Şimdi Ara

Şehidin babası 'Kemal Bey'in Gelmesinden Üzüntü Duydum'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı gerçekleşen şehit cenazesi töreniyle ilgili, şehidin babası Mustafa Kırıkcı açıklama yaptı.

Geçtiğimiz gün Hakkari'de şehit olan 4 askerden biri olan Yener Kırıkcı'nın cenazesi dün memleketi Ankara Çubuk'da toprağa verildi. Cenaze töreni sırasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bir grup saldırdı.

Kılıçdaroğlu, korumaları tarafından güvenli bir eve sokuldu. Bir süre burada tutulan CHP Lideri, ardından zırhlı araçla köyden ayrıldı. Yaşanan olayların ardından ne diyeceği merak edilen şehidin babası açıklamalarda bulundu.

"ÜZÜNTÜ DUYDUM"
    Mustafa Kırıkcı, “Ben şehit babası olarak Kemal’in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendinin de haberdar etmediği için halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani” ifadelerini kullandı.

"BİZ ŞEHİT ACISI ÇEKİYORUZ"
    Şehidin Amcası Ziya Kırıkcı ise durumdan rahatsız olduklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden sonra gerilimin yaşandığını belirterek, “Kemal Beyin geleceğinden hiç haberimiz yoktu. Biz şehit acısını çekiyoruz. Halk kendi kendine galeyana geldi. Her şey dört dörtlük yapıldı hazırlandı cenazemiz için. Kılıçdaroğlu gelince ortalık karıştı” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerini ziyaret edeceğinden haberlerinin olmadığını ve yaşanan gerilimin Kılıçdaroğlu geldikten sonra meydana geldiğini dile getirdi.

"SİYASET İLE İŞİMİZ YOK"
    Şehidin dayısının oğlu Aydın Tuzcu, acılarını yaşayamadıklarını ve şehidin annesinin evladını göremediğini ifade ederek, “Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesini zaten istemiyorduk. Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu. Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93’te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halamı baktırıyordum o gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık. Yandık” dedi.

Şehidin babası "Kemal Bey'in Gelmesinden Üzüntü Duydum"
    Olaydan herkesin pay çıkarması gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Artık şehit cenazeleri akp li şehit ailesi cenazesi ya da CHP li şehit cenazesi olarak ayrılacak mı yani? Mardinli, Hakkarili çokça şehidimiz var, onlar bu ülkenin şehidi olmayacak mı? Partiler cenazeye gitmeden, bak,bakalım kaç oy almışız oradan, ona göre gidek mi diyecek? Şehit olan, canını ülkenin bölünmezliği için vermedi mi, öyle ise bu bölünmüşlük niye? Ülkenin ana muhalefet partisi buraya gelmesin diyenler, o partinin yönettiği illere gitmeyecek mi mesela? Amaçlanan nedir ya, var mı anlayan?
    Cenazedeki tutum davranışlar ne bizim töremizde geleneğimizde olmayan şeyler.

İşin diğer kısmına gelir isek,

sıtmaya razı olmuş sıtma ile yaşamaya ölmeye alışmış bunu içselleştirmiş hatta tabulaştırmış bir zihin yapısı ile karşı karşıyayız.

Bu zihin yapısı,

devletin valilerine pkk yığınak yaparken dokunmayın diyeni sorgulamaz,
    ya da "gelmesin" dediğin adam oğlunu askere gönderebiliyorken, başkan dediğin adamın oğullarının neden askerlik yapmadığını,
    ya da torun tombalağını imamhatiplere doğru süren cb nin neden torunlarının "eyyyy amerika" nın özel kolejlerinde okuduğunu...
    örnekler çoğaltılabilir, ancak zihinde yerleşmiş sıtma ne kadar örnek ya da done verirseniz verin direnç gösterecek ve milletin devletini partisinin devletine evirmeye çalışanları kapsama alanı dışında tutacaktır.
  • Bir grup ülke insanı sıtmaya razı olmuş.
  • Adamın cenazesi düzgün kalkmamış haklı.

Yalnız durumun suçlusu kılıçdaroğlu değil.

