Şimdi Ara

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.073
Cevap
82
Favori
286.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler bilgi için.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt

rica ederim aldınız mı?

• leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. Bende klasik model bir tane var. Yukarlarda resmini atmistim

• Seiko SRPD saati modlayabilecek (bezel,cam,saniye kolu değişimleri gibi) güvenilir ve bu konuda tecrübeli bir yer var mı İstanbul'da?

Marka-pazar konumlandırmasına göre seiko daha iyi mekanizma koyması gerek zaten yoksa rekabet edemez. Benzer şekilde orient de seiko’dan daha iyi mekanizma koyuyor ki tercih sebebi olabilsin. Ama karşısında bir isviçre mekanizma varsa japon düşünmezdim ben. Seiko konusunda gazel okumak gibi oluyor ama benim tercihim böyle olurdu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Seiko velatura yachting timer saatimin mekanizması yenilendi. Pil akmıştı. Bu nedenle yeni mekanizma takılması iyi olur dediler ben de kabul ettim. Yaklaşık 100 euro tutuyor. Bilgi vermek açısından paylaşayım dedim.

Aynı zamanda astron gps saatimin de 5 yılı dolmak üzereyken şarj sorunu nedeniyle götürdüm ama genel bir sorun varmış. İçinde bir parçayı değiştirdiler. Normalde 50 euro tutuyormuş ama ücret almadılar. Fakat bu işlem için 2 ay serviste kaldı saat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar

beyler tavsiyeye ihtiyacım var
    kafam biraz karışık
    kullandığım kinetik 36.5mm
    lug aralığı 43.5mm
    kalınlık 10.2 mm
    inanılmaz rahat ve 25 senedir taşıyorum
    saat daha hiç açılmadı
    yıpranma çizik yok aslında taşırım daha
    ama yeni bir otomatik almak istiyorum
    emektarın kapasitörünü değiştirip
    hatıra olarak kenara kaldıracağım
    yeni alacağım saat biraz kaliteli olsun istiyorum

bilek ölçüm 170-175mm
    ince bilekli sayılırım

3 saat var aklımda

orient star re-au0005l00b mavi kadran
    çap 38.5mm lug aralığı 46.9mm bazı yerler 46.2 vermiş
    mekanizma F6N43

ikincisi seiko spb249 mavi kadran
    çap 38 lug aralığı 46.4 mm bazı yerler 46.2 vermiş
    mekanizma 6R35

her ikisinde de lug aralığı şimdi kullandığım saatten fazla
    38-38.5 mm çap taşırım sorun yok
    lug aralığı için karar veremedim
    rahatsız edecek mi ?
    alıp kolumda denemedim
    netten alacağım

yoksa üçüncü seçenek
    srpe53 mavi kadran
    çap 40mm lug aralığı 44mm
    ancak kalite olarak üsttekilerden daha düşük ama lug aralığı benim saate daha yakın

aslında power reserveden dolayı
    gönlüm orientten yana

her gün kullanacağım
    alıp kenara koymayacağım
    hevesimi alıp satmak istemiyorum
    46-47 mm lug aralığı rahatsız edermi
    hangisini alayım
    ayrıca 6R35 için iyi bir kaç yerde rastladığım
    yazılarda pek övgüyle yazmamışlar
    6R21-24-27 kadar iyi olmadığını
    yükseltilmiş 4R35 yorumları okudum
    ne kadar doğrudur
    orientin mekanizması bu seceneklerde en iyisimi
    aslında kinetikte zaman sapması çok az olduğundan
    otomatiğe alışmam gerek
    cosc. mekanik saat alamayacağıma göre
    en az sapma bu üç mekanizmada hangisindedir
    bu üç saati değerledirebilirmisiniz

japon alacağım
    başka küçük kasa japon otomatik varsa
    100m wr şart sudan korunma vs. aklımda kalsın dikkat etmek istemiyorum
    tavsiyeye açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 10 Ağustos 2022; 21:42:7 >

• Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt

grand seiko'nun üzerine mekanizma olarak otomatik saat henüz üretilmedi. isviçre saatleri, sektörü bir yere kadar taşıdı fakat şu an mercedes gibi sadece adı kaldı (lexus mercedes'i bitirdi). orient marka saatler dahi isviçre saatlerine göre daha hassas zaman göstergesine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 17 Ağustos 2022; 0:8:45 >
  • recep R kullanıcısına yanıt

3. saatin camı safir değil, kaliteli birşey olsun uzun yıllar kullanırım derseniz ki demişsiniz, o kadar para verdikten sonra safir cam olması iyi özellik.

ben olsam orient star olan modeli alırdım (güç rezervini göstermesi ve daha şık bulduğumdan), fakat türkiye'de orient'in marka bilinirliği seiko'ya göre çok daha az. millet seiko saat görünce bir "aa seiko" diyor, ama orient'i bilen çok yok, saatlerle ilgilenenler bilir ancak.

