Şimdi Ara

SEG tv alınırmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
148
Cevap
0
Favori
205.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temel'in dedigi gibi: "Ha bu baa pi ders olsin"

quote:

Orjinalden alıntı: garfabi

Bu gün aldım, dakka bir gol bir, pat diye bir ses duydum bi daha açılmadı, geri mi vereyim, tamire mi götüreyim? oturduğum yerden farklı bir ilden aldığım için geri götürmek te masraflı, kızamıyorum bile, gülüyorum. Tamire götürmek daha mantıklı geliyor. Ne dersiniz?
  • Fiyat 289,00YTL daha ne olsun bence süper otesi dahası yok 37 ekranlar satılıyor bu fiyata

http://www.kangurum.com.tr/kangurum2-web/showProductDetail.do?psi=2994989&categoryId=142
  • slm arkadaşım vestelle seg aynı ürün dür.sadece dışı farklı içi yani şase dediğimiz olay aynı kullanılan malzeme ve çalışma sistemide aynıdır. birde fistline marka var bu da vestelin ve bu da aynı vestelin şasesi vestelin bu markaları çıkartmasını nedeni diğer ucuz cihazlarada rakip olabilmek istemesi.bozulduğunda veya herhangi bir mekenik aksam lazım olduğunda vestel yetkili ervislserinde rahatlıkla bulabilirsin sana ve diğer arkadaşlara duyurulur. rahatlıkla alabilirsin ama şunuda unutma elektronik işi şans işidir sen alırsın bir ay sonra bozulur aynı cihazı başkası alır 10 sene bozulmaz bunuda unutma

saygılar..
  • arkadaşlar ben de 1 hafta önce seg tv aldım.izlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim.ben evime yakın olduğu için diasadan 299 ytl ye aldım.Tv parasına göre normal bir tv.tek scarta ve front av girişlerine sahip.kulaklık çıkışı mevcut(babamda 72 arçelik flat 6472 de bile kulaklık çıkışı yok arçelik ayıbıdır bence bu)tv de görüntü oldukça iyi.kontras ve renkler canlı.ses hafızası ve program swap,normalizasyon,tam fonksiyonlu text ve fast tex,çocuk kilidi(tv nin ön panalinin çalışmamasını sağlıyor sadece) mevcut.kabin işçiliği orta düzeyde bazı yerlerde ekran kabine tam olarak yapışmamış.bunlar seg tv nin avantajları.
    Peki dezavantajları nelerdir.hemen açıklayayım.bir kere tv nin enerji harcaması yüksek 135 watt.Bu değer 6472 arçelik flatt tv de 90 watt.tv nin ses kalitesi kötü.2*10 çıkışa sahip mono bir tv ama ses bazı kanallarda zırıltı yapıyor.ben yayınları normal antenden izliyorum.stv,atv,kanal d de zaman zaman zırıltı yapıyo.bu zırıltı sürekli değil.tv de kanallara ince ayar (fıne tunnig)yaparsanız bu ses bozukluğu çok artıyor.ama her kanalda değil.örneğin trt 1 de böyle soruna hiç rastlamadım.konuşulan kelimelerin bazıları gümbürtüye gidiyor.buda benim çok canımı sıktı.tv tamircisi bir arkadaşım bunun bazı kanallarda yapabileceğini söyledi fakat 6472 arçelik te aynı kanala istediğin kadar ince ayar yap böyle bir sorun oluşmuyor.bende bunun üzerine 37 ekran regal tv de test yaptım aynı sorun bundada var.sonuç olarak bu kusur seg ve regal tv lerde var.uydu yayınınız ve kablolu yayınınız var ise belki böyle bir sorununuz olmaz.ama normal antende sorun yapabiliyo.tv ye vestel teknik servisleri bakıyo.ama ses sorunu bu modelde kalitesinden dolayı olsa gerek mevcut.vestel,arçelik,beko vb.modellerde böyle bir soruna rastlamadım.seg sahibi arkadaşlar samanyolu tv de ince ayar (sola doğru) yaparak bu sorunu görebilirler.cazırtı ve parazit oluyo.sonuç olarak ücretini hak eden bir tv.menü olarak vestel,regal,watsondan farkı yok.sadece vestel flat tvlerde birkaç özellik fazla var ama tv nin tüp ömrü ve entegre ömrü nasıldır?bir arçelik vb.tv kadar varmıdır onu bilemem.(teknik detaylardan anlayan arkadaşlar varsa görüş bildirirlerse sevinirim.)ucuz bir 70 ekran tv mim olsun diyorsanız alınabilir bence ses iyi olmasada görüntü güzel.bir çok tüplü tv araştırması yaptım ama malesef ekonomik sebepler yüzünden seg tv aldım.600 ytl 70-72 ekran tv bütçeniz varsa bence almayın.grundig boston 70 ve 72 modeller ve arçelik 5470 pipli modeli inceleyin derim.çok sevgiler,iyi bayramlar.

