Şimdi Ara

Şehir içi hızlarınız nasıl bu kadar yüksek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda şehir içi hızları diye paylaşılan hızlara bakıyorum hep 20 hatta 25-30 km üstü hızlar. Dün akşam iş çıkışı tekrar sıfırladım ve dün akşam işten eve, sabah evden işe geldim ve yol bilgisayarından ss aldım, aşağıda görüyorsunuz. Uzun süredir ölçüyorum bunu ve daha 17 km/s üstünde bir ortalama hıza çıkamadım. 

• Benim bulundugum sehirde kendi evimle annemlerin evi yaklasik 15 km. Bu 15 km de sadece 3 tane isik var. Onlarada yakalanmazsaniz 15 km guzerha hic durmadan yol alabiliyorsunuz. Bu yolun 2 km si 70 km, 10 km civari da 80 km hiz sinirina sahip. Onceden 100-110 yardiriyorduk ama ortalama hiz tespiti gelince 80 e dustuk dolayli yoldan tuketimde dustu :) Simdi yol sehrin icinde ama sehir ici olmuyor. Soran olursa sehir ici ortalamam bu dersen adil bir olcum olmaz :)
  • O yüzden şehiriçi değil de sizin gibi en önce ortalama hız verisi paylaşmak . benim de iş çalışma saatlerim ve güzergahtan dolayı ortalama hızım 35 üstü şehiriçi mi evet şehiriçi sözde ama gidilen güzergah mesai saati mi vs o yüzden ortalama tuketimdir bana göre referansı veren

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şehiriçi var şehiriçi var.

• Ankara'da iş giriş-çıkış saatleri dışında trafik yok.

• Benim bulundugum sehirde kendi evimle annemlerin evi yaklasik 15 km. Bu 15 km de sadece 3 tane isik var. Onlarada yakalanmazsaniz 15 km guzerha hic durmadan yol alabiliyorsunuz. Bu yolun 2 km si 70 km, 10 km civari da 80 km hiz sinirina sahip. Onceden 100-110 yardiriyorduk ama ortalama hiz tespiti gelince 80 e dustuk dolayli yoldan tuketimde dustu :) Simdi yol sehrin icinde ama sehir ici olmuyor. Soran olursa sehir ici ortalamam bu dersen adil bir olcum olmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 2 Aralık 2021; 9:3:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyükşehirlerde çevreyolları, geniş caddeler vs. sonuçları etkiliyor. Sürekli dur kalk trafikte gidilmiyorsa depo sonunda 10'lu ortalama hızların görülmesi pek mümkün değil. Kısa mesafelerde ölçmek lazım.

Depoyu her doldurduğumda yol bilgisayarını sıfırlarım, bu güne kadar ortalama hızım 30'un altına nadiren düştü (İstanbul).

• İstanbul’da yaşamıyorum çok şükür. Ortalama hızım 17 olsaydı en son düşüneceğim şey yakıt olurdu heralde. Bulunduğum ilde trafik az sıkışınca sinirlerim zıplıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 2 Aralık 2021; 10:19:29 >
  • İzmirde yaşıyorum 400 km de ortalama hızım 19 :( tatsız .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam ilk defa görüyorum ankara da bu hızları saat kaçta hangi güzergahta gidiyorsunuz acaba merak ettim paylaşmak isterseniz tabii

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • K. Arpacı K kullanıcısına yanıt

Natoyolu-Kızılay ama trafiğe girmemek için ara sokakları yada alternatif güzergahları kullanıyorum. Sabah 06:45 - 07:15 arası, akşam 18:00 - 18:45 arası trafikteyim genelde.

• Aracınız nedir Corolla mı? Ortalama hız dışında yokuş olup olmadığı da diğer etken tabii.

• caldexterr C kullanıcısına yanıt

Araç önemli değil, yakıt için açmadım konuyu ama araç egea benzin otomatik.

Bol yokuşlu bir güzergah; Ev ile ofis arasındaki rakım farkı 190 m. Ev 1050 rakım, iş 860 rakımda. Haliyle akşam bol bol yokuş tırmanıyorum.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Diğer yandan her yokuşun inişi de vardır. Tüketimi azaltmak için de aracı mümkün olduğunca salmak lazım kendisi gidiyorsa. Yokuşlu yol ve 17km ortalama hız için kötü sonuç değil. İstanbul için köprü trafiğinde bu ve daha beter ortalama hıza ulaşıyoruz ama bu güzergahlar nispeten düz sayılır.

• Ankarada hic 17 ortalamam olmadi dikmende otururken. Simdi eryamandayim 30 alti imkansiz :)

• caldexterr C kullanıcısına yanıt

Sabahları kahir ekseriyet frenle geliyorum, düz yola inene kadar ki bu da yaklaşık 3 km kadar. Yani aslında 190 m rakım farkı 3 km lik kısımda, gerisi düz yol. Sabah bu 3 km boyunca fren, akşam 3 km boyunca tırmanış şeklinde bir seyahat. Geri kalan kısım hayli düz sayılabilecek bir yol. Ama güzergah ana arter olmadığından hızlı gitmek mümkün değil.

• Sizinki gerçek şehir içi tüketim :) Diğer arkadaşların şehir içi ama onlara göre şehir içi :)

Hocam bu arada konularınızı takip ediyorum, ordan aracınızı biliyorum. Açıkcası ankara, şehir içi tüketimi için oldukça makul gözüküyor.

• san_jose kullanıcısına yanıt

Forumda çok çok düşük yakıt tüketimi verileri görüyorum, o nedenle yakıt tüketimini fazla olarak addediyorum. Lakin geçenlerde bir yt videosunda egea 1.0 firefly motor videosuna denk geldim, 18 km/s ortalama hız ile 12 lt yakıt tüketimi gösteriyordu. Onu görünce biraz olsun ferahladım açıkçası ve hatta bu araçtan sonra 1.0 sw bir egea almayı bile düşünüyordum ama o videodan sonra iş biraz karıştı ama o tabi ayrı bir başlığın konusu.

• Adam İstanbul Beylikdüzü'nden Çatalcaya gidip şehir içi verisi paylaşıyorda ondan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 3 Aralık 2021; 14:0:59 >
  • İzmir'de yaşıyorum. Ortalamam 30 üstünde genelde..

• şimdi ankara var ankara var. ben sincandayım 2012 Ford cmax dizel ile 38 km hız ortalama ve 7,5 lt yakıt ort tüketimle geziyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.