Şimdi Ara

Selçuk İnan Cühelasına Son Bir Ültimatom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylardır takımın en istikrarlı futbolcusuna,türk futbolunun bir numaralı MC'sine,geçen yılki Mancini, bu sezonun başlangıcındaki Prandelli fecaatleri sebebiyle sallayanlar,yok sayanlar, gönderilmeli diyenler Fenerbahçe maçındaki istatistiklere iyi baksınlar.
    Özellikle kendisine bağnazca saldıran patos ve türevlerini nedense bu aralar ortalarda göremiyoruz.Mümkünse konuya mesaj atsınlar.
    Özellikle prandelli ile adam rakibi karşılaşmaktan ve sürekli savunma yapmaktan kendi özelliklerini gösteremiyordu.

Selçuk pasör bir oyuncu. Pasör bir oyuncudan verim almak istiyorsaniz, ya alani iyi genisleteceksiniz, ya önde basip, ortasahayi kontrol edip, pres ve pas futbolu oynayacaksiniz ya da ikisini de yapacaksiniz.Pirlo'yu hem Milan'da,hem de juve de izlediyseniz, bunu anlayabilirsiniz.Juve'de eğer bizim Prandelli ve kısmen de Mancini Bey'in Galatasaray'da oynatmaya çalıştığı ama doğal olarak başarısız olduğu savunma ve rakibi karşılama futbolunu oynasaydı,bugün pirlo'da kaybolup gitmese bile,herhalde en azından adından övgü ile söz ettiremeyecekti.
    Neyse ki Hamza Hoca ile birlikte, selçuk'a uygun profildeki futbolu oynuyoruz da,türk futbolunun en iyi MC'sinden beklenen katkıyı alabiliyoruz.

http://tr.matchstudy.com/TSL2014-15/TSLmatch.aspx?game=0708&select=4000000010700

Neyse, şimdi Fener maçındaki verilere bakalım;
    Sallayanlar şu verileri iyi okusun:

Fener maçında;
    En fazla pas yapan oyuncu-50,
    Hücum bölgesine en fazla top gönderen oyuncu-16,
    Hücum bölgesinde en fazla topla oynayan oyuncu-19,
    Ceza alanına en çok top gönderen oyuncu-8,
    En çok orta yapan oyuncu-5,
    En çok sut asisti yapan oyuncu-3,
    Kaleye en çok şut atan oyuncu-3,
    Chedjou'dan sonra en çok top kazanan oyuncu-25
    Selçuk!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu maçta zaten ortasahayı Selçuk ayakta tuttu.Hamit falan rezalet top oynadı.Melo'nun olmaması baya bir işimize geldi.

• hocam bizim taraftar sallamasını çok iyi biliyorlar sesleri çıkmaz tabi burak Selçuk formunun zirvesindeler takım kötü gitti mi söv Burak'a Selçuk'a başka yaptıkları bişi yok anlatamazsın hocam bunlara

• Selçuk İnan'ı 1.5 yıldır beğenmezdim. Ancak bizim maçta çok iyi oynadı.
  • Fener maçında takımın genelinin üstündeydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercn80

hocam bizim taraftar sallamasını çok iyi biliyorlar sesleri çıkmaz tabi burak Selçuk formunun zirvesindeler takım kötü gitti mi söv Burak'a Selçuk'a başka yaptıkları bişi yok anlatamazsın hocam bunlara

Belli başlı kişiler var hocam.onları bu aralar göremiyorum buralarda. O yüzden açtım konuyu. Herkesin selçuk inan'ın türk futbolunun en değerli MC si olduğunu kabullenmesi gerektiğini vurgulamak gerekiyor.

• En iyi yerli ortasaha olduğunu bizde biliyoruz form tuttuğu zaman nasıl destek verip iyi oynuyor diyorsak,formsuz olduğu zamanlarda da eleştiriyoruz ne var bunda?

Bu arada en çok eleştirilen yanı çok koşması ama boş koşması ve geri pas vermede master yapmasıydı.Şimdi takımın oyun anlayışının kısmen değişmesi ve selçukunda form tutmasıyla düzeldi bu durum.
  • sabri varya sabri futbol fakiri o batırdı bizi ne hamit be selçuk o sabri yılanın başı.

Selçuk formunu düzeltti aslan parçası.

