT:. - Boğaziçi Üniversitesi - Uluslararası Ticaret
    14. LastShinobi - İTÜ - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği & Bilgisayar Mühendisliği
    15. akula2005
    16. 06_EMRE
    17. ozit
    18. muratxfb
    19. Feel The Difference
    20. Flo_Rida
    21. phantasy*
    22. uAdana
    23. Bloodie*
    24. omertheworld - İstanbul Ticaret Üniversitesi - Hukuk (Tam Burslu)
    25. cartmanland_77 - Boğaziçi & Galatasaray Üniversitesi - İşletme
    26. ahmetss_33 - İTÜ - Makine Mühendisliği
    27. magedinn - İTÜ - Moleküler Biyoloji ve Genetik
    28. BLaCk_WaTeR
    29. :A.N.T: - TIP
    30. ramiskalkan - Marmara Üniversitesi - Eczacılık
    31. ATES19
    32. Lorik.Cana
    33. aspyr
    34. oldfingers
    35. zamancokzor
    36. SelinGkc - Diş Hekimliği
    37. siyah3453
    38. meteor4in - YTÜ - Makina Mühendisliği
    39. -YaLan-
    40. mesakon
    41. _floydian
    42. dambara - ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği & İTÜ Bilgisayar Mühendisliği
    43. artı bir - İstanbul Hukuk
    44. balikci51 - Ankara Hukuk
    45. Camby
    46. Ateşle Barut
    47. batuhanry - Bilgisayar Mühendisliği
    48. sirkralex
    49. SıkçaSorulanSorular - İstanbul Hukuk
    50. QuantumMoose - Bilgisayar Mühendisliği & Yazılım Mühendisliği
    51. aNLcLk_1905
    52. SviosM- - Makina Mühendisliği
    53. ceogen
    54. incubus77 - İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
    55. Ceyline - TIP
    56. FaT MD. - TIP
    57. 24
    58. c0ns260
    59. SerbestKasli - ODTÜ Makina Mühendisliği
    60. ahmetopus
    61. ahmetaliosman
    62. L a s T
    63. ozan387 - İTÜ - Elektrik Elektronik Mühendisliği
    64. araknafobia
    65. gopgop - Radyo ve Televizyon
    66. Hunter749
    67. cansukrş - Marmara Üniversitesi - Coğrafya & Tarih Öğretmenliği
    68. Perseus1
    69. LOCOO - Boğaziçi Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri
    70. EsRaRenGiZ41
    71. burakyeke
    72. OGUZ KAGAN
    73. okd
    74. heromex - Boğaziçi Üniversitesi - Yönetim Bilişim
    75. GSForever - Ankara Üniversitesi - Siyasal
    76. mustafagonul - TIP & Diş Hekimliği
    77. Magical Zero - Bilgisayar Mühendisliği
    78. OkyaNuS.
    79. Chen Che - Boğaziçi Üniversitesi - Felsefe
    80. new_cool - İTÜ - Elektronik ve Haberleşme
    81. uykuuu
    82. kadir1992
    83. Mr0range - İstanbul Üniversitesi / İstanbul Tıp Fakültesi
    84. Takiri
    85. barcassi
    86. DeliDumrul93
    87. ahmetaliosman - Diş Hekimliği
    88. ezequile lamina
    89. cobra 2
    90. set.han
    91. FreaK.
    92. hukukcu2011 - Ankara Üniversitesi - Hukuk Fakültesi
    93. Megadeth
    94. WirLieBen - İTÜ - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
    95. Pozitron~
    96. afrodit93
    97. chtk
    98. Soufa
    99. alkan529
    100. Ayse.K
    101. kings_eyes
    102. Onur.K
    103. ryhnn
    104. vsclub
    105. kemiKurdu
    106. Ewigkeit
    107. ThunderVolt
    108. tavukum
    109. Little Rock
    110. berrakk
    111. fearless_canary
    112. m@ydin - İstanbul - Hukuk
    113. Cherkez26
    114. Yakita
    115. cilekperisi - Marmara Üniversitesi - Eczacılık
    116. y_ahmet - ODTÜ EE & İTÜ EHM
    117. Duygusen
    118. inLoveliness
    119. s.h.a.
    120. Vikernes
    121. shakir@
    122. Pıpınanarr9292
    123. Burakc-
    124. DaGGeR_ALi
    125. hawers
    126. RuSSeiL
    127. caut
    128. tuna3543
    129. drs13
    130. dhsamet
    131. cemre_gumus
    132. ênigma - Bilkent Üniversitesi - İşletme Bilgi Yönetimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD34D4651 -- 29 Kasım 2011; 17:06:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetzn93

Bu sene sınava girip de istediği sonucu alamayan ve sınava seneye hazırlanacak olan tüm mezunların toplanma, tartışma, görüşme noktası.

