Şimdi Ara

Sel Hasarlı Porsche Panamera S Alınır mı? (Edit:5.30i Alındı.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
9.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son edit: Arkadaşlar buradan gelen geri dönüşler sonucu tahmin edeceğiniz üzere sel hasarlı bir aracı almaya cesaret edemedim. Temiz bir S bulamadığım içinde daha güncel bir model almak için 2 hafta önce 2017 5.30i aldım. Yardımcı olan ve fikrini belirten herkese teşekkür ederim. Sayfalarca yazıldığı için editleme zorunluluğu hissettim.Artık Panamera hayali sonraki araca inşallah. :) Bu arada ben aracı almaya cesaret edemedim fakat araç çok hızlı bir şekilde satıldı, onu da belirtmiş olayım.

Bir süredir aracımı satıp Panamera almayı düşünüyorum. Önce 4S'lere bakıyordum fakat, artık 4 çeker bir araç istemediğimi fark ettim bu sebeple S'lere yöneldim. Zaten eğer arkadan çekişli bir Panamera almak istiyorsanız ya S alacaksınız ya Dizel. Dizel kesinlikle almayacağım için tek seçenek S. Ancak ilanda sadece 3 araç var. Hiçbirisi iyi kondisyonda değil.https://www.sahibinden.com/arama?category=96085 Bahsettiğim araç şu, fabrika çıkışlı body kit ve çeşitli modifikasyonlar var, normalde pek body kit sevmem fakat bu aracın görüntüsünü çok iyileştirmiş ve gerçekten hoşuma gitti. Aracın içinde bolca karbon detay mevcut. Yine orijinal Techart egzoz mevcut araçta. Araç Techart modifiyesi sonrası Grand GT ismini almış. Bu araç 78. üretim olanı.

Aracı merak edenlerhttps://www.youtube.com/watch?v=aLiqEq_-D18&t=600s şu videoyu izleyebilir. Araç bu videodaki araç direkt olarak.

Şimdi gelelim sorunlara, boya ve değişene takılan birisi değilim. Takıldığım tek nokta motorun su alması sebebiyle rektefiye olması. Sandık motor ile değişmiş olsa yine takılmayacağım. Aracı almadan önce Bavyera'ya götürüp orada ekspertiz yapacağım.(Bilmeyenler için ünlü bir Porsche özel servisi.) Motorda değişen parçalar aşağıdadır. Son olarak bu aracı seçme sebebim bütçe değil, seçenek olmaması.(Panamera için ayırdığım bütçe 650-700 arası fakat temiz bir araç yok maalesef.) Araç 2018 yılında en son yetkili servis bakımlı, sonrası özel.

Motorda değişen parçalar doğrultusunda aracı yorumlayabilecek var mı? Resimde gözükmeyen, değişen "Isı Kalkanı" var birde. Korkum bu aracı daha sonra satamamak, zarar etmekten ziyade. Kayserili bir abimiz vardı rektefiye yapan, hatırlayan varsa rumuzunu çağırabilirse sevinirim.

Edit: Arkadaşlar araçtan kesin olarak vazgeçtim.https://www.sahibinden.com/arama?category=96085 Şu ilanın sahibiyle görüştüm bugün, fiyat diğer ilanlara göre biraz yüksek dedim. Valla diğer araçlara göre temiz dedi hatta gri olan araç benim arkadaşımın aracın sağ şasesi solda dedi o bana yetti. Çünkü ilan sahibi şasede işlem yok demişti. Bu araçla anlaşabilirsem bunu almayı düşünüyorum. Son fiyatı sordum sizin teklifiniz ne dedi. Bir teklif düşüneceğim, sizce nedir ederi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 4 Ağustos 2020; 18:9:29 >

• Arkadaşlar, konu özelinde herkese yazıyorum, elektronik aksam suya girdiğinde bozulur ve çalışmaz.Cep telefonu örneğin, suya girdiğinde işi biter, bir daha da dikis tutmaz.Sel hasarı almış araç uzun süre suyun içinde kalmış, elektronik aksamı bozulmuş araçtır, ne yaparsanız yapın, dikiş tutmaz, sel hasarlı araçları trafikten çekmek lazım bana kalırsa.Agir hasar kayıtlı araç yerine göre alınabilir ama sel hasarlı araç alınmaz.

