Şimdi Ara

SEG 46'' 46125 HD UYDU ALICILI SMART LED TV İNCELEMEM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
5
Favori
47.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biss key olayi nasil.NTV SPOR biss sifreli yayinlar izlenebiliyor mu?
    birde bu SEG markasinin onyargisini nasil kirilacak.Yani insan sunun icine bir dahili wifi koyar.O zaman almamak icin hic bir bahane kalmaz.

Lg 47la660s modelini almayi dusunuyorum.ama bu tv de goruntusu cazipse olabilir.Cunku fiyati nerdeyse Lg nin yarisi.

Birde biz simdi bu urunu aldikmi yerli mali mi almis olucaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just_justice -- 26 Ekim 2013; 20:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyz321

biss key olayi nasil.NTV SPOR biss sifreli yayinlar izlenebiliyor mu?
    birde bu SEG markasinin onyargisini nasil kirilacak.Yani insan sunun icine bir dahili wifi koyar.O zaman almamak icin hic bir bahane kalmaz.

Lg 47la660s modelini almayi dusunuyorum.ama bu tv de goruntusu cazipse olabilir.Cunku fiyati nerdeyse Lg nin yarisi.

evet biss şifre işlemleri diye bir bölüm olacak . ntvspor şifresiz izleyebiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyz321

İnşallah kerdeş güle güle kullanalım. Ben hepsini denendim Bilgisayarada bağladım Ps3 e de çok rahat zevkle kullandım. İsterdim wireless olsun 3D olsun ama o zamanda bu fiyat olmazdı tabiki bununda bilincindeyim. Wireless için Vezzy200 aparatı varda 59 Liraya onun yerine Vonets Wi-Fi ethernet Çevirici aparatını alırsam daha rahat kullanırım gibime geliyor. Birkaç ethernet girişli aletvar ortk kullanırım olmazsa. Alır kullanırsam onun hakkındada bilgi vermeye çalışırım.

• Evet Biss Key menusu var ben keyleri girdim şuan aktif ama daha maç izlemek nasip olmadı ama. ilk bir maça denk gelmemde kontrol edeceğim.
  • quote:

Evet şifresi girdim tv kapatıp açtok çalışıyor sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurozan

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaT

Bende bugün CarrefourSA dan aldım televizyonu. Çarşamba olması munasebeti ile %5 puanda kazanarak televizyon 1100 TL civarı bir fiyata gelmiş oldu. Kurulumu kendim yaptım faturası zaten garantisi oluyormuş. Servisin kurmasına gerek yokmuş. İçerisinden duvar askı aparatı çıkıyor. Montaj zor gibi ama duvarda yerlerini bilmeniz için şemasınıda vermişler. Vestel servisi kurulum için ücret alıyormuş. Televizyona gelecek olursak panel denildiği gibi değil 100Hz lik bir panel ve görüntü kalitesi renk canlılığı Dinamik Kontrast falan fiyatına göre oldukça iyi. Kasası bence çok kalın değil yandan inceliğinede diyecek yok gayet kibar ve ince bir televizyon. Kesinlikle florasan değil LED bir televizyon. Enerji tüketimi A Sınıfı arkadaşlar. Kanal geçişleri ve kullanımı sonderece hoş. Desteklemediği birtek dts ses formatı var. Onun dışında 1 tb lık NTFS harddiskimdeki bütün filmleri gayet rahat açabildim. Müzik ve ses formatını zaten açmayan yok. Smart özelliğinde birçok uygulama var. Bunlara birkaç örnek Skype YouTube Facebook Kanalların uygulamaları Bonus İşbankası falan. Dahili Wifi yok Ethernetten bağlanıyorsunuz. USB ile de wirless bağlantısı desteği var. Çok performanslı bir smart özelliği beklemeyin ama televizyon olarak bence harika. Fiyatınıda düşündüğünüz zaman dahili uyduya sahip kaliteli görüntülü bir Smart TV alıyorsunuz. Bence parasını sonuna kadar hak ediyor. Tabiki paranız varsa kesinlikle daha iyisini alabilirsiniz. Ama benden bu kadar para anca çıkar diyorsanız düşünmeyin. 46'' in film zevki bile bence gayet güzel.

Hocam demek panel 100 hz. hemde cmr pmr gibi safsatalar olmadan, bende acaba 50 hz sıkıntı olur mu ilerde diye kutuyu açmadan bekletiyordum.
    Çok sevindim valla. eve gider gitmez açıcam keyifle pc ye bağlayıp 1080 100Hz görüntüyü vericem ekrana :)
    Çok sağolun tekrardan, kaç gündür 1 tek Allah'ın kulu şunu bi laptopa yada pc ye takıp bi deneme yapmıyodu,millet bi tutturmuş 50 Hz diye gidiyodu.
    Valla çok mutlu oldum iyi günlerde kullanırız inşallah

ne yaptın 100hz olayını artı 100hz olduğunu nasıl anlayacağız varmı bir yöntemi

• panel 50hz mi 100 hz mi hala net bir cevap yok sanırım.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

panel 50hz mi 100 hz mi hala net bir cevap yok sanırım.?

