Şimdi Ara

Selamın aleyküm arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende motorola svg1501 modem var komşudan kabloyla eve İnternet çektik ama motorola svg1501 kurulumunu yapamadık İnternet gelmiyor video izledim olmadı bana resimli olarak anlatan olabilirmiş ne yapmam gerek koronada virüsten maddi sıkıntıdan dolayı makina da alamıyorum çocuklar hem canlı ders hem ödevleri için gerek şimdiden Allah razı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• --ALINTIDIR--

öncelikle motorola svg1501 marka ve model modemin arayüzüne girin

ip 192.168.0.1 dir

daha sonra açılan sayfada sorulan kullanıcı adı ve parolasını yazın

username: admin

passwprd: motorola

sonra üst kısımdaki basic sekmesine tıklayı ve açılan pencereden DHCP ayarlarına girin

DHCP server ayarını YES'ten NO'ya çevirin ve alt tarafındaki apply butonuna tıklayın

bu ayar sizin kullanmış olduğunuz modemin access point olarak çalışmasını sağlayacaktır

modemle bağlantınız kesilebilir bilgisayarınızın ip sini manuel yapılandırarak tekrar modeme ulaşmanız gerekir.örneğin 192.168.0.50 olabilir

daha sonra modeminizin ip numarasını değiştirmeniz gerekmektedir, aksi taktirde gelen ping görünmez

aynı şekilde basic menusunden Setup sekmesine gelerek LAN ip Address'i 192.168.0.254 olarak değiştirin ve en alttaki apply butonuna tıklayın

tekrar bağlantınız kesilir ve modem bu andan itibaren access point olarak kullanılabilir. Diğer modemden gelen ağ kablosunu portlardan birine girerek kablosuz ağdan internet sağlayabilirsiniz. bu durumda bilgisayarınız motoroladan değil gelen ağ kablosu üzeriden ip alacaktır. Arayüz ayarlarına tekrar girmek istediğinizde ise verdiğiniz ip adresini tekrar girmeniz yeterli olur. verdiğiniz IP'leri unutmayın bir kenara yazın.

--ALINTIDIR--

böyle birsey buldum sadece umarım yardımcı olur

• Şimdi deniyecem abim Allah razı olsun

• Makinayı yaptım ama uzun süreli açık kaldığından dolayı bağlantıyı kesiyor neden acaba

• Merhaba, Allah yardımcımız olsun. Zor zamanlardayız. Cihazı arada bir yeniden başlatabilirsiniz veya kullanılmadığında kapatabilirsiniz. Bahsettiğiniz sıkıntı olmaz umarım tekrar.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umidoo -- 12 Mayıs 2021; 0:5:16 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • umidoo kullanıcısına yanıt

Yazmış olduğum mesajın neresini komik buldunuz hocam?

Dostum oruç kafayla konuyu yarım yamalak okusum düzeltiyorum

Problem yok hocam, iyi bayramlar :)

Hayirli bayramlar dostum herkesin bayramı mübarek olsun 👍🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Amin inşallah. :)

• Modem docsis 2.0 olduğundan desteklemiyor olabilir mh ile bu durumu bir konuşun. Cihazın mac adresi sistemde kayıtlı olmadığı için de olabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.