Şimdi Ara

Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.128
Cevap
14
Favori
58.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Motor hacmi : 1997cc ,

Araç: BMW 4.28i XDrive GranCoupe M Sport.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rio 2013 1.25 85bg benzin 5.5 lt..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mini Cooper 2007

Şehir içi 10 litre

Şehirlerarası 7 litre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batumatu -- 22 Ekim 2018; 3:1:26 >
  • Mercedes c200dizel şehiriçi ortalama 25 km hız ile 100 km de 8 lt yakıyorum

Toyota corolla 1.6 benzinli şehiriçi ortalama 12 lt yakıyorum

İstanbul Avrupa yakası

• Seat leon 2017 1.6 tdi (dizel)

Ankara içi 6 litre

• Bunu hiç düşünmemiştim doğru diyorsun ancak ben içsem böyle olur.

Aslında fluence ve Passat 0.3 0.5 gibi belki biraz daha az yakıyordu ama öyle kayda değer bi fark görmediğim için aynı yazdım. Tabi ki burada benim kullanmamlada alakalı mesela volvo 2.0 motor ben psikolojikmen çok yakar diye gaza basarken ayağımın altında yumurta var gibi basıyorum yoksa 1.800 kg ağırlığında kasa ile o motor 8.5 litreden aşağı yakmaz mesela bundan önce de a4 vardı biraz daha agresif kullanıyordum 8.5 litre yakıyordu.

• Volvo xc60 ı bir yıldır kullanıyorum daha hiç 8.5 litre altına indiremedim. Nasıl başardın onu :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İ20 1.2 motor geçen hafta tüp taktırdım. Tüpten önce 7 LT benzin, tüpten sonra 8.5LT tüp

• konuda baya sallayanlar var . kendi kullandigim arabaya bile 3ltre az yazmis adam

• Bende de 2016 1.4TSI Golf var..Dün benzin aldım,maximum mesafe 550km yazıyor..İstanbul şehir içinde 8.5 hatta 9 dan aşşağı düşemiyorum..Araç 35.000km de bende mi bir sorun var diyorum ama bakıyorum ki yokmuş..Dizel olsaydı da 6 litre yakardı herhalde..Dün 360₺ verdim 52 litre benzin aldım!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: endofthegame

Citroen c4 1.6 ehdi otomatşk vites

100kmde ortalama 7-7,5şehir içinde.

Hanımda da 1.2 benzinli micra var o benden daha az yakıyo.

Haftalık 150tl ben, 100 tl de micra yakıyo. Ayda 1000 tl sadece yakıta gidiyo. İflahım kurudu benzin-mazot parasından. İkimiz de öğretmeniz sadece okula giderken ve market vs işlerinde kullanıyoruz. Durumu toparlayım iki aracı da elektrilli araçla değiştirecem sanırım.

C4 o kadar yakmamali ya aracta sorun vardir ya da siz sert kullaniyorsunuz fark etmeden.

Cok asiri trafik yoksa yani ortalama 30 km nin altinda o arac 7 yakmamasi lazim.

Normali en fazla 6.5 ortalama olarakta 6 litrede gezer hatta uzun yolda 90 a sabitleyin 3.5-4 lt yakar.

Uzun sure kullandim biliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • IOserI I kullanıcısına yanıt
    Arabayı alalı 1 hafta oldu. Dediğim gibi gaza çok temkinli basıyorum yoksa 8.5 litrenin altı hayaldir. Bir daha ki sıfırlamada daha fazla yazacağına eminim.

Nasıl arabanızdan Memnun musunuz. Ben çok beğendim gerçekten tam bi aile arabası ve vites geçişlerinde hiç kararsızlık olmuyor. Hatta en çokta vites geçişlerini beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 22 Ekim 2018; 8:38:27 >
  • 111222333hhh kullanıcısına yanıt
    Hocam yapmayın nesi garip?

Allah korusun aile bireylerimize birsey olsa 110 yazan yerde 121e kadar mi cikicaz, kim takar cezayı? Demek istediğim budur. Ülkemizde sol şeridim "sollama seridi" olduğu bilinmiyor maalesef.

İstanbuldan edirneye 160 kmh ortalama ile giden amcam var, sirf kuzenim okul yemeğinden zehirlendi diye

• 2008 1.4 Honda City Manual Benzin LPG 100 Km. de 8,75 Lt gaz yakıyor. Ortalama yakıt tüketimi ise 30 Kuruş civarlarında seyrediyor. İzmir şehir içi tüketim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

100km de 11 litre benzin yakan varmış. Allah kolaylık versin. Para kolay kazanılmıyor
    Kaç litre yakması lazım benzinli araba daha ne kadar az yaksın benzin 7 lira olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Golf 2016 Tsi 1.2 6.0 litre/100 km

Ama şehiriçi demek yanlış olur, evle iş arası gidip geliyorum. Çoğunlukla e5 kullandığım için ortalama hız 40 km civarı.

Aracı aldığımda benzin 4.21 idi şimdi 7.0. Az yaksa ne olur benzin bu kadar artmışken...
    Bazı kendini bilmezler yüzünden ilk mesajımı alıntılıyorum. Meğer 3 yıldır kullandığım arabayı benden iyi bilenler varmış. Klavye başından atıp tutuyor gereksizler. Oysa ki kullanım şartlarını da yazdım. 40km/saat dedim, genellikle çevre yolu dedim. Bu veriler şehiriçi sayılmaz deseniz anlarım, ki ben söyledim zaten. Ama ne yapayım kullandığım güzergah bu.
    Sabah işe gelirken 14 km'lik ve uzun süreli 512 km'lik ortamaların ekran görüntülerini ekliyorum.
    Trollüğe devam etmeyin artık.

Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz

• Nasıl bir güzergâhta kullandığınızı bilmiyorum,model yılını da öyle ama ortalamada Volvolar için 7.5 litre şaşırtıcı değil,daha düşük de olabilir.

• Citröen
    Berlingo
    1.6 HDİ

6,5 LT
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.