Şimdi Ara

Sekülerizm Ateizm Ütopyasıdır. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-EB772A469

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Güzel yazmışsın fakat ben 21.yy kapitalizm emperyalizm ve sekülerizm 3lüsünden bahsettim.
  • darklord1905 kullanıcısına yanıt
    Bence suçlamalar yerine açıklayarak, örnekler vererek bir iddia sunsaydınız daha iyi olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Withris kullanıcısına yanıt
    sanada 9 gün kakalamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denorath

Sekülerizm ve Laiklik apaçık Allah’a din öğretmeye çalışmaktır. (Haşa)
    Hayır, dine kelepçe vurmaktır, kısıtlamaktır. Bu yüzden seviyorum laikliği.
  • kkratoss kullanıcısına yanıt
    Bende bunu söylüyorum zaten, Kainatı ve içindeki herşeyi yaratan Allah’a senin düzenini beğenmedim (haşa) ve kısıtlayarak kendi düzenimi koyuyorum demektir. Bu da Allah’a din öğretmek demektir. Başı-sonu sakat bir akıl ve düzen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bende bunu söylüyorum zaten, Kainatı ve içindeki herşeyi yaratan Allah’a senin düzenini beğenmedim (haşa) ve kısıtlayarak kendi düzenimi koyuyorum demektir. Bu da Allah’a din öğretmek demektir. Başı-sonu sakat bir akıl ve düzen.
    İşte bunlar hep 7. yüz yıldan kalma bir Arap kabilesinin yaşam tarzını bir yaratıcının düzeni sanmaktan ve Arap putunu tanrı sanmaktan oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 11 Kasım 2018; 12:12:25 >
    Yanlış, bilakis Allah inancının ne herhangi bir yüzyılla nede herhangi bir ırkla ilgisi vardır. Ezelden ebede rabbimiz insana, cinlere, ve diğer yaratılmışlara düzenini sayısız kitaplar, nebiler ve peygamberlerle aktarmıştır. Bunların sonuncusu da Kuran’ı Kerim ve Peygamberimiz Hz. Muhammed S.a.v dir. Bahsettiğiniz beşeri düzen ise gerçekleşmesi bilimsel olarak imkansız tesadüflerin sonucu oluştuğuna inanılan bir hayal aleminin ne tarafından tutsanız elinizde kalan bir sonucudur. Put muhabbetine hiç girmeyelim zaten :)

• quote:

Yanlış, bilakis Allah inancının ne herhangi bir yüzyılla nede herhangi bir ırkla ilgisi vardır. Ezelden ebede rabbimiz insana, cinlere, ve diğer yaratılmışlara düzenini sayısız kitaplar, nebiler ve peygamberlerle aktarmıştır. Bunların sonuncusu da Kuran’ı Kerim ve Peygamberimiz Hz. Muhammed S.a.v dir. Bahsettiğiniz beşeri düzen ise gerçekleşmesi bilimsel olarak imkansız tesadüflerin sonucu oluştuğuna inanılan bir hayal aleminin ne tarafından tutsanız elinizde kalan bir sonucudur. Put muhabbetine hiç girmeyelim zaten :)
    Deist ağzıyla din savunması yapamazsın. Bir yaratıcının olup olmaması başka bir şey, İslam'ın tanrıdan gelmesi bambaşka bir şey. Mesele işin din boyutu ise 5000 civarında rakibinizin olduğunu bilmen gerekir. Hepsi de kendisinin tanrı kelamı olduğunu iddia ediyor. Öbür tarafta belki de seni bir Hindu tanrısı karşılayacak. Al sana keşmekeş. O yörede doğsan sen de Hindu tanrılarına inanacaktın. Anlatabildim mi meseleyi? Nerede doğarsan oranın inanış ve kültürlerini alırsın, bu kadar basit. Dinler lokal inanışlardır. Yaşadığın coğrafyaya göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 11 Kasım 2018; 13:17:25 >

Yazdıklarımla Deizm arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz anlayamadım açıkçası. Zira Allah; İslam’ın Hz. Adem’in yaratılmasından son Peygamber Hz. Muhammed’e kadar geçen sürede ve kıyamet gününe kadar, Allah’ın dini ve düzeni olduğunu bize bildirmiştir. İslami bilginizin kıt olması onu eleştirme gayretlerinizi de gülünç bir hale getiriyor. Müslüman bir mümin için “mesele” tabiyatıyla dindir. Zira kendisini yaratan Allah’ın düzenine karşı beşer tarafından “uydurulmuş” bir düzen içinde yaşamak bir müslümanın inancına kökünden ters düşer. Son olarak eğer dinler bölgesel olsaydı, Hristiyanlık sadece ortadoğuda küçük bir kavim tarafından inanılan bir din olarak kalırdı. Google’da dünyada en hızlı yayılan din nedir diye küçük bir araştırma yapsanız Dünyanın en ücra köşelerindeki ülkelerde bile İslam’ı din olarak seçen ve hayatlarında Arabistan yarımadasına gitmemiş insanların sayısı “bölgesel din” savınızın yersizliğini göstermeye yetecektir.

• quote:

Yazdıklarımla Deizm arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz anlayamadım açıkçası. Zira Allah; İslam’ın Hz. Adem’in yaratılmasından son Peygamber Hz. Muhammed’e kadar geçen sürede ve kıyamet gününe kadar, Allah’ın dini ve düzeni olduğunu bize bildirmiştir. İslami bilginizin kıt olması onu eleştirme gayretlerinizi de gülünç bir hale getiriyor. Müslüman bir mümin için “mesele” tabiyatıyla dindir. Zira kendisini yaratan Allah’ın düzenine karşı beşer tarafından “uydurulmuş” bir düzen içinde yaşamak bir müslümanın inancına kökünden ters düşer. Son olarak eğer dinler bölgesel olsaydı, Hristiyanlık sadece ortadoğuda küçük bir kavim tarafından inanılan bir din olarak kalırdı. Google’da dünyada en hızlı yayılan din nedir diye küçük bir araştırma yapsanız Dünyanın en ücra köşelerindeki ülkelerde bile İslam’ı din olarak seçen ve hayatlarında Arabistan yarımadasına gitmemiş insanların sayısı “bölgesel din” savınızın yersizliğini göstermeye yetecektir.
    Tesadüfi sonuçlar diyerek devam ettiğin cümleden kurdum bağlantıyı.

Dinlerin tarihini, tarihi olayları bilmeden hristiyanlığın neden Orta Doğu'da kalmadığını anlamazsın. Sümer medeniyeti-Roma-Yunanlar... Bunlar bir bütündür hepsi de birbirinden etkilenerek devam etmiş. Araştırman gereken çok şey var. Dahası emin ol; dinden çıkanların din bilgisi, o dine inananların din bilgisini 5'e katlar 5'e. Dinden çıkmak kolay bir şey değil. Defalarca kez Kuran'ı okumayı, insanları dinlemeyi falan gerektiren bir eylemdir dini terk etmek. O yüzden geçelim o işi. Kuran'ın tek mucizesi okuyanı dinden çıkarmasıdır.

İslam coğrafyaları cehaletin dibini yaşayan toplumlardan oluşur. Her kadın 5-10 tane eniklediği için normaldir nüfusun artması. Kendi ülkene bak en basitinden. Tavşan gibi üreyen Suriyeliler yeterince örnek teşkil ediyor zaten.

Dinler lokaldir. Masal anlatma. İtalya'da doğsan hristiyan olacaktın. Ama yoookk, sen araştırır doğruyu bulurdun değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 11 Kasım 2018; 14:25:31 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.