Şimdi Ara

Sence ! Dünyadaki En iyi 5 korku Filmi ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
6
Favori
100.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1) Silent Hill (özgün tarz olarak.)
    2) The Mist (Paralel uzay kavramı arka planda işleniyor.Bu konuya ilgili olanlar varsa pm atsın başka filmlerde tavsiye edebilirim.)
    3) Descent (Mekan olarak gayet başarılıydı.The ruins filmide Descent ı beğenenlere tavsiye.)
    4) Tepenin Gözleri 2 (Bir grup eleman topluluğu ve başından geçen maceralar tarzında;Wrong Turn 1,2 ,See no Evil vs.gibi.)
    5) Haute Tension (Bol kanlı Fransız yapımı filmlerden.Tarzının en iyilerinden;İnside,Frontiers vs..gibi.)
    6) Rec (El kamerası çekimi tarzda olan Cloverfield gibi.)
    7) The Exorcism of Emily Rose (Yaşanmış bir olaydan esinlenerek.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuX Aeterna -- 6 Ekim 2009; 21:20:45 >
  • REC
    Descent
    Shutter
    Fritt Vilt
    Dabbe
  • Yuh! Bir Allah'ın kulu da dememiş "Dead Silence" diye

quote:

Orijinalden alıntı: Darkmirror

quote:

Orijinalden alıntı: Out Of OrdeR

İlk 5'imi oluşturmakta gerçekten zorlanıyorum fakat REC'in gereğinden fazla abartıldığını düşünen tek kişi benmiyim?

hayatımda rec kadar dandik bir film izlemedim

İzlemişsin,

quote:

Orijinalden alıntı: Darkmirror

1-)DESCENT 2005 İngiliz korku filmi yazarları ödülünü aldı
    2-)CAVE dar alan psikolojisi bu kadar mı güzel yansıtılır
    3-)KORKU KAPANI hills have eyes gibi çakma filmlerin alıntı olduğu film
    4-)Resident EviL oyun filmleri arasında en iyi korku filmi
    5-)Silent Hill

"Korku Kapanı" korkutmayan korku(!) filmlerinden Resident Evil da aynı şekilde zerre korkutucu değil. Silent Hill de iyi bir oyun uyarlaması kötü bir korku filmi, korkmak istiyorsan oyunun oyna, Resident Evil, oyununu korkudan oynayamayanlardanım, filmde zerre korkutucu öge yok. Bu 3 film [REC]'in uzağıdan dahi geçemez. Filmden ne beklediğine bağlı tabi.

• 5- 6th sense / audition
    4- faust (20'lerde çekilen)
    3- the ring
    2- psycho
    1- the shining
  • the cave 2incisini yapsalar çok iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Out Of OrdeR

İlk 5'imi oluşturmakta gerçekten zorlanıyorum fakat REC'in gereğinden fazla abartıldığını düşünen tek kişi benmiyim?

Katılıyorum.
  • 80 kuşağı pek fazla yok bu konuda sanırım yoksa bu filmi boş geçmezlerdi.Bakalım bilen çıkacakmı,seriden bir kare...

Sence ! Dünyadaki En iyi 5 korku Filmi  !
  • House On Haunted Hill başkada yok
  • şeytanın tğk yapımınıu izleyinkorkunç bir koımedi var gülerken çok koerkmuştum ölürmüyüm gülmekten diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: cluberrr

80 kuşağı pek fazla yok bu konuda sanırım yoksa bu filmi boş geçmezlerdi.Bakalım bilen çıkacakmı,seriden bir kare...

Kötü Ruh.
    Çocukluğumda izleyip günlerce rüyalarıma girmiş filmdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: cluberrr

80 kuşağı pek fazla yok bu konuda sanırım yoksa bu filmi boş geçmezlerdi.Bakalım bilen çıkacakmı,seriden bir kare...

Kötü Ruh.
    Çocukluğumda izleyip günlerce rüyalarıma girmiş filmdir.

Hayal, meyal hatırlıyorum bu filmi.. Bende baya tırsmıştım..

• Bu film yüzünden küçük uzun sarı saçlı kızlardan korkmuşumdur hep, aslında korkutan o değil ama filmi çağrıştırdığı için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bu film yüzünden küçük uzun sarı saçlı kızlardan korkmuşumdur hep, aslında korkutan o değil ama filmi çağrıştırdığı için.

