Şimdi Ara

Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.128
Cevap
14
Favori
58.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    183x30 desek 5490 yapıyor 8000-5500 desek 2500 diğer etkenleri de hesaba katsak lpg de waw dedirtecek bi avantaj sağlamıyormuş. Gene de baya iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 13 Kasım 2018; 12:45:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

1.4 turbo vitara 6.6 benzin, 1.2 baleno tüplü 6.0 litre lpg yakmış, bu sabah baktım..
    baleno lpgye uyumlu mu? zira oldukça yüksek sıkıştırma oranlı bir doğrudan püskürtme kullanıyor diye okumuştum. ayrıca ortalama hızınız ne idi? eğer sırf benzin olsa, 4,6 lt filan olurdu tahminen lpg tüketiminize bakarak.
  • Clio 2 sedan 1.5 dci 65hp 5.7-6.2lt arası geziyor genelde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • polo 1,4 benzinli manuel, istanbul dışına çıkmadan ortalama 7-7,5 lt. yine de bu tüketimi aslında karışık kabul etmek gerekebilir, zira nispeten akıcı çevre yolu kullanımı da var. şehir dışında 5-5,5 litre civarı tüketimi var. ağır trafik şartlarında 9 ltyi geçebiliyor. yani katalog değerlerini birebir tutuyor ve atmosferik benzinli için oldukça makul. aracın 10 yıllık ortalama kullanımım sonucu bu değerlerden hiç şaşmadı.

bir de bu hafta içi, rapid 1,0 tsi dsg aldım yeni. daha sadece 115 km yaptım hepsi şehir içi. ortalaması yine 7-7,5 litre civarında. trafik yoğunluğunu karşılaştırırsam, tahminen polodan yüzde 10-15 kadar az yakacak gibi. ki araç daha yeni. ileride yakıt tüketimi daha da düşerse polonun yüzde 20 altını aynı ortalama şartlarda yakalar diye tahmin ediyorum.

şirket aracı olarak pek çok marka, psa, renault, mazda, volvo, vw kullanmış biri olarak vw grubu araçların tüketimlerini başarılı buluyorum. o nedenle de özel araç olarak da vw grubu tercihim. vw grubunda yakıt az basmakla çok basmak arasında çok fark ediyor. çok yumuşak kullanımlarda yakıt gerçekten çok düşüyor ve hemen hemen katalog değerleri yakalanıyor, biraz basınca da, çok artıyor, belki diğer markalardan da çok yakıyorlar o zaman.

• 3008 Eat6 120 Hp 7-8 litre arası.
    İstanbul trafiği malum. Sakin kullandığımıda söyleyemem. Rahat konforlu sakin süren 6 litrelerde yaktırabilir ama sabır işi.
  • Peugeot 308 1.6 e-HDİ auto6r Gaziantep sürekli kısa mesafe şehir içi 6.1 litre

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FDAA8C141

baleno lpgye uyumlu mu? zira oldukça yüksek sıkıştırma oranlı bir doğrudan püskürtme kullanıyor diye okumuştum. ayrıca ortalama hızınız ne idi? eğer sırf benzin olsa, 4,6 lt filan olurdu tahminen lpg tüketiminize bakarak.

Alıntıları Göster
    Uyumlu. Ancak 8 silindir dendi ve lpg sistemi normalden 1.5 kat pahalıya geldi..
  • teknoturk kullanıcısına yanıt
    Ben de İstanbuldayım ben de de 8 senedir aymı tüketim.

Astra H 1.3 Easytronic 5.5lt

• 2017 Megane 4 HB 1.6 İstanbul şehir içi 7-8 lt LPG.

• freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Nasıl 8 silindir

• 2016 w212 FL Mercedes e180
    8000 km ortalaması 8,8 lt

Çok Büyük çoğunluğu İstanbul şehiriçi

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Nasıl 8 silindir
    Tabiri bu.. Sekiz silindir.. Ama tabiki 4 silindirli ancak ikişer ejektör,buji vs herneyse olduğu için 8 silindirli diye tabir ediliyormuş..
    8 enjektörlü, dense daha mantıklı ve doğru olurmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    16 valfmidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

8 enjektörlü, dense daha mantıklı ve doğru olurmuş.
    Bence de ama muhtemelen karışıklık olmasın diye silindir tabir ediyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

16 valfmidir
    double overhead camshaft (DOHC)
    4 valves per cylinder
    16 valves in total

Sanırım 4 silindirli..
  • Hocam şimdi araştırdım, kendinde 8 enjektör oluyormuş, ancak bu motora uyan kit 8 silindir kitiymiş ve 4 lpg enjektörü takılmasına rağmen kitin fiyatı yüksekmiş..
  • Opel Corsa D şuanda şehiriçi ve otoban baya karışık kullanıyorum 9 litre ama şehir içi en az 10 litre

• pek şehir içi sayılmaz ama, esenyurt küçükçekmece arası, 26.1 kilometrelik parkurda yol bilgisayarında yazan değerler.... (yol açıktı tabii ki. viyadük girişlerinde oluşan anlık sıkışıklıkları saymazsam yoktu trafik.)

güzergah olarak e5, avcılar haramidere bağlantı yolu ve o3 güney yanyolu kullanıldı. yani öyle bakkala ekmek almaya git gellik mesafe değil. eğer öyle olsa 9 litrenin altında biraz zor yakar hele benim oturduğum bol yokuşlu yerde...

araç 1.6 benzinli asx. sanmıyorum çok merak edeni çıkacağını ama, belki düşünen eden vardır diye paylaşmak istedim. şunu da ekleyeyim, eğer oturduğum civarlar yokuş değil de dümdüz yollar olsaydı ortalama tüketim 5.3'lerde kalacaktı muhtemelen. bizim evin etrafına çıkan dik yokuşlara bi geldim, park ettiğimde tüketim fırladı 5.9'a gerçi artık 2-3 litre ortalama benzin tüketen tsi motorlar olduğunu düşününce bu değerler hiç az değil aksine demode oldu sıradan oldu... neyse, ben artık susayım.

meraklısına; araçta 2 yetişkin idik. 85x2 kiloyduk. bagaj boş. klima kapalı. yol bilgisayarı tuşu hiç sıfırlanmadı kalkıştan bitişe kadar. yani ilk kalkışta 50 litre ortalamalardan başladı, evin önünde otoparkta bilgisayarda yazan değer bu idi. hiç ellemedim.

Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 22 Şubat 2019; 19:6:20 >

• Dizel kadar yakmış

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.