Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

sempromla athlonun farkı ne???????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> sempromla athlonun farkı ne???????
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    360 Mesaj
    slm arkadaşlar.
    bilgisayar almayı düşünüyorumda amd nin athlon ve semprom işlemcileri var.bunlardan hangisi iyidir.satıcılara sorduğumda sempromun yeni çıktığını daha iyi olduğunu söylüyorlar(sorduklarım birşey bilmiyorlar gibi geldi,bazıları amd64 bit i bile bilmio bursada),netten fiyatlarına baktığımda athlon daha pahalı gözüküyo.birisi anlatabilirse sevinirim......

|
    |
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    sempronlar amd nin giriş ve orta segmentte planlamış olduğu düşük cacheli ama yine de bunu hızlı fpu vw timing ile kapamış olan yüksek performanslı K7 çekirdekli AMD işlemcileridir.. yani athlonların cacheleri azaltılmış ama fpusu güçlü hali diyebiliriz.
    |
    |

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..
  • Çavuş
    65 Mesaj
    acharad yani bu bi çeşit celleron - P4 arasi ilişki gibi mi oluyor ??
    |
    |
  • Yüzbaşı
    360 Mesaj
    fpu hızının yüksek olmasımı yoksa cache hafızasının yüksek olmasımı iyi?.tavsiye ettiğin hangisi?
    |
    |
  • Admin
    2220 Mesaj
    celeron >>> intel
    sempron >>> amd

diyebiliriz
    |
    |
    genede spronlar celerona göre daha iyidir
    |
    |

sempron daha iyi sanırım
    |
    |
    |
    |

Find The Way
    Give The Love
    Get The Power

O'Sensei Morihei Ueshiba
  • Çavuş
    85 Mesaj
    evet ramler 256 ddr kingston 333 ramler aynı harddiskler farklı sempronda samsung var digerinde maxtor
    |
    |
    |
    |
    PS4
    Nintendo Switch
  • Yüzbaşı
    360 Mesaj
    benim arkadaş yeni amd sempron 2600+ aldı(asus a7v8x-mx anakart,512mb kingston ram,80gb harddisk,asus 9550 ge var),pc gelince sıfırdan xp kurduk.pc nin açılması acayip uzun sürüyo(2-3 dakka vardır heralde,xp açılırken geçen çubuk geçiyoda geçio).başka bi arkadaştada amd athlon 2600+ vardı(onun anakart epox 8rda+pro,diğerleri aynı) onun pc acaip hızlı açılıyo(xp açılırken çıkan çubuk 2-3 kez geçio).bu kadar farkedermi ...
    |
    |
  • Yarbay
    3092 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Amor

benim arkadaş yeni amd sempron 2600+ aldı(asus a7v8x-mx anakart,512mb kingston ram,80gb harddisk,asus 9550 ge var),pc gelince sıfırdan xp kurduk.pc nin açılması acayip uzun sürüyo(2-3 dakka vardır heralde,xp açılırken geçen çubuk geçiyoda geçio).başka bi arkadaştada amd athlon 2600+ vardı(onun anakart epox 8rda+pro,diğerleri aynı) onun pc acaip hızlı açılıyo(xp açılırken çıkan çubuk 2-3 kez geçio).bu kadar farkedermi ...

bilgisayarın geç açılmasının sebebi işlemci değildir. yüzlerce farklı sebep olabilir ama bunların hiçbirinde sorumlu işlemci değildir.
    |
    |

• Yarbay
    21612 Mesaj
    AMD 64 3000+ ve 1 GB ram kullanıyorum. Bilgisayar açılır açılmaz ışık hızıyla icq, msn ve yahoo messenger a bağlanıyor. Hatta ben login olmadan bunları kapatayım diyorum ama yetişemiyorum.
    |
    |
    sempron alıcaksan 3100+ al.yeni teknoloji ve 64 bitlerle aynı platform altında çalısıyo.performansı da hiç fena değil
    |
    |
    i5 7600K | MSI Z270 TOMAHAWK | NZXT Kraken x62 | MSI GTX1080 GAMING X | 8GB GSKILL RipjawsV DDR4 3000MHz CL15 | Corsair 120GB Force LE SSD | WD 1 TB Caviar Blue | Corsair CX750M | NZXT S340 Elite | ASUS 24" VG248QE 144hz | Logitech G710 | SS Rival 100 | SS Siberia 650 | SS QCK Heavy
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
google reklamları
Masal
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,331
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.