Şimdi Ara

Şehir bisikleti mi katlanır bisiklet mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok kararsız kaldım şehir içinde ve yazlıkta kullanacağım 1.80 boy kilo 82.Bisikletten hiç anlamam ne önerirsiniz? Katlanır bisiklet sanki çok küçük kalıcak altımda decatlaondan almayı düşünüyorum hafta sonu tavsiyelere açığım.Normal bisikleti arabanın bagajına sığdırmak için ne yapabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eğer sürekli toplutaşıma araçlarına binecekseniz kb alın. fakat normal gündelik hayatta binmek spor yapmak eğlenmek istiyosanız normal şehir bisikleti almanızı tavsiye ederim. örneğin salcano explorer kron tx150 224 alabilirisn!
  • Toplu taşıma kullanmayacağım hocam ama araç bagajına atıp yazlığa götürme düşüncem var

• fensinn kullanıcısına yanıt
    Ozaman kesinlikle şehir bisikleti alın derim. Bisikletin ön lastiğini söküp, arabanın arka koltuklarını yatırdığınızda bagaja rahatça sığacaktır.
  • ns053 kullanıcısına yanıt
    Arkada çocuk olacak çocuk koltuğu var diğer tarafı yatırsam sığar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Arkada çocuk olacak çocuk koltuğu var diğer tarafı yatırsam sığar mı ?

Arabanızın modeline göre farkedebilir.Bagajı küçük bir arabanız varsa problem olabilir. Honda Jazz ' ın arkadaki tüm koltukları yatırarak , bisikletin lastiğini sökmeden 28 jant 18 kadro bisikleti sığdırabiliyorum.
    Ancak sizin arkadaki bir koltuk yatmayacağı için ön lastiği kesinlikle sökmeniz gerekecek.Bisikleti almaya gittiğinizde göz kararı bakın sığıp sığmayacağına .Ordaki görevlilerde bilgi sahibidir bu konuda daha fazla yardımcı olurlar.

Farklı bir çözüm olarakta bisiklet taşıyıcılar var onlara bakabilirsiniz.Fakat hiç kullanmadım, taşıyıcılar hakkında bilgi sahibi değilim.
  • Söküp götürebilirsiniz. Ya da bir bisiklette oraya alın ne olacak . Arkadaşın dediği gibi taşıyıcı kullanabilirsiniz. Bende katlanabilir almak istiyorum ama benim amacım götürdüğüm yerde bina içine koyup çalınmasını engellemek. O katlanan yerlerin ileride sorun çıkardığını gevşediğini filan söylüyorlar. Boyunuz 150de olsa o bisiklet küçük kalacak altınızda çünkü küçük bisiklet. Ben süren çok gördüm. Görüntüsü ister istemez tuhaf oluyor. Görüntüyü çok takan biriyseniz normal bisiklet almanızı tavsiye ederim.

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Katlanır modeller ne kadar kullanışlı gibi gözüksede f/p ürünü değiller. Oyüzden normal bisiklet alması daha iyi olacaktır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bizzo

Katlanır modeller ne kadar kullanışlı gibi gözüksede f/p ürünü değiller. Oyüzden normal bisiklet alması daha iyi olacaktır?

Hocam neden yanlış bilgi veriyorsunuz ? Katlanır bisikletler gayette fiyat performans ürünüdür.Ayrıca arkadaş muhtemelen Decathlon'dan 749 lira olan ürünü alacak.2.000 liralık Dahonların yanında bu ürün gayette f/p ürünüdür.

@fensinn Hocam katlanır alın, büyük bisikleti, bisiklet taşıyıcı almadan koltuk yatırıp arabaya sokup taşımak şehir içi kısa mesafede olsada uzun yolda rezillik olur, işkence olur.Yok eğer taşıyıcı ile taşıyayım dersenizde 80-100 liralık taşıyıcılara uzun yol hızlarında güven olmaz. Kaliteli Thule gibi bir markadan taşıyıcı almanız gerekir ki buda sizin gibi hobi kullanıcısı için yüksek maliyetli olur.

Katlanır bisiklet pratikliğiyle gayet güzel.Ayrıca binmek isterse eşinizde kullanabilir zira kadro yapısı gereği inip binmek kolaydır ama normal bir bisikler alırsanız kadro üst borusu yüksek olduğundan eşiniz rahat kullanamaz zaten bu sebeple normal bisikletlerde lady olarak geçen kadın modelleri vardır.

