Şimdi Ara

Sekiz Suriyelinin bıçaklı saldırısına uğrayan 16 yaşındaki İsmail Bayar yaşam mücadelesini kaybetti (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
3
Favori
24.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
361 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşin daha da kötü tarafı bu olay ulusal basında "yabancı uyrukluların saldırsı sonucu" diye lanse edildi. Özellikle Suriyeli ibaresi kullanılmadı ulusal basında. Suriyelilere karşı büyüyen tepkiyi artırmamak için. Yani bu ülkede bizlerin refah seviyesini artırmak ile görevli seçilmiş kişiler artık kendi vatandaşından çok bu arap bedevilerini korumaya başladı. Bu suriyeli arap bedevilerinin artık bu ülkeden gitme zamanı geldi de geçiyor bile. Savaş dediler bahane ile bize itelediler hepsini bu medeniyetten nasibini almamış çöl maymunlarının,git gide başımıza bela olmaya başladılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herzaman söyledim.araplar lanetli ırktır 4 kitap adam edememiştir.allah lanetlemiştir bunları

• Çok şey söylenir ama neyse.
  • Göçmenlerin suç oranını artırdığı tamamen bir yalan. Tüm dünyada yapılan araştırmalar sonucunda suç oranı yerleşik insanlar için daha fazla.
    Irkçı kafalarınız bunu almayacaktır elbette ama açık görüşlü birileri varsa gerçekleri öğrensin diye yazalım.
  • Arap seviciler hemen konuyu başka tarafa taşımış. Göçmenlerin işlediği suç oranı yerel halktan azmış. Burada tartışılan konu kimin daha fazla suç işlediği değil, 8 Suriyelinin 16 yaşındaki masum bir çocuğu öldürmesi. Diğer taraftan suç oranının Suriyeliler lehine olması normal. Çünkü gelenler arasında çocuklar, kadınlar yaşlılar var hepsi suç işleme kapasitesine sahip değil. Yalovada deniz kenarına gittiğimde Suriyeliler 5-6 tane genç sahilde top oynuyorlar, insanları rahatsız ediyorlar. Elbiseyle denize giriyorlar, çöplerini sahile atıyorlar.Kimse birşey diyemiyor dese kavga çıkacak bunlar kalabalık. Peki Suriyelilerin ülkenin ekonomisine ne katkısı var ? bu insanlara harcanan para Türk insanına harcansa, fabrika kurulsa, evsizlere ev yapılsa, fakirlere yardım yapılsa daha iyi olmaz mı ? avrupalılar niye ülkelerine 1 tane Suriyeli almıyorlar. Bir faydası olmayacağını hatta zararı olacağını biliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollo34 -- 25 Ekim 2019; 11:43:26 >

• 1- Suriyelilere sahip çıktık bu bizim vicdanlı olduğumuzdan iyi birşey.
    2- Bunların şehirlere rastgele dağılımı yanlış karardı. Belli yerlerde tutulmalıydılar.
    3- Güvenli alanlar oluşturulunca gitmeliler.
    4- Bıçaklama, öldürme, zarar verme vs sadece Suriyeli bir insana ait bir olay değil, biz birbirimizi bıçaklamıyor muyuz? Onları ne yapalım sınır dışı mı?
    5- Türk ekonomisine mali açıdan bir yükmüler? Cevap evet.
    6- Başka bir ülkeye gittiğin zaman oranın kültürüne adapte olup uyum sağlaman lazım. Ama Suriyelilerin sorunu uyum göstermeyip aynı kültürle yaşama isteği.

Doğruya doğru yanlışa yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 25 Ekim 2019; 10:23:25 >
  • malum partiye oy veren herkesin elinde bu çocuğun kanı var!!!!!!
  • Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    Yanlız onlar muhacir
  • Teknokratik kullanıcısına yanıt
    Hadi ordan sunni arap fasisti seni.
    Millete irkci diye iftira atarken , en buyuk arap irkciligini siz yapiyorsunuz ummet vs ayagina

• quote:

Orijinalden alıntı: OggyOgg

Vebali Akp'ye oy atan herkesin üzerinedir.
    Yok canım, suç bireyseldir, öyle değil miydi tre?