• 37 ekranda kulaklık çıkışı varmı önce onu bir araştırmak lazım.varsa ses sistemini bağlayabilirsin.yoksa tv kabininin içini açmak gerek sanırım.önce onu bir araştır.ses problemi uydu ve kablolu yayında yapacağını sanmıyorum.çünkü uydu alıcılarda sesi zaten decoder alıyo.37 nin kulaklık çıkışı varsa değişim yapan bir mağazaya git memnun kalmazsam iade edip paramı alırım de.sesi beğenmezsen iade edersin.bir ses sistemi bulsam sesi bende dinlemek isterim.vcd playerimin ekolayzeri var tv den ses gayet güzel geliyo.ama sanırım paraziti engelleyemezsin.parazit sadece tv yayınlarının bazılarında yapıyo.dvd vcd veya harici kaynaktan takılan cihazlarda yapmıyo.dediğim gibi al beğenmezsen iade et.iyi bayramlar.
  • bende odama aldım.55 ekran sıradan hatta çok sıradan diyebilirim.
  • genelde fiyatlar bu bence alma ;)
    quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Extrem

Arkadaşlar geçen lerde migros ta gördüm 329 ytl 12 taksit 70 ekran tv satılıyor alsam çok sorun olurmu acaba alıpta kullanan varmI?
  • ayrıca sesini son seviyeye getirdin mi uğultu çıkarıyor.ek bilgi olsun diye yazmak istedim.
  • valla dostum vestelin mallarına güvenim yok benim
  • bu fiyat aralığında bütün tvlerde sesi çok açtığında belli bir oranda seste bozulma yapar.zaten son seste kim tv seyrediyorki?70 ekran için bence fiyat makul.
  • Yüksek sesete kim tv seyrediyorki.O fiyatta.
  • quote:

Vestel çok mu kaliteli ki yan markası ne olsun?Kuzenimde 3 yıllık 55 ekran Onyx tv var,aletin hoparlörleri canı istediği zaman ses veriyor,istemezse ya vermiyor ya da az veriyor.Alındığı günden beri de yüksek seste kasası titreyip çok sinir bozucu ses yapıyor.Sözde 2*8 watt çıkış gücü var,bizim 6 yıllık 55 ekran gri renkli Philips 1663 televizyonun 2*3'lük ses çıkışı hem genelde hem basta ona beş çeker,üstelik en ufak bozulma ve titreme sesi yapmıyor.

Bir de Vestel TV'lerde yıllardır süregelen,koyulduğu yerin yer manyetiğine göre veya televizyon canı istediği zaman görüntü köşelerinin sararıp morarması hastalığı var.

en kalite li sony olarak biliriz dimi 3 yıllık sony 55 ekran kasa ses yapıyor.buna nedersiniz.ben ce konuyu faklı yere saptırıyorusuz madem istediği zaman ses veriyo istediği zaman vermiyo bu şekilde seyretmeye nasıl katlanıyorsunuz niye tamir olayına gitmediniz çok merak ediyorum.demek istediğim konu bu tür arıza philipste yapıyo ,sony de yapıyor,vestelde,arçelikte istediği kadar kalite kontrolden geçsin 0 hata hiç bir markada yok.

quote:

Syın arkadaşım vestel servisi arkadaşım var izmirde buna sorarak acil oglana aldım öbür televizyonu bozuldu bu yüzden

Servis arkadaşın söyledigi pek bir şey bekleme 3-5 yıl idare eder kullanılan parçalar pek saglam degil bende bunu göz önünde bulunurrak aldım yani bozulursa fazla üzülmem şu HD geçiş döneminde karar verme aşamasındayım zaten iyi günler