Ayrıca bakımlarını aksatmadan titiz kullanırsanız sizin çocuk koltuğundaki ufaklık 10 sene sonra babasının bisikletini kullanabilir.

Boy konusunada takılmayın hocam normal bisiklete göre altınızda küçük duracaktır ama çokta dert edilecek şey değil.

Ekleme: Hocam ayrıca arabada çocuk koltuğunda çocuk varken arka koltukların bir kısmını katlayıp büyük bisiklet koymak hiç güvenli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hlksnrr -- 15 Nisan 2017; 23:44:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

quote:

Orijinalden alıntı: Bizzo

Hocam neden yanlış bilgi veriyorsunuz ? Katlanır bisikletler gayette fiyat performans ürünüdür.Ayrıca arkadaş muhtemelen Decathlon'dan 749 lira olan ürünü alacak.2.000 liralık Dahonların yanında bu ürün gayette f/p ürünüdür.

@fensinn Hocam katlanır alın, büyük bisikleti, bisiklet taşıyıcı almadan koltuk yatırıp arabaya sokup taşımak şehir içi kısa mesafede olsada uzun yolda rezillik olur, işkence olur.Yok eğer taşıyıcı ile taşıyayım dersenizde 80-100 liralık taşıyıcılara uzun yol hızlarında güven olmaz. Kaliteli Thule gibi bir markadan taşıyıcı almanız gerekir ki buda sizin gibi hobi kullanıcısı için yüksek maliyetli olur.

Katlanır bisiklet pratikliğiyle gayet güzel.Ayrıca binmek isterse eşinizde kullanabilir zira kadro yapısı gereği inip binmek kolaydır ama normal bir bisikler alırsanız kadro üst borusu yüksek olduğundan eşiniz rahat kullanamaz zaten bu sebeple normal bisikletlerde lady olarak geçen kadın modelleri vardır.

Ayrıca bakımlarını aksatmadan titiz kullanırsanız sizin çocuk koltuğundaki ufaklık 10 sene sonra babasının bisikletini kullanabilir.

Boy konusunada takılmayın hocam normal bisiklete göre altınızda küçük duracaktır ama çokta dert edilecek şey değil.

Ekleme: Hocam ayrıca arabada çocuk koltuğunda çocuk varken arka koltukların bir kısmını katlayıp büyük bisiklet koymak hiç güvenli değil.

Öncelikle ayrıntılı yorumunuz için çok teşekkürler siz bu yorumu yapmadan önce dün btwin katlanır bisikletimi almıştım bu sabah 1saat kullandım ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım.Özellikle yüksekte oturmak kullanım olarak çok hoşuma gitti.Bu arada insanlar garip garip bakıyorlar koca adam çocuk bisikletine binmiş diye 😊

Negatif olarak sele biraz sert bunun dışında gerçekten çok keyifli ve oldukça da hızlı gidiyor.(Yaşadığım yerde düz zaten)

Hocam hayırlı uğurlu olsun çok mantıklı tercih yapmışsınız.Etrafın bakışlarına aldırmayın.Düzenli olarak bisiklete binmek kalp sağlığınızıda olumlu yönde etkilryecektir.

Aksesuar için özceylan bisiklete bakabilirsiniz fiyatları genel olarak uygundur.

Sele konusunda ise sert sele daha iyidir şimdi sizin alışma süreciniz olacak, alıştıktan sonra kısa mesafelerde acı hissetmezsiniz.Ama ileride daha kaliteli bir Selle Royal seleye geçebilirsiniz.

Sele konusunda en iyi marka ise Brooks'tur.İngiliz markası olup at eyerinden sele üretmeye geçmiş bir markadır.Ve at eyeri ürettiği zamandan beri sığır derisi kullana bu markanın seleleride sığır derisidir ve ele aldığınızda hissi tahta gibi serttir ama en rahat seleler bunlardır ve uzun turcuların neredeyse hepsi brooks kullanır.Yani demem o ki sert sele genellikle daha iyidir.

• hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Peki şimdilik jel sel kılıfı alsam nasıl olur ?

Hocam başlarda işinizi görür ama jelli sele kılıfı gereksiz birşeydir.Başlarda biraz ağrı çekeceksiniz vücut alışana kadar, zaten alıştıktan sonra sıkıntı çekmezsiniz siz haftada 2-3 gün ya da daha fazla az mesafede olsa kullanmaya bakın, vücut alışsın.

• hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler

Rica ederim hocam her türlü sorunuz için bu konu üzerinde alıntı yapabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.