Şimdi Ara

şeker hastalığı ameliyatı olan var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
3
Favori
92.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir yöntem çıkmış bağırsak yeri değişerek ve midenin bir bölümü alınarak yapılıyormuş kısmet olursa babam için düşünüyoruz fakat soru işaretleri de yok değil yakini ya da kendisi olan var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet sanırım bahsettiğin miğdenin küçültmesi, ben bu tarz ameliyatlara karşıyım, aşırı kilo yüzünden bir tanıdığımız olmuştu, bakın şeker değil onunki aşırı kilo,,
    adam genç yaşta ameliyatın neticesinde vefaat etti, Şeker hastalığı konsunda Mustafa KANAT var beninde doktorum, işini ehli o kadar ehli ki, şekerim şu an insulin olmama ma rağmen 90 - 100 - 120 civarı sadece ilaç kullanıyorum... 350 ortalama ile gitmiştim kendisine, şiddetle tafsiye ederim
  • Ameliyat yeni teknik şuan için çok olumlu geri dönüşler var.Ben olsam ameliyat olurdum.Yukardaki arkadaşa bakma obez olan ve gerekli kilo veremeyenlerde mide küçültme ameliyatını kesinlikle olmalı doktor tavsiye ediyorsa.Doktor önerileri doğrultusunda karar vermelisin.
  • Oldu ve ameliyattan çıktı babam.. Şu anda durumu iyi daha da iyi olacak inşallah çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansol

evet sanırım bahsettiğin miğdenin küçültmesi, ben bu tarz ameliyatlara karşıyım, aşırı kilo yüzünden bir tanıdığımız olmuştu, bakın şeker değil onunki aşırı kilo,,
    adam genç yaşta ameliyatın neticesinde vefaat etti, Şeker hastalığı konsunda Mustafa KANAT var beninde doktorum, işini ehli o kadar ehli ki, şekerim şu an insulin olmama ma rağmen 90 - 100 - 120 civarı sadece ilaç kullanıyorum... 350 ortalama ile gitmiştim kendisine, şiddetle tafsiye ederim

Muhtemelen tip2 diyabetiniz.Pankreas tembel çalışıyordu onun aktivitesini arttırdı.Tip 1 yani pankreasın çalışmadığı durumlarda dışarıdan insülin gereklidir.Konuyu daha açıklarmısınız?

• Geçmiş olsun, allah şifa versin... evet tip 2 diyabet bende de ailemde de var, bEnim anladığım eninde sonunda insulin olucam.. diyet spor vs ile bu durumu uzatmaya çalışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakansol -- 11 Ağustos 2015; 23:36:32 >
  • Sizin yerinizde olsam biraz yaygınlaşmasını beklerdim ama ameliyat olmuş babanız gelişmeleri falan yazarsanız seviniriz.
  • Geçmiş olsun. Babanızın rahatsızlığı tam olarak neydi, hangi tedavi ve ilaçlar uygulanıyordu normalde, ameliyat sonrası durumu nasıl, biraz bahsederseniz bizler de faydalanabiliriz.
  • Babam arkadasimizin dedigi gibi tip 2 diyabetik hastaydı ve 140 kg idi 64 yasinda..

Seker hastaligi genelde once goze sonrasinda diger organlara vurarak hastayi yavas yavas bitiren bir hastalik malumunuz bunun icin babam bayagi bir tedavi oldu göz icin..

Ameliyati ilk yapan adamin ismi alper çelik fakat cok fazla para istemişti 5 sene evvel. Daha sonra ameliyati yapabilen doktor sayisi arttı..

Ameliyata girmeden once doktor tahlili yapiyor vücut insulin uretiyorsa tahliller tamamsa ameliyat olabilirsin diyor..

Ameliyat 4 saat sürdü kapali sekilde..
    2 gun sonra yürüyüş yapmasini istedi doktor.. Ufak tefek yürüdü 100 200 m ..

Sonra 3.gun taburcu etti..
    Taburcu olduktan sonra insulini sekere bagli kullandigi haplari kullanmadi 2 hafta sıvı ile beslendi sadece ve yurumesi onerildi sabah aksam 10 20 dk..
    Sivi da meyve suyu corba ayran süt

Bu aralar pure seklinde besleniyor ve doktorun verdigi mide koruma ilaci vitamin vs kullaniyor

Bundan sonra da yavas yavas yemeye baslayacak sekeri 250 300 arasi seyrediyor ve pek yuruyus yapamiyor malum sicak havalardan..

Kontrole gidicez 15 gun sonra simdilik bu kadar...

• quote:

Orijinalden alıntı: özket

Babam arkadasimizin dedigi gibi tip 2 diyabetik hastaydı ve 140 kg idi 64 yasinda..

Seker hastaligi genelde once goze sonrasinda diger organlara vurarak hastayi yavas yavas bitiren bir hastalik malumunuz bunun icin babam bayagi bir tedavi oldu göz icin..