Gürcan Beye iletim
    seg tv'ler kullanılam tüpün markası thomson aynı malzeme kullanıyor yalnız çoğu devreler kısa yönden işlenmiş doğal olarak maliyeti düşürecekler.ama aynı malzemeleri kullanıyor. oradaki servis seg i tavsiye etmemesi büyük ihtimal montaj hizmeti yok seg'lere onun için bunu demiş olabilir.

quote:

arkadaşlar ben de 1 hafta önce seg tv aldım.izlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim.ben evime yakın olduğu için diasadan 299 ytl ye aldım.Tv parasına göre normal bir tv.tek scarta ve front av girişlerine sahip.kulaklık çıkışı mevcut(babamda 72 arçelik flat 6472 de bile kulaklık çıkışı yok arçelik ayıbıdır bence bu)tv de görüntü oldukça iyi.kontras ve renkler canlı.ses hafızası ve program swap,normalizasyon,tam fonksiyonlu text ve fast tex,çocuk kilidi(tv nin ön panalinin çalışmamasını sağlıyor sadece) mevcut.kabin işçiliği orta düzeyde bazı yerlerde ekran kabine tam olarak yapışmamış.bunlar seg tv nin avantajları.
    Peki dezavantajları nelerdir.hemen açıklayayım.bir kere tv nin enerji harcaması yüksek 135 watt.Bu değer 6472 arçelik flatt tv de 90 watt.tv nin ses kalitesi kötü.2*10 çıkışa sahip mono bir tv ama ses bazı kanallarda zırıltı yapıyor.ben yayınları normal antenden izliyorum.stv,atv,kanal d de zaman zaman zırıltı yapıyo.bu zırıltı sürekli değil.tv de kanallara ince ayar (fıne tunnig)yaparsanız bu ses bozukluğu çok artıyor.ama her kanalda değil.örneğin trt 1 de böyle soruna hiç rastlamadım.konuşulan kelimelerin bazıları gümbürtüye gidiyor.buda benim çok canımı sıktı.tv tamircisi bir arkadaşım bunun bazı kanallarda yapabileceğini söyledi fakat 6472 arçelik te aynı kanala istediğin kadar ince ayar yap böyle bir sorun oluşmuyor.bende bunun üzerine 37 ekran regal tv de test yaptım aynı sorun bundada var.sonuç olarak bu kusur seg ve regal tv lerde var.uydu yayınınız ve kablolu yayınınız var ise belki böyle bir sorununuz olmaz.ama normal antende sorun yapabiliyo.tv ye vestel teknik servisleri bakıyo.ama ses sorunu bu modelde kalitesinden dolayı olsa gerek mevcut.vestel,arçelik,beko vb.modellerde böyle bir soruna rastlamadım.seg sahibi arkadaşlar samanyolu tv de ince ayar (sola doğru) yaparak bu sorunu görebilirler.cazırtı ve parazit oluyo.sonuç olarak ücretini hak eden bir tv.menü olarak vestel,regal,watsondan farkı yok.sadece vestel flat tvlerde birkaç özellik fazla var ama tv nin tüp ömrü ve entegre ömrü nasıldır?bir arçelik vb.tv kadar varmıdır onu bilemem.(teknik detaylardan anlayan arkadaşlar varsa görüş bildirirlerse sevinirim.)ucuz bir 70 ekran tv mim olsun diyorsanız alınabilir bence ses iyi olmasada görüntü güzel.bir çok tüplü tv araştırması yaptım ama malesef ekonomik sebepler yüzünden seg tv aldım.600 ytl 70-72 ekran tv bütçeniz varsa bence almayın.grundig boston 70 ve 72 modeller ve arçelik 5470 pipli modeli inceleyin derim.çok sevgiler,iyi bayramlar.

