Şimdi Ara

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.073
Cevap
82
Favori
286.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShperioN

Arkadaşlar iyi günler

İlk defa Seiko saat alacağım Nasip olursa şurada size ürün kodlarını verdiğim saatlerden hangisi ne kadar fiyata alınmalıdır.

Seiko Srp747j Fiyat 1.862 TL

Seiko Srpb11k Fiyat 1.727 TL

Seiko Sne435p Fiyat 1.265 TL

Seiko Srpb49k Fiyat 1.143 TL

Ürünler için sizce en ideal fiyatlar nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

İlk saat seiko 5 serisidir o para verilmez farklı rengi 650 liraya kadar düştü daha düne kadar da o aralıktaydı sonra arttı.

İkinci saat Turtle serisi güzel bir saattir 1500 aralığında oluyor fiyatı ki değer. Bende de pepsi bezel padi serisi olan turtle var ve çok tatlı bir albenisi var.

Üçüncü saat kinetik bir saat almayın.

Son saat Samurai serisi ve bahsettiğiniz fiyata varsa alabilirsiniz gayet uygun bir fiyat ve saatin kasa kalitesi de oldukça iyi. Aynı modelin padi modeli var pepsi bezel o da çok hoş.

Bi de gözünü seveyim fotosuyla at şunları hocam

Bahsettiğim modeller bunlar. Pepsi bezel modeller hem her zaman efsanedir ve çok tutulur hem de daha az değer kaybeder aynı modelin farklı rengine göre.

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 15 Şubat 2018; 22:0:25 >

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bilgi verdiğin için fotoğraf hususunda haklısın özür dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seiko srh005p1. En uygun nerden temin ederiz beyler ?

• quote:

Arkadaşlar iyi günler

İlk defa Seiko saat alacağım Nasip olursa şurada size ürün kodlarını verdiğim saatlerden hangisi ne kadar fiyata alınmalıdır.

Seiko Srp747j Fiyat 1.862 TL

Seiko Srpb11k Fiyat 1.727 TL

Seiko Sne435p Fiyat 1.265 TL

Ürünler için sizce en ideal fiyatlar nelerdir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

güzel fiyat ama 6 yerine gelen çizgisi çerçeve ile uyuşmuyor hafiften yamuk gibi. seikolarda oluyormuş bu tür hatalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schavelle

quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

aşık oldum ben buna ya.ömürlük olur mu ne dersiniz ?
    https://www.amazon.com/Seiko-Japanese-Automatic-Stainless-Leather/dp/B000KG93BQ

Çok güzel bir görüntüsü var. Amazon'daki fotoları güzelliğini yansıtamıyor bence.

Eğer ömürlük bir model arıyorsanız modası geçmeyecek Seiko "Cocktail Time" Shinobu Ishigaki SARB065 öneririm.
    Sadece Japonya için piyasaya çıktı ama yabancı sitelerde, Amazon, Ebay vs. bulunabiliyor.
    2. eli de mevcut.

Limited edition olup arzı artmayacak ve efsaneleştiğinden yıllar geçtikçe 2. el değeri daha da artacak bir model.
    Düşünün şu an piyasadaki Seiko "Presage" serisi bu modeli onore etmek adına üretildi ki bunların fiyatı bile az buz değil.

Yine ömürlük 2. el vintage bir "Grand Seiko" bulabilirseniz öneririm. Birçok yerde Omega ve Rolex ile karşılaştırıyorlar.

Yukarıdaki saatleri 1000TL'ye bulamayabilirsiniz ama 2000TL'den aza kesin bulursunuz. Sadece zahmetli olacaktır. Ama ilerleyen yıllarda yatırım değeri ile geri dönüşü olur.

hocam ORIENT FAA02005D9 modeli de güzel, yorumlar çok iyi. rolex submarinere benziyor.

