Şimdi Ara

Senetim odenmedi yardimm?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakin zamanda dukkan devrettim aylik belli miktar odeyecekti hic pesinatsiz ama adam senetlerimi odemedi ve hic mal varligi yok yardim edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şartlar uygunsa icra yoluyla tahsil edebilirsiniz.

• Senet, noter nezdinde mi tanzim edildi ? Yoksa bildiğimiz kırtasiyelerden alınıp doldurulan senet şeklinde mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

Senet, noter nezdinde mi tanzim edildi ? Yoksa bildiğimiz kırtasiyelerden alınıp doldurulan senet şeklinde mi?

Kirtasiyeden alinsa da hukuki gecerliligi var diye biliyorum farkini siz anlatin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

Senet, noter nezdinde mi tanzim edildi ? Yoksa bildiğimiz kırtasiyelerden alınıp doldurulan senet şeklinde mi?

Kirtasiyeden alinsa da hukuki gecerliligi var diye biliyorum farkini siz anlatin

Kirtasiyelerde satılan bildiğimiz bono.Şekli şartlar mevcutsa tabi ki geçerliliği var.Kambiyo senedine haiz takip yoluna başvurulabilir.

• Kambiyo senetlerine mahsus yolla takip yapın, ya da en güzeli takip masraflarını vererek bir avukat aracılığı ile yürütün
  • şekil olarak doğru bir senetse. Avukata verin başınız ağrımadan alırsınız. kambiyo senetlerine mahsus tertemiz bir yol. hırla gürle olacak işler değil
  • Arkadaşlar söylemiş; ben de tekrar etmiş olayım. Bono diyorsunuz. Yani bir kambiyo senedi. Şayet bono için TTK nın aradığı zorunlu unsurlar tamamsa senet bedelini kambiyo senetlerine mahsus haciz yolu ile tahsil edebilirsiniz. Zaten icra müdürü/müdür yardımcısı senedin geçerliğini de inceleyecektir. Size bir takip talebi arkasına senet aslını (!) da ekleyerek icra müdürlüğüne gitmek düşüyor. Yalnız icra daireleri oldukça yoğun işleyen yerler. Öyle ki olası sorunularınızı yanıtlayacak muhatap bulmak çok zor olacak. Bu yüzden avukat yardımı almayı da düşünebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.