Şimdi Ara

Şehirler arası hız sınırı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 110 diye biliyorum 120 de töleranslı heralde.. Yarın yola çıkacağım hız sınırı nedir acaba radar yemeyelim

• bölünmüş yollarda o şekilde, ama yerleşim yerlerinden geçerken limit 50 ye düşüyor, bazı polisler buralarda tezgahı kuruyor, dikkatli olun.
  • Bölünmüş yollarda 110.Ama her bölünmüş yolda değil.Saçma sapan bir hal geldi bu konuya düzeltmiyorlarda.

keza ben 105 km ile bölünmüş yolda radar cezası yedim.Neymiş efendim bölünmüş yolmuş ama şehir çıkışıymışda içinede kalıyormuşta cart curt.Samsunda oldu bu olay canik tarafındaydı sanırım.neyse normalde 110 olması gerekir diyorum adama kafasına görede hız sınırı koymuş abiler 90 km üstüne yazıyorlarmış...Aslında eski haliyle 50 km 'miymiş oradaki sınır..

Yahu böyle şey olur mu ben nerden bileyim senin hız sınırını ne bi tabela ne uyarı ne radar uyarısı hiç bir şey yok...Açıklama şu; Efendim içerisinde bulunduğunuz ilin trafiği valiliği bilmem nesi 110 olan hız sınırını bölünmüş yol olsa dahi kendisi belirleyebiliyormuş.Burdaki arkadaşlarda 90 km olarak belirlemişler bılalaa bılaaa bılaaa..Haşırt bana geçen bir yüklü fatura zehir zıkkım olsun diyorum hala

ha birde karadeniz sahil yolundan gidiyorsunuz mesela hop bir anda o sahil yolu ordunun içine giriyor.Sınır 110 ya herkes yardırıyor ordu il sınırına girmiş olduğunuzdan mütevellit 50 km olan sınırı aşanlarıda bir güzel öpüyorlar.yani bunlara dikkat etmek gerekli..

Tünel giriş çıkışları-şehir giriş çıkışları bölünmüş yol deyipte yardırmayın öpücük veriyorlar
  • otobanda 120 yani %10 hız aşım limitiyle 132. normal yollarda 90 yani 99 diye biliyorum
  • tabelada ne yazıyorsa o, otobanda 100km ile yanındaki adama ceza yazılan biri olarak söylüyorum.dakikada bir tabela değişiyor, yol calışması var,eğim var cart var curt var cezayı yapıştırıyorlar
  • Bölünmüş yollarda 110 dur.Ama dikkat etmek gerekir.Çünkü şehir içine girerken veya şehir dışına doğru çıkarken ceza yazabilirler.Dikkatli olmak gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

tabelada ne yazıyorsa o, otobanda 100km ile yanındaki adama ceza yazılan biri olarak söylüyorum.dakikada bir tabela değişiyor, yol calışması var,eğim var cart var curt var cezayı yapıştırıyorlar

Ben izmir Çeşme otobanında narlidere çıkış giselerindeki çevirmede 163 le radara girip ceza yemiştim en azından icim rahat 100 le otobanda ceza yemek de koyar insana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 17 Ağustos 2012; 0:21:22 >
  • konuyu açtım fakat radardan kurtulamadım. konya girişinde 85 le yakalandım 150 tl 90 ı aşsaydım 310 tl ceza keseceklermiş. hız sınırı 70 miş.

• Bu iş de iyice cigirindan cikti artık. Devletin ne zaman paraya ihtiyacı varsa,hız sınırı o oluyor.

Siz kapıyı pencereyi boşuna kapatıyoruz bu sicakta. Hirsiz olan devlet ... Diğerleri hirsizin hırsızı...

• 100 le izmire giderken bölünmüş yolda polis radar uygulaması yapıyordu gördüm. Hızım 100 den biraz aşağıydı. 110 diye bildiğimden devam ettim ilerde 10 aracı durdurmuştu polis. Benide durdurdular. 96 km hızla girmişim. 92 ile girende vardı. Polis hız sınırı 90 dedi. Ama sanırım kendide bilmiyor arkadas tam olarak amirine söyledik hiçbir açıklama yapmadan saldılar bizi
  • kaba bir tabirle örnek teşkil etmemesi kaidesiyle radara girmeden yapabileceğiniz tüm hızlar diyebilirim legal veya illegal...

işaret ve işaretçileri kaçırmayın kısacası polis noktası radar tabelası hız uyarı levhaları gibi.
  • Evet, ab uyum yasaları gereği polisin tuzak kurması yasak, radar var ise bunu belirtmed zorundalar, sabit veya seyyar işaretlere dikkat edin. Karşı yonden gelenlerin uyarılarını takip edin.

Avrupa'da satılan navigasyon cihazlarında radar kamera noktaları bile mevcut. Amaç ceza yazmak değil , belli bölgelerde hızı düşürmektir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.