Bu gece de uyku tutmadı, forumda gezmeye devam.
    Geçen sene benim "kıytırık corollam" selde kaldı 2 ay uğraştım aracı adam edemedim ve sattım, araç full paketti tüm sensörler ve beyin yanmış motor yarı rektefiye istiyordu. Şimdi bu konuyu görünce yazmak istedim belki hayalin ya da be bileyim ukde kaldı içinde ama ne alıraan al sel hasarlı alma... Tamamen suda kalmış ise içinde ki yosun kokusu bile çıkmıyor :( karar sizin... Bak hatırladım yine hüzünlendim:(((
  • Sel hasarlı araçlar büyük risktir elektronik aksam zarar görmüştür birde panamera ustası yok parçası pahalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyat olarak temizi 600 k ise 350k ya alırım haricinde anlamı yok. Ülkemizde passatın satma sebebide bu adam panameranın riskine girmeyip 0 passat alıyor arada belki 20 gömlek fark var ama durum böyle almaktan ziyade yürütebilmek önemli

• Kartipi K kullanıcısına yanıt
    Hocam yürütmek konusunda bir sıkıntım yok, araca son 500 diyorlar, belki daha düşerler bilemem.
  • Bu tarz araçlar genellikle zenginlere hitap eder kimse hasar kayıtlısını almaz adamlar sizin veya benim gibi hasar kayıtlı da olsa alayım temiz temiz kullanayım demiyor bu sebepten satamayabilirsiniz

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    Yürütmek derken vergisi yakıtı değil ustası parçası ve parça bulunabilirliği parasıyla da çözümü olmayan şeyler yani.

Mesele şu ki ilanlarda temiz Panamera S yok. Bir tane var o da 150.000 km'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 23 Haziran 2020; 0:15:10 >
  • Hocam sen miydin sürekli araçların motorlarına rektefiye yaptıran?
  • İyi de bu araç madem sel hasarlı neden ilan açıklamasına yazmamış beyefendiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki bu tarz araçlar ülkemizde hor kullanılıyor audi q7 lerde öyle mesela ilk sahibi sonradan görme fabrikatör bozuntusu aracı alıyor ne bakımına dikkat ediyor ne kullanımına araç elden ele geziyor. Şoför tarafından sanayide idareten toplanıyo vb km çok önemli değil önemli olan kullanım, bakım ne yazık ki bulması çok zor

• berkenarjen B kullanıcısına yanıt
    250.000 hasar kaydının 150.000'i sel hasarı hocam. Çoğu ilanda bunu bile yazmıyorlar, o yüzden o kısma takılmadım hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Mesele şu ki ilanlarda temiz Panamera S yok. Bir tane var o da 150.000 km'de.
    150000 km olanı al, bunu alma

Hocam araç 2018 yılına kadar yetkili servis bakımlı, 2019'da özel serviste yapılmış sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

250.000 hasar kaydının 150.000'i sel hasarı hocam. Çoğu ilanda bunu bile yazmıyorlar, o yüzden o kısma takılmadım hiç.
    Hocam sel hasarı yazmadıysalar çokta sağlam birisi olmasa gerek. Ekspertiz konusunda İzmit’te tercanlar var. İşini iyi yapıyorlar. Onlara gösterme imkanın varsa istersen baktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam neden dörtçeker kullanmak istemiyorsunuz

Dörtçekerlerin ne gibi dezavantajları var

• Hocam her şeyi geçtim bu bodykit arabayı çok kötü göstermiş. Ayrıca 250bin tramerli araç büyük risk bence

• Ayseybi A kullanıcısına yanıt
    Zevkler ve renkler diyelim. Bana da Bodykit çok çekici geldi, fabrika çıkışlı olmasa düşünmezdim orası ayrı.
  • Bir yere aracı göstermen lazım o arabaların heryeri sensör ve elektronik su yemiş ise işin şansa kalmış yarın bir arıza çıkarsa içinden çıkmak için bir 100-150k para gider sanırım

• Sağ ön çamurluk değişen
    Kaput-sol çamurluk Sağ iki kapı boya.

Bir de bugün adamı aradım. Hiç güven vermedi açıkçası. Araçta hasar kaydı olsa daha rahat ederdim. Parça değişmiş ama nerede değiştiği, nasıl bir kaza olduğu belli değil. Adama aracı soruyorum doğru düzgün bilgi de vermiyor. Bir de dediğim gibi diğer aracın Techart olması çok ilgimi çekti.

Boyanan çok fazla parça var, nasıl bir kaza ne tamirat görmüş hiçbir şey belli değil. İnsanlar sırf hasar kaydı olmasın diye parçaları tamir ettiriyor, fakat bu parçaların çoğu tamirattan sonra mukavemetini kaybediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 23 Haziran 2020; 1:6:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.