Aaa seiko :)

Grand seikolara neden getirdiniz konuyu anlamadım. O ayrı bir segmentte. Soruyu soran arkadaş normal seiko saatleri sormuş. Ben de o bütçeyi muadil tissot hamilton gibi isviçre saatlere verirdim dedim. Seiko değerinden fazla meblağlara satılıyor ülkemizde. Son gelen GMT seikolar da aynı şekilde. Döviz bazında yurt dışından çok daha pahalıya satılıyorlar. Parasına göre yeterli donanımı da sunmuyorlar. Bir safir cam koyamadılar senelerdir hardlex diye tutturdular gidiyorlar. Bilezikler en ucuz malzeme işçilik alt seviye. Zaman tutuşları da ayrı bir konu. Yerlerde…

GS’e gelene kadar Seiko önce satışlarının yarısını oluşturan +45/-35 sn sapmalı 4R36 mekanizmasını toparlasın. İki saati kalibre ettirmek için günlerce uğraştım hala daha düzen tutmadı.

Orient ayrıdır, +4-7 sn gibi kabul edilebilir bir değerler ile gelir hakkını vermek lazım. Parasına göre çok daha fazla saat satıyor. Ama 10bin üstüne çıkınca segmentine göre isviçre saatleri devreye girmeye başlar. Orası ayrı bir lig. Lexus’la Mercedes gibi değil de toyota ile mercedes gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton_SENNA -- 19 Ağustos 2022; 9:58:43 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Seiko yu çok seviyorum en beğenerek aldığım saat. Ama Hamilton saatimle kıyaslayınca Hamilton çok daha istikrarlı zaman tutması. Eski bir kalibre de değil Seiko'm, 6R35 var içinde. Hamilton her gün 1 veya 2 saniye ilerde tamamlarken, Seiko saatim ileri veya geri mi kalacak bilemiyorum 1-2 sn de değil 10 sn ileri geri kalabiliyor. Üretici için bu normal ama dediğim gibi kullanıcı olarak Hamilton gibi bir istikrar isteniyor. Hamilton saatim Seiko nun yarı değerinde fiyat olarak. Kalibre H-50, mekanik. H-10 otomatik bir modelini de aldım yeni. Zaman tutmasını daha test etmedim onu da yazarım.

• Eniştemin saati
     SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

• elbetbirgun kullanıcısına yanıt
    Seikoyu ilk aldığımdan 2 gün sonra işi bilen bir saatciye ince bir ayar yaptırdım ogunden beri sapma olmuyor denecek kadar az.

• son dönemde seiko fiyatları çok arttı yakalayamadım resmen ...

orient bakıyorum çok güzel modelleri var gözüme çarpan ama mekanizma kaliteleri malzeme kaliteleri kıyaslaması yapamamak aklıma takılıyor

• seiko spb249 TR de var mı çok güzelmiş hiç denk gelmemiştim

fiyatta maks ne diyorsunuz bilmiyorum ama ben presage sharp edge serisini çok beğeniyorum bu listeye girebilir gibi geldi

3. seçeneğe alternatif olarak orientlerde yeni jenerasyon mavi kadran bambinolar çok güzel gözüküyor

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Belki de iyi bir ustanın ayarı ile dediğiniz gibi sapma daha iyi duruma gelebilir. İstanbul'a giderken saatlerimi yanıma alayım diyorum ben de.

• elbetbirgun kullanıcısına yanıt
    Aynen

• Hocam elimden 5 tane 4r36 mekanizmalı seiko geçti hiçbirinde yüksek sapma değerlerini görmedim. İçlerinden 1 tanesi 12 saniye civarı sapması vardı diğerleri 7-8 saniye altındaydı.Olumlu olarak +45/-35 vaadlerinden çok uzaktaydı makineler Hepsi prospex serisi genelde special edition saatlerdi belki fabrikada daha titiz elden geçirilmiştir bilemiyorum. Hatta bir tanesi 2 günde 1 saniye sapması vardı parmak ısırtır. Genel olarak bazı konularda size katılıyorum bilezik kalitesi isviçre muadillerine göre zayıf. Safir cam kullanımı eskiye göre daha yaygınlaştırmaya başladı seikoda fakat hala daha yetersiz. Tabi ben varıpta 4-5K fiyat bandındaki seiko 5 saatlere safir cam koymalarını beklemiyorum. 8-10K bandfında hala daha hardlex cam fazlasıyla yaygın haklısınız.

• Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt

o açıdan bakınca Orient'ler de türkiye'de çok pahalıya satılıyor. yurt dışında vergiler dahil 260$ lık saat 8-10k TL aralığında satılıyor şu an. aynı fiyat bandındaki isviçre (tissot vs) saatlerinin zaman hassaslığı ve kalitesi seiko'dan iyi değil. aynı fiyat bandında tissot tasarımsal olarak seiko'dan da geride oluyor.

grand seikolar da kendi ligindeki isviçreli saatlerle karşılaştırıldığında iyi kalıyor. önceki mesaja istinaden. grand seiko vs rolex karşılaştırması da bir tür japon/seiko vs isviçre üretimi karşılaştırması sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 26 Ağustos 2022; 19:54:49 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.