Şimdi Ara

# Şehir Bisikleti Kadro Boyu Hesaplama? #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
6
Cevap
0
Favori
10.216
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Bisikletler >> # Şehir Bisikleti Kadro Boyu Hesaplama? #
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    720 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, birkaç gün içinde bir şehir bisikleti alacağım fakat hangi kadro boyutunu seçmem gerek bilmiyorum. Bulduğum tüm kadro boyu hesaplama tabloları ya mtb ya da yol bisikletlerini gösteriyor, şehir bisikleti için hazırlanan boya göre kadro boyunu yazan bir rehber bulamadım. Varsa eğer böyle bir tablo yada rehber paylaşımı yapılmış bir linke yönlendirirseniz çok sevinirim. Veya boyuma göre hangi kadro boyunu seçmem gerek bunu söyleseniz de yeterli olur. Boyum 1.79 , bacak boyum 80 cm.
    Bisikleti internetten sipariş vereceğim deneme şansım yok ve yanlış bir şeçim yapıp kısa sürede bisikletten soğumak istemiyorum.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 7 Ekim 2016; 17:50:32 >

|
    |

Teşekkür ederim.
    |
    |
    tesbihcekenhoroz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/viewContent.asp?idpage=40

bu sitede bulabilirsiniz
    quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/viewContent.asp?idpage=40

bu sitede bulabilirsiniz

Ben arada kalmışım
    Boy:1.82-ic bacak 82cm boya Gore ölçü farklı iç bacak ölçüye göre farklı gurup
    Bir tabloda 16-18inch=46-48cm yazıyor
    Başka tabloda 21inch=54-56cm yazıyor
    -Önde süspansiyon lu şehir bisikleti (Carraro-Bianchi-Kron-Salcano) alacağım 28 jant

22inch-56cm çıkıyor sizin verdiğiniz linkte 1.82boy 84cm iç bacak ölçüsüne göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 31 Ekim 2016; 8:17:31 >
    |
    |
    Bahsedilenler: tesbihcekenhoroz

• Binbaşı
    1043 Mesaj

Bazi siteler kullanicilar sikinti yasamasin diye kendi standartlarindaki olcuyu yazar ve verir mesela kronun sitesine girdiniz kron kendi bisikletlerinin olcusunu yazar bu salcanoda veya scotta degisiklik gosterebilir. Genel tablo veren siteler ise bu durumu bildigi icin kesin bilgi vermez o yuzden eger ic bacak boyun x ise y-z arasi kadro boyu bakmalisin der. Elbette 1 2cm kadro farki sizin surusunuzu veya sagligini bozmaz. Kimileri cok ucuk boyda bisikletleer aliyo adam 1.60 sirf bisiklet iri duruyo diye 29 jant +18" kadro boylu bisiklet tercih ediyo bu yanlis onemli olan boyunuza uygun bisikleti secmek kafanizda bi aralik olusturmak ve o araliktaki bisikleti gidip denemek. %100 o sayi olcak diye dusunmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ibo83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Denemeden çizelgeye bakarak bisiklet almak çok doğru değil. Mesela ben çizelgeye bakarak alsaydım 2 boy küçük bisiklet almam lazımdı, ki denedim ve rahat edemedim. Neticede boyum 165 olduğu halde 175-180cm boyundakiler için yapılan bisikletleri kullanıyorum.

Saygılar

Para Hanım

Www.parahanim.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Bey Azura
üniversite
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.