Şimdi Ara

SEG 46'' 46125 HD UYDU ALICILI SMART LED TV İNCELEMEM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
5
Favori
47.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    deneyebilirsin ben deneyerek aldım
  • neyse bulanıklaşma sorununu artık kafaya takmıyorum çok da dikkat etmiyorum :) fakat şu var ister yakın mesafe 3 metre vs ister uzak mesafe 47 inc tv mukemmelmis ister fim ister trt hd de maç seyretmek çok keyif veriyor ve bayramda eve kim geldiyse ilk söylediği bu tv markası ne çok güzel gösteriyor :) ve son olarak media player özelliği de çok güzel oynatmadığı divx avi mkv olmadı dual seslerde ikinci sesi seçebiliyorsunuz altyazı font rengi beyaz fakat çok keskin ve 47 punto seçince en uzak mesafede bile çok rahat altyazı okunuyor 2 adet media player vardı philips ve everest ikisini de söktüm kendi dahili media playeri ikisinden de daha iyi . sadece dtsli bir mkv vs deneyemedim onu da bu akşam bir yeğenim hdd getirecek onda dtsli filmler var dts sesi de bu aksam kontrol edecegim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSefa23

quote:

Orijinalden alıntı: impressM

hocam orda 100hz için opsiyonel diyor wi fi için de opsiyonel diyor mesela wifi için de wifi usb almak gerekiyor gerçi dnla özelliği içinde opsiyonel diyor ama bizim tv de dlna var o yüzden burasını çözemedim 100 hz olayını :) ama yine de ben bu tv nin 100 hz oldugunu sanmıyorum çünkü futbol maçlarında ve çok hareketli görüntülerde bulanıklaşma vs oluyor ekran tazeleme hızı bana yetersiz gibi geldi 5-6 metreden cok fazla belli olmuyor ama bizde yemek masası tv nin 2.5-3 metre yanında yemek masasındayken tv ye baktığımda bu bulanıklaşmayı vs görebiliyorum.. neyse yine de ben de memnunum bu tv den ..

Akşam trthd deki almanya ligi maçını izledim, hd olması ve 4 m mesafeden izlemenin etkisiyle görüntüde bahsettiğiniz bulanıklaşma çok az oluyordu ve rahatsız edici bir seviyede değildi. Benim aklıma da şu takıldı acaba TV 100 hz ama tepkime süresi mi yüksek (5 milisaniye bu oran phılıpsde 2 ms)

Bugün teknosaya gitmiştim aradaki fiyat farklarını görünce tvyi daha çok sevmeye başladım. :) inşallah bu memnuniyetimiz sürekli kalır.

Bu Arada internet taahhüdüm aralıkta bitiyor. Bu tvde dsmart modülü çalışırsa ve de güzel bi dsmart+internet kampanyası bulursam bu tvnin tadı katlanarak artacaktır..

bugun dsmartı aradım ikisi için fiyatları vs ogrendim fakat internet kampanyasında sadece cihaz veriyoruz dediler ben tv için modullu uyelik istiyorum dedim su an oyle bir kampanyamız yok dedi o zaman abone olmuyorum dedim bakalım yapsınlar modullu dsmart + dsmart net kampanyası gecelim dsmarta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impressM -- 19 Ekim 2013; 18:20:37 >

• Carrefour kampanyasi sonra erdi degil mi arkadaslar? Yakin fiyata baska bir yerde satisa girdi mi urun? Bayramdan dolayi firsati kacirdim baska yerden bakacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir TV'ye benziyor.
  • quote:

quote:

quote:

hocam orda 100hz için opsiyonel diyor wi fi için de opsiyonel diyor mesela wifi için de wifi usb almak gerekiyor gerçi dnla özelliği içinde opsiyonel diyor ama bizim tv de dlna var o yüzden burasını çözemedim 100 hz olayını :) ama yine de ben bu tv nin 100 hz oldugunu sanmıyorum çünkü futbol maçlarında ve çok hareketli görüntülerde bulanıklaşma vs oluyor ekran tazeleme hızı bana yetersiz gibi geldi 5-6 metreden cok fazla belli olmuyor ama bizde yemek masası tv nin 2.5-3 metre yanında yemek masasındayken tv ye baktığımda bu bulanıklaşmayı vs görebiliyorum.. neyse yine de ben de memnunum bu tv den ..