• Selçuk sahada ölü gibiyken eleştirdim, ilk zamanlarında iyiyken övdüğüm gibi. Buyur buradayım, neredesiniz diye atarlanmışsın ya, atarının sebebini anlamadım ama olsun.

Adam kötü oynarken eleştirildi, formu düzelince eleştiriler azaldı belki de bitti, bunda ne gariplik var?

Ayrıca aynı adamın Prandelli döneminde formu sürünürken Hamza döneminde parlamasına ne demeli?

Bize üzerindeki arma için oynayan kaptan gerekli, hoca için değil; o armalı formayı rezalet oynadığı ve isteksiz oynadığından ötürü ıslıklandığı için çıkarıp antrenörüne verip soyunma odasına giden kaptan ise hiç gerekli değil.
  • Cühela nin anlamini bildigine eminmisin?

• Yazık ya nasıl da göz göre göre yalan konuşuyorsunuz? Gelin halı saha yapalım da pas trafiği nasıl olur göstereyim size!
  • Selçuk İnan eski komşum. Cididir. Zenginim.

• Yahu su "o zaman sallayanlar simdi niye konusmuyor" lafina da hastayim.

O zaman "sallanacak" bi performans sergiliyordu simdi "sallanmayacak" bir performans sergiliyor.

Bir oyuncu kotu oynadiginda elestirilir bu kadar basit. Ronaldo bile 2 mac kotu oynasin isliklaniyor iste.

O zaman elestirenlerden biri de gelip soyle bir konu acabilir mi? "Selcuk'u Zamaninda ovmeyip simdi methiyeler duzenler" diye. Bence acabilir. Sen de zamaninda ovmuyordun cunku ovemiyordun, cunku kotu oynuyordu. Simdi ovuyorsun, cunku ovebilliyorsun, cunku iyi oynuyor.

Bak mantik cok basit bence bu mantigi kabullenirseniz hayattan daha cok zevk alacaksiniz gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Yahu su "o zaman sallayanlar simdi niye konusmuyor" lafina da hastayim.

O zaman "sallanacak" bi performans sergiliyordu simdi "sallanmayacak" bir performans sergiliyor.

Bir oyuncu kotu oynadiginda elestirilir bu kadar basit. Ronaldo bile 2 mac kotu oynasin isliklaniyor iste.

O zaman elestirenlerden biri de gelip soyle bir konu acabilir mi? "Selcuk'u Zamaninda ovmeyip simdi methiyeler duzenler" diye. Bence acabilir. Sen de zamaninda ovmuyordun cunku ovemiyordun, cunku kotu oynuyordu. Simdi ovuyorsun, cunku ovebilliyorsun, cunku iyi oynuyor.

Bak mantik cok basit bence bu mantigi kabullenirseniz hayattan daha cok zevk alacaksiniz gibi geliyor.

performansa göre eleştirmek başka şey, bundan cacık olmaz deyip itin arka cebine sokmak başka şey.

burad genellikle ikinci dediğim yapılıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Selçuk sahada ölü gibiyken eleştirdim, ilk zamanlarında iyiyken övdüğüm gibi. Buyur buradayım, neredesiniz diye atarlanmışsın ya, atarının sebebini anlamadım ama olsun.

Adam kötü oynarken eleştirildi, formu düzelince eleştiriler azaldı belki de bitti, bunda ne gariplik var?

Ayrıca aynı adamın Prandelli döneminde formu sürünürken Hamza döneminde parlamasına ne demeli?

Bize üzerindeki arma için oynayan kaptan gerekli, hoca için değil; o armalı formayı rezalet oynadığı ve isteksiz oynadığından ötürü ıslıklandığı için çıkarıp antrenörüne verip soyunma odasına giden kaptan ise hiç gerekli değil.