Evet Orient "Ray" II ve Orient "Mako" II serileri fiyat / performans olarak ön plana çıkıyorlar.
    Dive saat sevenler için iyi bir ekonomik alternatif.
    Şahsi fikrim ise biraz "fazla" Submariner'e benziyor. :)

amaç o zaten

ben aslında başka bir otomatik saat almıştım, o zamanki algım farklıydı, dolayısıyla sayılı bir saatti (çizgili değil), şekil ve tasarımdan ziyade baktın mı okuyabildiğin bir saat.

şimdi böyle bir submariner çakması saat arıyorum. bu tür quartz var mı bildiğiniz? ucuz olsun o nedenle quartz sordum. burdaki arkadaşlar saatlere ilgili belki duyan gören vardır.

• seiko SPB057

budur.
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Casio MTD-1043 (ebay'de 2. el 20-40USD arası bulunabilir)
    Invicta Pro Diver Quartz serisi mesela 8932OB
    Fanmis Rotatable Bezel Quartz (her renk var)
    Ayrıca Gosasa, Loreo, Phoibos gibi birsürü marka var.
    Dive watch veya rotating bezel diye aratınca bulunuyor. Hepsi 50-100USD arası quartz...

Birbirinden çakma, fukaranın Rolex'i.

Şahsi görüşüm Rolex alamayan biri ona benzeyen birşey taşımasın. Aynı şekilde sahtesini de taşımasın. Niye kullanmak, üzerinde taşımak istiyor o sebebi bulup çözmesi lazım.
    Tıpkı dalmayı bilmeden dalgıç saati veya pilotluk eğitimleri alıp minimum birkaç saat uçmadan pilot saati almak konusundaki düşüncem gibi.
    Düşünün Sub'a benzeyen saatler var onlar bile pahalı bulunmuş otomatik olduğu için, bu sebeple Quartz alınacak

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler Hocam peki Senin önerin nedir bu saatler arasında

• quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

seiko SPB057

budur.

Bunu özel olarak yurtdışından getirtmek gerekir. 456 limitli ve Uzak Doğu bölgesine özel üretilen bir model. Bulmak çok zor. Fiyatıda 2500$ civarı.

• quote:

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler Hocam peki Senin önerin nedir bu saatler arasında

rica ederim ben burdaki seikolardan değil de orient olanını alırdım, bu tür saatlerin olayı işte o Rolex Submariner'a benzemeleri. Orient daha çok benziyor.
  • quote:

Casio MTD-1043 (ebay'de 2. el 20-40USD arası bulunabilir)
    Invicta Pro Diver Quartz serisi mesela 8932OB
    Fanmis Rotatable Bezel Quartz (her renk var)
    Ayrıca Gosasa, Loreo, Phoibos gibi birsürü marka var.
    Dive watch veya rotating bezel diye aratınca bulunuyor. Hepsi 50-100USD arası quartz...

Birbirinden çakma, fukaranın Rolex'i.

Şahsi görüşüm Rolex alamayan biri ona benzeyen birşey taşımasın. Aynı şekilde sahtesini de taşımasın. Niye kullanmak, üzerinde taşımak istiyor o sebebi bulup çözmesi lazım.
    Tıpkı dalmayı bilmeden dalgıç saati veya pilotluk eğitimleri alıp minimum birkaç saat uçmadan pilot saati almak konusundaki düşüncem gibi.
    Düşünün Sub'a benzeyen saatler var onlar bile pahalı bulunmuş otomatik olduğu için, bu sebeple Quartz alınacak

ruhumuz fakir.

bir de otomatik saat sevmiyorum, 2 gün takmasam duruyor. şu Seiko ve daha ucuzu Casio'ların kronometreli saatleri var quartz, baya şekil duruyorlar.

Bir de pahalı saat alsam genelde insanlar bilmiyor ki hangi saat ne kadar ediyor. Hangisi şık duruyorsa onu beğeniyorlar, çok para harcamaya gerek yok, havalı model almak lazım. Ama insanları suçlamıyorum ben de bir zamanlar otomatik saat diye pilsiz bir kol saati olduğunu bilmezdim, zamanla öğrendim.

mesela klas seiko otomatik saat alsanız bile aşağıdaki daha ucuz saat muhtemelen daha çok dikkat toplayacaktır.