Burada bu sene yaptığımız hataları, eksiklerimizi göreceğiz ve seneye sınava daha bilinçli ve hazırlıklı gireceğiz.

Üye Listesi

1. Mehmetzn93

ilk yılımda tm2 19.928 ikinci yılımda tm2 5.670
    İlk yıl hedefi hukuk koyup başlasaydım şu an hukuk 2.sınıf öğrencisi olurdum.Hedefinizi koyun çalışın geç olsun güç olmasın istediğiniz bölüm olsun.2.yıl rahattır çalışırsın edersin ama psikolojisi ağırdır haberiniz olsun.Hele ki iyi puan alıpta idealleriniz için 1 yıl daha kalırsanız o çok daha zordur.İşler ters gidebilir son ana kadar sakin olun.Ben ygsde son 5 deneme 430 ve üstüyken 395 aldım.Ama yoluma devam ettim çünkü geçen yıl ygs 415 alıp sonra lys 451 aldım.380 alan arkadaşım dokuz eylül kazandı.Yani ipler lysde kopuyo bunu unutmayın.Ben o kadar ygsye çalıştım bi anlamda boşa gitti ama ne yapalım kader.Lysye girdim mat 2 herkesin kolay demesine rağmen 44-45 yaparken 38.5 yaptım yine eyvallah dedim.Çünkü daha edebiyat vardı ve güveniyodum kendime edebiyatta tr geneli sınavlarda bile 50-51 yapıyodum.Coğrafya ya 1 ya 2 yanlış.Girdim sınava edebiyat malum 44net yaptım.Coğrafya 2 yanlış yaptım.Netlerime baktım hepsinide bildim beklediğim gibi geldi.Puan hesaplama motorları 474 falan çıkartıyodu sonuç sayfasını açtım 488 yazıyo gün içerisinde 10 kere falan tekrar girip bakmışımdır :) Standart sapmalar bana sapmış galiba kader.O ygsde giden puanlar matematikte 7-8 net düşük yapmam , edebiyatın zorluğu ama oldu.Ayrıca 1 yıl insana çok şeyler katıyor.İdeallerin isteklerin uğrunda 1 yıl hiç bir şey arkadaşlar sakın yılmayın üzülmeyin ben geçen yıl yerleşemedim mutluyum gururluyum diye konu açmıştım.Başkaları gibi korkupta gidip istemediğim yerleri yazmadım.Kaçmadım isteklerimden elimi taşın altına koydum ve mutlu sonla bitti.Ha ömrümden ömür gitti 5 yıl yaşlandım ama değdi mi değdi be .Hemde nasıl değdi 2 yıldır var olan belirsizlik yok oldu.Evime yürüyerek 15 dk olan yeri kazanıcam çok yüksek ihtimalle.Hukukçu olucam her şeyin yanlış gittiği güzel ülkemde doğru olmaya çalışıcam.Belki konuyla alakasız oldu yazdıklarım ama 2.yıla kalıp istekleri için çalışacak olan arkadaşlar sakın vazgeçmeyin hayallerinizin peşinden gidin zor çok zor ama inandıktan sonra olmayacak şey yok.Hepinize başarılar dilerim.İstediğiniz her konuda da sizlere yardımcı olmaya çalışırım...İstekleri uğruna bu cesareti gösteren herkesi şimdiden kutluyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Green35 -- 23 Temmuz 2011; 4:55:26 >

• Azmime güç kattı yazdıklarınız. Bu sene okul ve üniversite derken çok yıpranmıştım ve sınava yeteri kadar önem vermemiştim. Ama gelecek sene sınava çok iyi hazırlanacağım inşaallah. Seneye puanlar açıklandıktan sonra iyi ki bir sene beklemişim ve senin gibi mutluyum gururluyum demeyi istiyorum. Allah çalışanın yanındadır.