Bak bak.Bu da yeni moda oldu arkadaş!
    "Kötüyken eleştirdim, iyiyken övüyorum.Ne var bunda?"Çok şey var efendim!
    Seni iki sezondur sırtlayan,cezalı olmadığı takdirde maç kaçırmayan adamı belirli bir periyotta kötü oynadı diye, performans düşüklüğünün sebeblerini tahlil etmek yerine,yerin dibine sokup 3.sezonundaki şampiyonluğu kaybedişimizin baş sorumlusunu bu adam ilan edip, 4. sezonundaki takımın şampiyonlar ligi performansını salt,(salt kelimesi biraz ağır kaçar,en çok diyelim)en çok bu adama bağlarsan,ritmini bulduktan sonra " aman efendim, iyiyse iyi,kötüyse kötüdür."deme hakkını maalesef elde edemezsiniz!
    Atarlanmak falan nedir ya?Liseli ağzıyla yorum yapmayın.
    Ha,sitem edişimin sebebi, selçuk iyi oynamaya başladıktan sonra bile,muhtelif bahaneler ile iyi oynadığı falan yok diyenlerdir.Mesela "3.lig topçusu koysan Selçuk'tan faydalı olur"diyen adamın,Galatasaray-Bursaspor maçından sonra bu lafını yüzüne çarpınca," e tabi selçuk olmayınca da takım kötü oynar,selçuk'un yerine yeni bir adam almalısınız ki yerini doldurabilelim." dediğine şahit oldum yahu!Ne atarlanma gerekçemi sorguluyorsun sen?Senin başlangıçta ne dediğini bilmiyorum. Ortaya konuşuyorum yani, üzerine alınma..Üzerine alınan alınsın.

Gelelim Prandelli-Hamza bölümüne.
    Yukarıda da yazdığım gibi, pasör bir oyuncudan verim almak istiyorsanız, ya alanı iyi genişleteceksiniz,ya pres ve pas futbolu ile orta sahayı kontrol altına alıp pasörünüzün oyunu yönlendirmesini keyifle izleyeceksiniz,ya da ikisini de uygulayacaksınız.Mesela selçuk'un 11/12'deki muazzam performansında takım iki taktiği de oturtmuş ve başarılı şekilde uygulayabiliyordu.
    Oysa Prandelli ne yaptı,daha doğrusu takıma ne yaptırmak istedi?İtalyan mantalitesini Türkiye liginde Galatasaray'a benimsetmeye calışarak koca Galatasaray'ı savunma futboluna mahkum edip,orta sahadaki iki oyuncumuzdan rakibin her atağında rakibi karşılamasını istedi.Zaten maç başı ortalama 9-9,5 km. koşan temposuz Melo'nun açıklarını da kapatmaya çalışan Selçuk'un enerjisi iyice tükendi ve buna yanlış oyun düzeni ve taktiği de eklenince selçuk kendi vasıflarını da sergileyemedi.Böylece o iki yönlü üst düzey MC oyucusu; sıradan,yan pas geri pas yapan bir orta sahaya evrildi. Prandelli futbolunda selçuk'a ne gerek var yahu? Sıradan bir çapa oynat,selçuk'tan daha faydalı olur.Bir futbolcunun performansındaki dalgalanmanın nedenini bulmak yerine,o futbolcuya yüklenirseniz futbolcuyu da kaybedersiniz.
    Zaten baktığınız vakid,Prandelli döneminde Chedjou hariç, belki Muslera'yı da ekleyebiliriz,performansında yükseliş olan oyuncu var mıydı?Bilakis; Melo, Sneijder,Telles,Burak gibi oyuncuların formunda gerileme, yeni transferlerden (tarık pandev dzemali yasin olcan Koray) 0 katkı vardı,patlama yapması beklenen bruma kadroya bile giremiyordu. Yanlış mıyım? Takımın hücum hattı o kadar durağanlaşmıştı ki,ligde attığımız gol,girdiğimiz pozisyon sayısı berbat seviyede idi,hücumda boşa çıkan adam olmaması sebebiyle, savunmadan ileriye top bile çıkartamıyorduk!
    Ha, sen simdi Prandelli-Hamza hususunda, "Selçuk takımı sabote etti, Prandelli zamanında bilerek oynamadı." falan dersen, buna verilecek cevap basittir;takımını sabote etmek isteyen oyuncu, her maç ortalama 10,5-11 km. koşmaz!

Şampiyonluğun kaybedilişinin faturasını taraftar Selçuk'a kesip, son maçlarda selçuk'u ıslıklayınca ve yine derbi maçında kendisi ıslıklanınca bir duygu patlaması yaşadı. Yaptığı yanlıştı fakat hedef tahtasına oturtulması daha da yanlıştı. Taraftar sorunun köküne inmek yerine,Selçuk'a yüklenince,tutamadı kendisini. Eli kolu bağlı,çaresiz bir insan gibiydi. Haftalardır eleştirilirken,"oyun sisteminden ötürü kötü performans gosteriyorum." diyemediğinden,Fenerbahçe maçında patladı.İlla boyle kötü anıları gosteriyor,tekrar tekrar hatırlatıyorsunuz.Sanki selçuk'un başka herhangi bir saygısızlığı olmuş gibi..
    O zaman ben de şunu diyeyim;
    Arena'daki Galatasaray-Braga maçında yediğimiz ilk golden sonra ellerini yere vuran oyuncu,benim için armanın kıymetini yeterince benimsemiş oyuncudur!