• Cenazeye gelen herkes izin mi almış , suçluyu değil de KK yı suçlamayı bırakın artık. Halk değil gaza gelen , malum tayfa. Diyorum ya bunlar hep havuz medyasının ve siyasi iradenin nefret politikasının yansıması.
  • Cenazedeki tutum davranışlar ne bizim töremizde geleneğimizde olmayan şeyler.

İşin diğer kısmına gelir isek,

sıtmaya razı olmuş sıtma ile yaşamaya ölmeye alışmış bunu içselleştirmiş hatta tabulaştırmış bir zihin yapısı ile karşı karşıyayız.

Bu zihin yapısı,

devletin valilerine pkk yığınak yaparken dokunmayın diyeni sorgulamaz,
    ya da "gelmesin" dediğin adam oğlunu askere gönderebiliyorken, başkan dediğin adamın oğullarının neden askerlik yapmadığını,
    ya da torun tombalağını imamhatiplere doğru süren cb nin neden torunlarının "eyyyy amerika" nın özel kolejlerinde okuduğunu...
    örnekler çoğaltılabilir, ancak zihinde yerleşmiş sıtma ne kadar örnek ya da done verirseniz verin direnç gösterecek ve milletin devletini partisinin devletine evirmeye çalışanları kapsama alanı dışında tutacaktır.
  • Oğlunu şehit edenlerle açılım yapanların gelmesine sevindin mi peki?

• Artık şehit cenazeleri akp li şehit ailesi cenazesi ya da CHP li şehit cenazesi olarak ayrılacak mı yani? Mardinli, Hakkarili çokça şehidimiz var, onlar bu ülkenin şehidi olmayacak mı? Partiler cenazeye gitmeden, bak,bakalım kaç oy almışız oradan, ona göre gidek mi diyecek? Şehit olan, canını ülkenin bölünmezliği için vermedi mi, öyle ise bu bölünmüşlük niye? Ülkenin ana muhalefet partisi buraya gelmesin diyenler, o partinin yönettiği illere gitmeyecek mi mesela? Amaçlanan nedir ya, var mı anlayan?

• quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57

şehit babası gelmesin diyemiyor.

gelsinde diyemiyor.

daha ötesi yok akşama kadar yazalım duralım .

şehit düşmüş oğlu.............

allah rahmet eylesin.

şehit cenazesinde bir siyasimiz bu duruma düşüyorsa yazıktır .

bu siyasi iktidar da olabilir muhalifte senin görşünden benim görüşümden farketmez.

bir yerde bir yanlış var ..

• quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57

Reisinkileri, ak partililerinkileri atsak beş altı serilik film serisi olur, kk çapsızın teki o ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 123zlatan1234

Bu mesaj silindi.
    Oturduğun sıkmak kolay, evladını kaybetmiş bir insan var orada, senin evladın şehit olsa böyle rahat atıp tutabilir misin acaba

• Bir zamanlar şehit cenazeleri:Herkes acıyı paylaşırdı.
    Şimdi sen orda %9 oy aldın gidemezsin deniyor.
    yazık.

Şehidin babası "Kemal Bey'in Gelmesinden Üzüntü Duydum"
  • Şehide kelle diyen parti başkanına sahip megri megrici parti üyeleri gelirken niye üzüntü duymamış. Acep kaç para almıştır bu açıklama için?

Madem öyle dini ve siyasi konularda vergiler ayrılsın. İsteyen camilere vergi vermesin. İstemeyen askere gitmesin ? Yer mi ?
  • Devlet Bahçeli' de uyarmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F6FD1EC5A

Devlet Bahçeli' de uyarmıştır.
  • Bu arada kılıçdaroğlu şehit ailesine önceden bilgi vermiş ve bekleriz cevabı almış. Özellikle havuz medyasından link vereyim.

https://m.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2439439-tum-ayrintilariyla-kilicdarogluna-linc-girisimi

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Bu arada kılıçdaroğlu şehit ailesine önceden bilgi vermiş ve bekleriz cevabı almış. Özellikle havuz medyasından link vereyim.

https://m.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2439439-tum-ayrintilariyla-kilicdarogluna-linc-girisimi
    Şehidin babası bize sorulmadı diyor, kusura bakma şehidin babasının sözü bu durumda daha muteber

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.