Şimdi Ara

SENEDİM KAYBOLDU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Trabzon'da üniversitede öğrenciyim geçen sene arkadaşımla ev kiralamıştık.3500 tl değerinde senet imzaladım.Bütün kiralarımı yatırdım ve senetimi almak istedim ancak ev sahibiyle beraber dosyadaki senetleri aradık bulamadık.Olayın üzerinden neredeyse 1 sene geçti ama arada aklıma gelip keyfimi kaçırıyor.Bu senet üzerinden hak iddia edilmemesi için ne yapmam gerekir bu konularda bilgisizim lütfen yardım edin.Tutanak filan imzalatarak halledilebilir mi?

• Buna benzer bir olay da bende yaşadım ama senet rentecar senediydi kafama çok takiyirdun elinden karalama Bir evrak aldım senet hükümsüzdür diye ne kadar geçerli bilmiyorum ama yinede yarın Bir gün bir şey olacak olursa geçerli geçersiz Bir evrak var elimde sende elinden alınır şey milletin gözünü para bürümüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batuhannn35 B kullanıcısına yanıt
    detaylı bir şekilde tutanak yazmayı düşünüyorum iptal davası açmam için ne param ne de zamanım var
  • Senede lehdarın (alacaklının) adını yazmış mıydınız? Vade tarihi yazılı mıydı?

• kıymetli evrak iptali için dava açabilirsiniz ama masraflı olur.bunun yanında elinizde senet fotokopileri varsa senetin geçerliliği açısından bakıp birşeyler diyebiliriz. bunun yanında vade tarihinden itibaren 3 sene içinde takip konusu edilmeyen senet kambiyo vasfını yitirir. bundfan sonra sadece ilamsız takip yapılır. öyle bir durumdada itiraz eder ödeme yaptığınızı belirtirsiniz.
  • sıkıntılı
  • Merhaba
    Senedin iptali masraflı olacaktır sizin için . En azından bir ibraname alın ve senedin bulunamadığını hususunda da aranızda bir protokol oluşturun ve bu protokolde ... tarihli kira sözleşmesine dayalı olarak verilen .... bedelli senet ibareleri de bulunsun . Muhtemelen düzenlediğiniz senette tanzim ve vade tarihleri yoktur. Umarım rakam sadece 3500 TL dir. Eğer rakam da yok ise farklı manzaralar ortaya çıkabilir. Ha bu söylediklerim olası bir takipte sizi ne kadar güvence altına alacaktır muamma ancak bir sıfırdan büyüktür.
  • Şükür ki bulundu senet

• Geçmiş olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.