Şimdi Ara

Şehir dışındaki aracımı yaşadığım yere en uygun fiyatla nasıl getirebilirim? Ne önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Daha önce açtığım konuda belirttiğim gibi 0 bir araç aldım. Araç Bursa'da bayide bekliyor. Ben ise Mersin'de yaşıyorum. Normal şartlarda otobüs-uçakla Bursa'ya gidip aracı alır gelirim fakat seferler yok denecek kadar az, direk sefer de yok.
    Bu durumda ya çekici ile getireceğim 3000-3500 lira tutarmış ortalama.
    Ya Mersin'den araç kiralayıp Bursa'da bırakacağım. 1400 lira araç kiralama, 400-500 lira kiralık aracın yakıt masrafı, 400-500 lira bizim aracın dönüş masrafı, ortalama 2400 vs. liraya mal olacak.
    Ya da taksiyle geleceğim o da 1500 lira artı benim aracın dönüş maliyeti ortalama 1900-2000.
    Son olarak da beklemek geliyor ama bu iş ne kadar sürer onu da bilmiyorum.
    Bunun dışında aklıma bir seçenek gelmiyor, sizce ne yapmalı, önerilerinizi bekliyorum.

• cekici yerine mal taşıyan kamyonlarla getirtebilirsiniz bir kamyoncuları araştırın
  • Sefer kovalamak en mantiklisi burda hocam
  • Pazartesi yasaklar uzatılmazsa aracı olan bir arkadaşınız ile gidersiniz, bursa da konaklasanız bile daha ucuza gelir. Yasaklar uzatılırsa en temizi çekici.
  • Bende sizinle aynı durumdayım. Araç kiralamak okadar tutmaz diye düşünüyorum fakat tek yönlü kiralama yapmıyor şirketler şu an. Sizin adınıza sürerek yada çekici veya tir ike getiren firmalar var fakat güvenir mısınız bilmem. Ben güvenmediğim için bekliyorum. Uçak seferleri başlar şehir değiştirme yasağı kalkar yada valilikten izin alırsam gidip alacağım aracımı. Aldığım bayi yada distrübütör yardımcı olmadı malesed
  • Arabayı getiririm ben size Bursa’dan siz vekaletname verin

Seyahat belgeniz olması lazım bide Bursa’ya gelmek için

Garenta vardı aracı kiralayıp Bursa’ya bırakabilirsin
  • Hocam durumunuz için yaşadığınız yerin kaymakamlığından veya valilikten izin alamıyor musunuz? Aracın evraklarını size göndersin bayi siz de evraklarla gidip durumun böyle olacağını kestiremedim bayi aracı teslim almam konusunda zorluyor diyin bir arkadaşınızla gidip gelin. Her türlü otobüsten uçaktan masraflı olur ama yerinizde olsaydım böyle yapardım.
  • izmir-ankara İ kullanıcısına yanıt
    Hocam tek yön yapanlar var fakat dediğim gibi birisinden 1400 diğerinden 1600 fiyat aldım + yakıt masrafları var Ki neredeyse 2 bin lira tutuyor. Artı benim aracın dönüş masrafı. O yüzden o işi eledim.
    İzin almada sorun yok, araç aldığınızı söylerseniz veriyorlarmış 72 saatliğine.
  • rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Hocam izni alırız da işte neyle gideceğiz o sıkıntı. Bir de arkadaşa izin verirler mi, verseler de 1700 km yol yapacak. Az değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 18 Nisan 2020; 19:18:17 >
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    Bana da öyle geliyor hocam.
  • m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Hocam anlamadım çekiciden daha pahalıya gelmez mi? Var mı bildiğiniz böyle iş yapan yer, soralım.
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hocam geliyorsanız buraya verelim vekaleti seyahat belgesini alırız da işte oraya nasıl geleceğiz, Garenta 1400 lira fiyat verdi + yakıt. Bir de benim aracın dönüşü var toplam bir 2500e geliyor öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 18 Nisan 2020; 19:21:16 >
  • Evet öyle hocam ama git gel 1700 kilometre yol. Arkadaş o kadar yol yapabilir mi bilmiyorum.
  • 15 gün daha uzatıldı yasaklar. Çekici olabiliyosa o getiricek. Yoksa bi yere çıkamıyosunuz izin de alamıyosunuz ne yazık ki. Cenazelere bile zor izin veriyolar.
  • Enterprise ve avis e sordunuz mu. En son ben 4 araba kiralama şirketini aradım, virüs sebebiyle tek yönlü kiralama yok dendi. 15 günlük seyehat yasağından bir gün önce enterprise sitesinden 180 tl ye istanbul teslim dizel polo buldum ama yasak gelince kaldı. Gezenadam diye bir site var bana önerdiler fakat sıfır arabayı teslim etmeye cekiniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir-ankara -- 18 Nisan 2020; 19:34:11 >
  • Yasak 15 gün daha uzamış. Biz arabayı ancak bayramdan sonra alırız gibi
  • interestedintech33 kullanıcısına yanıt
    nakliyecilerle görüşün aracı aldığınız bayiye sorun onların bildiği nakliyeceler vardır biraz uğraşırsınız ama daha uyguna gelir boş bununla ilgili uygulamalarda var bir bakın
  • m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Uygun buldum ben hemde 700 tl ye ama sıfır arabayı nasıl güvenip taşınataksın . Kaldım böyle çıkan de bulamiyorum
  • interestedintech33 kullanıcısına yanıt
    İzin vermiyorlar araba alacağım deyince. Çekiciyle getirtin.
  • izmir-ankara İ kullanıcısına yanıt
    burdan ekmek yiyen çok insan var insanlar evini taşıtıyor üretici malını yolluyor işin özü zaten bu iş güven üzerine kurulu yoksa kimse mal taşıtmaz sizin arabadan daha pahalı malları taşıyorlar burda taşıma için sigorta yaptırın gerisi kolay
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.