Dersanelerin mezunlar için olan bölümüne baktım ekimde başlıyor. Ben seneye olan hazırlıklarıma ne zaman başlamalıyım? Malum stresten çıktığımız için şu zamana kadar dinlendim, 10 gün sonra da Ramazan başlayacak. Eylül'de başlasam çalışmaya geç olmaz değil mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetzn93

Azmime güç kattı yazdıklarınız. Bu sene okul ve üniversite derken çok yıpranmıştım ve sınava yeteri kadar önem vermemiştim. Ama gelecek sene sınava çok iyi hazırlanacağım inşaallah. Seneye puanlar açıklandıktan sonra iyi ki bir sene beklemişim ve senin gibi mutluyum gururluyum demeyi istiyorum. Allah çalışanın yanındadır.

Dersanelerin mezunlar için olan bölümüne baktım ekimde başlıyor. Ben seneye olan hazırlıklarıma ne zaman başlamalıyım? Malum stresten çıktığımız için şu zamana kadar dinlendim, 10 gün sonra da Ramazan başlayacak. Eylül'de başlasam çalışmaya geç olmaz değil mi :)

:) Kendi eksiklerini kendin bilirsin tabi ben geçen yıl tercih sonuçlarının açıklandığı gün dershanelerle görüşmeye gitmiştim hatta bir kaç tanesi beni takmamıştı manyak mı bu daha bugün açıklandı tarzında bakmışlardı Ben geçen yıl hemen başlayıp mat 1 çalışmıştım matematik konusunda eksiktim çünkü 2.yıl hayal bile edemeyeceğin netler puanlar alıyosun denemelerde tabi çalışırsan :) Bence şimdiden başla günde 1 saat çok kasma kendini erken kalkan yol alır misali.Ben fem simetri almıştım mat 1 onu bitirmiştim ilk kitabi falan öyle devam etmiştim biraz amele işi belki ama ben pek bilmiyodum çok iyi oldu ayrıntısıyla öğrendim ki zaten dershanede tekrar tekrar gör artık anlatacak seviyeye geliyosun.Saatte 5,30 olmuş dengem şaştı valla artık ya ama 2 yıl sonra resmen böğrümden öküz kalktı yani o kadar rahatladım ki yok böyle bir şey

• bende bu sene s.çtım seneye hazırlanıcaz ama konular farklı olucak yeni müfredat var diye söylenince tırstım biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

bende bu sene s.çtım seneye hazırlanıcaz ama konular farklı olucak yeni müfredat var diye söylenince tırstım biraz

Sadece Fen'den birkaç konu değişikliği var Matematik ve Geometri aynı müfredat. Gerekli hazırlığı yaptıktan sonra korkmaya gerek yok diye düşünüyorum
  • Bende seneye idealler için :)) Ayrıca mezun olup kazanan arkadaşlar bu konuya bizim yapmamız gerekenler hakkında bişiler yazsalar çok iyi olur..
  • ygs 92 bin
    lys 58bin yaz beni gelecek seneye
  • ygs 38bin
    lys 44bin
    yaz beni de dostum
  • Yaz dostum

Bu arada;
    Tercih yaptım tercihlerimden birine girmişim. Ama gitmedim okula kayıt yaptırmadım. Puan kesilir mi?(2 yıllık veya 4 yıllık yerleşme farkeder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disturbed -- 24 Temmuz 2011; 0:28:11 >
  • Karar aşamasındayım.
  • Yazıver..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliDumrul93

Karar aşamasındayım.

Aynen ben de, ama 1 kez daha girme olasılığım yüksek. Bu arada 473 mf4 puanım, 27300 mf4 sıralamam.. Hedefim yıl başında itü'ydü, sonra ytü oldu. Sınav sonucunda anca iyte tutuyor. Napsam bilmiyorum