Akşam trthd deki almanya ligi maçını izledim, hd olması ve 4 m mesafeden izlemenin etkisiyle görüntüde bahsettiğiniz bulanıklaşma çok az oluyordu ve rahatsız edici bir seviyede değildi. Benim aklıma da şu takıldı acaba TV 100 hz ama tepkime süresi mi yüksek (5 milisaniye bu oran phılıpsde 2 ms)

Bugün teknosaya gitmiştim aradaki fiyat farklarını görünce tvyi daha çok sevmeye başladım. :) inşallah bu memnuniyetimiz sürekli kalır.

Bu Arada internet taahhüdüm aralıkta bitiyor. Bu tvde dsmart modülü çalışırsa ve de güzel bi dsmart+internet kampanyası bulursam bu tvnin tadı katlanarak artacaktır..

bugun dsmartı aradım ikisi için fiyatları vs ogrendim fakat internet kampanyasında sadece cihaz veriyoruz dediler ben tv için modullu uyelik istiyorum dedim su an oyle bir kampanyamız yok dedi o zaman abone olmuyorum dedim bakalım yapsınlar modullu dsmart + dsmart net kampanyası gecelim dsmarta :)

şu an internet artı telefona 80 tl veriyorum, eğer ttnetin kampanyaları ile internet artı telefonu 55 civarına düşürürsem ( türk telekom ofislerinden ikna kampanyası ile bu civar bir fiyata indirmeyi düşünüyorum) o zaman d smartın 24 aylık kampanyalarıyla uğraşmam aşağıdaki paketi

http://www.bimeks.com.tr/urun/127251/d-smart-modul-maxi--hd-paket-.aspx

alır 1 yıl kullanırım sonuçta cebimden çıkan yine toplamda 80 olur.Artı d smartın verdiği uydu cihazını da pek beğenmiyorum, tekrar uydu cihazlı döneme dönmek istemiyorum çünkü bu tvyi tek kumandası ile kullanmak istiyorum.

dsmartın modül artı internetinin olduğu bir kampanyayı bu fiyattan aşağı bulursamda o zaman ona geçerim..

Dsmartı yarın birde ben arayayım modül artı internet istiyorum kampanyanız yok mu diye arz talep meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSefa23 -- 19 Ekim 2013; 23:15:09 >

• impressM İ kullanıcısına yanıt
    Dts ses destegi yok deniyordu, fakat sizin denemeniz bu duruma işik tutacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dts denemesi ne oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Dts denemesi ne oldu?

Daha önce dts destekli film izlemedim genelde ac3 sesli filmleri izliyordum. Dts için ses sistemi şart mı? Çünkü Az önce transformers filmi içerisindeki dtsli dosyasını oynattım ama tvden ses çıkmadı sanırım dts desteği yok.Türkçe ac3 de ses varken ingilizce dts idi ve tvden ses gelmedi. Diğer arkadaşlarda denemelerini yazınca belli olur..

Ancak daha önceki phılıps tvnin açmadığı farklı ac3 filmlerine ait sesleri bu tv açtı bunu da belirteyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSefa23 -- 20 Ekim 2013; 12:33:25 >
  • Arkadaşlar pek yeri değil ama sormak istiyorum bende 26 inç seg tv var hdmi cihazların hiçbirini görmüyor (uydu alıcısı,pc,dvd playervs.) garanti için kayıt bıraktım bozuldumu 2 aylık cihaz :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertkucukuncu

