Şimdi Ara

Şehitlerimiz için bir site hazırlayacağım, fikirleriniz...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bir kaç defa internette, çanakkale şehitliği hakkında rehber olabilecek mahiyette bir site aradım ancak ne yazıkki bulamadım.
    Bunun üzerine canakkale şehitliği konulu bir site hazırlamaya karar verdim. site daha çok fotoğraf ağırlıklı olacak.
    Bunun için bir kaç gün içinde çanakkaleye fotoğraf çekmeye gideceğim. fotoğraf yanısıra birde oralardan yazılı dökümanlar toplamaya çalışacağım. ayrıca her şehitlik için 360 derece panoramik görüntüler işin püf noktası olacak. açıkcası böyle bir çalışma için oldukça heyecanlıyım. sabah otobüste gelirken kağıda sitenin taslağı hakkında bir deneme hazırladım ekte var umarım anlaşılır ( otobüste zar zor çizdim unutmayın... )

Kısaca site hakkında bilgi vereyim, anasayfada flash ile hazırlanmış interaktif bir harita bulunacak. bu haritada her şehitliğin yeri gösterilcek ve bu yerlerin üzerine gelince adı belirecek, tıklayınca ise küçük bir bilgi penceresi mahiyetinde pencere çıkacak ilgili yerin fotoğrafı ve de özet bilgisi bulunacak. detaylar ise tıklanması dahilinde ayrı bir html penceresinde verilecek. Yaklaşık 300-400 fotoğraf ve 60-70 panoramik görüntü ile tarihsel bilgiler içerecek olan bu site hakkında her arkadaşın fikrini almak istiyorum. sitede olması gerekenler ve de nasıl olması gerektiği hakkında, benim düşüncelerim kağıtta çizili ( anlaşılmıyor ise tekrar eklerim ) lütfen sizde bu projemde destek olunuz böylece şehitliğimiz için güzel bir çalışma ortaya koyalım.

Bu arada; domain: www.canakkalesehitligi.com

İlginize Teşekkürler...

Edit: sitenin teknik kısmını ve içeriğini ben hazırlayacağım ancak yine de teknik kısımda özellikle grafikler konusunda yardımcı olmak isteyenler olursa çok sevinirim...

Birde yanlış anlaşılasın, çanakkale savaşları ve şehitleri hakkında internette döküman var, benim niyetim çanakkale şehitliği ağırlıklı olacak şekilde bir site hazırlamak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah16 -- 3 Ağustos 2005, 15:38:32 >

• arkadaş güzel bi düşünce sana elimden geldiğince destek olurum
  • Fotoğraf konusunda yardımcı olaiblirim. Elimde Çanakkale ile ilgilili bir sürü fotoğraf var.
    www.canakkalezaferi.com bu sitedeki Fotoğraf Albümündeki resimlerin istrersen daha büyük boyutlarını yollayabilirim. Başarılar dilerim.

quote:

Arkadaşlar, bir kaç defa internette, çanakkale şehitliği hakkında rehber olabilecek mahiyette bir site aradım ancak ne yazıkki bulamadım.

Haksızlık etme bizim site varya

• edo senin siten de çok hoşmuş
  • neye güldün anlamadım emme sağol yine de

Bu arada meliksah çok güzel projeler hazırlıyosun başarılarının devamını dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edo -- 2 Ağustos 2005, 20:42:25 >
  • evet çok güzel bir proje,tebrikl ederim kardeşim,resim konusunda bildik bi kaynak işine yarar sanırım
    http://images.google.com.tr/images?svnum=10&hl=tr&lr=&q=%C3%A7anakkale+zaferi
  • host konusunda yardımcı olurum ( yardımcı derken sponsor manasında )

domain warsa hemen bile acabilirm
  • www.canakkalesehitleri.org belki biraz yardımcı olur...
  • arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim...

ilk etapta, anasayfaya koyacağım, interaktif gelibolu yarımadası için bir harita arıyorum. kitaptan tarayıp biraz ps ile oynadıktan sonra 2 boyutlu şık bir harita çıkartırım ama, yapmışken 3 boyutlu yapmaya çalışsam.... yani 3 boyutlu gelibolu yarımadası haritası bulunabilir mi arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliksah16 -- 3 Ağustos 2005, 15:53:19 >
  • Walla eski hdd dursa benim onda birçok bu tür kaynak wardi..REsimden haritaya kadar..Bende hazırlamıştım çanakkale ile ilgili site..Ama maddi sıkıntılardan yürütemedim..
    Ama sonucta çanakkalede yardıma ihtiyacın falan olursa beni bulabilirsin..Elimden geldiğince yardım ederim..
  • Benim bir önerim olacak...
    Herşeyi anlatan detaylı bir dosya hazırla ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvuru da bulun...
    Eğer destek verirlerse sana kaynaklarını, eski tarifi resimleri felan ve .gov.tr diye siteyi açabilirsin...

[Not:Bunlar benim düşüncelerim...]
  • www.sehitlerimiz.com
    www.sehitlerimiz.net
    www.sehitlerimiz.biz

gibi bişey olabilir.. ingilizce bölümünü hazırlamak için yardım ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: NarkotiC

www.sehitlerimiz.com
    www.sehitlerimiz.net
    www.sehitlerimiz.biz

Yukarıya eklemeyi unutmuşum domain adını az önce ekledim...

• Yavaş yavaş şekil vermeye başlıyorum arkadaşlar...

http://canakkalesehitligi.com/
  • gzl olmus gercekten
  • güzel başlamışsıın siteye tebrikler
  • eline saglık meliksah ... elimizden geleni yaparız sen yeterki söyle...

kolay gelsin...
  • eğer elimizden gelen bi şey olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarız
  • çok teşekkürler arkadaşlar,
    ilk olarak, anasayfaya koyacağım interaktif şehitlik haritası için, gelibolu yarımadasının haritalarını arıyorum, aslında, basit yani, açarım birkaç kitaptan tararım, photoshop ta biraz oynama yaparım, düzgün birşeyler çıkar da, işin başındayken, acaba 3 boyutlu bir harita bulabilir miyim diye düşünüyorum....
  • ps'lik bir iş olursa haberim olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.