kardeş açıkçası ürün sadece büyük ekran. 50hz ve hdready. bunu alcağına projeksiyon al hd keyfine bak benim görüşümdür.
  • SRHTG kullanıcısına yanıt
    ben philips 300hz olanını aldım kullandım açıkcası görüntü olarak hiç fark göremedim kötü görüntü olarak tavsiye ederim açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: SRHTG

quote:

kardeş açıkçası ürün sadece büyük ekran. 50hz ve hdready. bunu alcağına projeksiyon al hd keyfine bak benim görüşümdür.

hocam ne alaka hdready le , full hd tv bildiğimiz. ayrıca yukarıdaki arkadaş 100 hz demiş, kontrol edipte söylüyodur herhalde,
    Sizde canavar gibi aleti öldürmüşsünüz resmen
  • MaDMaT kullanıcısına yanıt
    kardeş nerden baktın hz , ine ayrıca enerji tüketimi hakkında bilgi varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanjan

kardeş nerden baktın hz , ine ayrıca enerji tüketimi hakkında bilgi varmı.

A SINIFI VE DÜŞÜK TÜKETİMLİ 60WATT SANIRIM HZ KONUSU İÇİN VESTELE AZ ÖNCE EMAİL ATTIM SONUCU BURDAN YAZACAĞIM ,BENDE MERAKTAYIM AÇIKCASI
  • quote:

quote:

Hdready deyip insanları yanıltmayın.

Ürünü alıp denediniz mi ve izliyormusunuz? Dediğiniz gibi ise biz trthd izlerken hangi çözünürlükte izliyoruz merak ettim doğrusu?

Panel full hd ve 1920x1080 çözünürlükte.

Arkadaşlar babamlarda phılıps var ve pmr 400 hz yazıyor ama seg ondan çok daha kaliteli görüntü veriyor.Hatta bacanakta 42lg var LM öncesi bir seri ve seg bundan da iyi görüntü veriyor.Buda benim görüşüm.

Bu hz olayında insanların nasıl da kandırıldığını biraz araştırırsanız görürsünüz.

İşte bir örnek phılıps tvlere ait özelliklere dikkat edin.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1363337993

hepsinde Hz değerleri ile gerçek panel değerleri nasıl farklı, (panel özelliğine bakın birde parantez içerisindeki Hz değerine) haa phılpıs kötü mü tabi ki hayır ama aynı ebattati tvye 2000 tl verecekseniz gidin alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MSefa23

quote:

quote:

Ürünü alıp denediniz mi ve izliyormusunuz? Dediğiniz gibi ise biz trthd izlerken hangi çözünürlükte izliyoruz merak ettim doğrusu?

Arkadaşlar babamlarda phılıps var ve pmr 400 hz yazıyor ama seg ondan çok daha kaliteli görüntü veriyor.Hatta bacanakta 42lg var LM öncesi bir seri ve seg bundan da iyi görüntü veriyor.Buda benim görüşüm.

Bu hz olayında insanların nasıl da kandırıldığını biraz araştırırsanız görürsünüz.

hepsinde Hz değerleri ile gerçek panel değerleri nasıl farklı, (panel özelliğine bakın birde parantez içerisindeki Hz değerine) haa phılpıs kötü mü tabi ki hayır ama aynı ebattati tvye 2000 tl verecekseniz gidin alın.

zaten piyasadaki tvlerde 3 farklı gerçek frekans değeri var 50 -100-200 bundan daha hızlı yok diye biliyorum

bu arada en azından philips gerçek frekans değerlerini yazmış diğer markaların çoğu gerçek frekans değerini saklıyor

• yani hala mutabakat yok :)
  • Arkadaşlar yanlış yönlendirme yaparak herkesin aklını karıştırmayın. Tv kesinlikle 1920x1080 çözünürlülükte Full HD panele sahiptir. Menü içerisinde 4725 i tuşlayarak yetkili menusune girer orada 100Hz 46" Samsung panele sahip olduğunu görürsünüz. Diyelimki yanlış gördük 50Hz bir televizyon. Ben hem 50Hz lik PAL görüntüde 60 Hz lik NTSC görüntüde televizyonu denedim. 50 Hz bir televizyon NTSC (60Hz) formatını siyah beyaz uyumsuz titreşimle açar ben bie sıkıntı yaşamadan kullandım. Yani imkanınız buna yetiyorsa fiyat performans çok güzel arkadaşlar gönül rahatlığı ile kullanın. Ayrıca enerji sınıfı A dır arkadaşlar. Kullanma klavuzu ile içerisinden çıkan etikette bulunuyor.
  • enerji tüketimi 81w yıllık tüketim 118 kw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcreis

enerji tüketimi 81w yıllık tüketim 118 kw

Aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSefa23

quote:

quote:

• Ankara batıkent carrefourda dün gördüm karşılaştırmak ne kadar doğru olur ama samsung ps43.4900 plasma(1249tl) ile seg 46 led i yanyana koymuşlar seg inanılmaz kalitede görüntüsü var şaşırdım doğrusu.
    4900 ün ise görüntüsü soluktu.

seg harika bu arada insert de samart led wifi dahili uydu fullhd1080 yazıyor.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.