Ameliyati ilk yapan adamin ismi alper çelik fakat cok fazla para istemişti 5 sene evvel. Daha sonra ameliyati yapabilen doktor sayisi arttı..

Ameliyata girmeden once doktor tahlili yapiyor vücut insulin uretiyorsa tahliller tamamsa ameliyat olabilirsin diyor..

Ameliyat 4 saat sürdü kapali sekilde..
    2 gun sonra yürüyüş yapmasini istedi doktor.. Ufak tefek yürüdü 100 200 m ..

Sonra 3.gun taburcu etti..
    Taburcu olduktan sonra insulini sekere bagli kullandigi haplari kullanmadi 2 hafta sıvı ile beslendi sadece ve yurumesi onerildi sabah aksam 10 20 dk..
    Sivi da meyve suyu corba ayran süt

Bu aralar pure seklinde besleniyor ve doktorun verdigi mide koruma ilaci vitamin vs kullaniyor

Bundan sonra da yavas yavas yemeye baslayacak sekeri 250 300 arasi seyrediyor ve pek yuruyus yapamiyor malum sicak havalardan..

Kontrole gidicez 15 gun sonra simdilik bu kadar...

Babanizin durumu nasil,işe yaradi mi ameliyat lutfen cevap verin.

• Turkuaz Prusa kullanıcısına yanıt
    Durumu iyi kilosu su an 85 civari yemek yiyor fakat soğuk bir şeyler yediği zaman çok gazi oluyor o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: özket

Durumu iyi kilosu su an 85 civari yemek yiyor fakat soğuk bir şeyler yediği zaman çok gazi oluyor o kadar

Cok sevindim.Benim de annem kalp ameliyati olucak sonra diyabetten kurtulmasi icin seker ameliyati dusunuyoruz.Sizin seker tamamen gecti mi simdi ? Bir de ameliyati nerde oldunuz iletisim bilgisi verir misiniz,tesekkurler...

• Turkuaz Prusa kullanıcısına yanıt
    Tamamen geçti mi sorusundan kastınızi anlamadim fakat insulin ve sekere bagli butun ilaçları attik kullanmiyor.

Samsun medicanada oldu ameliyati

• herkese merhaba 71 doğumluyum çok genç yaşlarda tanıştım bu şeker hastalığı ile. ozamanlar gençsiniz tabi asi yürek pek kabullenemiyor ama zamanla onunla yaşamaya alışıyorsunuz kabulleniyorsunuz. endokrinoloji doktoruma artık dayanamıyorum dedim oda bana cem arslanı önerdi. aradık 05548885606 nolu numarayı ücret almadılar sağolsunlar muyenemden. artık insulinle yaşamak istemiyordum çünkü bıktım o dereceye geldim yani cem hocaya güvendim Allah ondan razı olsun 300 lerde seyreden şekerim anında 100 lere düştü şuanda herşeyi bıraktım ohh diyor insan ohh herşeye değermiş yıllarca boşu boşuna çekmişim bu eziyeti. valla herkeze tavsiye ederim boşu boşuna çekmeyin şu illeti yaa bir sürü ıvır zıvır konuşanlar var yaşadım gördüm okuduklarımla otursaydım hala çekiyordum bu eziyeti
  • melahatşahin M kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar ilk mesajımdan bu yana neredeyse 5 ay oldu merak edenler için yazmayı kendime borç biliyorum çünkü her yerde soruyorlar bana şimdi nasılsın şimdi nasılsın diye herşey yolunda normal hayatıma devam ediyorum o günler sanki geride kaldı artık içiniz rahat olsun şekerden insulinden kurtulmak isteyenler hiç düşünmeden olsun sürekli ben buradan aylar yıllar geçtikçe durumumu paylaşıcağım sizlerle
    Merhaba söz konusu ameliyat için kaç lira ödediniz?
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. Diyabetiniz tip-1 miydi yoksa tip-2 miydi sizin? Tip-1 için herhangi bir ameliyat yada ilaçla tedavi mümkün değil diye biliyorum. Bende Tip-1 diyabetliyim ve 10 yıldır insülin kullanıyorum o yüzden soruyorum bilgilendiriseniz sevinirim.
  • hıcbır yerde fıyatla ılgılı ortalama bı deger yok amelıyat oncesı bısey ımzalatıyolar heralde soylemesınler dıye
  • ardogan A kullanıcısına yanıt
    ne kadar ucret odedıgınızı ogrenebılırmıyım acaba bu rahatlama karsılıgında gecmıs olsun
  • ufuktanyeri U kullanıcısına yanıt
    Hocam benim öncelikli olarak öğrenmek istediğim ameliyat ücreti değildi, ameliyatı olan kişinin tip-1 diyabetli mi tip-2 diyabetli mi olduğuydu. Tip-1'ler için böyle bir tedavi mümkün mü onunla ilgili bilgi almak istemiştim ama henüz cevap alamadım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.