Arkadaşlar pek yeri değil ama sormak istiyorum bende 26 inç seg tv var hdmi cihazların hiçbirini görmüyor (uydu alıcısı,pc,dvd playervs.) garanti için kayıt bıraktım bozuldumu 2 aylık cihaz :(

ayarlar bölümünde hdmı bölümü açık mı kapalı mı? çünkü kapalı konumuna almışsanız tanımaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSefa23 -- 20 Ekim 2013; 12:39:20 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar pek yeri değil ama sormak istiyorum bende 26 inç seg tv var hdmi cihazların hiçbirini görmüyor (uydu alıcısı,pc,dvd playervs.) garanti için kayıt bıraktım bozuldumu 2 aylık cihaz :(

ayarlar bölümünde hdmı bölümü açık mı kapalı mı? çünkü kapalı konumuna almışsanız tanımaz

bakayım ona bi
  • quote:

quote:

Servis Yolu Gözüktü :(
  • quote:

quote:

quote:

bakayım ona bi

ayarlar menüsünden kaynaklar bölümüne bakın hepsinin etkin olması lazım..

• emo5313 kullanıcısına yanıt
    dts li filmlerden tv den ses alamadım dts ses desteği yok dts li filmler için ses sistemi lazım fakat ben de zaten dts li film yoktu sadece denemek için yegenden harici hdd istedim dun denedik birkac 1080p dts li mkv de ama ses gelmedi tv den..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şu an internet artı telefona 80 tl veriyorum, eğer ttnetin kampanyaları ile internet artı telefonu 55 civarına düşürürsem ( türk telekom ofislerinden ikna kampanyası ile bu civar bir fiyata indirmeyi düşünüyorum) o zaman d smartın 24 aylık kampanyalarıyla uğraşmam aşağıdaki paketi

alır 1 yıl kullanırım sonuçta cebimden çıkan yine toplamda 80 olur.Artı d smartın verdiği uydu cihazını da pek beğenmiyorum, tekrar uydu cihazlı döneme dönmek istemiyorum çünkü bu tvyi tek kumandası ile kullanmak istiyorum.

dsmartın modül artı internetinin olduğu bir kampanyayı bu fiyattan aşağı bulursamda o zaman ona geçerim..

Dsmartı yarın birde ben arayayım modül artı internet istiyorum kampanyanız yok mu diye arz talep meselesi

bugun dsmarttan aradılar internet ve dsmart icin kayıt bırakmıştım elli tane kampanyadan bahsettiler :) yok internet + dsmart blu verelim yok cihaz verelim maxi paket vb fakat hepsini anlattıktan sonra internet+dsmart modul uyeliginiz var mı dedim yok dediler o zaman bosuna aramayın dedim ve kapattım :)

şu an kafama en yatan sizin verdiginiz linkteki modullu maxi paket uyeligi. direkt tv ye takıp tv den seyretmek.
    23 liraya maxi paket geliyor aylık bundan daha ucuza herhalde bulamayız en uygun su anda bu gozukuyor modulu uyeligi herseyi icinde 279 lira. bakalım ay sonu bir gelsin buna gecmeyi dusunuyorum...tvnin kendi uydu alıcısı ve kurulumuna baktım dsmart kurulumu var bu olduguna gore dsmart modul uyumludur diye dusunuyorum..

• quote:

quote:

quote:

quote:

bakayım ona bi

ayarlar menüsünden kaynaklar bölümüne bakın hepsinin etkin olması lazım..

öyle saten

Cevap için teşekkürler.
  • quote:

belki unutmuşundur..hdm ye bağladığın cihazı direk görmez kumandadan hanki girişe bağladığını göstermen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halitoz -- 20 Ekim 2013; 21:25:09 >
  • arkadaşlar seg 46 inc led tv de görüntü ayarında gelişmiş ayarlar zoom da 16:9 da mı seyrediyorsunuz yoksa orda full seçeneği var onu mu seçiyorsunuz aynı seçenek kumandada da var burdan da ayarlanabiliyor seçenek full da durunca ekran daha derli toplu duruyor 16:9 da sanki logolar vs biraz daha buyuk duruyor gibi..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.