• Takımın hamit ve yasin ile birlikte işleyen oyuncusu.

• Selçuk'u Burak'ı bende zamanında cok eleştirdim ama bu oyuncularında zamanında cok kötü oynadıklarını es gecmek olmaz. suanda ikiside üst düzey futbol oynuyorlar cidden nazar değmesin Hamit'te Olcan'da Yasin'de Emre'de cok iyi oynuyorlar. pozitif hersey inşallah boyle devam eder..

• Kardeş adam gibi oynasın kimse sallamaz tabi ki. Benim fikrim işe yaradığı maçlar var ama öyle mükemmel ahım şahım bir futbolcu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: FullHD

Kardeş adam gibi oynasın kimse sallamaz tabi ki. Benim fikrim işe yaradığı maçlar var ama öyle mükemmel ahım şahım bir futbolcu değil.

Ne yapmalı mesela ahım şahım olabilmesi için pasör bir MC oyuncusu?

Her maç tsubasa golleri mi atmalı?
    Maç başı ortalama 20 km mi koşmalı?
    Defanstan topu alıp 11 kişiyi mi çalımlamalı?
    Maç başı 3636373627 kere top mu kapmalı?

Hayır, pasör bir MC Oyuncusundan ne bekliyorsunuz ki selçuk veremiyor?
    Oyunu mu yönlendiremiyor?Pas mı atamiyor? Araya top mu bırakamıyor?Ceza sahasına topsuz koşu mu yapmıyor? Diagonal toplar mı atamiyor?Az mı koşuyor? Yeteri kadar mı top kapamıyor?Tecrübesi mi yetersiz? Sorumluluk mu almıyor?
    Ekseriyetinin statik oynamaya alıştığı bir takımda,selçuk verebileceğini maksimum şekilde veriyor, vermeye çalışıyor zaten. Merak etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dar-ül Harb

quote:

Orijinalden alıntı: FullHD

Kardeş adam gibi oynasın kimse sallamaz tabi ki. Benim fikrim işe yaradığı maçlar var ama öyle mükemmel ahım şahım bir futbolcu değil.

Ne yapmalı mesela ahım şahım olabilmesi için pasör bir MC oyuncusu?

Her maç tsubasa golleri mi atmalı?
    Maç başı ortalama 20 km mi koşmalı?
    Defanstan topu alıp 11 kişiyi mi çalımlamalı?
    Maç başı 3636373627 kere top mu kapmalı?

Hayır, pasör bir MC Oyuncusundan ne bekliyorsunuz ki selçuk veremiyor?
    Oyunu mu yönlendiremiyor?Pas mı atamiyor? Araya top mu bırakamıyor?Ceza sahasına topsuz koşu mu yapmıyor? Diagonal toplar mı atamiyor?Az mı koşuyor? Yeteri kadar mı top kapamıyor?Tecrübesi mi yetersiz? Sorumluluk mu almıyor?
    Ekseriyetinin statik oynamaya alıştığı bir takımda,selçuk verebileceğini maksimum şekilde veriyor, vermeye çalışıyor zaten. Merak etmeyin.

Merak ettiğim bir şey yok hocam. Fikrimi söyledim ben. O bölgeye Galatasaray'a yakışacak çok daha kollektif zırt pırt geri pas yapmayan, topu ayağına aldığında ne yapacağını kestiremeyeceğimiz öldürücü uzun toplar atabilen topu Alınca sürekli geri değilde ileri dikine gitmeyi becerebilen çok daha iyi toplçu bulunabilir.
    Takım olarak oynanan futbola baktığımızda Sneijder a ayak uydurabilecek kaç futbolcu Görüyorsunuz ? Yine oynadığımız futbola bakın ve ne demek istediğimi anlayın. Hatta son 3 sezondur hangi taraftar 3 hafta üst üste "işte böyle oynayın, Galatasaray bu" diyebildi? Ona iyi buna iyi demekten ortada futbol kalmadı. Ben yine söylüyorum ahım şahım bir futbolcu değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.