Yapım yılına göre cidden güzel bir eser.Üçleme şeklinde çekildi bu film,birde cüce bir kadın vardı,o zamanlar çocuk olupta etkilenmeyen yoktur.
  • Creep/ Dehşet tüneli vardı birde.. Pek iddialı olmasa da idare eder..
  • Aslında şöyle bir durum var;
    Elimizin altında internet olduğu için en kötü bakkallarda bile DVD filmler satıldığı için, en alakasız insan bile sayısız film izleme imkanı buluyor. Çok fazla film izleyen herkesde görülen şudur ki; zamanla filmlerde hata bulmaya, tatmin olmamaya başlıyor. Kendi üzerimden yola çıkmak gerekirse, fotoğrafçılık ve kameramanlık öğrencisi olarak filmlerde ışık ve kamera açılarına dikkat etmekten, filmden zevk alamıyorum.
    5-10 yaş arasında Freddy Kreuger'dan korkmadığını söyleyen bir kişi varsa muhtemelen yalan söylüyordur veya izlememiştir. Şuanda izlediğimizde beğenmediğimiz "Nightmare on Elm Street", "13th Friday", "Halloween", "The Blair Witch Project" ilk izlediğimizde yani yıllar önce hangimizi yerimizden hoplatmadı ki? Çocukluğu Chucky'e denk gelen kim, o dönem oyuncak bebeklerden çekinmediğini söyleyebilir ki?
    Şimdi baktığımızda ise Fransız, Amerikan veya Uzak Doğu sinemaları bize o kadar fazla şey sundu ki, daha ileri gitmeyip aynı standartta izledikleri bu günlerde bizi tatmin edemiyorlar. Evil Dead'i şimdi yapsalar kim beğenir hiç düşündünüz mü? Fakat 80'ler ve 90'ların başında büyük yankı uyandırdı.
    Yani diyeceğim o ki, her konuda olduğu gibi sinema konusunda da maymun iştahlıyız...

Edit: Hatta adı geçmiş yukarıda, "Jeepers Creepers" ilk çıktığında yaratıkımsı şeyin net göründüğü sahneler dışında beni çok germişti, şimdi gülüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Out Of OrdeR -- 9 Ekim 2009; 11:31:04 >

• Pek cok kisi 2000 sonrasi filmleri izliyor herhalde ama sinemanin bir gecmisi oldugunu unutmayin. En iyi 5 diye liste yaparken lutfen biraz daha sinema kulturu edinin. Mirror gibi cesitli filmleri listeye koymak sinema acisindan cehaleti gosterir. Lutfen daha kaliteli, saglam senaryolu filmleri listenize alin. Shining, exorcist, dont look now, rosemarys baby, hallowen gibi filmler varken saydiginiz filmler aski memnu dizisi gibi kaliyor.
  • Quarantine ile Rec arasında ne fark var konuları nerdeyse aynı ben Quranatine yi izlemiştim

http://beyazperde.mynet.com/film/4433/Karantina

http://beyazperde.mynet.com/film/4024
  • rec orjinali karantina usa yapımı çakma olanı
  • Korku filmlerinin korkutma olayı genelde aniden oluşan yüksek ses ,aniden gelen görüntü ile kişiyi altına kaçıttırmak baabında etkilemeye calışırlar .Kalbi olan insanlar kalp krizi bile geçirebilir , ölmek istiyorsanız 13 hayalet diye bir film vardı bu dediğim yöntemi bol bol uygulıyan bir filmdi.Ama gerçekten korkunç bir film olarak küçükken seyrettiğim 12 hafta sonra mı ney öle bir film vardı.2 bölüm halinde , hatta bi daha seyretmek isteği geldi.13-14 yaslarında seyretmiştim gerçekten gerilimli bir filmdi öyle hatırlıyorum yani.Ek olarak şeytan serilerini öneririm . Küçükken bu seriyide seyretmiştim güzeldi buda.Birde Rhos red konağı var dı 4 saate yakın bir filmdi oda güzeldi vee ve 1dk aklımın ucunda bir film var gelicek aklıma sanırım gelince yazıcam... neydi o .... Adını unuttum sanırım ama şöyle bişeydi , kocaman bir şatoya kız geliyor orda kalmak için orda kalmaya başlıyor . 1-2 sahne hatırlıyorum , elenor du kızın adı sanırım ... elenor elenor diye çağırıyorlardı ... bu filmde güzeldi adını hatırlıyan varsa söylesn :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.