Şimdi Ara

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.073
Cevap
82
Favori
286.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eco Drive ilginç mekanizma, başarılı duyduğum kadarıyla. Ancak otomatik seviyorum. Daha önce Miyota (Citizen) mekanizmalı saatim vardı, inanılmaz dakikti. Birde Seikonun bu "K" serileri zannediyorum çin malı, belki fikrimi bu değiştirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugarb kullanıcısına yanıt
    Evet ben de tasarım olarak bahsetmiştim zaten. Otomatik başka Seikom olduğu için farklı olarak Eco Drive almak istemiştim. Otomatik her zaman daha tercih edilesi. K olan seri Malezya üretim galiba ama internette fark olmadığı aynı standartlarda üretildiği yazılmış. Tabi J serisi her zaman daha tercih edilesi olduğundan fiyatları daha yukarıda oluyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar seiko prospex srpe05k modeli ile ilgili neler söyleyebilirsiniz? Sayılı modelmi bu modeller tavsiye edermisiniz veya daha farklı bir model mi dersiniz?

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Somers kullanıcısına yanıt

srpe07k kullanıyorum aynı serinin saatleri. safir cam - seramik bezel -kadran işçiliği üst seviye . special edition (özel seri) olarak geçiyor limitli değiller fakat kaliteli malzemeyle donatılmışlar özel seri olduğu için. Bu seri aynı zamanda seiko severler olarak king turtle olarak geçiyor.

• ozgur4591 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam limited edition olsaydı ilerde değerlenirdi diye de düşünüyordum ama otomatikler nerdeyse hiç düşmeyip zaten değerleniyor…

Hocam bu modelle diğer attığım model arasında da fiyat farkı bayaa var sizce bu nasıl değer mi?

Captain willard olarak geçiyor hikayesi olan bir model bu model yenilenmiş versiyonu.

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADAabt saat
    Eşsiz Tarihi ile Captain Willard Tekrar Karşımızda - Abt Saat
    https://blog.abtsaat.com/captain-willard-seiko-spb151-spb153-2020/

Seikonun yeni olan 6r35 makinesi mevcut 70saat güç rezervli. İlk attığınız model 4r36 41 saat güç rezervli. 6r35 tabiki daha üstün neredeyse 3gün saati takmasanızda çalışmaya devam ediyor. Bende 6r35 makineli Sumo modeli kullandım gayet memnundum fakat yeşil kadrandan sıkıldığım için sattım. Daha çok siyah ve mavi kadran seviyorum. Herkesin zevkleri farklı. Attığınız model gayet güzeldir fakat ben şahsen fiyatını haketmedigini düşünüyorum en uygun 16-17bin civarı olması lazım saatin fiyatı. Güç rezervi dışında da bi artısını görmüyorum. Türkiye'de Türk lirasının değersiz olmasından dolayı bence çok absürt fiyatlar bu saatlere. Ekonomik açıdan sorununuz yoksa tabiki tercih edebilirsiniz hikayesi olan güzel bir modeldir =) Fakat ben olsam illa alicaksam bu modeli siyah kadranlı modelini tercih ederdim. (Gerçi siyah versiyonu daha da pahalı 20bin tl fiyatlara çıkıyor)

not: yeşili bile 20bin tl olmuş 1ay önce 16-17 civarına görmüştüm gerçekten çok fazla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur4591 -- 5 Temmuz 2022; 14:8:40 >

Evet hocam bende 20 bin tl civarında buldum çok hızlı artıyor fiyatlar, bende değermi kısmındaydım dediğiniz gibi gerçekten değmez çok teşekkür ederim bilgileriniz için

20.000 mi! Etmeyin hocam yazık günah bence

• Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    Hangi model alayım hocam o zaman model fikri verin bari 😂

Ben classicciyim bu saati kullanıyorum cokda memnunum :)
    https://www.hepsiburada.com/seiko-snkk17k-erkek-kol-saati-p-HBV00000A6OW0?magaza=G%c3%bcnkut+Saat&url_src=and-product-detail

• Snkl23 nasıldır arkadaşlar?

• saatimde hafif bir çizik meydana geldi, tezgah camının kenarına çarptım.

bunu nasıl gidebilirim arkadaşlar

yoksa değişmek mi gerekir camı

• gael kullanıcısına yanıt

saati eklemeyi unutmuşum

• @gael Hardlex cristal camların çizik giderimi malesef mümkün olmuyor. Camının komple değişmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur4591 -- 22 Temmuz 2022; 17:27:30 >
    Hiç kafaya takmayın. Saatte çizik olur sonucda devamlı bilegimizde . Kafaya takmaya değmez. Adamlar sırf eski klasik diye heryeri çizilmiş seiko saatlere dünya paralar veriyorlar. Aynen devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 22 Temmuz 2022; 19:4:17 >
  • Turbetfurzey T kullanıcısına yanıt
    yok ya kafaya takmıyorum.. saatimi sabah taktığımda "ne güzel şeysin len sen" diyordum nazar degdirdim heralde diye ufaktan canım skldı okadar:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    neyse hocam şimdi değiştiririm kasayı da çizerler yada kalitesiz yaparlar en iyisi kalsın bakalım böyle çok çizilirse değiştiririm artık veya başka saate geçerim ilerde belki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Geçmiş olsun. Safir cam olmadıkça bu tür şeyler olabiliyor. Seikonun hardlex camı da mineral cam ile benzer özellikte. Eğer ileride masraf ayırmayı düşünüyorsanız cam için safir cam taktırmayı düşünün bence. Mineral cam ya da Seikonun hardlex camını taktırdığınız sürece benzeri durumlarla karşılaşabilirsiniz. Çizik psikolojik sizi rahatsız etmediği sürece durabilir.

• Merhaba arkadaşlar , aranıza katılmak üzereyim.

Sizce nasıl ? Toruna miraslik mıdır?

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.