şimdi şünu söyliyeyim eski tv'ler eski derken 3-5 yıllık tvlerde tuneri (yayını alan görüntüye çeviren parça)farklı yapıya sahipti şimdi ki ler ise biraz daha sayısal özelliği olan tunerler yani türkçesi eski tvler yayın alış biçimi kara düzen şimdikiler ise frekans oranı daha detaylandırılmış sayısal düzen (anlayacağınız tabirde diyorum)onun içindirki

seg veya regal tv taktığıznızda bu tür problem oluşmakta ama bu tv'de bir sorun olduğu anlamına gelmez sizin yayın sistemizde anten bunda problem olduğunu gösterir eğer tv'de bir sorun olduğunu tam olarak tv de diyebilmemiz için bütün kanallarda yapması lazım bu sorunu.

arçelikle veya başka bir tv'de bunu kıyaslamak doğru olmaz doğrusu altusla segi kıyaslamak olur (BİR TANESİ FLAT BİR TANE NORMAL İNSAF :) hee eğer bu sorunu kafanıza çok takıldıysa servisi çağırın servis evinizde tv nin servis menüsünden ara frekans ayarı yapsın ama dediğim gibi yayında problem varsa sorun çömlenmez yinede ama siz servisi çağırın yine.

• bende 9-10 sene önce alınmış 55 ekran vestel black Q serisitv var. daha bir kere bileservise vermedim. elektronik biraz şansişi galiba.
  • Bence alınır...
  • Dün 70 ekranı 12x24,08 = 289 ytl ye tansaş tan aldım. Bu paraya cok iyi bir cihaz bence keşke daha önce alsaymışım.

Elektroniğin şans işi oldugu doğru. Şu an bir tane arcelik 55 ekran tv var evde, 4 yıllık 3 defa servise gitti, ve çok gürültülü çalışıyor.

Seg kanalları (aynı antenle, aynı konumda) arcelikten daha iyi çekti, görüntüsü canlı ve net. İlk açılışta biraz yavaş ama o kadarda problem değil.

Bu paraya 70 ekran tv almak isteyenlere tavsiye ederim.
  • Şimdi gidip de 500 YTL'lik TV'nin performansı beklenirse elbette iyi değil.Ama bana sorarsanız fiyatına göre iyi.Zaten kim 20 sene TV kullanıyor ki,olmadı 5 yılda sorun çıkarsın bir kez yaptırırsınız 10. seneye doğru değiştirirsiniz.Artık TV'ler de cep telefonu gibi oldu,sağlam olsa da yenisi alınıyor.Bana kalsa zamanında evdekilere 72 veya 84 ekran Profilo(Siemens) aldıracaktım ama bizimkiler 109 ekran projeksiyonluyu(Siemens) beğenip aldılar bana kalırsa değmez ama Allah'tan iyi çıktı.
  • sevgili candoğan 500 ytl lik tv performansı beklemeyin demişsin ama bizim evdeki arçelik flat 6472 den çok daha iyi gösteriyor kontrast daha yüksek ve canlı gösteriyor.arçelik siyah ekrandan olsa gerek parlak göstermiyor.konuştuğum tv tamirciside aradaki farkın sadece isim farkı olduğunu söylüyor.sonuç tv nin güzel göstermesi ise beklenen seg arçelikten daha güzel gösteriyor.ama tabiki arçelik flat ve stereo ama görüntü iyi olmassa bu neye yarar.arçeliğin 70 ekranlarıda canlı gösteriyor bence flat modeller de görüntü o kadar iyi değil bu söylediğim arçelik için.teşekkürler.
  • Özelliklerini sorsan bilmem ama bende bu aralar bir hesaplı tv almayı düşünüyorum yaptığım piyasa araştırmalarına göre seg en hesaplılardan biri olarak gözüküyo.Hee belki performansı teknis serviside çok iidir(Vestelden dolayı) ama yinede çok fazla bir şey bekleme.En azından ben böle düşünüyorum zaten bende bugün yarın bununla ilgili bi topic açmayı düşünüyorum buradaki işi bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sewinirim.
  • dün 1 adet aldım görüntü ve ses harikaaa! amaaaa. kumandası 30 dk çalıştı sonra bozuldu hangi marka kumanda uyumlu bilen var mı walla kurdeşen olucam. yardım edebilecek biri var mı? ya da benzer kazayı yaşayıp çözmüş olanlardan öneri bekliyorum :D
  • Vestel kumandaları uyar kanımca.Vestel'in kumandalarını da heryerde bulabilirsiniz,mahalledeki tv tamircisinde bile
    Ya da cihazı yeni aldığınıza göre garantiyi kaşelettirin Vestel servisi yeni bi kumanda vermek durumunda.
    Bir de elinizdeki kumandanın çalışıp çalışmadığını da mutlaka kontrol edin,zira TV'nin kumanda alıcısı da problemli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 3 Mayıs 2007; 2:15:23 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.