Edit: Bişey sorayım;
    Hafta içi dersane ücretleri ne kadar oluyo, final dersanesi düşünüyorum? Sanırım sıralamaya göre indirim falan yapıyolarmış, tahmini ne kadara kaydolurum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Poison Well -- 24 Temmuz 2011; 1:14:12 >
  • lys 38.000 bu sene sinavlar tamamen talihsizlik oldu son 5 denemem 430-450 iken ygsde 396 yaptm..neyse hayirlisi

seneye hedef tip en az 7000

yaz benide..
  • ben de seneye kaldım.Aslında işim çok zor ama pes etmeyeceğim.Sözel öğrencisiyim ama aklımda sadece psikoloji var.Kararlıyım,seneye olacak.
    Ben 1 ağustosta başlıyorum.Hedef yaz tatili süresince mat-1 bitirmek.
    Arkadaşlar yalnız çalışacağım kaynak kitapla ilgili takıldığım bir nokta var.Matematik ve geometri müfredatı aynı mı?Bende geçen yıldan kalma fem simetri seti var.Onu kullansam randıman alırmıyım?Matematiğim zayıf.Sizce fem simetri derdime deva olur mu?Yoksa başka kaynak mı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord111

Yaz dostum

Bu arada;
    Tercih yaptım tercihlerimden birine girmişim. Ama gitmedim okula kayıt yaptırmadım. Puan kesilir mi?(2 yıllık veya 4 yıllık yerleşme farkeder mi?

Puan kesiliyor. Diyelim okuldan 60 puan gelmişti bu sene, seneye 30 puan gelecek.
  • Başlığı gördüm heyecanlandım.

Of ne yapsam hiç bilmiyorum, gitsem mi kalıp "kassam" mı. İlk kez girdim sınava, tekrar şansımı denemek çok cazip geliyor ki zaten 8 ay kaldı nisana, hemencecik geçeceğinden eminim. Fakat bu seneki aldığım puanın aşağısında bir puan alırsam ya da çok az yükseltebilirsem diye çok korkuyorum. MF 1234 sırasıyla 474 459 451 463 puan aldım ve derecelerim 28 33 35 32 bin. YGS'den diyetisyenliği tercih mi etsem diye de düşünüyorum Gümüşhane Üni. falan, ya da bir ihtimal İstanbul Bilim Üni. Tam Burslu (24binlerde kapatmış, benim YGS2 derecem 26binlerde). Çok kararsızım çook.

Bu arada bir şey sormak istiyorum. Tercih yaparsak ve kazanamazsak okul puanımızda herhangi bir düşme oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ewigkeit

Başlığı gördüm heyecanlandım.

Of ne yapsam hiç bilmiyorum, gitsem mi kalıp "kassam" mı. İlk kez girdim sınava, tekrar şansımı denemek çok cazip geliyor ki zaten 8 ay kaldı nisana, hemencecik geçeceğinden eminim. Fakat bu seneki aldığım puanın aşağısında bir puan alırsam ya da çok az yükseltebilirsem diye çok korkuyorum. MF 1234 sırasıyla 474 459 451 463 puan aldım ve derecelerim 28 33 35 32 bin. YGS'den diyetisyenliği tercih mi etsem diye de düşünüyorum Gümüşhane Üni. falan, ya da bir ihtimal İstanbul Bilim Üni. Tam Burslu (24binlerde kapatmış, benim YGS2 derecem 26binlerde). Çok kararsızım çook.

Bu arada bir şey sormak istiyorum. Tercih yaparsak ve kazanamazsak okul puanımızda herhangi bir düşme oluyor mu?

Bana kalırsa bu sene girmelisin kardeşim. 474 puan almışsın ve bu çok yüksek bir puan. Seneye daha düşük yapabilirsin. Tercih yapıp da kazanamazsan puan düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD34D4651 -- 24 Temmuz 2011; 2:07:19 >

• benide ekleyin. kendi kafama göre çalışıp itü yü kazanmaya çalışacağım... 2012 de 4. girişim olacak ... zuahaaaa :DD

Not: Permütasyonu bitirdim, kombinasyona başlayacağım. MAt 2 yi köklemek lazım şimdiden kaytarmak yok gençler... Başarılar.

ha bu arada çok töleranslı ailesi olmayan arkadaşlar sizlere sesleniyorum!

eğer 25k, 27k, hatta 35k sıralamanız varsa GİDİN! millet burda İYTE yi, DOKUZ EYLÜL ü, GEBZE yi beğenmiyor, yok böyle bir aşk....... İdealistlere de sözümüz yok o ayrı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzeyli.2891 -- 24 Temmuz 2011; 4:55:57 >
  • Benide ekle dostum 1-2 haftaya baslıcam inş.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.