@Treth

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Göçmenlerin suç oranını artırdığı tamamen bir yalan. Tüm dünyada yapılan araştırmalar sonucunda suç oranı yerleşik insanlar için daha fazla.
    Irkçı kafalarınız bunu almayacaktır elbette ama açık görüşlü birileri varsa gerçekleri öğrensin diye yazalım.
    Kapasiten yetmeyecek belki ama suç oranı elli de biri bile olsa olmayan suçu keyfi yere ülkene davet etmiş oluyorsun. Yani toplam suç mülteci alınmış > toplam suç mültecisiz. Kafanızı biattan başka bir şeye yorsanız az buçuk anlarsınız belki ama neredee? Kendi dini tatminleriniz için ülkede huzur, güven, ekonomi bırakmadınız benciller !

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    tamam işte bireysel olarak tek tek hepsi suçludur diyor. Belkide kanundan değil ilahi adaletten bahsediyor?
    Oy atılmasa katil Suriyeli buraya giremeyecekti. Oy attığında partinin icraatlarına destek olmuş oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

tamam işte bireysel olarak tek tek hepsi suçludur diyor. Belkide kanundan değil ilahi adaletten bahsediyor?
    Oy atılmasa katil Suriyeli buraya giremeyecekti. Oy attığında partinin icraatlarına destek olmuş oluyorsun.
    Yazdıklarından bir şey anlaşılmıyor.

• akapeliler yüzünden ülkeyi dolduran suriyelilerin öldürdüğü başka birinin haberi
    https://forum.donanimhaber.com/necati-bagci-yi-olduren-suriyelilerin-yarisi-serbest--140516424

suriyelileri 10 tane avukat savunmuş, maktulü 1 avukat. akapeliler yatacak yeriniz yok la sizin, toprak kabul etmeyecek toprak!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 25 Ekim 2019; 12:40:24 >
  • Teknokratik kullanıcısına yanıt
    "Bu cinayeti turkler yapsa buraya konu acma geregi duymayacaktiniz."
    Demişsiniz ya buna kafam takıldı..
    Bu foruma hergün onlarca siyasi konu açılıyor ve çoğunluğunda da konuyu açan Türk diğer bir Türk'e karşı açıyor konuyu.
    Örneğin Cumhurbaşkanı hakkında yazıyor, ülkenin en güçlü şahsiyetine kadar konular açılırken siz nereden çıkarttınız da sadece ırkçılık olduğu için konu açıldığını?
    C.başkanı Arabistan uyruklumu da konusu açılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Yazdıklarından bir şey anlaşılmıyor.

Alıntıları Göster
    Bir yazım hatam mı var diye baktım bulamadım.
    Neyi anlayamadığını anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

Bir yazım hatam mı var diye baktım bulamadım.
    Neyi anlayamadığını anlamadım.

Alıntıları Göster
    Alıntıladığım şahıs suç bireyseldir, ülkemize aldığımız mültecilerin hepsinin suçlu olduğu anlamına gelmiyor bu olaylar ve ben almış olmamızdan rahatsızlık duymuyorum diyordu.

• Bu olay neden olmuş neden çocuğa saldırmışlar bilen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Pakistanlilari sevmem. Bir dunya da sevmeyen Turk var. Ortadogu bedevisi veya pakistani hepsi ayni. Modern olmayan toplumlari sevmiyorum ama bizim millet niyeyse bayiliyor. Kimi arap sever kimi paki. Ben hic birini sevmiyorum. Yalniz burdaki kelime sevmemek, nefret etmek degil. Eger kultur ve toplum secme sansim olsa kesinlikle kuzey bati avrupa ulkelerini secerdim.

Alıntıları Göster
    Sevmeye bilirsin kendi tercihin. Benim gördüğüm kadarıyla Pakistanlılar gayet eli yüzü düzgün, zararsız bir millet. Dediğin gibi kimse nefret etmiyor ama kimisi Pakistanlı sevmez, kimisi suudileri sevmez, kimisi İranlıları sevmez. Kişisel bir tercih bu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.