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/efr-554l-2avudf-casio-deri-kordon-erkek-kol-saati-P229487539

örnek klas seiko otomatik saat:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 28 Şubat 2018; 1:4:20 >

Hocam orient Ray 2 modelinide denedim zaten bu model bileğimde çok ufak kaldı minicik birşey gibi amacım mavi kadranlı Çelik kordonlu bir saat almak bütçem dahilinde nitekim yukarıdakilerle dahil hoşuma giden olmadı aramaya devam

• quote:

Hocam orient Ray 2 modelinide denedim zaten bu model bileğimde çok ufak kaldı minicik birşey gibi amacım mavi kadranlı Çelik kordonlu bir saat almak bütçem dahilinde nitekim yukarıdakilerle dahil hoşuma giden olmadı aramaya devam

nerde denediniz hocam orient ray 2'yi? ben de onu almayı düşünüyordum ama birkaç model arasında kaldım, karar veremedim henüz.

beğenir misiniz bilmem ama şu sıralar baktığım saatlerden birinin linki: https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/efr-554l-2avudf-casio-deri-kordon-erkek-kol-saati-P229487539

kadranı lacivert, ama şık sportif duran bir saat. illa diver saat alma durumunda değilseniz iyi seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 28 Şubat 2018; 22:54:36 >

Hocam Ankara İzmir caddesinde ismini unuttum şimdi firmanın Amerikan pasajının karşısında bir saatçide denedim 900 TL demişti fiyatınada ... tavsiye ettiğiniz Casio pek hoşuma gitmedi Seiko saatlerde aradığımı bulamadım ne yapalım şimdide oriente yönelmiş bulunmaktayım hadi hayırlısı

• dış kısmında takimetre olan seiko saatlerin takimetre kısmı dönüyor mu?

diver saatlerde saatin üst kısmı elle döndürülebiliyor.
  • ShperioN kullanıcısına yanıt
    Ray 2'nin çapı 41,5mm artık o da minicik kaldıysa o bilek bükülmez herhalde
    Şaka bir yana piyasadaki saatlerin %90'unu elediniz.

Bu arada Leopolidas'ın bassettiği ve benzemesini istediği Rolex Sub 40mm, fotosunu gönderdiği Seiko Presage 42mm.

Sizin ilk mesajdaki Seiko'lar 45mm olması lazım aslında boyut olarak size uygun tahmin ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schavelle -- 2 Mart 2018; 11:54:52 >
    Takimetre cetvel kısmı dönmez. Orada amaç zaten kronografı başlatınca kronograf saniyesinin takimetre'de denk gelen rakam okumasını almaktır.

Diver saatlerde de amaç; dalışa başlama anında bezelin 12 kısmındaki büyük nokta-üçgen vs. belirteci yelkovanla eşleyip dipte ne kadar süre kalındığını hesaplamaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Takimetre cetvel kısmı dönmez. Orada amaç zaten kronografı başlatınca kronograf saniyesinin takimetre'de denk gelen rakam okumasını almaktır.

Diver saatlerde de amaç; dalışa başlama anında bezelin 12 kısmındaki büyük nokta-üçgen vs. belirteci yelkovanla eşleyip dipte ne kadar süre kalındığını hesaplamaktır.

Benim Orient'te dönüyor hocam takimetre. Kronografsız modellerde saatin saniyesiyle ölçmek için dönebiliyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 2 Mart 2018; 12:39:11 >

• schavelle S kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah vergisi bilek var aksi olsa ray 2 çok hoşuma gitti ama Bileğimde küçük durdu seikolar ise aynı şekilde Tospaga modelleri çok hoş fakat beğenmedim şu an orientte bir iki model inşallah onlardan biri olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.